Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 Sıfır Motosiklet Masrafları?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Önümüzdeki hafta ilk şahsi motorumu alacağım 250cc'lik, kişisel ekipmanlar hariç trafikte gönül rahatlığıyla gezebilmem için nerelere para akıtacağız bilen bi arkadaşımız aydınlatırsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Motoru aldıktan sonra trafik sigortası = 150 ile 400 tl arasında ( çok daha fazlada çıkabilir)

Motoru bir yere park ettikten sonra çalinmamasi için sağlam güzel bir disk kilidi = ortalama 400 tl

Karayoluna çıkacaksaniz hgs = 65 Tl açma ücreti

En temel ihtiyaçlar bunlardır gerisi biraz Lükse giriyor benim gözümde örnek olarak; lastik, egzos, alarm, kasko vsvs
    sarpgray bunu beğendi.

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Alıntı ragnarokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru aldıktan sonra trafik sigortası = 150 ile 400 tl arasında ( çok daha fazlada çıkabilir)

Motoru bir yere park ettikten sonra çalinmamasi için sağlam güzel bir disk kilidi = ortalama 400 tl

En temel ihtiyaçlar bunlardır gerisi biraz Lükse giriyor benim gözümde örnek olarak; lastik, egzos, alarm, kasko vsvs
    Lastik mi lüks?
    "People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both." Benjamin Franklin

ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı acestor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik mi lüks?
    Böyle bir cevabın geleceğinden adım kadar emindim zaten

3 tane sıfır motor aldım evet üstündeki lastikler kötü olmasına rağmen değiştirmedim çünkü limitlerini aşmadim, fren yapmayı bilmeyip yaa bu lastikler çok kötü hemen kayıyor diyenlerden olmadığım için evet lastik bit lükstür. Gereksiz demiyorum en gerekli degismesi gerekenlerin başındadir ama LUKSTUR.
    sarpgray bunu beğendi.

Kardeşim öncelikle sıfır motoru aldıktan sonra sigorta yaptırman gerekiyor ruhsatı alman için önce bunu yaptır.ilk sigorta biraz yüksek çıkacaktır. 1000 lira kadar masraf edebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Yani toplam masraf 1000 tl dir. Plaka için 20 30 arası bişey istiyorlar. Motorlu taşıtlar vergisi 61 tl.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız kullanmanız dileğiyle.

Sıfır alınan üründe öncelikle sigorta yapılmalıdır(umarım yaptırabilirsiniz).
    Fatura ile sigrtacıya gidip sigortayı yaptırıyorsunuz. İlk motosiklet ise ortalama 400 TL fiyat çıkacaktır. Emniyetten randevu almayı unutmayın.

Bayi size fatura, ötv makbuzu, uygunluk belgesini verecektir. Bu evraklara sigorta belgesini de ekliyosunuz emniyete gidiyosunuz.

Emniyette EK-1 belgesini doldurtuyorsunuz. Hemen hemen 20 TL bişey alıyorlar evrak doldurmaya.
    TÜm evrakların 2 adet fotokopisini ve kimliğinizin fotokopisini çektirmeyi unutmayın. 1 tane istiyorlar ama elinizde bulunsun.

Sıranız geldiği zaman 210 TL'yi nakit hazır bulundurun. Ruhsat yaprakları için bu parayı ödeyeceksiniz. Size soracak sıradan mı plaka istiyosun yoksa seçecek misin diye. Sıradan derseniz ilk gelen plakayı sizin adınıza veriyor. Şu saatte gel ruhsatını al veya kargo ile gelecek diyorlar size. Genelde hemen teslim ediyorlar ruhsatları. Ruhsatla beraber plaka kağıdı veriyorlar. O kağıtla şoförler odasının yerinden plakayı bastırıyorsunuz. Kare standart plakayı Ankara'da 23.5 TL'ye yaptırdım Nisan ayında.

Motoru aldıktan 1 hafta sonra falan vergini kontrol et ve ödemeyi unutma. 61 TL için gecikme zammı yeme bir de.

Genel olarak toplayacak olursak emniyete ortalama 300'e yakın para gidiyor. 400'de sigorta dersek 700. Ivır zıvır falanla 800'e sigorta ve ruhsat işlemleri halledilmiş oluyor.
    sarpgray ve volkanucyldz bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ya ne 1000 lira sigortası? sigortanın çıkacağı en fazla 420-430 lira. siz artık bile bile "gelin sayın sigortacılar, domaldım hazırım" diyosunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı ragnarokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hacım kaskoya fazla istiyolar diye biliyorum bi de ilk motor muhabbeti falan.
    Disk kilidine ne önerebilirsin?

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız kullanmanız dileğiyle.

Sıfır alınan üründe öncelikle sigorta yapılmalıdır(umarım yaptırabilirsiniz).
    Fatura ile sigrtacıya gidip sigortayı yaptırıyorsunuz. İlk motosiklet ise ortalama 400 TL fiyat çıkacaktır. Emniyetten randevu almayı unutmayın.

Bayi size fatura, ötv makbuzu, uygunluk belgesini verecektir. Bu evraklara sigorta belgesini de ekliyosunuz emniyete gidiyosunuz.

Emniyette EK-1 belgesini doldurtuyorsunuz. Hemen hemen 20 TL bişey alıyorlar evrak doldurmaya.
    TÜm evrakların 2 adet fotokopisini ve kimliğinizin fotokopisini çektirmeyi unutmayın. 1 tane istiyorlar ama elinizde bulunsun.

Sıranız geldiği zaman 210 TL'yi nakit hazır bulundurun. Ruhsat yaprakları için bu parayı ödeyeceksiniz. Size soracak sıradan mı plaka istiyosun yoksa seçecek misin diye. Sıradan derseniz ilk gelen plakayı sizin adınıza veriyor. Şu saatte gel ruhsatını al veya kargo ile gelecek diyorlar size. Genelde hemen teslim ediyorlar ruhsatları. Ruhsatla beraber plaka kağıdı veriyorlar. O kağıtla şoförler odasının yerinden plakayı bastırıyorsunuz. Kare standart plakayı Ankara'da 23.5 TL'ye yaptırdım Nisan ayında.

Motoru aldıktan 1 hafta sonra falan vergini kontrol et ve ödemeyi unutma. 61 TL için gecikme zammı yeme bir de.

Genel olarak toplayacak olursak emniyete ortalama 300'e yakın para gidiyor. 400'de sigorta dersek 700. Ivır zıvır falanla 800'e sigorta ve ruhsat işlemleri halledilmiş oluyor.
    Hocam teşekkür ederim sırasıyla uygulayacağım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)