Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Motosiklet Kazası Baba öldü kızı yaralı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kadının kabahati başörtülü olmak mı motorcu çiğnemek mi?
    başörtülü ya da saçı görünür olmak kabahat midir? değilse neden konuşuluyor?
    bu fişlemedir, ayrıştırmadır, nefret suçudur.
    yapmayın.
    Kızıl pars ve Pistonlar bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Niyet önemli olan. Okan'ın kapalı sıfatıni olayın anlatımını kolaylastirmak için yazdığını düşünüyorum.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam gibi kaskı olsaydı ikisininde yüksek ihtimal ölmeyecekti.Adam gibi pantolonu olsaydı yada dizliği olsaydı bel altı incinmeyecekti.Adam gibi botu olsaydı ayaklarıda bilekleride düzgünce korunacaktı.Montu, eldiveni olsaydı bu adam tam ekipman o motorun üstünde olsaydı sıyrıksız atlatacaktı belkide kazayı.
    Kendi kendine kayıp düşeydi ekipman korurdu ama o arabanın o hızla geçirmesine bakacak olursak, kafa korunduğu için muhtemelen ölmezdi ama sakatlık veya felç ihtimal dahili..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi kendine kayıp düşeydi ekipman korurdu ama o arabanın o hızla geçirmesine bakacak olursak, kafa korunduğu için muhtemelen ölmezdi ama sakatlık veya felç ihtimal dahili..
    Tüm korumaların tam olduğunu düşünelim.Etrafta düştüğünde temas edip vücudu zedeleyebilecek unsurlar motorun bulundu yerden sürüklenme mesafesi kadar uzak.Eğer araç motorlunun vücuduyla birebir temas etmezse çarpma anında sürücü savrulur.Yola düşüp sürüklenir yada düştüğü yerde kalır.Bellik sırtlık boyunluk işlevini yerine getirir omuriliği büyük ölçüde korur, kafayı yere vurma esnasında kask görevini yapar darbeyi absorbe eder.Tabikide burada ben varsayımlar üzerinden konuşuyorum.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Burada olay tamamen cahillik. Her iki taraf da alabildiğine cahil olduğu için bu olay olmuş ve böyle sonlanmış. 80 li yıllarda olsak tamam diyecem, hadi bilgiye ulaşma ihtimali az, millet okuyacak kitap bulamıyor, eğitimdir vs öyle şeyler yok. Bazı şeyler zamanın kendi devimin içerisinde kendiliğinden değişir. 80 li yıllarda normal olan şey zamanın devinimi ile bu zamanda artık anormal hale gelir. Buna 80 lerde kaza denirdi, artık cinayet denir.

Motosikleti kullanana bak, sıfır güvenlik ekipmanı, ehliyet yok, ruhsat yok, sigorta yok. Bir de kızını bindirmiş o halde. Yahu bu nedir? Ölmese, bu herifin de hapse girmesi lazım. Arabayı kullanan kadına bak, döner kavşağa sığır gibi giriyor. Çarpacak fren yok, çarpıyor hala fren yok. Arkadaş sana ehliyeti kim verdi? Yahu hadi aldın, da hiç mi şöyle bir düşünmedin, en az 1 tonluk bir kütleye hareket veriyorsun, bu nasıl durur diye hiç mi düşünmedin? Hiç mi biraz da ders alayım, eğitim alayım demedin? Büyük ihtimal telefon ile ilgileniyor, hatta ekrana bakmalı bir iş yapıyor, belli, gözü yolda değil!

Acı olan, bu tiplerle aynı yolları paylaşmak zorunda olmak. Bu herifin, ya da bu kadının araç kullandığı yolları kullanıyoruz mecburen! Bütün suç devletin. Hangi çağdayız hala insanları cahil bırakıyor. Adam gibi ehliyet alma sistemi yok, adam gibi trafik kontrolü yok, adam gibi ceza yok. Bu kadın elini kolunu sallayıp yürür gider. Olan kızcağıza oldu, sakat mı kalacak ne olacak belli değil.
    Thracian, Mustaphalanx ve Pistonlar bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Tüm korumaların tam olduğunu düşünelim.Etrafta düştüğünde temas edip vücudu zedeleyebilecek unsurlar motorun bulundu yerden sürüklenme mesafesi kadar uzak.Eğer araç motorlunun vücuduyla birebir temas etmezse çarpma anında sürücü savrulur.Yola düşüp sürüklenir yada düştüğü yerde kalır.Bellik sırtlık boyunluk işlevini yerine getirir omuriliği büyük ölçüde korur, kafayı yere vurma esnasında kask görevini yapar darbeyi absorbe eder.Tabikide burada ben varsayımlar üzerinden konuşuyorum.
    Sen ne anlatiyon birader? Adam koyde kadabada belki ayda 1500tl kazanan 3 cocuk yetistirmeye calisan bir adam. Zaten hayatlari piyango. Yasaminin bu ülkede degeri yok.
    Adamin seçeneği olsa heralde kızını arabasi ile gideceği yere götürürdü. Belli ki arabasi yok.
    Sen anlayamadin heralde, fakirlik var koyde kasabada.
    Senin bellige verdigin parayla 1 ay pazar yapıyor o insanlar. Bellikmis bilmemne. Kaski olabilirdi yokmuş.
    Butun kaski olmayanlara 70 km/sa hizla carpip oldurelim hadi. Mantik mi bu?
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Motor,teknik olarak kaska sahip olmayan binici tarafından kullanilabildigi için "yani kask olmadığını algılayıp immobilizer gibi sistemi baslatmayan bir sistem olmadığı icin" insanlar bunu normal sanıyor. Aslında farkında değil ama ölü o kişi. Bunu şöyle düşünün,tüp olmadan ve özel kıyafeti olmadan bir dalgıçın ciddi bir derinliğe inmesi veya ekipmansiz bir astronutun uzaya gitmesi.

İnsanlar ölümün yukardaki durumlarda anında gerceklesmesinden ötürü ekipmanı kullanıyor aslında motorda öyle,sadece zaman ve şans meselesi.

Ekipman giymemenin özrü ve bahanesi olmaz. Maddi durum vs. o halde binilmeyecek,benzin yokken motorunuz gidiyor mu ? Yani illa ekipmanı algıyan ve olmadan çalışmayan bir sistem mi gelsin motorlara ?

Durumu olmyabilir,parası olmayabilir,o zaman binmeyecek. Toplu taşıma,minubus gibi alternatiflerini kullanacak,mavi kart gibi bedava taşıma hizmetini sağlayan kartı temin edecek,hiçbiri ölüme tercih edilemez.

Arabayı kullanan kişi videoda hatalı görünüyor,benim amatör yorumum. Teknik değerlendirmeyi mahkeme, bilirkisi yapacaktır. Ama bu vefat eden amcanın ekipman edinmeyerek yaptığı kural hatasından bağımsızdır. Kendi canını ve kızının canını hiçe saymıs.

Bizim hatamız bu " bişi olmaz abi". Forumda defalarca ben çizme ve bot seçimi üzerine yazi yazdım,çizmeyi seçin dedim. Bakın en son Motoetkinlik yazarı Ahmet,yılların motorcusu,video koydu kazasından sonra. Bot giydiği için sol bileğim kırıldı,çizme olsa bu şekilde olmicakti dedi. İzleyebilirsiniz.

Sapla samanı ayıralım,kazanın analizi yapılıyorsa madem yanlışı yazalım,yazalim ki forumu okuyanlar ibret alsin ders alsin. Ölümün bahanesi yok.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bu videonun yaş sınırı konulmadan bu forumda ne işi var.Başkası a dese cezayı basarsınız.Ayıptır kanlar içinde ailesinden birisi şu videoyu görse size ne dese haklı

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne anlatiyon birader? Adam koyde kadabada belki ayda 1500tl kazanan 3 cocuk yetistirmeye calisan bir adam. Zaten hayatlari piyango. Yasaminin bu ülkede degeri yok.
    Adamin seçeneği olsa heralde kızını arabasi ile gideceği yere götürürdü. Belli ki arabasi yok.
    Sen anlayamadin heralde, fakirlik var koyde kasabada.
    Senin bellige verdigin parayla 1 ay pazar yapıyor o insanlar. Bellikmis bilmemne. Kaski olabilirdi yokmuş.
    Butun kaski olmayanlara 70 km/sa hizla carpip oldurelim hadi. Mantik mi bu?
    Yani senin mantık buysa git tedavi ol.Sen arabanın adama bile isteye çarptığını düşünüyorsan hala konuya baya uzaksın..

Motosikleti
    yok
    Arkadaşlar burda ben kask takmasin demiyorum taksin tabiki.
    Ama siz insanlarımızın ne durumda olduğunu bilmiyorsunuz görünüşe göre. Sagini solunu bilmeyen insanlar yaşıyor bu ulkede. Bilinç düzeyi bu seviyede. Kimsenin kask takmıyor olmasi kaskin hayati oneme sahip olmadığını gostermez tabiki. Ama kimse kask takmiyor bazi yerlerde. O zaman toplum da ona gore şekilleniyor. Çoğu durumda ben görüyorum, adam kasabada motoruna binip 5dk mesafeye gidiyor. Parasal olarak veya zaman olarak kara geçtiğini düşünüyor. Zaten oyle yerlerde 3 dk de bir metro otobus falan yok. Adam bir saat dolmus beklicek ya da kel kor bir mobilet vs alip gideceği yere gitmeye calisacak.
    Sadece bu adamin kalan butun sosyoekonomik durumunu gozardi edip ona bellik niye kullanmadin demek biraz saçma oluyor.
    Onun hayatinda o en son risklerden belki de.
    Adamin hayat standardi bu. Kisin soba yakip karbonmonoksit zehirlenmesinden olmesi de ayni sekilde risk,
    Evinin elektrik tesisatini yenileyecek parasi olmamasi da risk, kisaca butun hayati risk.

Sen sokakta bir evsize gidip 'ya kardes sokaklar cok soguk, bak surda hilton oteli var git orda kalsana neden üşüyorsun'
    Seklinde bir yaklasimla
    Bu adamin bellik kullanmasini beklemek benzer seyler.

Arkasindan bu sekilde konusmak biraz sizce de agir degil mi?

O adam herhangi birimizin yerinde olup güzel güzel giyinip kaskini takip motosikletini surmek istemez miydi? Keyfi olarak bunu yapmadigina emin misiniz?

Neyse ya ben cok düşünüyorum sanırım. Adam suclu iyi olmus.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor,teknik olarak kaska sahip olmayan binici tarafından kullanilabildigi için "yani kask olmadığını algılayıp immobilizer gibi sistemi baslatmayan bir sistem olmadığı icin" insanlar bunu normal sanıyor. Aslında farkında değil ama ölü o kişi. Bunu şöyle düşünün,tüp olmadan ve özel kıyafeti olmadan bir dalgıçın ciddi bir derinliğe inmesi veya ekipmansiz bir astronutun uzaya gitmesi.

İnsanlar ölümün yukardaki durumlarda anında gerceklesmesinden ötürü ekipmanı kullanıyor aslında motorda öyle,sadece zaman ve şans meselesi.

Ekipman giymemenin özrü ve bahanesi olmaz. Maddi durum vs. o halde binilmeyecek,benzin yokken motorunuz gidiyor mu ? Yani illa ekipmanı algıyan ve olmadan çalışmayan bir sistem mi gelsin motorlara ?

Durumu olmyabilir,parası olmayabilir,o zaman binmeyecek. Toplu taşıma,minubus gibi alternatiflerini kullanacak,mavi kart gibi bedava taşıma hizmetini sağlayan kartı temin edecek,hiçbiri ölüme tercih edilemez.

Arabayı kullanan kişi videoda hatalı görünüyor,benim amatör yorumum. Teknik değerlendirmeyi mahkeme, bilirkisi yapacaktır. Ama bu vefat eden amcanın ekipman edinmeyerek yaptığı kural hatasından bağımsızdır. Kendi canını ve kızının canını hiçe saymıs.

Bizim hatamız bu " bişi olmaz abi". Forumda defalarca ben çizme ve bot seçimi üzerine yazi yazdım,çizmeyi seçin dedim. Bakın en son Motoetkinlik yazarı Ahmet,yılların motorcusu,video koydu kazasından sonra. Bot giydiği için sol bileğim kırıldı,çizme olsa bu şekilde olmicakti dedi. İzleyebilirsiniz.

Sapla samanı ayıralım,kazanın analizi yapılıyorsa madem yanlışı yazalım,yazalim ki forumu okuyanlar ibret alsin ders alsin. Ölümün bahanesi yok.
    Bunları okuyunca aklıma geldı yazın daha yeni almışım motoru 1ay kadar olmuş dedim montu giymim ya çok sıcak zaten ama yinede giydim
    aynı gün bayır yukarı oldugum yerde sağa yattım ben geriye düştüm ve sırtım taşa dirsegim de taşa çarptı kafamıda vurdum halıyle montum olmasa o taşın sivri yeri sinirimi zedelese en kötüsü neler olabilir iyisi de az buz yinede acı cekıcektım o biraz terlemeye değicekmiydi tabikide hayır
    o gün anladım bazı hataların geri dönüşü yok
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    yok
    Arac fren yapmamis ya. Otesi mi var. Bile isteye iste. Istemese frene basar degil mi?
    Hatali olur dalgın olur bunun adi da taksirle adam öldürmek.

Trafiğe çıkarak bu riski aliyor her insan. Trafikte dikkatini yola verecegini taahhüt etmis oluyor. Goz gore gore geldi ezdi motoru ya.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Kimse aksini yazmadı araç sürücüsü ile alakalı. Tüm yorumlar benzer. Videodan izlediğimiz kadarıyla,gelmiş,biçmiş.

Bariz şekilde yola konsantre değil,eğer olsaydı kaza bu şekilde gerceklesmezdi.

Okan,senden ricam,hukuksal süreçte ilerleme oldukça konuyu güncelle. Mahkemenin vereceği kararı merak ediyorum. ( ayrıca bilirkişi söylediginde sakıncası yoksa hukuksal anlamda paylaşmanì rica ediyorum)

Motosikleti
    MTT Y2K
    Arac fren yapmamis ya. Otesi mi var. Bile isteye iste. Istemese frene basar degil mi?
    Hatali olur dalgın olur bunun adi da taksirle adam öldürmek.

Trafiğe çıkarak bu riski aliyor her insan. Trafikte dikkatini yola verecegini taahhüt etmis oluyor. Goz gore gore geldi ezdi motoru ya.
    Bu nasıl hastalıklı bir düşünce ya.Dostum burada bir insanın hayatını almaktan bahsediyoruz.Ya muhalefet olacam diye bu kadarda ileri gidilmez ki kardeşim.Yok kask takmayanları ezelimmiş yok bile isteye yapmışmış.Kim ister birinin hayatına maal olmayı.İnsan canı bu kadar değersiz mi sizin gözünüzde.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    yine bir kadın sürücü vakası

trafikte kadın sürücüden daha tehlikelisi ,telefonla konuşan kadın sürücüdür
    ölen merhumun ailesinin yerine koyun kendinizi,perişan durumdalardır

bir yuvayı yıkan bu kadın katile umarım müebbet verirler ama bizim ülkede çok zor gibi
    Salurbey bunu beğendi.

Motosikleti
    yok
    Bu nasıl hastalıklı bir düşünce ya.Dostum burada bir insanın hayatını almaktan bahsediyoruz.Ya muhalefet olacam diye bu kadarda ileri gidilmez ki kardeşim.Yok kask takmayanları ezelimmiş yok bile isteye yapmışmış.Kim ister birinin hayatına maal olmayı.İnsan canı bu kadar değersiz mi sizin gözünüzde.
    Google a taksir yaz. çıkanları oku ondan sonra burda çene çalmaya devam edersin. duvara konuşsam daha çok şey anlardı.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Google a taksir yaz. çıkanları oku ondan sonra burda çene çalmaya devam edersin. duvara konuşsam daha çok şey anlardı.
    He dostum he aferin çözmüşsün beni. 😁 sen git duvarla konuş biraz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kask emniyeti bağlımıdı merhum motorcuda?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask emniyeti bağlımıdı merhum motorcuda?
    Kask yok yani bisiklete biner gibi motora biniyorlar

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Kaza için yoruma gerek yok... Herşey ortada.

Ama belki kask olsa böyle olmayacaktı. 2 gün önce burada da kasksız 3 kişi motora binmişler ve kaza. Sonuç olarakta kafada ağır hasar var.

Geçenlerde polislerle ufak bir muhabbetimiz oldu 100 kişi motor sürüyorsa 80inde kask görmüyorum. Bir çoğu koluna takmış bazıları arkaya bağlamış...
    Neden her gördüğünüze ceza yazmıyorsunuz dedim hangi birisiyle uğraşalım dedi... Bence kask takmamanın affı olmamalı,cezası 500Tlden fazla olmalı. ve piyasada satılan ucuz kaskların satışı yasaklanmalı veya kaskların belli bir seviyesi falan olmalı...

Bunun için bir imza kampanyası oluştursak olmaz mı dostlar ? birşeyler düzelmez mi ? üzülüyorum hernekadar kendini düşünmeyen adamı ben ne düşüncem desemde böyle görüntüleri gördükçe üzülüyorum... O 15 yaşındaki kızın bundan sonraki hayatı bile bambaşka olacak...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)