Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Chopper kullananlar ve Kulüp üyeleri bakabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kadimvekadın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL 250-5
    merhaba, fazlasıyla yeniyim forumda. uzun zamandır (gerçekten uzun zamandır) planını yaptığım bir şey var.
    öncelikle kadınım, yaşça çok büyük de değilim. küçük yaşlarımdan beri motor kulüpleriyle aram sıkı, temel neredeyse her şeyi biliyorum diyebilirim. sadece bildiklerimde eksik var çünkü herkes farklı bir şey diyor.
    MC bir kulüp kurmak tabii ki hayalim ama bunu kadın olduğum için yapamıyorum, bunun yerine bir RC kurabilir miyim? tabi kurmak demişken öyle bodoslama hemen içine atlamak değil tabii ki. bunun için ne yapmam gerekiyor? bunu yapabilme hakkım var mı? gerçekten öğrenmem gerek çünkü başka hedefim yok.
    kısacası yeleğidir patchidir bunlar dert değil, hepsi hallolur ama ben sadece karşıma bir grup malın çıkıp "siz kadınsınız RC bile olamazsınız" demesini istemiyorum.
    hatta bu konularda daha da bilgili iseniz lütfen bana başka ülkelerde MC kadın kulüpleri olduğu halde Türkiye'de yasak olduğunu açıklayabilir misiniz? kısacası bana RC olup ve taklidini yapıp MC hayatı yaşamaktan başka şans bırakılmıyor gibi görüyorum.
    çok saçmaladıysam afola, tutarlılık ve fikir arıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Abla kulüb açabilirmisin bilmemde öncelikle bir topluluk oluşturman gerek sonra belli aktiviteler olucak belli aanlarda toplanma felan en son 10 kişiye ulaştın mı özel kulüp isimli ceket derken oo kulüp oldun bile

Özet: kişi toplamak,özel aktiviteler,belirgin bir logo,isim tarz birşey,belli birde toplanma yeriniz olursa gerisi kolay.
    Başarılar👍

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı kadimvekadın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, fazlasıyla yeniyim forumda. uzun zamandır (gerçekten uzun zamandır) planını yaptığım bir şey var.
    öncelikle kadınım, yaşça çok büyük de değilim. küçük yaşlarımdan beri motor kulüpleriyle aram sıkı, temel neredeyse her şeyi biliyorum diyebilirim. sadece bildiklerimde eksik var çünkü herkes farklı bir şey diyor.
    MC bir kulüp kurmak tabii ki hayalim ama bunu kadın olduğum için yapamıyorum, bunun yerine bir RC kurabilir miyim? tabi kurmak demişken öyle bodoslama hemen içine atlamak değil tabii ki. bunun için ne yapmam gerekiyor? bunu yapabilme hakkım var mı? gerçekten öğrenmem gerek çünkü başka hedefim yok.
    kısacası yeleğidir patchidir bunlar dert değil, hepsi hallolur ama ben sadece karşıma bir grup malın çıkıp "siz kadınsınız RC bile olamazsınız" demesini istemiyorum.
    hatta bu konularda daha da bilgili iseniz lütfen bana başka ülkelerde MC kadın kulüpleri olduğu halde Türkiye'de yasak olduğunu açıklayabilir misiniz? kısacası bana RC olup ve taklidini yapıp MC hayatı yaşamaktan başka şans bırakılmıyor gibi görüyorum.
    çok saçmaladıysam afola, tutarlılık ve fikir arıyorum.
    Türkiyede MC kadın kulüpleri yasak DEĞİL. sadece ülkemizdeki kadın motosiklet sürücüsü sayısı fazla değil ve bunlar bir araya toplanmıyor. kaldıki MC'den bahsediyorsun işin içine cruiser motosikletler giriyor. ülkemizdeki kadın motosiklet sürücüsü zaten az Cruiser meraklısı çok çok daha az. Antalyada yaşadığını görüyorum orada MC kulüpler var istersen bir git görüş onlarla.

Bu arada cruiser kullanıyorum ve bir kulübe üyeyim (MC)

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kafasına göre kulüp kuranları dövüyorlarmış. İzin alman gerekiyormuş diğer kulüplerden. Böyle şeyler saçmalayan birileri vardı forumda.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    bir mc kulüte olarak yazıyorum mc kulüp açamassın ama belli bir sayı oluşturup rider kulup açabilirsin mesela türk riders gibi bir kulüp açabilirsin mc kulüplerin yazı karakterini kullanmassın

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Her şeyden önce bir manifesto ve anayasa hazırlamalısın, buna uygun olan kurucu üyelerini bulup Road Captain, Secretary vs işlerle ilgili rütbelendirmelisin. Kuracağın kulüp CC veya RC olabilir. MC olamazsın. Yazı karakterlerin, patch logon başka kulüplerden çarpma olmamalı. Sonrası kolay. En yakın 81 üyeleriyle bilgi alışverişi yapabilirsin.

Türkiyede yasak olan kadınların kulüp kurması değil, kadınların erkek egemen kulüplere alınmaması ki doğru olan da bu. Benzer şekilde kadınların erkekleri kabul etmediği kulüpler de var.

Dünyada Leather & Lace, Venice Vixens gibi kadın cruiser piotlarının olduğu kulüpler mevcut. Birden fazla ülkeye yayılmış kadın kulüplerine ulaşıp Türkiye'deki charter'ları olabilmek için de görüşebilirsin.
    polo34 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    MC, RC, CC... Ben chopper kullanıcısı değil miyim arkadaş, ben niye bilmiyorum bunları :D
    diablof, canerz35, Ari Gold ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Bizim klubümüze kadın rider alırız, biz de alınmaz diye bir kural yok. Ama biz marka+rider klubüyüz Yamaha Star serisinden bir motor sahibi olman gerek :D
    ilker_41 ve DarkWheel bunu beğendiler.

Improves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle merhaba, MC konusunda burada benden daha fazla bilgili olan kişilerde olabilir. Ben naçizane kendi bildiklerimi aktarmak isterim. Çok uzun zaman önce başlayan arkadaşlık ve kardeşlikle birlikte ileride bir MC kuracağımız zaten hepimiz adına kesinleşen bir olgu. Bu konuda da hepimizin bir çok bilgisi bulunmaktadır. Fakat şöyle söylemek isterim benim bu MC kültürüyle ilgili bilgi birikimimle birlikte gerek tüm dünya gerek ise Türkiye içinde böyle bir yasağın olmadığını söylemekte yarar var. Bu konuyla ilgili şu an Türkiye'de bulunan tüm kulüpler arasında bu olaya itiraz edip kadınlar MC kuramaz gibi bir olgu yansıtırsa şayet bu tamamiyle yanlış bir olgu olur. Fakat bazı MC'lerin belkide bu konu ile ilgili ön yargılarıyla birlikte yasaklıyoruz gibi veya kendilerince kuramazsınız gibi düşüncelerle birlikte toplumda bir yasak olduğunu da düşündürebilir.

Fakat bu problem evet Türkiye'de var. Nedeni ise tahminimce MC'lerin kullandığı motor türünün Cruiser olduğunu sizde bilirsiniz. Türkiye'de kadınların motorlara karşı pek çok hevesi ve merakı olmayışıyla birlikte bir motor sahibi olsa bile bu seçimin ağır motor yani Cruiser'dan olma ihtimali çok azdır. Olsa bile Cruiser motorunu ben her kadının normal bir şekilde kullanabileceğini düşünmüyorum. Sebebi ise bildiğiniz üzere diğer motorlara kıyasla ağır bir motordur bundan dolayı her kadın bireyin normal bir şekilde kullanamayacağı düşüncesindeyim. Bu nedenle sokaklarda caddelerde Cruiser motor süren kadına rastlamak oldukça düşük bir ihtimal hatta ben şu zamana kadar bir kere bile görmedim.

Bununla birlikte bir MC için üye sayısı o kulübe ait olan kişilerin olması gerekiyor en temelinde. Yukarıda belirttiğimiz gibi Cruiser motor kullanan kadın sayısı zaten görülmeyecek kadar çok az. Bu nedenle böyle bir topluluğu oluşturmak çok zor olur. Dünya genelinde kadın kulüplerin olduğunu zaten @HAZZILHAR sağ olsun belirtmiş. Yani kendi öz bilgilerime dayanarak olmaması için genel bir sebep yok. Sizlerde örnekleri görebiliyorsunuz biraz araştırma yapınca daha çok örnekte görülebilir bu bilinmez doğrusu.

Siz yinede önyargılı yaklaşmayın bu konuya. Çünkü imkansız denilecek hiçbir şey yoktur. Eğer RC değilde yapmak istediğin şey bir MC ise bana kalırsa ilk işinin member bulman olmasıdır. Eğer gerekli member sağlanırsa ve bu işi yapmak istediğinize gerçekten karar verirseniz yani bugün evet yarın hayır denilmeyeceğinden emin olduktan daha sonra ki aşamalara bir adım daha yakın olursunuz. Takipteyim!

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    RC ile MC'yi açıklayabilecek biri var mı?

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RC ile MC'yi açıklayabilecek biri var mı?
    “Rider Club” (Binicilik Kulübü) ve “Motorcycle Club” (Motosiklet Kulübü).
    Umarım doğrudur (Alıntı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı vdeger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MC, RC, CC... Ben chopper kullanıcısı değil miyim arkadaş, ben niye bilmiyorum bunları :D
    “Rider Club” (Binicilik Kulübü) ve “Motorcycle Club” (Motosiklet Kulübü).
    Umarım doğrudur (Alıntı)
    vdeger bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kulüp kurmanın nasıl bir zorluğu olabilir ki? Diyelim ki 10 arkadaş toplandık dedik ki bizim adımız "Teker Yapmayı Seven Yozgatlı Choppercılar Motosiklet Kulübü". Kimsenin kulübünü taklit etmeden üzerinde "Teker Yapmayı Seven Yozgatlı Choppercılar MC" yazan yelekler diktirip giydik. Bu şekilde grup sürüşleri yapmaya başladık. Kimse bizi durdurup "Hayır siz kulüp değilsiniz. Kulüp olmak için şunları şunları yapmanız gerekiyor." demez herhalde öyle değil mi?

Yani demek istediğim birkaç kişi toplanıp kurun kulübünüzü. Kulüp kurma hakkına sahip olmak diye bir şey yok ki.
    Ari Gold bunu beğendi.

MC rc rider vs önce şunların Türkçe isimlerini kullanın ne çok yabancı dili dilimize karıştıran özenti var zaten motor isimlerinin yabancı olarak kullanılması kötü bir durum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulüp kurmanın nasıl bir zorluğu olabilir ki? Diyelim ki 10 arkadaş toplandık dedik ki bizim adımız "Teker Yapmayı Seven Yozgatlı Choppercılar Motosiklet Kulübü". Kimsenin kulübünü taklit etmeden üzerinde "Teker Yapmayı Seven Yozgatlı Choppercılar MC" yazan yelekler diktirip giydik. Bu şekilde grup sürüşleri yapmaya başladık. Kimse bizi durdurup "Hayır siz kulüp değilsiniz. Kulüp olmak için şunları şunları yapmanız gerekiyor." demez herhalde öyle değil mi?

Yani demek istediğim birkaç kişi toplanıp kurun kulübünüzü. Kulüp kurma hakkına sahip olmak diye bir şey yok ki.
    Namusunun ve serefiniz uzerine yemin etmedikten sonra sorun yok. Bi dakka... Dogru ya, etseniz bile sorun yok.

Bu arada "Teker Yapmayı Seven Yozgatlı Choppercılar Motosiklet Kulübü" uyeleri ciddi bi karar vermek zorundalar. Ya teker, ya chopper
    vdeger bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    İşte tek sorun bu ya Tekere Ya Chopper
    😂😂😂😂😂😂😂

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Hells Angels MC Antalya Province ile görüşmeni sağlayabilirim, sana yol gösterirler.

Üye lik açıyor ortaya lafı atıyor sonra bir daha uğramıyor
    Awesome kardeşimin güzel bir lafı var bıyıklı kadın diye bıyıklı katın veya trol değil ise öyle olmadığını farz edelim. Ki bence %95 troldur.

%5 için ihtimal için konuşursak bir şey sormuştum sonra piyasada yoksun. Senin samiyetini cidyetin bumu ?emek vermeden bir şeyler olsun yok ya ..

Bizde kadınlar zirim zırlar yok kadına değer yokmuş yok Avrupa'da daha çok parlamenter kadın varmış eee var tabi olacak elin parlemneter kadını senin güneydoğunda cirit atıyor sen kaç kez gittin oralara? Sıfır.

Aynı olay biz kadınlar neden mc olmuyormuş olmaz kardeşim olmaz ne emek.verdin ne ugrastin ,dünya kadınlar günü nasıl çıkmış dünyada kadına İngiltere ve ABD için bak seçme seçilme hakkını nasıl almışlar ? Sonra biz ne mücadelesi verdik alışmış siniz armut pis ağzıma düş.

Git kapılarını zorla bende girmek istiyorum sizin mc mı neyse işte ona bir yok derler iki yok derler üçüncüye sendeki sebati istek arzuyu görünce başkan bile yaparlar. Biz Türklerde tarihte çok.kadin vardır hakanlik yapmış beylik yapmış , ne olduysa sonradan oldu geride kalma bu huy.

Daha çok.yazilacak şey varda gereği yok laf anlayan söylenir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Son girişi Dün 11:42
    Üyelik 27 Nisan 2017

konuyu aç ugrama sonra neden olmuyor ,

Bir kulup kurun sonra bu vatandaşı çagırıp lütfen bize başkan olurmusunuz diye yollarına kırmızı halı serin

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Kafasına göre kulüp kuranları dövüyorlarmış. İzin alman gerekiyormuş diğer kulüplerden. Böyle şeyler saçmalayan birileri vardı forumda.
    var hocam. birçok tanıdığım bu gibi durumlardan kavga ettiler. Kendilerini usa nın motosiklet çetesi sanan gündüz memurlarının BAZILARI neler yapıyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:35 ----------

diyorlar kardeşim.zten anlamadığımda bu. roll playing bu başka bişey değil komik bir durum. yolda durdurup kavga çıkaran çok... he dişlisine gelirse pek birşey yapamaz gündüz memur akşam kekoları o ayrı...

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MC RC bilmem de

zamanında gençlikte AC/DC çok severdik

Bu t-shirt tüm TNT kullanıcılarına gelsin

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Konuyu açana gelsin

yahu neredesin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)