Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Shell V-Power Nitro+

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar

Bu benzinin daha iyi performans verdiği rivayet ediliyor, bu ne derece doğru kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyiz acaba. Bir de sanırım 97 oktan ve daha ince bir benzin diye biliyorum, kitapçıkta 95 öneriliyor ama sıkıntı olma durumu nedir? Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Öncelikle o benzin de 95 oktan 97 değil. Performans arttırmak amacıyla değil yakıt sisteminin temizlenmesi amacıyla üretilmiş amiyane tabirle deterjanli benzindir kendi sitelerinde açıkladıları gibi.http://www.shell.com.tr/motorists/sh...itro-plus.html

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar

Bu benzinin daha iyi performans verdiği rivayet ediliyor, bu ne derece doğru kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyiz acaba. Bir de sanırım 97 oktan ve daha ince bir benzin diye biliyorum, kitapçıkta 95 öneriliyor ama sıkıntı olma durumu nedir? Kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyiz?
    Motosikletimin deposuna bu benzinden başka benzin girmedi. Şu an'a kadar hiç sorun yaratmadı. Memnunum. Ve Shell Smart Kart iyi'de puan kazandırıyor. Tavsiye ederim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hep Shellden alırım. Ne yaptığım yol açısından farkı var, ne de performans. Arada 2 kuruş fark var zaten normaliyle.
    Genelde 4-5 depoda bir nitro alıyorum, şu yakıt sistemini temizleme muhabbetinden ötürü.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    hangi benzinden alırsanız alın 3-5 kuruş tan fazla farkı yok bu benzinin. ( kadoil, a pet, b pet, lukoil, çekoil gibi değişik pompalar hariç ) almış ken iyisi olsun die 0 km den şuana kadar ( 9000km ) hep bundan kullandım herhangi bir sorun da yaratmadı. 2-3 farklı pompacı sohbet ederken bana ( fuelsave 95 ) alsana senin motorda fark yaratmaz çekişte gidişte boşa 3-5 kuruş fazla verme gibi tavsiyede bulundular. 100 lük motorlara koyunca fark yaratıyormuş demelerine göre rampada falan çekiş artıyormuş.

Fuelsave benim motora yaramiyor, rolantiyi bozuyor zor çalışıyor falan. Nitro deneyeceğim birde.

iki ay sonra boxer'im 2 yaşına girecek şu an 65.000 km yapmış bulunmaktayım. Ön lastik 3. nesil arka lastik ise 4. nesil durumunda yani ön lastik 3. arka lastik ise 4. lastiği taktım. Bir ay önce 55.000 k gelince debriyaj balatasını 200 TL karşılığında değiştirttim. Motosikletin aşırı yağ kaçırması nedeni ise contalarının deforme olması Bafra Şen Motor 150 TL karşılığında eksantirik zinciri değiştirttim, ayrıca motoru yardırıp contaları yenilettim. Artık motorum daha az az yağ kaçırıyor.

Ancak boxer 65.000 km olduğu için artık o eski tadı yok. Yaşlılık böyle bir şey olsa gerek. En son uzun yolculuğu 1400 km ile Mart ayının ilk haftası Samsun - Batum arasında yaptım. Mevsimin kış olması havanın soğuk olması nedeniyle tam performans verdi. Şimdiler de gidermiyim pek güvenemiyorum. Çünkü özellikle debrijaj balatası değiştikten sonra motorun tadı kaçtı desem yerinde bir karar olacak. O tik boxer eser yok şimdi. Çoğu arkadaş artık ekonomik ömrünü tamamladı diyorlar. Yeni bir motosiklet almamı söylüyorlar. Temmuz ayında yeni sigorta yapmam gerekiyor o zaman kadar Samsun - Batum - Hopa - Erzurum - Erzincan - Sivas - Tokat - Amasya - Samsun etabını tamamlamak istiyorum eğer yolda kalmaz isem hurdya çıkartacağım. Yeni boxer satın almayı düşünüyorum Ağustos ayı gibi.

Motor yağım motul Atakum Mulmot Özcan usta'da 45 TL değiştirtiyorum. Tavsiye ederim. Motosikletin performansı için çok önemli bir yağ. Ayrıca Shell Nitro başka yakıt almıyorum. Diğer yakıtlara güvenmiyorum. Shell Nitro motoru canlandırıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)