Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ehliyeti kaptırdık

Motovento
    REKLAM ALANI

• Merhaba arkadaslar Cuma aksamı hayallerimde olan cbr600f 2006 model motoru galerici bir arkadasımdan kiraladım.
    • Herşey cok güzeldi motoru aldığım gibi eve doğru yola cıktım hazırlıklarımı yapıp gece saat 02 00 sularında şileye doğru yola cıktım.
    • Kumbaba plajında çadırımı kurdum.Çevremdeki bir grup insanla kaynastım cay corba muhabbet derken sabah oldu yanımda birada getirmiştim.
    • Sabaha doğru içtim su ısınınca suya girip cıktım.Buraya kadar herşey istediğim gibiydi 3 4 saat sonra kalktım hava cok sıcak olduğundan hazırlanıp eve gitmeye karar verdim.İçtiğim biranın etkiside kalmamıstı.Kumbaba dan cıkıp istanbula doğru yol alırken universitenin önünde trafik polisi amcalarımız sadece motorsikletlere özel bir çevirme yapıyorlardı haliyle benide çevirdiler.Aksilikler burda basladı.
    • Memur kaskımı cıkarmamı istedi ehliyet ruhsat vs.. Aaa bir baktım ruhsat yok heyecandan almayı unuttum galericiden oda vermeyi unuttu tabi neyse memur amcamız sorgu yaptı aracın sigortası yok dedi.Akabinde arkadası aradım sigortanın olmadığını söyledim falan derken oda sigortayı yaptım dediğinde memur amca gel sana alkol testi yapalım dedi.Orda basladı benim kara kara düsünmelerim 0.36 promil alkollü cıktım dolayısıyla ehliyetimi aldı 800 tl civarında para cezası kesti 6 ay da ehliyet alamayacağımı söyledi aracın sigortasız olduğu için onada 95 tl ceza kesti.
    • Yasayı araştırdığımda hususi otomobil 0.50 promil üzerindeyse işlem yapılabiliyor.Onun dısında kalan kamyonet minibüs ticari gibi araçlara 0.20 den sonrasına ehliyet almak gibi bir işlem uyguluyor.Yalnız bu maddede ben motorsikletin adını bile görmedim o kadar cok hiçe sayılıyorki..
    • Garibime giden su olay oldu sahilde hususi aracı olan coğu kisi yanında cigara hap tarzı kimyevi maddeleri alıyorlardı.Ama polisin sadece motorsikletleri durdurması özellikle kusur arayarak elindeki koçanı doldurması zoruma gitmedide değil..
    • Siz siz olun bir şeyin hayalini kurarken nasıl bozulabileceğinide düşünün arkadaslar..
    • Tekeriniz düz bassın allah kaza bela vermesin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ne kadar masumane şeklinde anlatsanızda üzülmedim.Alkollu araç kullanılmaz sebebi ne olursa olsun ister bir kadeh isterse bir kutu bira..
    Carbondioxid, fearlesboyy, leyli ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Keşke 10 senede zor ödeyebileceğiniz bir ceza yazsalardı.
    Yayaların ve diğer insanların iyiliği için...

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar masumane şeklinde anlatsanızda üzülmedim.Alkollu araç kullanılmaz sebebi ne olursa olsun ister bir kadeh isterse bir kutu bira..
    İmza , promilinden dem'vurduklarınız 4 tekerlekler , 2 tekerde dengeyi jiroskop gibi siz sağlıyorsunuz ,yeşilaycı değilim kendimde arada sırada ...

Özetle Ayzek iyi yazmış.
    ayzek, Kızıl pars ve hakansamsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gece yarısı motoru al, sabaha karşı yola çık. Vardığın yerde uyumadan sabahla, bira iç. Akabinde yeterince dinlenmeden uykusuz ve yorgun tekrar yola çık. Sen cezayı boşver de kaza yapmadığına şükret. Her işte bir hayır vardır.
    ahmetyildiz, Salurbey, YasinC ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Her yerde motosiklet sürücüleri için denetim arttırıldı diye bangır bangır haber yayınlanıyor, ayrıca alkollü araç kullanmanın affedilir bi tarafı hiç yok. Geçmiş olsun ne diyelim...
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun kardeşim. Sağlık olsun de geç.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    2000 yılının yılbaşı gecesi sabah 5 e kadar hem sahnede çaldık hem içtik. Kendime geldikten sonra eve gidelim dedik, scootere bindik 3 metre gidemeden yavaşça yana devrildik. Sarhoş değildim ama dengem bozuktu. Sokakta herkes bize kahkahalar ile gülmüştü. O an içkiyi bıraktım. Aradan 17 yıl geçti ağzıma değdirmedim bile. Alkol tüm dengeyi bozuyor. hele 2 tekere binmek akıllı işi değil.
    c3y ve diablof bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    hayalini gerçekleştirmişsin madem bira niye içiyosun derdin ne
    c3y bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlara katılıyorum. Belki bu şekilde kendinizi veya bir başkasını öldürmekten kurtuldunuz. Gerçekten hiçbir kabul edilebilir yanı yok yaptığınızın.

Koçanları dolduruyor diyebilmeniz için size haksız bir sebepten ceza yazılmış olması gerekir. Böyle göstermeye çalışmanız da ayrıca nahoş bir durum.
    leyli bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bi bira deyip gecmemek lazim, biz motorculari hayatta tutan prensiplerdir...
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Ah şu polisler!!! 95 Tl nedir ya 9000 Tl yazsa hakkıydı. Hatta ehliyetinizide bidaha vermemesi gerekiyodu aslında. Bazen böyle hataları oluyor ama yinede canları sağolsun.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı c3y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    • Merhaba arkadaslar Cuma aksamı hayallerimde olan cbr600f 2006 model motoru galerici bir arkadasımdan kiraladım.
    • Herşey cok güzeldi motoru aldığım gibi eve doğru yola cıktım hazırlıklarımı yapıp gece saat 02 00 sularında şileye doğru yola cıktım.
    • Kumbaba plajında çadırımı kurdum.Çevremdeki bir grup insanla kaynastım cay corba muhabbet derken sabah oldu yanımda birada getirmiştim.
    • Sabaha doğru içtim su ısınınca suya girip cıktım.Buraya kadar herşey istediğim gibiydi 3 4 saat sonra kalktım hava cok sıcak olduğundan hazırlanıp eve gitmeye karar verdim.İçtiğim biranın etkiside kalmamıstı.Kumbaba dan cıkıp istanbula doğru yol alırken universitenin önünde trafik polisi amcalarımız sadece motorsikletlere özel bir çevirme yapıyorlardı haliyle benide çevirdiler.Aksilikler burda basladı.
    • Memur kaskımı cıkarmamı istedi ehliyet ruhsat vs.. Aaa bir baktım ruhsat yok heyecandan almayı unuttum galericiden oda vermeyi unuttu tabi neyse memur amcamız sorgu yaptı aracın sigortası yok dedi.Akabinde arkadası aradım sigortanın olmadığını söyledim falan derken oda sigortayı yaptım dediğinde memur amca gel sana alkol testi yapalım dedi.Orda basladı benim kara kara düsünmelerim 0.36 promil alkollü cıktım dolayısıyla ehliyetimi aldı 800 tl civarında para cezası kesti 6 ay da ehliyet alamayacağımı söyledi aracın sigortasız olduğu için onada 95 tl ceza kesti.
    • Yasayı araştırdığımda hususi otomobil 0.50 promil üzerindeyse işlem yapılabiliyor.Onun dısında kalan kamyonet minibüs ticari gibi araçlara 0.20 den sonrasına ehliyet almak gibi bir işlem uyguluyor.Yalnız bu maddede ben motorsikletin adını bile görmedim o kadar cok hiçe sayılıyorki..
    • Garibime giden su olay oldu sahilde hususi aracı olan coğu kisi yanında cigara hap tarzı kimyevi maddeleri alıyorlardı.Ama polisin sadece motorsikletleri durdurması özellikle kusur arayarak elindeki koçanı doldurması zoruma gitmedide değil..
    • Siz siz olun bir şeyin hayalini kurarken nasıl bozulabileceğinide düşünün arkadaslar..
    • Tekeriniz düz bassın allah kaza bela vermesin..
    Geçmiş olsun, ama üzülemedim.

Yaş 20 civarları, "sadece iki bira içtim, bi şi olmaz" diyen arkadaşım 5 takla sayınca alkol varken bırak 2 tekeri, 4 tekere yaklaşmaktan soğudum. Tavsiye ederim.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Geçen aylarda motorla kaza yaptım alkol testınde 0.38 çıktı ve ehliyetim alınmadı alkollu diye cezai işlem yapılmadı. Ya sizde bi aksilik var yada polis o gün kıyak yaptı

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    "Ya memur bey millet hap atıyor, ben iki bira atmışım çok mu ?" Tarzı yazdigin kısıma bayıldım :D
    Açılmayan şemsiye baba geçmiş olsun :D
    gurkanerkan ve killingroad bunu beğendiler.

Arkadaslar yapmayın allah askına tamam alkol kötü birşey bizde biliyoruz anladık lakin oldu bitti kazalar sadece alkolle olmuyor insanların hırsları ve hazlarındanda oluyor.Ben içip hemen yola cıktım demedim bir kac saat durdum dinlendim ayrıca yiyip içtik soğuk suyada girdik bunların hesabını böyle yapın sanırsanız meyhaneden cıktımda öyle oldu sanki.Burda bana laf atan arkadaslar olayı anlayamıyor.Hususi araclarda neden 0.50 nin üstü deniliyor. Ve neden hususi arac denilince akla otomobil geliyor.Sonucta motorsiklette hususi bir araç değilmidir.Madem bu kadar düzgün bir ülkeyiz göndersinler kan testi dikkat testi yapsınlar.Sürü psikolojisi mantığı nedir anlayabilmiş değilim.Umarım burda beni yargılayan arkadaslarda bir gün böyle bir olayla sınanırlar.

Burda illaki alkol alıp arçtı olarak motora binende vardır.Neyse herkez hakim olmus melek olmus..
    fearlesboyy ve mandarake bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Arkadaslar yapmayın allah askına tamam alkol kötü birşey bizde biliyoruz anladık lakin oldu bitti kazalar sadece alkolle olmuyor insanların hırsları ve hazlarındanda oluyor.Ben içip hemen yola cıktım demedim bir kac saat durdum dinlendim ayrıca yiyip içtik soğuk suyada girdik bunların hesabını böyle yapın sanırsanız meyhaneden cıktımda öyle oldu sanki.Burda bana laf atan arkadaslar olayı anlayamıyor.Hususi araclarda neden 0.50 nin üstü deniliyor. Ve neden hususi arac denilince akla otomobil geliyor.Sonucta motorsiklette hususi bir araç değilmidir.Madem bu kadar düzgün bir ülkeyiz göndersinler kan testi dikkat testi yapsınlar.Sürü psikolojisi mantığı nedir anlayabilmiş değilim.Umarım burda beni yargılayan arkadaslarda bir gün böyle bir olayla sınanırlar.

Burda illaki alkol alıp arçtı olarak motora binende vardır.Neyse herkez hakim olmus melek olmus..
    kraaaal sakin ol burda içip içip gazlamayan yoktur :D Ehliyeti geri aldgında soyle içip teker yaparız
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Motosiklet 0,20 promildir

Mt tim işbaşında , bu sensin demii , milleti az içtim diye kekliyon haa.

matrax33, cenkito ve fatih.met bunu beğendiler.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville

Trafik Cezası Madde 48/5
    48/5 Alkollü araç kullanma cezası

0,50 promilin üzerinde alkollü olarak hususi otomobil kullanmak, 0,20 promil üzerinde alkollü olarak hususi otomobil dışında kalan diğer araçları kullanmak.

Ek olarak;
    http://www.trafik.gov.tr/Sayfalar/AlkolluAracKul.aspx
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)