Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Düşüş ve sonrasında motosiklette farkettiğim olumsuz değişimler

Motovento
    REKLAM ALANI
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE

Merhaba herkese

Cumartesi günü vialand otoparkında çıkışa yönelirken bir su birikintisine girmiş bulundum. Daha doğrusu yolu boydan boya kaplayan bir su vardı ve dik konumda geçerim birşey olmaz dedim. Otopark zemini malum kuruyken bile kaygan, su ile buluşunca da daha feci oldu muhtemelen. 25 ile ilerlerken su birikintisini geçtiğim anda nasıl olduğunu da anlamadan arka teker altımdan gitti ve yere düştüm. En mantıklı ihtimal biraz gaz açmam diyeceğim ama şu an emin değilim neden kaydığı konusunda. Ya da vücut ağırlık merkezi biraz değişti ve kaydı. Bende birşey yok, dirsek koruması sag göğüs kısmını biraz incitti o kadar. Biraz sinir bozucu bir düşüş oldu. Sonrasında motorda garip şeyler olduğunu düşündüm eve dönerken ama düşüşümle alakalı bir psikolojiden kaynaklıdır dedim.

Bugün düşüşten sonra tekrar motosiklet ile işe geldim ve belirgin şekilde şu farklar vardı. Sürüş esnasında gidon her zamankinden fazla titriyor ve zemindeki her farklı dokuyu ben hissediyordum motor üstünde. Arka teker (belki de psikolojik) hiç güven vermedi, gidip lastik basınclarını kontrol ettim. onda da sıkıntı yoktu. Korka korka işe geldim malesef, hiç olmayan bir titreşim ve güvensizlik hali sebebiyle. Acaba ne olmuş olabilir? Motor Suzuki İnazuma.

Gs2 eğitiminden sonra motorla bir parça gibi hissetmeye başlamıştım kazandığım hakimiyet sonrasında. Şu an bu şekilde olmak bi üzücü oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Gecmis olsun muhtemelen gaz ayarindan oldu. Ben ilk motora basladigimda yagmurda durup dururken dusmustum ve aylarca cozememistim. Kisin karda buzda yagmurda ciddi tecrubelerim oldu ve anladimki o cozemedigim olay basit bir gaz fazlaligindandi. Oyle abartili degil cok basit. Bence motorunuzdaki degisimler de psikolojik gibi geldi. Simdi onceden dikkat etmediginiz herseye ediyorsunuz

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun muhtemelen gaz ayarindan oldu. Ben ilk motora basladigimda yagmurda durup dururken dusmustum ve aylarca cozememistim. Kisin karda buzda yagmurda ciddi tecrubelerim oldu ve anladimki o cozemedigim olay basit bir gaz fazlaligindandi. Oyle abartili degil cok basit. Bence motorunuzdaki degisimler de psikolojik gibi geldi. Simdi onceden dikkat etmediginiz herseye ediyorsunuz
    Arka tekere duyduğum güvensizlik psikolojik diye düşünüyorum ama inazuma pek titreyen bir motor değil. Ellerde baya titreşim hissettim. Darbeyi sağ elcik topuzundan aldı ilk. Gidon yamulmuş olabilir mi diye düşünüp sürüş esnasında motorun yana kayıp kaymadığını kontrol ettim fakat öyle bir sıkıntı da yoktu.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Dediğinizi birebir ben de yaşadım. Saçma sapan düşüş sonrası paranoyak tepkiler. Kaç kişiye gösterdim gidonu hiçbirşey yok dediler. Tamamen psikolojik denilebilir...
    bilirkişi ve selsa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğinizi birebir ben de yaşadım. Saçma sapan düşüş sonrası paranoyak tepkiler. Kaç kişiye gösterdim gidonu hiçbirşey yok dediler. Tamamen psikolojik denilebilir...
    Bu durumu atlatana kadar daha da paranoyak olmam umarım o zaman eheh. Bütün yol "aklım almıyor hüseyin" modunda geldim.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamen psikolojik. birkaç ay sonra unutursunuz.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Ben atlattım çok şükür. Motorum gözümde normal şu an.
    selsa bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    süspansiyon neznınde bir durum olacağını kesinlikle sanmıyorum. debriyaj ve gaz ayarlarınızda bir tuhaflık olmuş olabilir belki ama oda düşük ihtimal. psikolojik gibi gözüküyor.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Psikolojiktir diye bir sebebi kabul etmem. Gidon titriyorsa titriyordur , psikolojik heralde titriyor sanıyorum diye bir olay yok. Güvendiğin, isini iyi yaptigin bir ustaya göster.
    selsa bunu beğendi.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    motofili

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heee .. ben israrla hayir titriyor . Tekrar kontrol et dedim.Bana da oyle dediler psikolojiktir psikolojiktir. Sonra gidonda boşluk çıktı. Zaten sonra ha tamam o zaman sorun yok titremiyor desen, bir sure sonra alisiyorsun algilayamayabiliyosun. Titremese psikolojik olarak nasıl titredigini dusunebilirsin.

Ben psikolojik diye bişeye inanmam.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heee .. ben israrla hayir titriyor . Tekrar kontrol et dedim.Bana da oyle dediler psikolojiktir psikolojiktir. Sonra gidonda boşluk çıktı. Zaten sonra ha tamam o zaman sorun yok titremiyor desen, bir sure sonra alisiyorsun algilayamayabiliyosun. Titremese psikolojik olarak nasıl titredigini dusunebilirsin.

Ben psikolojik diye bişeye inanmam.
    Hadi canim. Plasebo etkisi diye arat o zaman google da. Bir bak bilimsel olarak yapilan calismalara.
    Sonra psikilojike inanmazsin.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Direksiyon yamuk gibi gelir vs psikolojik :d İki üç güne düzelir :D
    selsa bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon yamuk gibi gelir vs psikolojik :d İki üç güne düzelir :D
    Valla yamuktan ziyade nasıl tarif edeceğimden emin değilim ama emanet duruyor gibi ahah
    Yani arka teker nasıl altımdan kolayca kaçtıysa sanki motor da dağılacak gibi oluyor.

Psikolojik psikolojik diyoruz akşam dönerken motor dağılıyormuş ahah

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Koruma demiri yokmuydu, bende inazuma ile 2 kere yan yattım ama koruma demiri sayesinde gidon falan deymedi yere.Tabi benim demir özel yaptık düşersem motora zarar gelmesin diye şeklini kendimiz ayarladık, orjinal diye satılan demir beş para etmez yalnız ona göre.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri yokmuydu, bende inazuma ile 2 kere yan yattım ama koruma demiri sayesinde gidon falan deymedi yere.Tabi benim demir özel yaptık düşersem motora zarar gelmesin diye şeklini kendimiz ayarladık, orjinal diye satılan demir beş para etmez yalnız ona göre.
    Koruma demiri var fakat yan yatmalarda şekline göre gidon, ayna ve ön çamurluk yerle temas ediyor. Emin değilim ama sanırım orjinal olan;

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Benzer bir Olay benimde basima gelmisti...cok dusuk km de kapali otoparkda yaga denk gelip dusmusdum.daha sonra gidonda tuhaflik hissedip servise gidip Olayi anlattigimda birseydi olmamistir demislerdi.bende demekki psikolojik deyip o sekilde surmeye devam etmistim.bir,iki ay sonra rutin bakima servise goturdugumde olayin psikolojik olmadigi ortaya cikmisti...gidonum yamukdu ve degistirilmesi gerekti...
    Kesinlikle motorunuzu gosterin ve iyice kontrol ettirin.tecrubeme dayanarak muhtemelen problem var diye dusunuyorum.
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir Olay benimde basima gelmisti...cok dusuk km de kapali otoparkda yaga denk gelip dusmusdum.daha sonra gidonda tuhaflik hissedip servise gidip Olayi anlattigimda birseydi olmamistir demislerdi.bende demekki psikolojik deyip o sekilde surmeye devam etmistim.bir,iki ay sonra rutin bakima servise goturdugumde olayin psikolojik olmadigi ortaya cikmisti...gidonum yamukdu ve degistirilmesi gerekti...
    Kesinlikle motorunuzu gosterin ve iyice kontrol ettirin.tecrubeme dayanarak muhtemelen problem var diye dusunuyorum.
    Birkaç gün tartıp, daha önce motorumu tecrübe etmiş bir arkadaşıma kullandırıp dediğini yapacağım muhtemelen ben de. En azından aklımda kalmasın, ciddi bir durum varsa diye.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi canim. Plasebo etkisi diye arat o zaman google da. Bir bak bilimsel olarak yapilan calismalara.
    Sonra psikilojike inanmazsin.
    Hadi canım.
    Plasebo etkisinden haberdarim.
    Ancak bu durumun plasebo etkisi ile naaalaaakaaasi var ? Otu b*u plaseboya baglamak sacmalik BANA GORE. Gidon titriyorsa titriyordur yahu. Psikolojik olarak durduk yerde gidon niye titresin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç gün tartıp, daha önce motorumu tecrübe etmiş bir arkadaşıma kullandırıp dediğini yapacağım muhtemelen ben de. En azından aklımda kalmasın, ciddi bir durum varsa diye.
    Muhakkak götür. Motoru kullanan sensin. Gidon da titreme varsa, psikolojik diyenlere bakma. Motor da düşmüş , on kısımda herhangi bir hasar olmuş olabilme ihtimali de var.. plasebo diyenlere , psikolojik diyenlere bakma.. bu baş ağrısı değil , psikolojiktir psikolojiktir diyip hayatına devam edesin .
    selsa bunu beğendi.

Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi canım.
    Plasebo etkisinden haberdarim.
    Ancak bu durumun plasebo etkisi ile naaalaaakaaasi var ? Otu b*u plaseboya baglamak sacmalik BANA GORE. Gidon titriyorsa titriyordur yahu. Psikolojik olarak durduk yerde gidon niye titresin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Muhakkak götür. Motoru kullanan sensin. Gidon da titreme varsa, psikolojik diyenlere bakma. Motor da düşmüş , on kısımda herhangi bir hasar olmuş olabilme ihtimali de var.. plasebo diyenlere , psikolojik diyenlere bakma.. bu baş ağrısı değil , psikolojiktir psikolojiktir diyip hayatına devam edesin .

işin psikolojik bir kısmı var aslında. Gidonda titreme ve gariplik hissetmem dışında sanki otoparkta yaşadığım şey gibi hiç beklemeden motor altımdan gidecekmiş gibi hissetmem veya en ufak bir arka fren temasında arka teker kitlenebilir gibi hissetmem. Ama tabi ciddi bir durum da olabilir dediğin gibi ve kontrol ettireceğim. Motoru benimle birlikte satın alan, 300km kullanan ve daha önce de inazuma kullanmış bir abim akşam bakacak gidişine vs. Hiçbir şey yoksa bile en azından içimin rahatlaması için.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)