Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet videoyu izleyince solda kaçılabilecek boşluk var gibi de, bunu böyle videoyu izlerken söylemek çok kolay gelir.

Geçmiş olsun, o hızda bariyerin dibinde düşüp bariyere "kaptırmadan" kurtulmak büyük şans. Öndeki arkadaşa da şeritten kaçarken gerek yokken şeridin içine bu kadar girmeme konusunda bir ders olmuştur umarım.

Tekrardan geçmiş olsun.
    Çok detaylı izlemememiştim, konuyu da okumamıştım hiç..
    Solda yerde bir motor ve başında bir adam var.. ?
    Grup sürüşü yapılıyor? İleride motor yatıyor yerde? Motor parçaları var yolda? Trafik akıyor? Tam gaz devam ediliyor???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Seyhan 125+(CBR 250 R)->Kawasaki Z800
    Hocam geçmiş olsun. Kazayı yaptıktan sonra, insanın kolu bacağı kırılıp hastanelik olduktan sonra o suçluydu bu suçluydu bir anlamı kalmıyor. O hızda yapılacak pek bir şey de yok gibi. Orta şeritteki otomobil kör noktada kalmış. Eğer sağ şeride kaçayım deseydiniz o arabaya çarpma ihtimaliniz de yüksekti. Mavi motosikletli eleman da gayet gazlayarak gidiyor. O hızda birkaç saniye içinde cereyan ediyor olay ve burada ahkam kesenlerin büyük çoğunluğu da ayna kullanmayı düşünemezdi. Bana kalırsa buradaki tek sorun takip mesafesi. Mavi motosikletli eleman gs kullanan elemanı sizden önce gördüğü için hız kesiyor. Yani size kalan tepki süresi çok daha az. Yani çok çok o hız için gerekli takip mesafesini bırakmadığınız söylenebilir.

Kaza olacağını bilmediğimiz için buna kaza diyoruz. Bilseydik zaten kaza olmazdı. Gazlamayı seven herkesin başına gelebilecek bir şey. Büyük geçmiş olsun.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben türkçe yazmıyor muyum? Tamam o zaman benim ferrarim olsun. Orta şeritte 250 basayım. Önümdeki araba da 100 km ile gidiyor. Bir gördüm asıldım frene. Olacak gibi değil kırdım sol şeride. Orada da amcam 150 ile jipini sürüyor olsun. Önüne kırınca da fren yapıyorum tabi. Amcam bana sol arkadan vurdu gitti tarlaya uçtu 8 takla atıp öldü. Şuçlu kesinlikle jipi kullananda o zaman. Kazadan kaçıyorum çünkü.

Tabiki. Öndekine vuracaktı ve %100 yasal olarak suçlu duruma düşecekti. Olayın bir motosiklet kullanma kısmı var birde yasal kısmı var.Motosiklet kullanma kısmı ihtimallere dayanır, o olsaydı, yavaş gitseydi ,kontra verseydi, yolu izleseydi vs. Ancak yasal kısım olmuş kısımla ilgilenir. Kime vurdu şuna, neden vurdu şeridine geçti nokta.
    Kaza anındaki hız 140-150 km. Bu hızlarla kaza yapan birini yasalar haklı çıkaramaz. Haklı olmak için yasalara uymak gerek. Bu arkadaş beceriksizliğinden gidip giriyo zaten başka birşey değil. Biraz kabiliyeti olsa yırtardı ordan biz de biniyoruz bu motora biz de biliyoruz tek bilen siz değilsiniz. Bildiğinizi de sanmıyorum gerçi de neyse. Ayrıca yasada yok şeride geçti yok nokta diye bir mesele olmaz. Veresiye defteri mi bu kanunlar yasalar? Bana burada sacma sapan senaryo uretmenin de bi anlami yok. Ferrariyle 250 yapiyosunda jeep 150 ile vuruyo da 8 takla atiyoda munetcimmisin nereden biliyosun? Ha su var bu kafayla gidersen bu senaryoyu yasarsin ben o isigi gordum sende.
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza anındaki hız 140-150 km. Bu hızlarla kaza yapan birini yasalar haklı çıkaramaz. Haklı olmak için yasalara uymak gerek. Bu arkadaş beceriksizliğinden gidip giriyo zaten başka birşey değil. Biraz kabiliyeti olsa yırtardı ordan biz de biniyoruz bu motora biz de biliyoruz tek bilen siz değilsiniz. Bildiğinizi de sanmıyorum gerçi de neyse. Ayrıca yasada yok şeride geçti yok nokta diye bir mesele olmaz. Veresiye defteri mi bu kanunlar yasalar? Bana burada sacma sapan senaryo uretmenin de bi anlami yok. Ferrariyle 250 yapiyosunda jeep 150 ile vuruyo da 8 takla atiyoda munetcimmisin nereden biliyosun? Ha su var bu kafayla gidersen bu senaryoyu yasarsin ben o isigi gordum sende.
    Anladım hocam soyut kavramlar yok sizde. 120 km üzeri giden herkese arkadan da vurabilirim, önüne de kırabilirim, yandan da çarpabilirim demek ki yasalar haklı çıkartmıyorsa. Rossi olaylardı da stoppie ile viraja girselerdi derim sonra da.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Gecmis olsun usta insallah bir daha basina gelmez

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Hocam bişey sorucam o vefat eden kişi o kazada mı vefat etti başka kazada mı onu anlamadım ?

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bişey sorucam o vefat eden kişi o kazada mı vefat etti başka kazada mı onu anlamadım ?
    Bu kaza olmadan önce vefat ediyor. O kazanın sonucunda da bu kaza gerçekleşiyor.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sürücünün olası kazayı atlatmak için hiç bir hamlesi yok. Resmen nutku tutulmuş paniklemiş. İşte bu yüzden hep büyük cc için tecrübe lazım diyoruz. Çok geçmiş olsun.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nebi yine gommus ilk gordugu objeye haha
    jimi_hendrix ve luciphere bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    bir şey dikkatimi çekti bu yorumu ben dahil bir kaç kişiye daha yapmış.Kendisi haricinde bir kaç kişiye egoist kelimesini kullanmış.Bunun içinde birde mod var. Şimdi soruyorum nebi efendi sana egoist olan biz miyiz sen misin? Bu videoyu buraya örnek olsun ders alınsın diye koydum diyorsun ama eleştrildiğin zamanda eleştiren kişiye hakaret ediyorsun.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu !!!

Sana bir tavsiye bir an önce psikiyatriye gitmen,anladığım kadarıyla hayatında motosiklet sürmek dışında övünebileceğini hiç bir şeye sahip olmayan bir kişiliksin.Çok kibirli ve egoistsin ki bunlar insan hayatında en tehlikeli 2 şeydir.Biraz hayata bakış açını değiştir özeleştiri yapmayı öğren,kendinle yüzleş.

Buradaki insanlar kimsenin kötülüğüne konuşmaz kolay kolay hatalarını kabullenmeyi öğren.Yıkıcı olmayı bırak biraz yapıcı ol.

İnşallah bu kaza sana ders olur da daha fazlasını yaşamazsın.Kal Sağlıcakla.
    Jemand bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaza olmadan önce vefat ediyor. O kazanın sonucunda da bu kaza gerçekleşiyor.
    o ayakta duran beyazlı adam kım pekı, bu arkadasın vurdugu?

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Ya arkadaş bu konu nun başlığı bile sıkıntı. Böyle başlık mı olur. Başlığın adı bile ayrı bir vaka içeriyor. Burda bir tatmin olma durumu var.

Sinirlerim yerinden oynuyor ne zaman bu adamın başlıklarını ve yazdıklarını görsem. Ne dediğini artık okumuyorum bile. Tutarsız tavırlar hepsi. Şu forumda kimsenin böyle bir sürücüyü yanında yola götüreceğini düşünmüyorum. Bu arkadaş "nasıl yaptım da olduda düştüm de" falan filan poh poh istiyor.

Oldu da. Ölündü de. Sen değil ama bir başkası öldü. Cayır cayır burda milleti video başlığna topluyorsun.

Git önce kafanı topla. Motorun gitti, arkadaşın gitti, yaralılar ve yaraların var. Biraz düşün taşın yahu... Ben sende zerre kadar motora binecek olgunluk göremiyorum. Tek görebildiğim bunca şeyden sonra bile PİŞKİNLİK.

infidel imam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    öncelikle geçmiş olsun. sizin gibileri polise şikayet edip hapse attırmak lazım. umarım bir sonraki sefer kimseye zarar vermeden kazanı yapıp tez zamanda trafikten men olursun.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    ulan hâla millete laf yetiştiriyon. sendeki aklı kuşa taksak kuş ters uçar. girmişsin herife bodoslama. hâla bişey başarabildiğini sanıyosun.
    Pistonlar bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli hocalarımız da yorum yaparak tartışmaya katılmış. Geniş bir tartışma açılıp özellikle "gazcı" tabir edilen kişilerin bir kaç tanesini de olsa bu hatadan döndürmeye vesile olur inşallah.
    Yorumlar burada yayınlanan video(Kaza)ya göre yapılmış. Bu nedenle eksik kalmış. Diğer videoları, özellikle de aşağıdaki izlenirse arkadaşın nasıl bir sürücü profiline sahip olduğu anlaşılır.
    100 km/h üzeri bir hızla 1m. arayla yanyana giden iki motosiklet arasından öyle bir geçişi var ki sırf ego tatmini için kendi arkadaşlarının canını bile bozuk para yerine koyuyor. Arkadaşı motordan indikten sonra üzerine yürüyor. Diyaloglarını ifadelerini dikkatle izledim. Kesinlikle algı bozukluğu var. Ego tatminine öyle bir kilitlenmiş ki ifadeleriyle arkadaşının tepkisini anlayamadığını gösteriyor. Kendisine tavsiyem aklını başına devşirip MT09'u satmasıdır. Aşağıdaki görüntüleri izleyin. Özellikle de arkadaşının tepkisi üzerine söylediklerine dikkat edin. Acele edin. Çünkü, bu videoyu silebilir.
    https://youtu.be/eUcPphuI0x0
    Zaten bu hareketlere alıştık.Videoda şaşırdığım kısım bunların grupta s1000rr var yaw.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bazı insanlar vardır hiç kaza yapmaz. Adına ister trafiği okumak, ister havayı koklamak deyin. Onların beyni otomatik yapar genelde bunları. Öndeki aracın egzoz sesindeki azalmayı, ilerideki hafif hareketlenmeyi, öndeki arabanın içindekinin kafasını dikleştirmesini fark ederler mesela. Bilerek yapmazlar bunları, sadece 'bir sıkıntı olabilir' der içindeki ses ve ona göre pozisyon alırlar. 100 sefer bu olur 1 tanesi kazadan kurtulmasını sağlar.[/QUOTE]
    Kesinlikle katılıyorum
    doghouse bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nebi yine gommus ilk gordugu objeye haha
    Senin gibi ambülans a vurmadik bana gülüyorsun ama ambülans a vurmak için kör olmak lazım beyin yoksunu insan birde gülüyor çocuk oyunu sandı heral Kamil

Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660ZA
    Kardeş öncelikle geçmiş olsun. Bu konu üzerine çok yazılıp çizilir de.. En önemlisi şu: gözlem ve öngörü yeteneğinin gelişmemiş olmasıdır. İleri seviye sürüş eğitimi alın, bunu da ciddiye alın. Eğitimsiz sürüşün maliyetinin daha yüksek olduğunu da unutmayın.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Albion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş öncelikle geçmiş olsun. Bu konu üzerine çok yazılıp çizilir de.. En önemlisi şu: gözlem ve öngörü yeteneğinin gelişmemiş olmasıdır. İleri seviye sürüş eğitimi alın, bunu da ciddiye alın. Eğitimsiz sürüşün maliyetinin daha yüksek olduğunu da unutmayın.
    İleri seviye sürüş eğitimi aldım almada yetmez tabiki ama orada seçip yapmam gerekiyordu ya bariyerden sıyrılıp gs1200 un arasından sıyrılmak yada frenleyip mavi motora vurmak ben seçimini mavi motora frenleyip vurmak olarak seçtim düz yol değil sonuçta frenleme olmasa idi daha büyük kazalara sebebiyet verebilirdik tabi olan oldu

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı infidel imam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun. sizin gibileri polise şikayet edip hapse attırmak lazım. umarım bir sonraki sefer kimseye zarar vermeden kazanı yapıp tez zamanda trafikten men olursun.
    Ya dostum bu biraz ağır olmamış mı?
    Sanki insanlık dışı temenni olmuş.
    Bu kadar nefret biraz fazla değil mi?
    Arkadaşın hatası var. Herkes söylüyor.
    Kendisi de kabul ediyor anladığım kadarıyla.
    Şimdi "trafikten men olursun" derken başka bir şey demek istedim diye kıvıracaksın ama neyse.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)