Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru çalamayınca çöpe atmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki çöp konteynerinin arasına kafalarını sıkıştırıp, ardından. ... neyse
    "Yapma Cemiil" diye çok yalvarırlar :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    her zaman söylerim,,bu soysuzları yakalayınca dövmek veya polise vermek çözüm değil

yakalayınca kamera mobese olmayan tenha biyerde iki gözünü çıkarıp salacaksın

ne seni teşhis edip şikayet edebilir ne intikam alabilir nede başka insanlara zarar verebilir,,en temizi bu,köpek gibi başkalarına muhtaç yaşayıp geberir gider

Konteynirin tekerlekleri var ikisini beraber de götürebilirlermiş

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Son sürat hazırlıyorlar insanlığın sonunu
    Yüzde bire karşı bu doksan dokuzun sorunu
    Adaletin konumu
    Hapseder ekmek çalan çoçuğu..

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Öncelikle motor sahibi abiye geçmiş olsun yine ucuz atlatmış ama bana hırsızlık gibi gelmiyor hırsız onu orda bırakmazdı Perpa'nın önünde cbf'in ön lastiğini pet şişeye koyup itiren insanlar var.
    Birde bir konuyu merak ediyorum bu motosiklet hırsızlığının gerçekden bir cezası yok mu ? Bir iki video da mal ev dışındaysa yani sokakda ise suça teşfik mi ne varmış (yanlış yazmış olabilirim) yani motor taşınabilir eşya eve koymak gerekir tarzında bir anlam çıkardım bu doğrumu ceza yok mu yada çok mu azki elini salayan birtane çalayım diyor bir avukat felan varsa bilgili bir tarzda yazarsa çok memnun olurum.

Video:Aea hırsızlık dosyası.

Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motor sahibi abiye geçmiş olsun yine ucuz atlatmış ama bana hırsızlık gibi gelmiyor hırsız onu orda bırakmazdı Perpa'nın önünde cbf'in ön lastiğini pet şişeye koyup itiren insanlar var.
    Birde bir konuyu merak ediyorum bu motosiklet hırsızlığının gerçekden bir cezası yok mu ? Bir iki video da mal ev dışındaysa yani sokakda ise suça teşfik mi ne varmış (yanlış yazmış olabilirim) yani motor taşınabilir eşya eve koymak gerekir tarzında bir anlam çıkardım bu doğrumu ceza yok mu yada çok mu azki elini salayan birtane çalayım diyor bir avukat felan varsa bilgili bir tarzda yazarsa çok memnun olurum.

Video:Aea hırsızlık dosyası.
    Söylediğinde kısmen haklısın dostum bi motosiklet hırsızlığı dosyasında geçen bir paragrafı aktarayım buraya "Müşteki tarafından ne şekilde kilitlendiği ve nasıl çalıştırıldığı anlaşılamayan ancak Yargıtay Yüksek 13. Ceza Dairesi tarafından sokağa park edilmiş ve kilitli motorsikleti götüren sanık hakkında yerel mahkeme tarafından 5237 sayılı TCK'nun 142/1-e maddesi uyarınca verilen mahkumiyet hükmünün onanmasına karar verilmiş ise de sanık aleyhine kurulan bu hükme Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca iştirak edilmemiştir.
    Eylemin niteliğine yönelik itirazımızın daha iyi anlaşılabilmesi için sabit bir noktaya bağlı olmaksızın kendi kilit sistemiyle kilitlenen motosikletin sürüklenerek ya da alet kullanılmaksızın çalıştırılarak götürülmesi durumunda TCK'nun 142/1-e maddesinde yazılı bulunan suçun oluşamayacağının yukarıda ayrıntılı bir şekilde açıklanmasına karşın bu madde ile aynı sonucu doğuran TCK'nun 142/1-b maddesinin uygulanmasını haklı gösteren sonuca ulaşılmasının mümkün olup olamayacağının da açıklığa kavuşturulması gerekmektedir."

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğinde kısmen haklısın dostum bi motosiklet hırsızlığı dosyasında geçen bir paragrafı aktarayım buraya "Müşteki tarafından ne şekilde kilitlendiği ve nasıl çalıştırıldığı anlaşılamayan ancak Yargıtay Yüksek 13. Ceza Dairesi tarafından sokağa park edilmiş ve kilitli motorsikleti götüren sanık hakkında yerel mahkeme tarafından 5237 sayılı TCK'nun 142/1-e maddesi uyarınca verilen mahkumiyet hükmünün onanmasına karar verilmiş ise de sanık aleyhine kurulan bu hükme Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca iştirak edilmemiştir.
    Eylemin niteliğine yönelik itirazımızın daha iyi anlaşılabilmesi için sabit bir noktaya bağlı olmaksızın kendi kilit sistemiyle kilitlenen motosikletin sürüklenerek ya da alet kullanılmaksızın çalıştırılarak götürülmesi durumunda TCK'nun 142/1-e maddesinde yazılı bulunan suçun oluşamayacağının yukarıda ayrıntılı bir şekilde açıklanmasına karşın bu madde ile aynı sonucu doğuran TCK'nun 142/1-b maddesinin uygulanmasını haklı gösteren sonuca ulaşılmasının mümkün olup olamayacağının da açıklığa kavuşturulması gerekmektedir."
    Abi kızma ben dağa adalet lisesi 3.sınıf lise öğrencisiyim tek anladığım kilit yoksa ceza yok baya yaban bi sonuç oldu ama anladığım bukadar abi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olayda bi gariplik var. eger gercekten calmak isteselerdi kamyonete yukleyip giderlerdi. calamayinca kacip giderlerdi. cope atmak sanki bana bir intikam alinma mevzusu gibi geldi. bir mesaj verme gibi.
    Artık kamyonet kullanmıyolar. Kamyonete atıp götürmek hem dikkat çekiyor, hem de cezası var. İki kişi bir motorla geliyorlar, biri geldikleri motoru kullanıyor, diğeri çalınacak motorun üzerine oturuyor, geldikleri motoru kullanan çalınan motoru ayağı ile itekliyor.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler maalesef,bu düşmanca yapılmış,hırsla. Demek ki hırsızın bile insaflısı var. Sadece göstergeyi çalsaymış diye ahh eder duruma getirdiler bizi şerefsizler.

Motoru ulaşım aracı olarak kullanan arkadaşların çok daha tedbirli olması gerektiğini söylüyorum. Mecburdur taşıt olarak eli ayagidir. Sahsen motorla bir yere gidiceksem önüne oturuyorum onun dışında arkadas gezmesi alisveris merkezi vs hiçbir şekilde bırakmıyorum. Maalesef bu haldeyiz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)