Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha r25 gidon alçaltma

Motovento
    REKLAM ALANI
    brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Selamun aleyküm arkadaşlar r25 e gidon alçaltma yaptım sürüş dinamiği çok iyi oldu ilk dedigim şey niye daha önce yapmadım. Ama her güzel şeyin bi kusuru olur misali bundada var sağ koldaki gaz kelebek kabloları grenaja sürtüyor. Büyük problem degil gidon dönmeme gibi bi sorun olmuyor alçalttıktan sonra 225 km yaptım 1 günde yarısı full trafik şehir içi yorma gibi durum olmadı tek sorun sürtme onu halledersem problem kalmıyacak eger yapan arkadaslar varsa fikir alışverişi yapabiliriz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    gidonu asagi alinca olusan boslugun ust noktasina kadar catali tutan sey(adini unuttum) yukselt. ya da ihtiyac ne kadarsa surtmeyecek kadar yukselt. motorun onu biraz kalkmis olacak ama surtunmeden kurtulacaksin.

umarim anlatabilmisimdir.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidonu asagi alinca olusan boslugun ust noktasina kadar catali tutan sey(adini unuttum) yukselt. ya da ihtiyac ne kadarsa surtmeyecek kadar yukselt. motorun onu biraz kalkmis olacak ama surtunmeden kurtulacaksin.

umarim anlatabilmisimdir.

kolay gelsin.
    Ole birsey mumkun degil mesnet aşagı yukari oynamiyor baglantı noktasi sabit

Motosikleti
    oyle sey olur mu dostum. fabrika birlikte mi dokuyor malzemeyi. mesneg borulari sikistirilan klips mantigiyla tutar.

ustte de altta da mesnet(evet adi mesnetti) baglantisi var. gevset 4 unu de al yukari.

bu arada motoru alttan (motor kismindan) kaldirmadan yapma bu islemi. on teker kismi boslukta olsun.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    oyle sey olur mu dostum. fabrika birlikte mi dokuyor malzemeyi. mesneg borulari sikistirilan klips mantigiyla tutar.

ustte de altta da mesnet(evet adi mesnetti) baglantisi var. gevset 4 unu de al yukari.

bu arada motoru alttan (motor kismindan) kaldirmadan yapma bu islemi. on teker kismi boslukta olsun.

kolay gelsin.
    Ust mesnet ortadaki buyuk vida baglantisindan dolayi asagi yukari olmuyor senin dedigin sanirim amortisörü yukarı almak sanırım onu bi bakayım oluru varmı eyvallah

Motosikleti
    dostum ben yanlis anlattim sanirim.

lastikleri tutan borular var ya 2 tane mesnetin tuttugu. onlari hareket ettireceksin. mesnet evet asagi tukari hareket etmez. ama yanlarindaki alyan kisimlari acarsan amortisorlerin oldugu borular (2 adet manetleri bagladigin borular) hareket edebilir ve ayarlanabilir.

dikkat et. tekrar uyariyorum. motor yere basarken gevsetirsen mesneti asagi iner agirligindan dolayi. kaldirman zor olur. zarar verirsin manete. motorun altindan destekli yukari kalkik olsun on catal.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    dostum ben yanlis anlattim sanirim.

lastikleri tutan borular var ya 2 tane mesnetin tuttugu. onlari hareket ettireceksin. mesnet evet asagi tukari hareket etmez. ama yanlarindaki alyan kisimlari acarsan amortisorlerin oldugu borular (2 adet manetleri bagladigin borular) hareket edebilir ve ayarlanabilir.

dikkat et. tekrar uyariyorum. motor yere basarken gevsetirsen mesneti asagi iner agirligindan dolayi. kaldirman zor olur. zarar verirsin manete. motorun altindan destekli yukari kalkik olsun on catal.

kolay gelsin.
    Eyvallab bi deniyeyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ben motorumu alçalttığım zaman keko,köylü,cahil diyen arkadaşlar nerdeler ? umarım gelirler

Motosikleti
    pistirma baska, surus dinamigi iyilestirme baska tad birakiyor dimağinda insanin snappy.

senin sorunun kendini ifade etme seklinde bence

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm arkadaşlar r25 e gidon alçaltma yaptım sürüş dinamiği çok iyi oldu ilk dedigim şey niye daha önce yapmadım. Ama her güzel şeyin bi kusuru olur misali bundada var sağ koldaki gaz kelebek kabloları grenaja sürtüyor. Büyük problem degil gidon dönmeme gibi bi sorun olmuyor alçalttıktan sonra 225 km yaptım 1 günde yarısı full trafik şehir içi yorma gibi durum olmadı tek sorun sürtme onu halledersem problem kalmıyacak eger yapan arkadaslar varsa fikir alışverişi yapabiliriz.
    https://i.hizliresim.com/ALa6jp.jpg
    Dostum sana özel mesaj gönderdim galiba gitmedi.Daha detaylı fotoğraflar yükleyebilir misin?

Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana özel mesaj gönderdim galiba gitmedi.Daha detaylı fotoğraflar yükleyebilir misin?
    Yarın detaylı fotoğrafları atarım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:07 ----------

gidonu çevirdiğinde

gidon düzken

üstten görünüm

yandan görünüm
    MazhaRR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)