Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

10 bin tl alti icin baslangic tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar merhaba forumdaki ilk mesajim olacak.uzun suredir forumu takip ediyordum.31 yasindayim. 1.80 103 kiloyum.daha once 2bin 3bin km scooter tecrubem var.5000 tl ustu ve 10.000 tl altina(ekipman haric) alinabilecek 2.el sehirici ulasim icin vitesli motosiklet tavsiyesi verir misiniz?.simdiden herkese tesekkur ederim...
    Not:Benim aklimda cbr125r var ama siz degerli ustalarimin da goruslerini almak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    O kadar geniş bir aralıktan bahsetmişsiniz ki bin tane motor sayarım size on bin tl altı.

Ben bajaj boxer demek istiyorum o zaman

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    CFMOTO 150 NK bu aralar bayağı tavsiye ediliyor.
    Bajaj RS200 olabilir veya AS, NS modelleri.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    -----------------------------------------------------------------
    ybr veya cbf

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam 31 yaşındasın sen yapma bari ya. napıcan 125r falan, 18 yaşında değilsin.. ybr cbf desen anca öyle bişey olabilir işte
    copycat bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benelli TNT 25
    SYM wolf
    Bajaj Pulsar
    YBR CBF
    Bajaj boxer
    Emreerol bunu beğendi.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Ben CBR 125 ile başlayacaktır ama son anda TNT 25 aldım. CBR kesinlikle beni memnun edemezdi.

Sayin DKN Hocam haklisiniz 18 degilim ama direk 250 ile baslayacak kadar cesaretli de degilim.evet 31 biraz gec bir yas ama kitabina uygun arttirmak daha iyi gibime geliyor yaniliyor da olabilirim ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı K121L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli TNT 25
    SYM wolf
    Bajaj Pulsar
    YBR CBF
    Bajaj boxer
    Hocam ybr cbf artik eski moda oldu yil olmus 2017 hala eski kasalar bajaj boxer biraz cg ye kaciyor begenmedim ama sym wolf gayet iyi gorunuyor eksi yanlari kronik sorunu yoksa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben CBR 125 ile başlayacaktır ama son anda TNT 25 aldım. CBR kesinlikle beni memnun edemezdi.
    Tnt 25 titresim konusunda hayli dusunduruyor,sogutuyor yoksa pazarlamacisi arkadasim piyasanin da altina ucuza da alabilirim.gonul tnt 250 istiyor ama butce...12 binin hepsi motora verilmez 2000 i butceye kalsin ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CFMOTO 150 NK bu aralar bayağı tavsiye ediliyor.
    Bajaj RS200 olabilir veya AS, NS modelleri.
    Rs200 arkadasta vardi kronik yatak sorunlu ama kesinlikle cf moto iyi bir alternatif arastiracagim tesekkur ederim..

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CF moto 150 NK tavsiye ederim
    SAZMAN bunu beğendi.

Ben cf moto için biriktiriyorum paramı. Nedense kafayı ona taktım 2 aydır.

Alıntı valvole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CF moto 150 NK tavsiye ederim
    Almisken en azindan 150cc olsun hemde sekil olsun diyorsunuz yani,insallah çinli olmasi uzun vadede uzmez. reklamlarin ve ovgulerin hakkini verir..

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Alıntı strike21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin DKN Hocam haklisiniz 18 degilim ama direk 250 ile baslayacak kadar cesaretli de degilim.evet 31 biraz gec bir yas ama kitabina uygun arttirmak daha iyi gibime geliyor yaniliyor da olabilirim ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Hocam ybr cbf artik eski moda oldu yil olmus 2017 hala eski kasalar bajaj boxer biraz cg ye kaciyor begenmedim ama sym wolf gayet iyi gorunuyor eksi yanlari kronik sorunu yoksa..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Tnt 25 titresim konusunda hayli dusunduruyor,sogutuyor yoksa pazarlamacisi arkadasim piyasanin da altina ucuza da alabilirim.gonul tnt 250 istiyor ama butce...12 binin hepsi motora verilmez 2000 i butceye kalsin ☺

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Rs200 arkadasta vardi kronik yatak sorunlu ama kesinlikle cf moto iyi bir alternatif arastiracagim tesekkur ederim..
    tnt 25 de insanı soğutacak bir titreşim olduğunu ilk defa sizden duyuyorum. TNT 25 ile MT 25'i kıyaslarsam mt 25'de misliyle titreşim var.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bence pulsar 200 ns yada sym Wolf size uydum olur. Yaş itibariyle kendinizi biliyorsunuz anladığım kadarıyla ve gaz tepkileri çok agresif değil. Ben kendim pulsar 200 kullanıyorum ve memnunum yakıtı ve performansından. Daha düşük cc sizi bir kaç ay sonra kesmez emin olun.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    250cc ile 125 arasında o kadar fark yok. hiç boşuna 125cc de zaman ve para kaybetme. zaten scooter ile yol tecrübesi edinmişsin iki teker üzerinde. bütçen de kısıtlı. 250cc ile başlamanı öneririm. nasıl başlangıçta 600cc önermiyorsak, 250cc den korkmayı da doğru bulmuyorum. 250cc ile patlayacak adam 125cc ile de patlar. pratikte pek fark yok.

Degerli hocalarim hepinize teker teker cok tesekkur ederim, ozellikle beni 250 almam konusunda cesaretlendirdiginiz icin..evet 250cc ile baslamak baslangic olarak beni biraz korkutuyordu ama madem ki tavsiyeniz 250nin cok da tehlikeli olmadigi yonunde, o halde 2000 tl ekipmana ayirmak sartiyla buyuk ihtimalle baslangic motorum ns200 veya tnt25 olacak.Kimbilir belki yaz sonu fiyati dusen bir cbr250r.arabam ilanda once onun satisini bekliyorum birikmis param orda cunku ☺(1.5 ay oldu satilmadi piyasa cok mu durgun ne yoksa benim arabamin mi piyasasi yok kimse bakmiyor?!*#*$ 😊)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ile 125 arasında o kadar fark yok. hiç boşuna 125cc de zaman ve para kaybetme. zaten scooter ile yol tecrübesi edinmişsin iki teker üzerinde. bütçen de kısıtlı. 250cc ile başlamanı öneririm. nasıl başlangıçta 600cc önermiyorsak, 250cc den korkmayı da doğru bulmuyorum. 250cc ile patlayacak adam 125cc ile de patlar. pratikte pek fark yok.
    Size hak vermemek mumkun degil,zaten gec kaldim bosuna 125cc ile baslayip 2 ay sonra gitmiyor diye 6 ay sonra da satilmasini bekle diye pisman olmanin geregi yok galiba...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Mantık harika gercekten diycek bisey yok.. 250 cc de bi zaman sonra yetmicek, bu iş yetinemezlikle alakalı değil, neye hizmet etmesini istediğinle alakalı. Yağmur çamurda kullanırsan scooter güzeldir, az yaksın istersin 150 lik bi commuter işini görür, haftasonları çevre yoluna girer , şehri terk ederim diyorsan 250 cc gerekir. Önce hizmetin amacını saptamak gerekli. İşte bu yüzden ülkemizde motorlar çok kısa kmlerde satılıyor. Avrupada galeriden alınan motorlar 70 bin 80 bin km çevirip sonra satılıyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    103 kilo adamsın maxi scooterdan devam et bence. Scooter rahatlığı yok viteslilerde, cbr125 ne Allahını seversen çoluk çocuk eğlence motoru o. Altında çok küçük kalır, eğilip süremezsin komik bir görüntü olur. 8-8.5k civarına daelim s3 advanceler var. 9-9.5k civarına piaggio xevo bulursun temizinden çok rahattır tavsiye ederim. Kaskı nereye koyarım derdin yok, Bagaj derdin yok, yağmur çamurda üstün başın kirlenmez, bastımı gider. Şehirdışı gezi de yaparsın. 250cc büyük ve ağır gelir dersen pcx125 veya pcx150 nin 2. ellerine bak.

Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantık harika gercekten diycek bisey yok.. 250 cc de bi zaman sonra yetmicek, bu iş yetinemezlikle alakalı değil, neye hizmet etmesini istediğinle alakalı. Yağmur çamurda kullanırsan scooter güzeldir, az yaksın istersin 150 lik bi commuter işini görür, haftasonları çevre yoluna girer , şehri terk ederim diyorsan 250 cc gerekir. Önce hizmetin amacını saptamak gerekli. İşte bu yüzden ülkemizde motorlar çok kısa kmlerde satılıyor. Avrupada galeriden alınan motorlar 70 bin 80 bin km çevirip sonra satılıyor.
    Yok hocam yok emin olun 250 cc bana uzun bir sure yetecek diye dusunuyorum.sadece sehir ici ulasim icin is ve kisa sureli gezi amacli dusunuyorum.calistigim kurumda bir is arkadasim 8 yil 250cc kullandiktan sonra 2 ay once sehir ici ulasim icin bir heves r6 aldi ama inanin su an pisman keske bu kadar guclu bir makina almasaydim dedi ve 400 cc ye geri dondu iste ben de tam olarak boyle dusunuyorum ☺.saygilar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    103 kilo adamsın maxi scooterdan devam et bence. Scooter rahatlığı yok viteslilerde, cbr125 ne Allahını seversen çoluk çocuk eğlence motoru o. Altında çok küçük kalır, eğilip süremezsin komik bir görüntü olur. 8-8.5k civarına daelim s3 advanceler var. 9-9.5k civarına piaggio xevo bulursun temizinden çok rahattır tavsiye ederim. Kaskı nereye koyarım derdin yok, Bagaj derdin yok, yağmur çamurda üstün başın kirlenmez, bastımı gider. Şehirdışı gezi de yaparsın. 250cc büyük ve ağır gelir dersen pcx125 veya pcx150 nin 2. ellerine bak.
    Hocam tesekkur ederim scooter surdum ama bana gore degil sakin ,vitesli motor cok daha keyifli ve heyecan verici geldi....

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende yeni ehliyet alıyorum CBR 125 yada NS 150 filan düşünüyordum.

Sizin için hocam NS 200 filan güzel olabilir diye düşünüyorum ama o kronik sorun vakalarını bilemem bende o yüzden NS 150'ye pek sıcak bakamıyorum.
    Rahatlık konfor arıyorsanız hocam alın bi maxi scooter devam edin. Şehir içide rahat edersiniz büyük şehirdeyseniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bajaj AS 150

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)