Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi ambülans a vurmadik bana gülüyorsun ama ambülans a vurmak için kör olmak lazım beyin yoksunu insan birde gülüyor çocuk oyunu sandı heral Kamil
    Sen cok yasamazsin Bok atmaya calisirken destekli at. Sagir sultan bile benim ambulansa degil ambulansin bana vurdugu polis tutanaklari ve mahkeme kayitlarinda mecvut oldugunu biliyor.

Insanlara da hakaret etmekten vazgec artik. Ciddiye alinmaman bir yana hepimize eglence kaynagi oluyosun.

Sansini da benimle ilgili konusarak zorlama, uzerinden sadece z1000 degil baska bir sey de gecmesin.

--

Burada suclu olan taraf bu herifi motoru var diye yaninda gezdiren grup.
    jimi_hendrix, doghouse, erenedip ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen cok yasamazsin Bok atmaya calisirken destekli at. Sagir sultan bile benim ambulansa degil ambulansin bana vurdugu polis tutanaklari ve mahkeme kayitlarinda mecvut oldugunu biliyor.

Insanlara da hakaret etmekten vazgec artik. Ciddiye alinmaman bir yana hepimize eglence kaynagi oluyosun.

--

Burada suclu olan taraf bu herifi motoru var diye yaninda gezdiren grup.
    Oyuzden mı BMW k 1300 r motorun beli yani şasi si yamulmus? Yaslanarak olecegimi sanmıyorum zaten

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İleri seviye sürüş eğitimi aldım almada yetmez tabiki ama orada seçip yapmam gerekiyordu ya bariyerden sıyrılıp gs1200 un arasından sıyrılmak yada frenleyip mavi motora vurmak ben seçimini mavi motora frenleyip vurmak olarak seçtim düz yol değil sonuçta frenleme olmasa idi daha büyük kazalara sebebiyet verebilirdik tabi olan oldu
    Hangi ileri sürüş eğitimini, hangi kurum veya hocadan aldınız??? Eğitimin kapsamı neydi merak ediyorum. Bizi aydınlatırsanız sevinirim.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi ileri sürüş eğitimini, hangi kurum veya hocadan aldınız??? Eğitimin kapsamı neydi merak ediyorum. Bizi aydınlatırsanız sevinirim.
    Ghostrider gazlama derneği
    jimi_hendrix, doghouse, Sj's ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor ogrenicem diye bale dersi almis olabilir hocam. Bol bol ucuyo malum.
    tyrung ve erenedip bunu beğendiler.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Cok gecmis olsun, bariyerden sekmissiniz zannedersem, mazallah kopartirdi arada kalsaniz.

Benim nacizane yorumum ondeki motosiklet ayna kontrolu yapmadan ani hiz dusurup serit degistiriyor ki bu cok tehlikeli.
    Benim trafikte en korktugum serit degistirirken arkamdan hizli gelen bir motosikletin carpma ihtimali. Kaldi ki burada planli bir grup surusu var, daha titiz olunmali.
    Aracin arkasinda yavaslayip sonra serit degistirilebilirmis.

Sizin icin ise o hizlarda zor olsada her zaman onundeki surucunun onunde ne olduguna da dikkat etmek gerekir.
    Bunu motorun uzerine yatmadiginiz, cevre kontrolu yapabilecek pozisyonda surdugunuz icin soyluyorum.

180 le ivmelenen bir mt 9 surucusu olarak orada duz frenden baska yapilabilecek bir sey de yok bence, elestrilere katilmiyorum. Kacabileceginiz kadar kacmisiniz.
    trancexp bunu beğendi.

Bu baslık ta sanki " ben boyle bir kaza yaptım arkadaslar siz de ders alin dikkatli olmakta fayda var" dan cok bu kazaya karıştım ama tamamen baskasının hatası yoksa ben zaten iyi sürerim gibi izlenim oluştu bende

infidel imam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya dostum bu biraz ağır olmamış mı?
    Sanki insanlık dışı temenni olmuş.
    Bu kadar nefret biraz fazla değil mi?
    Arkadaşın hatası var. Herkes söylüyor.
    Kendisi de kabul ediyor anladığım kadarıyla.
    Şimdi "trafikten men olursun" derken başka bir şey demek istedim diye kıvıracaksın ama neyse.
    yoo kıvrılacak bişey yazmadım. kısa ve net.
    Kendisine iyi ya da kötü temennim yok. Yöntemini kendi belirleyecek zaten. Benim lafımla değil. Trafikten nasıl men olmak istiyorsa olsun. Ama çok net bir şey var; bu ve bunun gibilere 'trafik canavarı' denir. bu kaza da da çok bariz olan; "aşırı hız kazaya yol açar." ötesi berisi yok.
    Taner YILMAZ, VECİHİ ve erenedip bunu beğendiler.

Motosikleti
    Sevgili kardeşlerim,

Aslında bütün sorunun kaynağı "bencillik" ten geçmekte. Yollarda gördüğüm, burada mesajlarını okumak zorunda kaldığım bir grup var ki, daima başkalarının kurallara uymasını bekleyen ama kendisi hiçbir kurala uymayan tipler. Bildikleri tek kural "Yol hakkı hızlı gidenindir. Diğer bütün araçlar ona yol vermek zorundadır." Kazaya sebep olduğu iddia edilen motosikletin sürücüsü arkadaki motor gelmeden önce şeridini değiştirmiş ve tam anlamı ile şeride oturmuştur. Uzman bilirkişiler kazanın asli sebebini ararken , kazadaki unsurları tek tek devre dışı bırakır ve sanki o araç hiç olmasaydı burada bir kaza olurmuydu onu bulmaya çalışırlar.

Şimdi bunu bir de biz yapalım.

Senaryo 1;

Arkadan gelen motosiklet sürücüsü hız kurallarına uysaydı öndeki motosikletin şerit değişimi tamamen nizami olarak gerçekleşecekti ve bir risk oluşmayacaktı.

Senaryo 2;

Öndeki motosiklet sürücüsü hiç şerit değiştirmeseydi bile arkadan aşırı hızla gelen sürücüler kaosun içine yine aynı şekilde dalıp, önde şeridinde nizami şekilde ilerleyen motosiklete çarpacaklardı.

Aslında olayın teknik analizi tam olarak budur. Şerit değiştiren motosiklet sürücüsüne tavsiyem zaman geçirmeden video kaydı ile mahkemeye başvurması ve dava açmasıdır.

Sevgilerimle

S
    doghouse, EsHero ve Osm@n bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    milletle atismayi birak da sen su fotografi bir izah et bakalim.

kazada vefat eden arkadas, bu beyazli ve senin vurdugun arkadas mi?

https://postimg.io/image/j4vwi6u6f/
    nuwanda324 bunu beğendi.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Çok geçmiş olsun ayrıca video paylaşımın için teşekkürler.

Böyle kazaları seyretmek çok faydalı oluyor. Allah korumuş keşke kazada kimse ölmese idi.

Allah rahmet eylesin.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Değil, yesilli arkadaş ayakta kazada vefat eden yerde yatıyor bariyerlerin kenarinda arkadaşına bakıyor ve cevap alamayınca napacagini şaşırıyor
    wolrath bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı infidel imam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. sizin gibileri polise şikayet edip hapse attırmak lazım. umarım bir sonraki sefer kimseye zarar vermeden kazanı yapıp tez zamanda trafikten men olursun.
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ghostrider gazlama derneği
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ogrenicem diye bale dersi almis olabilir hocam. Bol bol ucuyo malum.
    Hepimiz eleştirdik. Fakat eleştirinin amacı doğru olanı kabul ettirmek olmalı linç psikolojisi ile sağlıklı bir yere varılmaz. Arkadaşın hala forumda kendini ifade etmeye çalışıyor olması olumlu bence. Yanlışlarından dönme şansı olduğunu gösterir. Burada yayınladığı videodan daha vahim olanı yayınlamadığı aslında. Onu da önceki sayfalarda verdim. Kendisini gözden geçirmeye, hatalarından vazgeçmeye ikna olursa bütün trafikte olanların ve bizim de yararımıza olur. Geçmiş olsun.
    EsHero bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Bu eğitimleri veren bir kaç tane sayılı yer var zaten Türkiyede. Yer derken; uluslararası sertifikalı eğitim kurumlarından bahsediyorum. İsim isterseniz OMM, ART, ADARAT bunlardan adı aklıma gelenler. Genelde program aynıdır. İki buçuk günlük paket eğitimi. 3- 4 saatlik bir teori eğitimi, 1 günlük kapalı alan, 1 günlük de yol eğitimidir. Ben hoca değilim, ama eğitimin önemine vurgu yapmak istedim.

Motosikleti
    Alıntı Albion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu eğitimleri veren bir kaç tane sayılı yer var zaten Türkiyede. Yer derken; uluslararası sertifikalı eğitim kurumlarından bahsediyorum. İsim isterseniz OMM, ART, ADARAT bunlardan adı aklıma gelenler. Genelde program aynıdır. İki buçuk günlük paket eğitimi. 3- 4 saatlik bir teori eğitimi, 1 günlük kapalı alan, 1 günlük de yol eğitimidir. Ben hoca değilim, ama eğitimin önemine vurgu yapmak istedim.
    Sevgili kardeşim, soruyu size sormamıştım bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu mesajından sonra videoyu daha dikkatli inceledim.
    41. saniyeden 42. saniyeye geçerken tutuarsızlık var. Arada kesilmiş bölüm var galiba.
    42. saniyeden sonra o ayaktaki ve yaralı arkadaşta görünmüyor.
    Bilmediğimiz bir şeyler var. Mesela ölen kişi o sırada yerde yatan mı yoksa ayaktaki arkadaş mı?
    Yerde yatan arkadaş Nebi kardeşimiz kaza yapmadan önce hayatta mıydı?

Ben cevap yazana kadar Nebi kardeş açıklamayı yapmış zaten..
    nuwanda324 bunu beğendi.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım hocam soyut kavramlar yok sizde. 120 km üzeri giden herkese arkadan da vurabilirim, önüne de kırabilirim, yandan da çarpabilirim demek ki yasalar haklı çıkartmıyorsa. Rossi olaylardı da stoppie ile viraja girselerdi derim sonra da.
    İstediğini yap arkadaşım bana ne? Herkes sen gibi düşünmek/yapmak zorunda değil. Vur, kır, dök istediğini yap. Bana ne?
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Şimdi arkadaşım hata sende olsa ne olacak olmasa ne olacak? Hızım 188'di diyorsun. O hızda giderken biri hata yaparsa herkes ölüyor. Dolayısıyla hata otomatikman gazlayanda oluyor. İnsan gibi bir süratte gitseniz herhangi bir beklenmedik durumda toparlamak için şansınız olacak ama insan gibi gitmediğiniz için hem telef oluyorsunuz hem de masum insanların canına kast ediyorsunuz. Ayrıca tanıdığım 10 motorcudan 9'u sizin mezhebiniz kadar geniş o devasa boşluktan geçer, durumu kazasız atlatırdı. Benden ve sevdiğim insanlardan uzak asfaltlarda motor sürmen dileğiyle. Hayırlı forumlar.
    hyanax100, VECİHİ ve luciphere bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Öncelikle tüm iki teker camiasına geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum.
    Aranızda motosiklete ve foruma en yeni başlayan kardeşiniz-arkadaşınız falanım.

250 CC bir motosikletin bile bazen ne kadar ölümcül olabileceği, Türkiye trafik şartlarında gayet anlaşılabiliyor -ki siz 900 CC'ye biniyorsunuz.

Motosiklet tarz meselesi, ben sevmiyorum hızı, hem kendi aracımda hem de motorda. Gazı açan açar, kapatan kapatır. Bu konu da her zaman saygım sonsuz. Yüksek CC motorlar yüksek hızlarla giderken de imrenerek bakıyorum. Baya eğlenceli olsa gerek. Ben keyifçi biri olarak tercihimi düşük CC ve düşük hız üreten bir motordan yana kullandım.

Yeni başlayan bir kardeşiniz olarak bir fikrimi belirtmek istiyorum naçizane.

Motor sporları, bir çok sporun dışında kalan, tarzı ne olursa olsun extreme sporlar kategorisine giren bir spor çeşidi. Yavaş, hızlı, güvenli güvensiz, grup yada solo, nasıl yapıldığı hiç önemli olmayan bir extreme spor.

Extreme sporlardaki en önemli (ve bence en gerekli) şeylerden birisi de, eğitim ve tecrübe paylaşımlarıyla birlikte kaza, olumsuz durum anlarının da paylaşılması ve yorumlarınmasıdır. Ki bu extreme sporların olmazsa olmazıdır. Normal hayatta bir musibet bin nasihatten iyi olsa da, extreme sporlarda bir nasihat bile bir çok hayatı kurtarabilir. O yüzdendir ki, bu tarz kaza videolarını izleyip yorumlamak ve korkutsa bile birşeyler kazanımlamak hayati unsurlar barındırır.

Videoyu paylaşan arkadaşa paylaşımdan dolayı teşekkür ederim. İçerisinde konu olması gereken, sürücünün sürüş anındaki kontrol noktalarını çok iyi gösteren, hangi şartlarda ne gibi durumlar oluşabileceğini, yüksek hızda kontrol noktalarının nasıl azaldığını gösteren harika bir eğitim videosu bence.

Bu tarz paylaşımların, kaza raporlarının ve alınabilecek tedbirlerin, önleyici tekniklerin artması gerektiği kanaatindeyim.

Herkese tekrar geçmiş olsun.
    İyi forumlar dilerim.
    hyanax100 ve 4KORSAN bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ulan adam ölmüş sebeb olmuşsun
    Birden utanmadan konu açmışsın haysiyetsiz adam
    ergunerbaş bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)