Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

MT-09 Kaza Videom Z1000 Üzerimden Geçti.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı 4KORSAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar daha once böyle bir paylaşım yapmıstım ve rahmetli olan arkadaşım için üzgün emojisi koymadigim için beni topa tutmuştunuz.Hermeyse bu kaza rahmetli olan arkadaşımızın arkasinda meydana gelmiştir ben kazayi gorunce gaz kestim ve yavaş firen basacaktım ki onumdeki mavi motor en hizli şerit olan sol şeride frenleyerek girdi ben ve z1000 dogal olarak ne kadar frenlesekde kaza kacınılmazdi. Şimdi birileri gelicek ve ben bu kazadan kurtulurdum diyecek ona eminim önündeki gs1200 ve buzlama yaptıgım yerde rahmetlinin yanında bariyerin hemen dibinde arkadaşını nasil ezmeden geçeceginide acıklarsa sevinirim. eger dikkat ederseniz o 1 saniyede 188 den 141 km hiza düşürüyorum hızımı. bu tur sürüşlerde bilmedigimiz kişiler ile tapagaz gitmemektir. bunu tecrübe edindim ve Her Türlü yoruma acıktır...

https://www.youtube.com/watch?v=T0wVcQhjcGk
    Sevgili Kardeşim,

Hemen peşin peşin söyleyeyim SUÇLUSUN.

190 km hız ile giderken görülebilir mesafedeki bir karmaşayı fark edememişsen ya teknik tabir ile "hız algın" bozuk ve yanlış yere bakıyorsun ya da gözlerin ileri derecede bozuk. Önündeki motor sola çıkmasa bile GS e veya rahmetlinin bedenine çarpman zaten kaçınılmazmış. Piyango sola çıkan motora vurmuş olan bitenin bütün sorumluluğu sana ait.

Ayrıca aklı başında bir motorcu o pozisyondan rahatça kurtulurdu , sen beceremiyorsun diye başkalarının da yapamayacağını düşünme.

İstersen otur şimdi diğerlerine yazdığın gibi bana da uzun uzun cevap yaz . Böylece ne kadar yetersiz olduğunu ortaya dökebilmem için bana fırsat ver. Seve seve yaparım...

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçu nasıl bu arkadaşta bulabiliyorsunuz? Evet arkadan vuruyor ancak sağdaki motosiklet onun şeridine girdiği için bu kaza gerçekleşiyor.

Olayı polis gözüyle değerlendirir isem, sağdaki önceden olmuş kazayı, yolun ortasında duran aracı unutalım. Çünkü bunlar önceden gerçekleşmiş,bu kazayla alakası yok. Sol ve orta şeritteki motosikletlerin ikiside limitlerin üstündeki hızlarda, yani yarı yarıya hatalı iki tarafta. Ancak kaza orta şeritteki motorun sol şeride kontrolsüz girmesi sonucu oluşuyor. Oradaki kazadan kaçmaya çalışması onu haklı yapmaz. Hız limitine uysaydı, ortadaki araca çarpmadan ve şerit değiştirmeden gayet rahat durabilirdi. Beraber sürmeleri vs önemli değil. O dursaydı soldaki motosiklet hiç kaza yapmayacaktı. Trafikte herkes kendi kararını veren bireylerdir. Ben sol şeritte arabam ile 120 ile giderken sağ şeritten 80 ile önüme biri geçtiğinde çarparsam bu benim suçum mu?

Bizim bahsettiğimiz sürüş teknikleri, grup sürüşü vs. İşin yasal tarafı ayrı bir boyut. Bu olay birbirini tanımayan kişiler olsaydı ve ortadaki benim şeridime bodoslama atlasaydı çarptığımdan 1 kere bile pişmanlık duymazdım. Kaza onun şeridinde, banane. Adam gibi gitseydi zamanında dursaydı, benim şeridime girip neden benim hayatıma kast ediyor.
    Peki sollayan arkadaşı olaydan çıkaralım. Zerre kadar yönlendirme yapamadan 190 ile daldığı o koridorda koca yan çantaları ile şeridin çoğunu kaplamış ve neredeyse durmak üzere olan GS den nasıl kaçacaktı ? Varmı bir açıklamanız ???
    cihan54 ve Jemand bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

190 km hız ile giderken görülebilir mesafedeki bir karmaşayı fark edememişsen ya teknik tabir ile "hız algın" bozuk ve yanlış yere bakıyorsun ya da gözlerin ileri derecede bozuk. Önündeki motor sola çıkmasa bile GS e veya rahmetlinin bedenine çarpman zaten kaçınılmazmış. Piyango sola çıkan motora vurmuş olan bitenin bütün sorumluluğu sana ait.

Ayrıca aklı başında bir motorcu o pozisyondan rahatça kurtulurdu , sen beceremiyorsun diye başkalarının da yapamayacağını düşünme.

İstersen otur şimdi diğerlerine yazdığın gibi bana da uzun uzun cevap yaz . Böylece ne kadar yetersiz olduğunu ortaya dökebilmem için bana fırsat ver. Seve seve yaparım...

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:06 ----------

Peki sollayan arkadaşı olaydan çıkaralım. Zerre kadar yönlendirme yapamadan 190 ile daldığı o koridorda koca yan çantaları ile şeridin çoğunu kaplamış ve neredeyse durmak üzere olan GS den nasıl kaçacaktı ? Varmı bir açıklamanız ???
    konunun tamamen dışındayım ama ünvanınızda motosiklet eğitmeni yazıyor. Diğer arkadaşlar bu tarz cümleler kullansa yadırgamazdım ki zaten kullanmışlar. fakat sizin göreviniz itibariyle "SUÇLUSUN" kelimesini kullanmanız çok yanlış. Arkadaş "HATALI", SUÇLU değil. Suçlu dediğiniz anda bilerek ve isteyerek böyle bir şey yaptığı anlamı çıkar ki bunu bir eğitmenin kullanmasının çok yanlış olduğu kanaatindeyim.

Ortada bir HATA var ve bu istemeyerek yapılmış, bu arkadaşımız da yaklaşık 140 km hızla yere çakılmış ve ölüm tehlikesi atlatmış. Hiçbir insan istesede böyle bir şey yapamaz.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Bence senin hatan DİKKATSİZLİK.
    Orta şeritten önüne çıkan motor olmasa kaza yerine 180'le girecektin.
    Bence o çarptığın motosiklet önüne çıkıp hata yaparak seni kurtarmış.
    Mamba09, Capitao_3 ve Ali Bircan bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Benim merak ettiğim şey acaba bu grup tabakhaneye zamanında yetişebildi mi?
    Mamba09, Ali Bircan, ozwizard ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konunun tamamen dışındayım ama ünvanınızda motosiklet eğitmeni yazıyor. Diğer arkadaşlar bu tarz cümleler kullansa yadırgamazdım ki zaten kullanmışlar. fakat sizin göreviniz itibariyle "SUÇLUSUN" kelimesini kullanmanız çok yanlış. Arkadaş "HATALI", SUÇLU değil. Suçlu dediğiniz anda bilerek ve isteyerek böyle bir şey yaptığı anlamı çıkar ki bunu bir eğitmenin kullanmasının çok yanlış olduğu kanaatindeyim.

Ortada bir HATA var ve bu istemeyerek yapılmış, bu arkadaşımız da yaklaşık 140 km hızla yere çakılmış ve ölüm tehlikesi atlatmış. Hiçbir insan istesede böyle bir şey yapamaz.
    Merhaba,

Eğer hız limitinin 110 km olduğu otoyolda 110 ile giderken önünüzdeki kaosu farketmez ve kaza yaparsanız bu durumda "Hatalı" olursunuz. Ancak hız limitinin 110 km olduğunu bildiğiniz bir otoyolda 190 km ile giderken aynısını yaparsanız "SUÇLU" olursunuz. Umarım aradaki küçük nüans farkını görebilirsiniz.

Bir motosiklet eğitmeninin en belirgin özelliği kelimeleri doğru seçmesi olmak zorundadır. Bizim kullanacağımız yanlış bir kelimenin bedeli maalesef öğrencilerimizin kanı hatta bazen canı ile ödenebilir.

Sevgilerimle
    Mamba09, ozwizard, mostro ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Merhaba,

Eğer hız limitinin 110 km olduğu otoyolda 110 ile giderken önünüzdeki kaosu farketmez ve kaza yaparsanız bu durumda "Hatalı" olursunuz. Ancak hız limitinin 110 km olduğunu bildiğiniz bir otoyolda 190 km ile giderken aynısını yaparsanız "SUÇLU" olursunuz. Umarım aradaki küçük nüans farkını görebilirsiniz.

Bir motosiklet eğitmeninin en belirgin özelliği kelimeleri doğru seçmesi olmak zorundadır. Bizim kullanacağımız yanlış bir kelimenin bedeli maalesef öğrencilerimizin kanı hatta bazen canı ile ödenebilir.

Sevgilerimle
    arkadaş hız limitinin 110 olduğu yerde 180 ile giderek eğitimsizlik(cahillik) yapıyor. Fakat Eğitimsiz olmak benim görüşüme göre suç değildir. Yinede sizin görüşlerinize saygılıyım. bir eğitmenden suçlu kelimesini duymak garip geldi naçizane bir tavsiyede bulunmak istedim sadece. amacım sizi sorgulamak değildi. zaten bir eğitmeni sorgulamak haddim değil. öyle bir tecrübeye sahip değilim çünkü.
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    okan hoca, bu kafadaki bir adama ne kadar yetersiz olduğunu, ne kadar cahil olduğunu anlatamazsın. boş ver.

bak bende yetersizim, belki de yeteneksizim. ama cahil değilim. bazı şeyleri kabullenebilmek çok önemli.

doghouse bunu beğendi.

Motosikleti
    arkadaş hız limitinin 110 olduğu yerde 180 ile giderek eğitimsizlik(cahillik) yapıyor. Fakat Eğitimsiz olmak benim görüşüme göre suç değildir. Yinede sizin görüşlerinize saygılıyım. bir eğitmenden suçlu kelimesini duymak garip geldi naçizane bir tavsiyede bulunmak istedim sadece. amacım sizi sorgulamak değildi. zaten bir eğitmeni sorgulamak haddim değil. öyle bir tecrübeye sahip değilim çünkü.
    Merhaba,

Yasal limitlerin üzerinde araç kullanmak sadece bana göre değil bütün dünyada "SUÇ" olarak kabul edilir. Pek çok medeni ülkede limiti bu kadar aşmak mahkeme ve hapis cezasına kadar giden sonuçlar doğurabilir. Bir eğitmen olarak bu hıza kendi isteği ile çıkan her sürücü benim gözümde "SUÇLUDUR" . Kazanın olduğu gün bu sürücü o hızları "Zevk için" yapmak için yola çıkmıştır. Suç unsuru daha gün başlarken oluşmuştu zaten.

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan hoca, bu kafadaki bir adama ne kadar yetersiz olduğunu, ne kadar cahil olduğunu anlatamazsın. boş ver.

bak bende yetersizim, belki de yeteneksizim. ama cahil değilim. bazı şeyleri kabullenebilmek çok önemli.

http://i.hizliresim.com/z3kb24.jpg
    Kalıp izleri üzerindeki lastiğin resmini koyması gerçekten ne büyük bir sürücü olduğunu göstermekte. Bu kadar mükemmel viraj yapabilen bir sürücünün motorunu 50 santim sağa kaçıramaması ise büyük muamma !!!
    Dr. Fatih, EsHero, mostro ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

EsHero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR 600 K6

Yahu SUÇLU demesinin neresi yanlış? Sayfalarca insanlar açıkladı hocalar geldi yorumladı. Bariz bir şekilde kendisi suçlu. Ben mavi motorlu yerinde olsam direk dava acardim kendisine. En azından motorun bütün masraflarını bu arkadaşa yıkardım.
    Ayrıca sizin dediginiz gibi Hata yaptığı için de arkasında kaosa yol açtı.
    Her egitmenin lafına katılmam bende fakat burada çok doğru bir tespit yapmış bence hoca.
    Kuzey Kıbrıs'da Bir Motovlog Kanalı. Tek teker - Servis - Top Speed - Viraj - Yarışlar ve çok daha fazlası...

www.youtube.com/channel/UC_LM3TAaRp-ExXrzgUOrNGA

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Değerli hocalarımız da yorum yaparak tartışmaya katılmış. Geniş bir tartışma açılıp özellikle "gazcı" tabir edilen kişilerin bir kaç tanesini de olsa bu hatadan döndürmeye vesile olur inşallah.
    Yorumlar burada yayınlanan video(Kaza)ya göre yapılmış. Bu nedenle eksik kalmış. Diğer videoları, özellikle de aşağıdaki izlenirse arkadaşın nasıl bir sürücü profiline sahip olduğu anlaşılır.
    100 km/h üzeri bir hızla 1m. arayla yanyana giden iki motosiklet arasından öyle bir geçişi var ki sırf ego tatmini için kendi arkadaşlarının canını bile bozuk para yerine koyuyor. Arkadaşı motordan indikten sonra üzerine yürüyor. Diyaloglarını ifadelerini dikkatle izledim. Kesinlikle algı bozukluğu var. Ego tatminine öyle bir kilitlenmiş ki ifadeleriyle arkadaşının tepkisini anlayamadığını gösteriyor. Kendisine tavsiyem aklını başına devşirip MT09'u satmasıdır. Aşağıdaki görüntüleri izleyin. Özellikle de arkadaşının tepkisi üzerine söylediklerine dikkat edin. Acele edin. Çünkü, bu videoyu silebilir.
    https://youtu.be/eUcPphuI0x0
    SAZMAN ve bpak bunu beğendiler.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Atv noktayı koymuş dağılabilirsiniz

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Az once haberturk te cikti, veysi ates yorumladi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    konuyu acmanın amacı nedir bilmiyorum.

ben bu videoyu sahsen yasamıs olsam ulu orta paylasmazdım.

hata var,yok girmiyorum.

ama ulusal basında tüm haber bültenlerinde,yazılı basında konuyu herkes gördü,işitti.

bundan sonra savcının biri çıkıp konuyu detaylı araştırırsa başın çok ağrıyabilir.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    arkamızdan gelen z1000 de hatali ozaman ? aynı olay ikimizin başina gelse ben sola geçip ani frenlesem bariyere vurup ölür gidersin bu kafayla sen.. ben haklıyım demiyorum boyle bir grup sürüşü olmaz tanımadigimiz bilmedigimiz adamlarla gazlanmaz gazlansa bile en geriden sakin şekilde gelinmeliydi ama olan oldu
    Sen bir daha motora binme senin kafa gitmiş moruk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçu nasıl bu arkadaşta bulabiliyorsunuz? Evet arkadan vuruyor ancak sağdaki motosiklet onun şeridine girdiği için bu kaza gerçekleşiyor.

Olayı polis gözüyle değerlendirir isem, sağdaki önceden olmuş kazayı, yolun ortasında duran aracı unutalım. Çünkü bunlar önceden gerçekleşmiş,bu kazayla alakası yok. Sol ve orta şeritteki motosikletlerin ikiside limitlerin üstündeki hızlarda, yani yarı yarıya hatalı iki tarafta. Ancak kaza orta şeritteki motorun sol şeride kontrolsüz girmesi sonucu oluşuyor. Oradaki kazadan kaçmaya çalışması onu haklı yapmaz. Hız limitine uysaydı, ortadaki araca çarpmadan ve şerit değiştirmeden gayet rahat durabilirdi. Beraber sürmeleri vs önemli değil. O dursaydı soldaki motosiklet hiç kaza yapmayacaktı. Trafikte herkes kendi kararını veren bireylerdir. Ben sol şeritte arabam ile 120 ile giderken sağ şeritten 80 ile önüme biri geçtiğinde çarparsam bu benim suçum mu?

Bizim bahsettiğimiz sürüş teknikleri, grup sürüşü vs. İşin yasal tarafı ayrı bir boyut. Bu olay birbirini tanımayan kişiler olsaydı ve ortadaki benim şeridime bodoslama atlasaydı çarptığımdan 1 kere bile pişmanlık duymazdım. Kaza onun şeridinde, banane. Adam gibi gitseydi zamanında dursaydı, benim şeridime girip neden benim hayatıma kast ediyor.
    Sen şeridinde giderken önünde kaza olduğunda aynı şeritten devam et sen tamam kazadan kaçmak haklı olmuyormuş madem sen durma, şeritte değiştirme bas gaza. Go Go Go
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bir daha motora binme senin kafa gitmiş moruk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

Sen şeridinde giderken önünde kaza olduğunda aynı şeritten devam et sen tamam kazadan kaçmak haklı olmuyormuş madem sen durma, şeritte değiştirme bas gaza. Go Go Go
    Arkadaşlar ben türkçe yazmıyor muyum? Tamam o zaman benim ferrarim olsun. Orta şeritte 250 basayım. Önümdeki araba da 100 km ile gidiyor. Bir gördüm asıldım frene. Olacak gibi değil kırdım sol şeride. Orada da amcam 150 ile jipini sürüyor olsun. Önüne kırınca da fren yapıyorum tabi. Amcam bana sol arkadan vurdu gitti tarlaya uçtu 8 takla atıp öldü. Şuçlu kesinlikle jipi kullananda o zaman. Kazadan kaçıyorum çünkü.

Sevgili Kardeşim,

Sevgilerimle

Tabiki. Öndekine vuracaktı ve %100 yasal olarak suçlu duruma düşecekti. Olayın bir motosiklet kullanma kısmı var birde yasal kısmı var.Motosiklet kullanma kısmı ihtimallere dayanır, o olsaydı, yavaş gitseydi ,kontra verseydi, yolu izleseydi vs. Ancak yasal kısım olmuş kısımla ilgilenir. Kime vurdu şuna, neden vurdu şeridine geçti nokta.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'daki Ekip kocaeli nickli kullanici, yorumunda ondeki kaza yapan motosikletin sürücüsü Orhan Atabey'in burada suruklenen mt-09'un ona carpmasi sonucu öldüğünü iddia etmis. Bu dogru mu?

http://i.hizliresim.com/BrQnlM.png
    Edit: Kesin değil ama doğru olabilir:

Diğer motor kamerasından:

Burada kesiliyor video. Devamı da olsa gerek..

...

Gereksiz yapılan hız ve sonuçları yine..

Ölenlere rahmet.. Sevenlerine başsağlığı.. Geride kalanlara da akıl fikir..

Motosikleti
    SUPERDUKER
    bazısı ekonomik sebeplerden dolayı bunlara biniyoruz demiş ,ekoniminiz iyi olsa sizde 1000lik ss tarzı motorlarmı alacaksınız yani ?
    niye alacaksın ozaman ? param var işte diye caka satmak için mi ? yoksa 50 km altında kullanmak için mi ?
    bazısıda, kendimi kontrol edemiyeceğimi bildiğim için bunlara biniyorum demiş e arkadaş sen zaten kendini kontrol edemeyorsan videoda izlediğin arkadaşların neden bu şekilde kullandığınıda kestirebiliyorsun demektir
    başka biride "Elinde maddi imkan olmasına rağmen 600'lükten gözü korkan kaç kişi var biliyor musun sen" demiş
    e kullanmayı bilmiyorsa almasınlar bi zahmet kimse zorlamıyor...
    bilmiyorsada ahkam kesmesinler bi zahmet
    gene başka bir topicde görmüştüm 250 cc motorları haşat eden kesimden kurtulmak için fiyatları artırdık diye..
    sizin perşembenizin gelişi çarşambanızdan belli
    sözde dürüst adamı oynamayı bırakın artık...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben mı yanlıs gordum; yoksa bu arkadaş ılerıde rahmetliye, ama o an "AYAKTA" duran arkadasa ve motoruna carparak mı barıyerden uzaklasıyor ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Evet videoyu izleyince solda kaçılabilecek boşluk var gibi de, bunu böyle videoyu izlerken söylemek çok kolay gelir.

Geçmiş olsun, o hızda bariyerin dibinde düşüp bariyere "kaptırmadan" kurtulmak büyük şans. Öndeki arkadaşa da şeritten kaçarken gerek yokken şeridin içine bu kadar girmeme konusunda bir ders olmuştur umarım.

Tekrardan geçmiş olsun.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Hiz limitini asan badkalarinin canini keyfi olarak hice sayan kisiler yasal olarakta sucludur. He size gore sadece cahilse benim sahsi gorusum sizin de bakis acinizda eksiklikler var diye dusunurum ve birgun yakininiz bu cahillerden biri tarafindan allah korusun bir kazaya kurban gitse hafife indirgeyebilir birileri demektir.Sahsin videolarini izledim ve tecrubeli demissiniz dediginiz gibi cok yeni olmaniza veriyorum bu gorusu. Cunku sayet tecrube surejli hatalar ve yanlislarla birseyler ogrenmekse evet cook tecrubeli kendileri...
    kardeşim konu sizinde dikkat etmeniz ve boyle kazalarda olabilecegidir kazanın nerden gelecegi belli olmaz ilk kazamda degil ama bazilarinin bu kazayi görüp ona göre hareket ederse daha mutlu olurum

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)