Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir gezi planı ve bir kaç soru

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbf 250
    Merhabalar çok fazla paylaşımda bulunmasamda sıkça forumdaki değerli paylaşımlarınızdan istifade ediyorum özellikle gezi paylaşımlarını sürekli takip etmekteyim. Bu yaz yapmayı düşündüğümüz ve bir çok motorcununda hayali olan karadeniz gezimizede siz vesile oldunuz diyebilirim. Bu konuyla ilgili bir kaç soru sormak istiyorum müsadenizle. Öncelikle çalıştığımız sektör oldukça yorucu senede bir defa iznimiz var onuda bu geziye ayıracağız bu sebeple tek yönlü bir gezi yapmayı düşünüyoruz yani motorla gidip toplu taşıma ile dönmeyi düşünüyoruz, gürcistan istanbul arası motorumuzuda beraberimizde getirebileceğimiz tren yada feribot hattı varmıdır yada başka bir yöntemde olabilir hatta motoru sat öyle gelde diyebilirsiniz farketmez öneriniz nedir? ikinci sorum sahip olduğum motor 2007 model cbf 250 böyle bir gezi için yeterli olurmu ve son olarak 10 günlük bir süre zarfı bu yolculuk için yeterli olurmu.
    Vereceğiniz cevaplar ve yapmış olduğunuz paylaşımlar için teşekkür ediyorum sağlıklı ve kazasız günler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kurban bayramında düşündüğüm gezi. Bende takipte kalayım.

Otobüse motoru yükleyip Artvin'e gitseniz. Ordan batum. Geri dönerkende motorla dönseniz nasıl olur ?
    aqaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda cbf 250
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurban bayramında düşündüğüm gezi. Bende takipte kalayım.

Otobüse motoru yükleyip Artvin'e gitseniz. Ordan batum. Geri dönerkende motorla dönseniz nasıl olur ?
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Aslında biz bütün enerjimizi bu geziye harcamak istiyoruz dönüştede bir nebze dinlemiş oluruz.Süre kısıtlı olunca böyle planlar yapmak şart oluyor haliyle. Peki bu dediğinizi geri dönüşte yapsak fakat iki motor olacağı için otobüs firmalarıyla bir görüşmek gerek. Siz daha önce böyle bir gönderimde bulundunuzmu?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bulunmadım ama facebookda bi sayfada okumuştum. Otobüse sığdırmışlar. Biraz pahalı olmuş. Tam hatırlayamadımda 100 150 civarıydı. İzmir antepmi neydi. Konuşun fiyat alın. İki motorsa bilmiyorum ne derler. Ambarla gönderimde olur ama zarar görür. Kendim nakliyeciyim. Nakliye ile göndermeyi aklından çıkarman lazım. olursa otobüs.

Motosikleti
    Honda cbf 250
    En keyiflisi feribot bence denizi ve deniz yolculuğunu seviyorum zaten. Fakat feribot varmıdır varsa nereye kadar gider bilmem. Bu arada bizde kurban bayramından sonra çıkmayı düşünüyoruz belki yolda karşılaşırız
    Sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    10 günde gidiş dönüş yapılır çok rahat, hiç başka maceraya gerek yok. Millet yurtdışı yapıyor geliyor. Motoru gittiğin yerde gittiğin zaman satmak fikri ise hiç olacak iş değil. Otobüse sokup yatırmak falan da riskli.

Motosikleti
    Honda cbf 250
    Haklısınız biz biraz üşengeçlik yapıyoruz galiba olmadı dediğiniz gibi yine motor üstünde döneriz.

ATA ÇITIRIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM DAYSTAR
    Giderken motorunuzla karadenizin her yerini geze geze gidin. Dönüşte motorları Mercedes Travego otobüsü olan otobüs firmalarından biriyle dönün. Niye Trevego derseniz bagajı en yüksek bu otobüs çünkü. Mart ayında Samsundan Motor aldım ancak bu otobüse sığdı. Ayrıca bir bilet parası benim için bir bilet parası da motorum için almışlardı. Umarım yararlı olmuştur.

ahmetozulus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki intruder c800
    Merhaba ben de bu yaz karadeniz turu planı yapıyorum.Ankara'dan çıkıp Artvin'e kadar gidip geri döneceğim.Toplamda 8 gün düşünüyorum.Yani siz de geri dönebilirsiniz.Ben 800lük makine ile gidip geleceğim ama sizinki de gayet uygun.Bazı forumlarda felan görüyoruz hep
    250cc scooter ile giden bile var.Sizin düşündüğünüz tarih nedir?

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    10 gün motor ile gidip dönmek için çok yeterli bir zaman.Bunun dışında otobüs harici bir yol yok sanıyorum.Otobüste uğraştırır sizi.Gidiş dönüşü de gezerek bir plan yapmaniz daha doğru olabilir..

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Artvin den otobüs ile scooter getirmiştir geçen yıl. Sorun olmaz rahatlıkla getirebilirsiniz. Birden fazla firma ile görüşüp pazarlık yapın. Özellikle şoför ve muavinle görüşüp pazarlık yapın.

Motosikleti
    Honda Cbr250R -> Yamaha MT-07
    Ben olsam motorla gidip motorla dönebileceğim bir rota çizerdim. Tercih meselesi. Yalnız yağmuru hiç sevmediğim için karadeniz turu bana hep uzak geliyor.

Motosikleti
    Honda cbf 250
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Yola kurban bayramından hemen sonra hatta bayramın son günü çıkmayı düşünüyoruz yani bu da karadeniz bölgesi için yağmur demek ama olsun mantar toplarız hiç olmazsa, közde mantarı özledik. Otobüsle dönüş şu an için aklımıza yattı fakat dediğiniz gibi belkide dönüşte hızımızı alamayıp motorlarlada dönebiliriz.
    Yola çıkacaklara kazasız yolculuklar dilerim

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İstanbul'da oturan biri için tek yön rotasını doğru belirlemişsiniz. Kesinlikle İstanbul'a dönerken değil giderken yapmak lazım rotayı, tersi olursa 1 haftalık 2 haftalık tatil 3 saatte yok olur gider.

CBF250 canavar gibi motor mis gibi gidersiniz, hiçbişey olmaz.

tek yön çift yön olayı size kalmış, nasıl bir tatil/gezi yapmak istediğinize bağlı. Maksimum gezme görme diyorsanız tek yön daha iyi, dönüşte de otobüs, arkadaşların dediği gibi motor da bagajda. mis.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)