Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletle düşmeme neden olup kaçtı!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Bugün solumdaki aracın üzerime kırmasının vermiş olduğu panik ile ön freni sıktım ve düştüm. Araç durmadı ve kaçtı. Video kaydım var yarın emniyete gidip şikayetçi olucam. Başına böyle bir iş gelen var mı ? Ve şuan yapmam ve bilmem gereken bişey var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Emniyete gittiğinde en doğru yönlendirmeyi yapacaklardır. Daha önce de sorulmuştu, trafik kazalarında temasa gerek yok kusur sahibi olmak için.
    Ancak yol koşullarına göre senin çarpmana sebep olacak seviyede bir hamle mi yaptı, yoksa sen ekstradan panik yaparak mı düştün bu da önemlidir diye düşünüyorum. Yoksa kişisel panik seviyesi kanunlarla belirlenebilecek ve diğer sürücülere de (insanlık bir yana) sorumluluk yükleyecek bir durum değil.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyete gittiğinde en doğru yönlendirmeyi yapacaklardır. Daha önce de sorulmuştu, trafik kazalarında temasa gerek yok kusur sahibi olmak için.
    Ancak yol koşullarına göre senin çarpmana sebep olacak seviyede bir hamle mi yaptı, yoksa sen ekstradan panik yaparak mı düştün bu da önemlidir diye düşünüyorum. Yoksa kişisel panik seviyesi kanunlarla belirlenebilecek ve diğer sürücülere de (insanlık bir yana) sorumluluk yükleyecek bir durum değil.
    Evet çarpmama sebep olacak şekilde bir hamle yaptı. Zaten hemen yanımdaydı araç, eğer frene basmasaydım araca çarpıcaktım sağ ön kapıdan. Ön tarafta kucakta küçük çocuk oturuyordu, onun yüzünden göremedi yada aynaya bakmadı. Video'yu yüklemeye çalışıcam. Durup iyi miyim diye bir bakması özür dilemesi gerekirdi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kamix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çarpmama sebep olacak şekilde bir hamle yaptı. Zaten hemen yanımdaydı araç, eğer frene basmasaydım araca çarpıcaktım sağ ön kapıdan. Ön tarafta kucakta küçük çocuk oturuyordu, onun yüzünden göremedi yada aynaya bakmadı. Video'yu yüklemeye çalışıcam. Durup iyi miyim diye bir bakması özür dilemesi gerekirdi.
    Geçmiş olsun, özürden iyi misin diye bakmaktan ziyade trafikte bir suç işlenmişse durum bununla ilgili yasal işlemlerin yapılması gerekir. Polislerin gözünde hiç umursamadan gitmesi daha da lehine bir durum. Mutlaka polise gidip gerekli adımları takip et.

Motosikleti

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, özürden iyi misin diye bakmaktan ziyade trafikte bir suç işlenmişse durum bununla ilgili yasal işlemlerin yapılması gerekir. Polislerin gözünde hiç umursamadan gitmesi daha da lehine bir durum. Mutlaka polise gidip gerekli adımları takip et.
    Sağolasın, gerekli işlermleri yapıp takipçisi olacağım. Sonucunu'da buraya yazarım.

Öncelikle geçmiş olsun kardeş.O şöförün ayna kullanma gibi bir huyu olmadığı belli oluyor.Neyse ki hızın düşükmüş tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun kardeş.O şöförün ayna kullanma gibi bir huyu olmadığı belli oluyor.Neyse ki hızın düşükmüş tekrar geçmiş olsun.
    Sağolasın kardeş, evet hızım düşüktü ve oradaki asfaltta çok kötü ayna gibi dümdüz anında kaydı.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Düşüş çok temiz olmuş, bacağınızı kırabilirdiniz. Her türlü kazada suçlu motorcudur, haklı olmak gibi bir lüks dört teker sahiplerine özeldir, siz konum olarak güvenlik balonu kullanmamışsınız, yeriniz de yanlış zaten panik frende olmamış.. o pozisyondan

1. Sağ tarafın boş olmasının araçları iştahlandıracağını düşünerek güvenlik payı bırakmak
    2. Sağ tarafın boş olmasının araçları iştahlandıracağını düşünerek kırmızı aracın arkasında kalmayı tercih etmek
    3. Sağ tarafın boş olmasının araçları iştahlandıracağını düşünerek sağa gazı açıp manevra ile öne geçmek. (sürekli sağınızı kontrol ettiğinizi var sayarak)

şekilde kurtulabilirdiniz, sert ve kaymadan fren de bir çözüm olmakla beraber bize öncesinde gökyüzüne doğru ayaklarınızın göründüğü ve sonrasında size arkadan çarpan otonun ön kaputuna düştüğünüz bir video da olabilirdi..
    Ultraviolet ve mombohunter bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşüş çok temiz olmuş, bacağınızı kırabilirdiniz. Her türlü kazada suçlu motorcudur, haklı olmak gibi bir lüks dört teker sahiplerine özeldir, siz konum olarak güvenlik balonu kullanmamışsınız, yeriniz de yanlış zaten panik frende olmamış.. o pozisyondan

1. Sağ tarafın boş olmasının araçları iştahlandıracağını düşünerek güvenlik payı bırakmak
    2. Sağ tarafın boş olmasının araçları iştahlandıracağını düşünerek kırmızı aracın arkasında kalmayı tercih etmek
    3. Sağ tarafın boş olmasının araçları iştahlandıracağını düşünerek sağa gazı açıp manevra ile öne geçmek. (sürekli sağınızı kontrol ettiğinizi var sayarak)

şekilde kurtulabilirdiniz, sert ve kaymadan fren de bir çözüm olmakla beraber bize öncesinde gökyüzüne doğru ayaklarınızın göründüğü ve sonrasında size arkadan çarpan otonun ön kaputuna düştüğünüz bir video da olabilirdi..
    Evet yolu ortalamış olsaydım kurtulabilirdim. Ama şerit benim araba kullanıcısı aynaya bakmış olsa ve düz çizgide şerit değiştiremeyeceğini bilse kaza yapmamış olurdum.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Evet yolu ortalamış olsaydım kurtulabilirdim. Ama şerit benim araba kullanıcısı aynaya bakmış olsa ve düz çizgide şerit değiştiremeyeceğini bilse kaza yapmamış olurdum.
    Hocam karşı tarafın ne yaptığı biz motorcuları ilgilendirmez, yaşlıdır, hastadır, kalp krizi geçiriyor olabilir, bayılacak gibi hissedip bir an önce sağa geçmek isteyebilir.. bunu bilemeyiz, bildiğimiz tek şey sürekli etraftan veri toplayıp her an hazırlıklı olmak, başına bir görgü tanığı gelip rahmetli haklıydı üstüne kırdı desene ne olacak.. haklı ve ölü olmak hiçbirimizin işine gelmez, tecrübe pahalı bir üründür, siz bunu bozukluklarla ödeyip kurtulmuşsunuz verilmiş sadakanız varmış ki altına alıp sürükleyebilirdi de sonra görmedim derdi..tekrar geçmiş olsun.
    weirdo1, espresso ve mombohunter bunu beğendiler.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

BrazenBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25 > SUZUKİ GSR 600 ABS (2008)
    Bugün solumdaki aracın üzerime kırmasının vermiş olduğu panik ile ön freni sıktım ve düştüm. Araç durmadı ve kaçtı. Video kaydım var yarın emniyete gidip şikayetçi olucam. Başına böyle bir iş gelen var mı ? Ve şuan yapmam ve bilmem gereken bişey var mı ?
    benim geldi geçtiğimiz cuma

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam karşı tarafın ne yaptığı biz motorcuları ilgilendirmez, yaşlıdır, hastadır, kalp krizi geçiriyor olabilir, bayılacak gibi hissedip bir an önce sağa geçmek isteyebilir.. bunu bilemeyiz, bildiğimiz tek şey sürekli etraftan veri toplayıp her an hazırlıklı olmak, başına bir görgü tanığı gelip rahmetli haklıydı üstüne kırdı desene ne olacak.. haklı ve ölü olmak hiçbirimizin işine gelmez, tecrübe pahalı bir üründür, siz bunu bozukluklarla ödeyip kurtulmuşsunuz verilmiş sadakanız varmış ki altına alıp sürükleyebilirdi de sonra görmedim derdi..tekrar geçmiş olsun.
    Haklısınız, sağolun. Çok daha dikkatli olmak lazım. Bu tecrübe için bozukluklar ödedim, ama değerini bileceğim. Teşekkür ederim.

Öncelikle geçmiş olsun. Biraz acemice kaza olmuş. Arabaya çok yakınsınız. Sağınız bomboş. Fren yerine hafif kontra işi çözerdi. Araca o kadar yakınken bu hareketi yapabileceğini de öngörmeniz gerekerdi.
    RamonRojo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı BrazenBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim geldi geçtiğimiz cuma
    Geçmiş olsun hocam, peki bişeyler yaptınız mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Biraz acemice kaza olmuş. Arabaya çok yakınsınız. Sağınız bomboş. Fren yerine hafif kontra işi çözerdi. Araca o kadar yakınken bu hareketi yapabileceğini de öngörmeniz gerekerdi.
    Sağolun. Ama işte o an soğukkanlı davranamadım ve olan oldu. Şükür ki küçük bir kaza. Dikkatli, kurallara uyan biriyim, ama bundan sonra daha dikkatli olucam.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Arada olur böyle şeyler. motorcu düşer kalkar canınızı sikmayin çok geçmiş olsun.

Hukuki olarak birşey çıkacağını zannetmiyorum ama şansınızı deneyin derim.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Yani arkadaşım öncelikle geçmiş olsun ben şuana kadar hiç bir kaza videosuna yorum yapmadım fakat bu şekilde "acemice" bir olay yaşanıp buraya taşımanada aldırış edemedim. Bundan dolayı henüz yazımın başında kusura bakma dileklerimi sunmak istiyorum.

Belki o an dalgındın , belki yeterince trafik tecrüben yok , belki işten çoıktın yorgunluk var vs. bir sürü sebebin bir arada toplanmış olması gerekli haa hiç biri yok ise ciddi anlamda acemilik var sende.

Araç şerit değiştirirken kornaya basıyorsun yani farkediyorsun ama kornaya basmaktn başka hiçbirşey yapmıyorsun.
    Frenlemeyi bile kornadan çok sonra yapıyorsun
    Bu düşünce çok yaygın kornaya basmaktan ziyade fren veya kontrollü şerit değiştirme yapsaydın hiç birşey olmayacaktı.

Bana kızacaksınız fakat durum bundan ibaret. şeridin ortasından gitseydin kornadan ziyade fren yapsaydın bu kaza yaşanmıyacaktı.
    Emniyete git tabiki ama bunları söylüyecekler yani herhangi bir kusur yok. Tek eksik sinyal fakat ortada direk kazaya sebebiyet verebilecek bir kusur yok.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    bu kaza ile ilgili bir ceza çıkmasa bile belki bu video sayesinde çocuğu ön koltukta ve emniyet kemersiz oturttuğu için ceza alabilir. polise ayrıca bunu da belirtin. araba ani fren yapsa ön koltuktaki kızın kafa hop ön konsola yapışacak
    espresso bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Geçmiş olsun ilk önce
    Motoru kaldırıp çalıştırdınız mı ?
    Çalıştı ise eden takip etmediniz çok kaçacak bir yeri yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)