Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskı kafasından fırlayan genç hayatını kaybetti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Motosiklet sürücüsünün kaskı başından fırladı, kafasını araca çarparak öldü

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan bir yayaya çarpan motosiklet sürücüsünün kaskı başından fırladı. Kafasını bir araca çarpan sürücü hayatını kaybetti, yaya ise ağır yaralandı.

Kaza, Fethiye ilçesinde Tuzla Mahallesi Cahit Gündüz Caddesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, şehir merkezinden Çalış istikametine seyreden Okan Karayazı'nın kullandığı 48 JJ 302 plakalı motosiklet, yolun karşısına geçmeye çalışan Süleyman Can Kaplan'a çarptı. Kaplan ağır yaralanırken, kaskı başından fırlayan motosiklet sürücüsü de park halindeki 48 JS 631 plakalı otomobile başını vurarak kanlar içinde yerde kaldı. Motosiklet ise yaklaşık 70 metre mesafedeki restorana girdi. Süleyman Can Kaplan olay yerine gelen ambulansla Lokman Hekim Esnaf Hastanesine kaldırılırken, motosiklet sürücüsü Karayazı'nın ise yaşamını yitirdiği tespit edildi. Olay yerine gelen Karayazı'nın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Karayazı'nın cenazesi, Fethiye Cumhuriyet Savcısı'nın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Fethiye Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Kafa travması geçiren ve sağ eli bilek kısmından kırılan Kaplan'ın 1.16 promil alkollü olduğu tespit edildi.

"DENGESİNİ KAYBEDİP KAFASINI PARK HALİNDEKİ OTOMOBİLİN ARKASINA VURDU"

Kordon boyunda yürüyüş yaparken kazaya tanık olan Doktor Osman Kurtuluş, Karayazı'nın motosikletinin aşırı hızlı olduğunu öne sürdü. İki motosikletin arka arkaya olay yerine geldiğini belirten Kurtuluş, "Eşim ile beraber yürüyüş yapıyorduk. Şehir merkezinden iki tane motosiklet şaha kalkmış yarışarak geliyorlardı. Yolu boş gördüler galiba. Ölen genç arkadan gelen motosikletli. Buradan bir yaya çıktı, karşıya geçmeye çalışıyordu. Motosikletli ona çarptı. Yaya olan vatandaş kafasını yere vurdu. Çarpan motosikletli de dengesini kaybedip kafasını park halindeki otomobilin arkasına vurdu. Ben doktor olduğum için yayaya ilk müdahaleyi yaptım, nefes alamıyordu. Dili boğazına kaçmıştı. Dilini çıkarttım rahat nefes alması için tekrar hayata döndürdük. Ambulans ile hastaneye sevkini sağladık. Motosiklet sürücüsüne de müdahalede etmek istedik ancak o anda ölmüştü" dedi.

http://www.bursadabugun.com/haber/mo...du-839114.html
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Yarış...

Hele birde şehir içinde olunca sonuç ne yazık ki böyle kaçınılmaz oluyor Allah rahmet eylesin.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarış...

Hele birde şehir içinde olunca sonuç ne yazık ki böyle kaçınılmaz oluyor Allah rahmet eylesin.
    Çarptığı yaya da alkollüymüş..Hani kaza olması için tüm şartlar oluşmuş..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Allah rahmet eylesin gencecik bir arkadaşmış...

Facebook kapak fotoğrafı da manidar... https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Merak ettiğim konu, acaba kaskını bağlamamış mıydı? Bağlasa kaskın kafasından çıkma ihtimali nedir?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    daha çocuk la bu çok üzüldüm ya

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Allah rahmet eylesin, yaralıya da acil şifalar versin.

Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Allah rahmet eylesin.Yaralı vatandaşta umarım eski sağlığına kavuşur.Tehlike geliyorum demiş yani.Ne kadar genç olursa olsun şehir içinde trafikte böyle birşeyin risk olduğunu bilecek yaşta.Orada genç arkadaşımız vefat etmeyebilir hayatının sonuna kadar sakat kalabilirdi yatalak kalabilirdi.Kaldı ki şuan bu durum çarptığı yaya içinde geçerli.Belkide adam sakat kalacak.

Motosikleti
    r25
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin gencecik bir arkadaşmış...

Facebook kapak fotoğrafı da manidar... https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

Merak ettiğim konu, acaba kaskını bağlamamış mıydı? Bağlasa kaskın kafasından çıkma ihtimali nedir?
    Motogpde ki kilit sistemi yoksa çıkma ihtimali çok yüksek.arkçı kaskımı, arkçı ayak basamağına bağladım, gece yol boştu 150 le falan giderken uçmuş gitmiş.dandik bir kasktı ama en güvenlisi motogpdeki sistem.motogp de bile Rossinin karıştığı bir kazada çarptığı yarışçının kaskı fırlamıştı😞

AbiR1MiO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha "16 Yzf R125
    Allah rahmet eylesin şehir içi şu gaz kapali dolaşmayı öğrenemediler.

Alıntı EmreKc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motogpde ki kilit sistemi yoksa çıkma ihtimali çok yüksek.arkçı kaskımı, arkçı ayak basamağına bağladım, gece yol boştu 150 le falan giderken uçmuş gitmiş.dandik bir kasktı ama en güvenlisi motogpdeki sistem.motogp de bile Rossinin karıştığı bir kazada çarptığı yarışçının kaskı fırlamıştı😞
    Double d bağlantı mı oluyor o? Niye üreticiler hala mikrometrik bağlantı koyuyor ki?

Motosikleti
    MT-25
    Allah rahmet eylesin. Sen kafana tak yine korumasin..
    bilinçli insan olamadık ki bilinçli tüketici olalım... cok üzücü!

Allah rahmet eylesin, hep diyorum, kızanlar çok oluyor ama olsun, bizim memlekette ss motor satışı tamamen yasaklanacak, diğer motor kullananlarada (arabalarda kamyonlarda tüm taşıtlarda dahil) çok çok ağır cezalar getirilecek, hız ihlalimi yaptın, 1. seferde 5000 tl. 2. de 10000 tl. 3. de 15000 tl. , 3. cezadan sonra araca el koyacaksın ve 1 sene hapis, tecil yok af yok itiraz yolu kapalı.... adam olana dek böyle cezalara her konuda devam edeceksin, sadece araç kullanmada değil, günlük hayatta her konuda benzer tarzda cezalar şart bu millete...
    İhsan34 bunu beğendi.

Mikrometrik bağlantı da kolay kolay çıkmaz. Ben mikrometrik bağlantılı bir tane Nolan bir tane de Shoei GT-Aİr'i kafamdayken asfalta baya bir vurdum. Her ikisi de kazada birden çok darbe almalarına rağmen kafamda kaldılar.

Ama hem kaskın doğru bedende olması, hem de doğru bağlanmış olması lazım. Bol kask ise çıkar. Çene altı ile bağlantı kopçası altına iki parmak girebilecek en fazla. Ama pek çok tecrübeli kullanıcı, bu bağlantıyı aradan yumruk geçecek şekilde gevşek yapıyor. Doğru bağlanmayan, gevşek bağlanmış kask kaza anında kafada durmuyor. Sharp'ın web sayfasında bir animasyon var. Orada açıklanıyor bu durum.

https://sharp.dft.gov.uk/content/how-fit-your-helmet

Animasyon, Java olduğu için Internet Explorer ile açmanız lazım Chrome desteklemiyor.
    Sercan_07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)