Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İlk Motorumu Mayısın 20'sinde teslim alıcam ( CİDDİ SORUN )

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım . Yaşım 24 ve kocaelinde ikamet ediyorum . İşim gereği bütün gün araba üstündeyim.Allah'ın izniyle mayısın 20sinde motorumu alıcam . Ekipmanlarımı tamamladım yaklaşık 5-6bin TL lik güzel bir dizilim yaptım. Şöyle kısaca özet geçeyim sorum hakkında ;

-Motor tecrübem 2000km sadece scooter
    -Boyum 195 kilom 110
    -3 Kur honda eğitimi aldım bu ay

*Sorunum : MT-09 Siyah sipariş verdim ve teslim alıcam mayısın 20 sinde . Başlangıç motorum Mt-09 evet doğru duydunuz.R25 e bindim sığmıyorum vites atamıyorum. Mt 25 e bindim aynı şekilde. Enduro tarzı motor istemiyorum zaten gs önermeyin.Mt-07 ye bindim saplanmış gibi duruyo ve rahat edemiyorum .Bende biliyorum cbf alıp 15k km yapıp teker teker motor atlamayı fakat benim bütçem yok.Aldığım motorun son motorum olmasını istiyorum.Bütçen yoksa nasıl 40k lık motor alıyosun diceksiniz.Yarışmadan kazandım parayı.Demek istediğim r25alıp 3 ay kullanıp satıp üstüne para koyamam . Motor değiştiremem yani teker teker öyle bir imkanım yok.O yüzden istediğim motor mt 09 ve onunla başlıyorum.
    Bütün gün trafikteyim zaten kocaelideyim trafik yok . Gidip geleceğim rota güzel. Trafik tecrübem çok çok çok fazla . eğitimlerimi almışım , ekipmanlarım çiçek gibi.
    -Peki ben şimdi neden mt 09 ile başlayamim . Herkez sen salakmısın diyo.Gaz benim elimde değilmi adam gibi kullanırsam neden sıkıntı olsun kı? Gaza dokununca otomatikman duvara çarpıyor bu motor onu anlamadım . Tamam güçlü makine eyvallah ama ben kullanıyorum bu motoru .
    Sizinde fikirlerinizi istiyorum , şimdiden teşekkürler . Dediğim gibi küçükle başla gibi öneri vermeyin eğer öneri vericekseniz başlangış motorum bu ve belli artık . bundan sonrası için öneri verin örn.Makine şöyle şusuna dikkat et burasını böyle yap gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bi bitmediniz ,yazıdaki çelişkilere bak trolle dur
    efendy06 bunu beğendi.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi bitmediniz ,yazıdaki çelişkilere bak trolle dur
    Nedir çelişki ,yok amacım troll yapmak felan değil cidden böyle düşünüyorum. Yanlış yazmışsam kusura bakmayın .

Motosikleti
    CBR 125 R
    Bir bakıma haklısın ama bende diğerlerinin dediği gibi mt09 un biraz abartı olduğu yönündeyim tamam haklısın gaz kontrolü sende açınca duvara çarpmıyorsun ekipmanların 5-6b tl arasında diyosun dediğin gibi çiçek ama şimdi motor olayı biraz değişik ya araba gibi değil onun sesi hızlanması değişik insanı ölüme götüren cinsten sana demek istediğim gerçekten kendine hakim olmalısın tek hatana bakar seni o zaman ekipmanda kurtaramaz tekerin düz bassın mt09 bilgim yok o yüzden öneri yapamıyorum kusura bakma

Alıntı BmCruible adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bakıma haklısın ama bende diğerlerinin dediği gibi mt09 un biraz abartı olduğu yönündeyim tamam haklısın gaz kontrolü sende açınca duvara çarpmıyorsun ekipmanların 5-6b tl arasında diyosun dediğin gibi çiçek ama şimdi motor olayı biraz değişik ya araba gibi değil onun sesi hızlanması değişik insanı ölüme götüren cinsten sana demek istediğim gerçekten kendine hakim olmalısın tek hatana bakar seni o zaman ekipmanda kurtaramaz tekerin düz bassın mt09 bilgim yok o yüzden öneri yapamıyorum kusura bakma
    Hocam çok teşekkür ederim mesajın için . Aynen bende senin gibi düşünüyoru . İşte sadece ben neden bunu almak istiyorum çünkü bidaha motor alıp satmak istemiyorum ve eğer ben mt 25 alıp onunla başlarsam daha güzel olucak onuda biliyorum ama inanın mt25 aldıkta sonra ben onu satıp başka motora geçemem benim tek korkum bu ve onun için yapıyorum bu hamleyi .Yoksa saçma olduğunu bende biliyorum . Parayıda kim milyoner olmak isterden kazandım 60bintl onuda söylim merak edenlere.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "ben bu motoru alayım tamam, son motorum olur, bi daha da motor bakmam, almam" kadar yalan yanlış bi ifade daha yok!
    hyanax100, Ari Gold ve SAZMAN bunu beğendiler.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "ben bu motoru alayım tamam, son motorum olur, bi daha da motor bakmam, almam" kadar yalan yanlış bi ifade daha yok!
    Neden öyle dedinizki , her yönüyle tatmin eden bir makine . Neden değiştirmeyi düşüneyim zaten çok beğendiğim bir model.

Bende Kocaeli'de oturuyorum. Kocaeli'de yeterince trafik var. Mt 9 90 N torka sahip 4 silindir ss lerden bile daha tehlikeli 3 silindirli azman bir motordur. Tamam ya ben çözdüm artık bu motoru sıkıntı yok dediğin anda en büyük hatayı yapmış olursun.

Tavsiyem sürekli B modunda tut motoru ve sağ bileğine hakim ol.

Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Kocaeli'de oturuyorum. Kocaeli'de yeterince trafik var. Mt 9 90 N torka sahip 4 silindir ss lerden bile daha tehlikeli 3 silindirli azman bir motordur. Tamam ya ben çözdüm artık bu motoru sıkıntı yok dediğin anda en büyük hatayı yapmış olursun.

Tavsiyem sürekli B modunda tut motoru ve sağ bileğine hakim ol.
    Hocam saol önerilerin için . Benim rotam Hergün Körfezden çıkıp umuttepeye gitmek . Orduevinin ordan çıkıyorum zaten.Benim rotada trafik yokki tek tehlike kuruçeşme orduevi arasıdır heralde.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    'Bilginozi' bi araştır kendisini.
    Emron, espresso ve selsa bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 kur eğitim aldım demişsiniz. Oradaki hocalara danışmanızı tavsiye ederim. Sizi yakından görmüş ve sürüş yeteneklerinizi incelemiş kişiler onlar sonuçta.
    Ari Gold bunu beğendi.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kur eğitim aldım demişsiniz. Oradaki hocalara danışmanızı tavsiye ederim. Sizi yakından görmüş ve sürüş yeteneklerinizi incelemiş kişiler onlar sonuçta.
    Evet onlarada danıştım mt-07 ye olumlu ancak mt-09 a çok sıcak bakmadılar.Önerdikleri tek şey aficatwin vsya gs . endura makine sevmiyorum dememe rağmen ısrarla önerdiler , gidip 40 milyarımı neden africatwine bağlimki sevmememe rağmen. Söyledikleri tek şey kendini bilirsen sıkıntı olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    'Bilginozi' bi araştır kendisini.
    Hocam biliyorum arkdaşı , siz bunları gönderdikçe bende olmayan telaş stres çıkmaya başladı.Çok mantıklı olmadığının farkındayım ama o riski alıcam.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Kararını vermişsin ama hata ediyorsun düşüncesindeyim.

İmkanım yok diyosun ama imkanlar elinde. Ekipmanda sıkıntı yokmuş madem en düşükten başla gez toz sonra büyüt. Nasıl mı?

Parayı bankaya vadeli hesaba koyarsın 3 aylık sürelerde vade yenilenir.

CBF 150 adın 15000 KM bindin. Satarsın vade süresi sonuna kadar binersin hem. Vade süresi dolduğunda da satarsın motoru üst motora geçersin. Kalan parayı yine 3 aylık vadeliye koyarsın. 3 ay sonra 15000 KM'de yeni motorla yaptın mı? Şahane. Vade süresi dolduktan sonra da üst motoru alırsın. Hem para yerinde saymamış olur hem sende tecrübe ve değişik makinelere binersin.

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararını vermişsin ama hata ediyorsun düşüncesindeyim.

İmkanım yok diyosun ama imkanlar elinde. Ekipmanda sıkıntı yokmuş madem en düşükten başla gez toz sonra büyüt. Nasıl mı?

Parayı bankaya vadeli hesaba koyarsın 3 aylık sürelerde vade yenilenir.

CBF 150 adın 15000 KM bindin. Satarsın vade süresi sonuna kadar binersin hem. Vade süresi dolduğunda da satarsın motoru üst motora geçersin. Kalan parayı yine 3 aylık vadeliye koyarsın. 3 ay sonra 15000 KM'de yeni motorla yaptın mı? Şahane. Vade süresi dolduktan sonra da üst motoru alırsın. Hem para yerinde saymamış olur hem sende tecrübe ve değişik makinelere binersin.
    90 güne 50bine 900tl faiz veriyo nasıl bir hesap yaptın abi sen senin hesaba göre gidersek mt 09 alamıyoruz.
    sen motor yükseltmelerini nasıl düşündün onuda yazarsan çok sevinirim .

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yanlış bir karar. Kazasız belasız sürüşler...

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Aynen panpa son motorun olur heralde doğru söylemişsin.
    shruikan, Ari Gold, bilirkişi ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT07
    Yine cringe seviyem tavan yapıcak

Motosikleti
    MT-25
    Kocaeli de trafik yok dedi. Aldı mi beni bir gülme..

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kocaeli de trafik yok dedi. Aldı mi beni bir gülme..
    benim rotamda yok. trafik orduevinin ordaki battı çıktıda başlıyo . almasın seni çok gülme .

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı suprema41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 güne 50bine 900tl faiz veriyo nasıl bir hesap yaptın abi sen senin hesaba göre gidersek mt 09 alamıyoruz.
    sen motor yükseltmelerini nasıl düşündün onuda yazarsan çok sevinirim .
    Ben hesap yaparak söylemedim kardeşim. Sadece düz hesap yaptım. 3 aylık vadede yapılabilir sende tecrübe kazanırsın. Çalışıyorsundur muhtemelen. Arada sende bişeyler koyarsın kenara.

Bu arada 50K para için enpara.com'da günlük faizle 30 gün sonunda 296,70 TL para geliyor. 32 günde 475,06 TL. 46 günde 670,68 TL. 92 günde 1285,48 TL. 181 günde 2727,40 TL getirisi oluyor. Dİğerleri ne verir bilmiyorum.
    Yavaş yaşa yaşlı öl

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)