Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Regal Raptor Kullanıcıları; Neden ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Çok merak ediyorum, neden Regal Raptor kullanıcılarının çoğu motorlarının modelini falan yazarken sonuna "Su Soğutmalı" ibaresini ekliyorlar??

Statü simgesi falanmıdır ? yoksa regalciler arasında özel bir anlam taşıyan şifremidir nedir ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    belki aynı motorun hava soğutmalı modeli de vardir ayrim yapabilmek icin kullaniyorlardir?

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Ben su soğutmalı ibaresini sadece motorun özelliklerinden bahsederken kullanıyorum. Dediğiniz gibi yapanların sebebi muhtemelen aynı sınıftaki motorların tamamının hava soğutmalı olması ve RR'nin bu özelliğinin ayırt edici, dikkate değer olması olabilir.

RR'nin hava soğutmalısı da var ama Türkiye'de satılmıyor. O modellerin İngiltere'de satıldığını biliyorum ama Amerika ve Avustralya'da hangisinin satıldığını bilmiyorum.

Sonuç olarak; ben bir Regal Raptor Dadyw 250-E Su Soğutmalı motosiklet sahibiyim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Zaten su da havayla soğuyor
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı
    Yaw Ertuğrul kardeş sen süper bir adamsın warya

Sen beni güldürdün, Allahta seni güldürsün...

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    Çok merak ediyorum, neden Regal Raptor kullanıcılarının çoğu motorlarının modelini falan yazarken sonuna "Su Soğutmalı" ibaresini ekliyorlar??

Statü simgesi falanmıdır ? yoksa regalciler arasında özel bir anlam taşıyan şifremidir nedir ??

Bunun hava soğutmalı modeli de var. Görüntüsü falan farklı. Fazla bilginin zararı var mı? Seninki nasıl? Senin motoru çözemedim ZS nedir? Zealsun mu? Cahilliğime ver..
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Tabiki fazla bilginin zararı yok ta, kimse motorundan bahsederken soğutma sisteminden konuşmaz. En azından marka ve modelini söylerken cümle sonuna eklemez. Ondan dolayı sıkça karşılaştığım bu durumu merak ediyorum. Sanırım piyasada mevcut aynı klasman motorların hiçbirinde su soğutma sistemi kullanılmadığı için hafif bir üstünlük simgesi gibi kullanılıyor. Ama kendi yok allahı var iyi makine bende kullandım beğendim yani

ZS; Zongshen-Zealsun markalarının neredeyse tüm model isimlerinin başına koyduğu iki harf. ZealSun ya da ZongShen anlamındadır yüksek ihtimalle. Bu arada benim motorum hava soğutmalı ama eski CZ, jawa, MZ'ler kadar sıkıntılı değil kolay kolay şişmiyor.

Motosikleti
    Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    Tabiki fazla bilginin zararı yok ta, kimse motorundan bahsederken soğutma sisteminden konuşmaz. En azından marka ve modelini söylerken cümle sonuna eklemez. Ondan dolayı sıkça karşılaştığım bu durumu merak ediyorum. Sanırım piyasada mevcut aynı klasman motorların hiçbirinde su soğutma sistemi kullanılmadığı için hafif bir üstünlük simgesi gibi kullanılıyor. Ama kendi yok allahı var iyi makine bende kullandım beğendim yani

ZS; Zongshen-Zealsun markalarının neredeyse tüm model isimlerinin başına koyduğu iki harf. ZealSun ya da ZongShen anlamındadır yüksek ihtimalle. Bu arada benim motorum hava soğutmalı ama eski CZ, jawa, MZ'ler kadar sıkıntılı değil kolay kolay şişmiyor.
    Valla bu makina sanki VosVos gibi Fun Club'lüğe gider. Bende belki olur ilerde, belki olmaz ama eğer ana dağıtıcı Sarıkayalar beceriksizlik yapıp işe çomak sokmazsa makina oraya doğru gidiyor..
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı
    o zaman bizde su ve hava soğutmalı diyelim...

şaka bir yana sınıfındaki tek su soğutmalı model olması nedenişyle belirtmek istiyorlar her halde.

ama motosiklet.net forumlarına damgasını vurmuş tek motor REGAL RAPTOR'dur. defalarca topiç temizlik adında silinmesine ragmen yine en çok yazılan ve görüntülenen topiç...
    Sons Of Troya (Gelibolu)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı grave adlı üyeden alıntı
    o zaman bizde su ve hava soğutmalı diyelim...

şaka bir yana sınıfındaki tek su soğutmalı model olması nedenişyle belirtmek istiyorlar her halde.

ama motosiklet.net forumlarına damgasını vurmuş tek motor REGAL RAPTOR'dur. defalarca topiç temizlik adında silinmesine ragmen yine en çok yazılan ve görüntülenen topiç...

Evet kendisi beni de motorcu yapmıştır.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    RR adı gecen her topic rating alıyor. Akira dostum sen de mi RR'ciydin.. ne çok var...

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    evet çok güzel motor ama;
    su soğutmalı diye yazmayı gereksiz ve anlamsız buluyorum. zira bu forumda RR'ın su soğutmalı olduğunu bilmeyen kalmadı. sağır sultan duydu
    motor kendini kanıtladı ama kullanıcıları neyi kanıtlamaya çalışıyor anlamış değilim
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Regal alınca arka çantalara boydan boya "su soğutmalı" diye bir çıkartma yapıştırayım bari Duymayan kalmış olabilir

aspartame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AKP yuzunden motor alamadim!
    Motorsikletler genelde hava veya yag sogutmali oluyor.
    Suyla sogutulan tek motor Regal Raptor.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı aspartame adlı üyeden alıntı
    Nasıl ya? Yağ soğutmalı Hyosung'lar dışında pek motor duymadım ben

Motorlar ikiye ayrılır:
    -Hava Soğutmalı
    -Su (sıvı) Soğutmalı

Yağ soğutmalar çok yaygın değildir, sıvı soğutma içinde listelenirler.

Alıntı aspartame adlı üyeden alıntı

Aspartame; dostum yanlışsın. Motorlar soğutma sistemlerine göre şu şekilde ayrılırlar

A- HAVA SOĞUTMALI MOTORLAR:

Adından da anlaşılacağı gibi motor silindir ve blok kısımları motorun hareket etmesinden oluşan hava akımıyla soğur. Daha fazla soğuma yüzeyi yaratmak için silindir kısımları kanat şeklinde uzatılmıştır. Bu sebepten dolayı küçük hacimli hava soğutmalı motorların silindir kısımları olduğundan büyük görünür. Örnek bakınız MZ marka motorlar.

B- SIVI SOĞUTMALI MOTORLAR

1- Su Soğutmalı Motorlar:

Su soğutmalı motorlarda motorun silindir kısmının içinde su tünelleri vardır, devirdaim pompası sayesinde silindirin içindeki ısıyı emen su radyatöre pompalanarak radyatörden geçen hava akımı vede yardımcı fanlar sayesinde üflenen hava ile soğutulur. Çalışma prensibi gereği otomobillerdeki ile aynıdır ve bilinen en verimli soğutma sistemidir. Su Yerinde Antifreeze gibi sıvılarda kullanılır.

2- Yağ Soğutmalı Motorlar:

Yağ soğutmalı motorlarda soğutma mantığı Hava Soğutmalı motorlardaki ile aynıdır. Yani motor aksamının dışında silindir kısmında hava petekleri vardır. Silindir piston kısmı hava ile soğutulur. Motor bloğunda kullanılan yağ bir pompa vasıtasıyla su soğutmalı sistemlere görece daha küçük bir radyatöre pompalanarak motor bloğunda debriyaj-şanzıman-krank tarafından kullanılan yağın kendisini soğutur. Likit kullanarak silindirin ya da motor bloğunun içine yönelik herhangi bir soğutma kullanılmaz. Su soğutmalı sistemlere göre daha verimsiz bir soğutma yöntemidir. Örnek olarak Honda Twister ve Zealsun Prince motorlarını gösterebiliriz.

İyi Seyirler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler