Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAMAHA MT25 ALDIM. BİRKAÇ SORUM VAR

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Motoru 3800 kmde aldım. 1000 km deyken yakıt pompası, 3500 km deyken kontak kiti ve depo braketi değiştirilmiş serviste bunda sorun yok. 1000 bakımında motul 10w40 yağ koyulmuş.

1) hani hep tek silindir motor titrer diyoruz ya bu motor da garip şekilde titriyor. mesela seyir halindeyken koruma takozuna dizliği dokunduruyorum bilerek. sanki titreşim aletiymiş gibi bildiğiniz dizim titriyor yani 3 5 dk kalsa öyle uyuşur kesin. ellerimde ve ayaklarımda çok bariz titreşim hissediyorum ki pulsarda bu kadar uyuşma hissi olmamıştı. motoru da öyle yüksek devirlerde kullanmıyorum. genelde 7-9 bin devir arası kullanıyorum. ev iş arası 45 km ve motoru yormadan 100-110 hızlarında gidiyorum. Neden bu şekilde titrer?

2) motorda gidon yükseltme var ve yamaha kardeşler servisi takmış. fakat gidonu tam sağ yapınca gaz taş gibi oluyor çok zor açılıyor. açınca da geri bırakmıyor. sanırım servisin uygun şekilde takmamasından kaynaklı. kolay bi çözümü varsa bilen arkadaşlar da yardımcı olursa kendim yapayım olmadı 5000 bakımına kadar bu şekilde gitmek zorunda kalacağım.

3) topcase kullanmam gerekiyor üzerinde topcase demiri var. fakat o nasıl bir demirse artçının fren yapınca öne gelmemek için tutunabileceği bir yer yok eller boşta. hem sağlam hem de artçının da tutanabileceği kısmı olan topcase demiri önerebilecek olan varsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    İki foto ataydın makinayı göreydik yaw.
    127 bunu beğendi.
    Yarışı kazanmak istiyorsan, yarışın içinde olmalısın.

core-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25
    merhaba bende mt25 i alalı 1 hafta olmadı benimde aklımda soru işaretleri var motordan inceden inceden tis sesler geliyor kask sız sürduğümde sanki ns 200 e bindiğimi düşünmeye başladım. titreşime gelince bu gün akşam eve giderken bende bakıcam titreşimi nasıl diye ama fazla bir titreşim hissetmedim.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki foto ataydın makinayı göreydik yaw.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Titreşim için bir MT-25 ve başka da bir mümkünse tek silindir makina ile kıyaslama yapın.
    Şile'ye gidene kadar ben de mesela "ulan ellerim uyuştu" diyorum bazen, sonuça az titreşim, sıfır titreşim demek değil.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    mutlaka kaza yapmıştır.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    2. Eli çok sıkıntı olmaya başladı bu mototların ya umarım kısa surede çozersin sıkıntılarını

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hayırlı olsun, Mt25 güzel motordur,kullandım. Takozlara neden degdiriyorsunuz dizlerinizi ? Önemli olan gidon depo veya peglerden alıyor musunuz? Yani sürüş esnasında temas eden yerlerinizde sorun var mı?

Benim moturum r25,motorları aynı,şaside aynı,yalnızca gidon,grenaj ve şekil farkı var. Dediğiniz gibi yorucu bir titreşimden kaynaklı şikayetim olmadı.

Mt'nin sorunu motor haritasının kesinlinle naked bike karakteri tasimamasidir.12.500 devirde mqx güç 10.500 de max torq veren ,14 bin devir ceviren bir naked olmaz.

Yamaha burda köylü kurnazlığı yapmış.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Titreşim her makinada mevcut ama sizin anlattığınız kadar olmamalı. Bir sorun var galiba alette.

Motosikleti
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, Mt25 güzel motordur,kullandım. Takozlara neden degdiriyorsunuz dizlerinizi ? Önemli olan gidon depo veya peglerden alıyor musunuz? Yani sürüş esnasında temas eden yerlerinizde sorun var mı?

Benim moturum r25,motorları aynı,şaside aynı,yalnızca gidon,grenaj ve şekil farkı var. Dediğiniz gibi yorucu bir titreşimden kaynaklı şikayetim olmadı.

Mt'nin sorunu motor haritasının kesinlinle naked bike karakteri tasimamasidir.12.500 devirde mqx güç 10.500 de max torq veren ,14 bin devir ceviren bir naked olmaz.

Yamaha burda köylü kurnazlığı yapmış.
    şöyleki boyum 170 ama nedense dizliğim koruma takozuna kendisi değiyordu. ben de dizliği değiştirdim bu diğeri kadar değmiyor ama azcık ileri alınca değiyor. titreşimi ilk dizlikte direk dizimde hissediyordum diğerini de hangi devirlerde titriyor diye anlamak için kendim değiriyorum. takoz belki motor bloğuna monte edildiği için titriyordur ama asıl sıkıntı elcik ve peglerde. özellikle el ve ayaklarda uyuşma hissi oluşuyor.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim her makinada mevcut ama sizin anlattığınız kadar olmamalı. Bir sorun var galiba alette.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    9000 km MT-25 kullandım titreşimden yana bi sıkıntı yaşamadım. Ellerde uyuşma gibi bişi söz konusu bile değildi. Sanırım senin motorda bi sıkıntı var.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 3800 kmde aldım. 1000 km deyken yakıt pompası, 3500 km deyken kontak kiti ve depo braketi değiştirilmiş serviste bunda sorun yok. 1000 bakımında motul 10w40 yağ koyulmuş.

1) hani hep tek silindir motor titrer diyoruz ya bu motor da garip şekilde titriyor. mesela seyir halindeyken koruma takozuna dizliği dokunduruyorum bilerek. sanki titreşim aletiymiş gibi bildiğiniz dizim titriyor yani 3 5 dk kalsa öyle uyuşur kesin. ellerimde ve ayaklarımda çok bariz titreşim hissediyorum ki pulsarda bu kadar uyuşma hissi olmamıştı. motoru da öyle yüksek devirlerde kullanmıyorum. genelde 7-9 bin devir arası kullanıyorum. ev iş arası 45 km ve motoru yormadan 100-110 hızlarında gidiyorum. Neden bu şekilde titrer?

2) motorda gidon yükseltme var ve yamaha kardeşler servisi takmış. fakat gidonu tam sağ yapınca gaz taş gibi oluyor çok zor açılıyor. açınca da geri bırakmıyor. sanırım servisin uygun şekilde takmamasından kaynaklı. kolay bi çözümü varsa bilen arkadaşlar da yardımcı olursa kendim yapayım olmadı 5000 bakımına kadar bu şekilde gitmek zorunda kalacağım.

3) topcase kullanmam gerekiyor üzerinde topcase demiri var. fakat o nasıl bir demirse artçının fren yapınca öne gelmemek için tutunabileceği bir yer yok eller boşta. hem sağlam hem de artçının da tutanabileceği kısmı olan topcase demiri önerebilecek olan varsa sevinirim.
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin, sana dedim çakma japon alma diye,profilinin altında mt25 yazıyor ama ne zaman aldı veya aldımı diye düşünüyordum ilk başlık bu güneymiş.
    1- ben titreşim yaşamamıştım, ahım şahım bir titreşim yoktu bana göre, motor takozlarını bir kontrol ettir.
    2- pulsar gibi gaz telini farklı yerden alıp montaj yaparsan daha iyi olur.
    3- topcase fazla güvenmeyin, çantayı tutacak şekilde farklı bir demir daha tutturun, mt25 çanta bağlantı kısmı plastik takozlu olduğu için esnektir, orjinal tutamaçları takabilirsin ama 4 adet biraz daha büyük vida bulman gerek ama çantayı sağlamama almanı tavsiye ederim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

pulsarı kaç km kullandınız , toplam km tecrübeniz , yaptığınız en uzun yol nedir? Hiç cbf kullandınız mı?

core-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25
    mt25 hiç oldu mu topcase

Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarı kaç km kullandınız , toplam km tecrübeniz , yaptığınız en uzun yol nedir? Hiç cbf kullandınız mı?
    Pulsarı 25bin km kullandım. Onun dışında 7 yıldır motosiklet kullanırım. En uzun yol sabah çıkıp akşam vardığım yol. 1000 km istanbul mersin yeni başlayan biri değilim yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı core-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt25 hiç oldu mu topcase
    Tamamen ne istediğine bağlı kardeşim. Mt diye çanta takılmaz diye bişey yok işimi böyle görüyor hem bu motor master of tork falan değil. 22 nm tork ne zaman yüksek tork oldu. Pulsarda 18 nm tork vardı yani çok da büyütmemek lazım

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Siz bir motoru kontrol ettirin,genel titreşim şikayeti olmayan bir motordur mt25. Eğer motorda sorun yoksa mt25 size uygun olmayan bir makina sonucu çıkartılabilir. Devamlı titreşim hissettiğiniz motor size keyif vermeyecektir. Tavsiyem bir süre daha deneyin sonra tekrar değerlendirin.

Her motorun bi vibrasyon devri oluyor belki o devirlerde olduğunda oluyor olabilir 10 11 bine çıkıp deneyebilirsin. Gidin yükseltme olunca kabloların gerilmesi oluyormuş galiba bide gidon döndüğünde daha da kasıldığı için olabilir. Orjinal çanta demiri de ufak olduğu için öyle gelmiştir sana irfan ustada galiba hem yan hem arka çanta demirleri var çanta çok büyük rahatlık her gün dua ediyorm icat edene bir de varmı bilmiyorum puig falan bi uzun cam varsa estetik bişi takabilirsin 10 15 cm yükselince bile inanılmaz değişim oluyor rüzgar cidden çok bela bişey yazın da kışında.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    5000 bakımına verdiğimde bende titreşim var dedim. Test sürüşü yapıldı bir sıkıntı yok denildi. Senin hesap titriyor deyince servis yetkilisi de hangi makineyle kıyaslama yaptınız dedi. Bende birşey diyemedim, sonuçda illaki titreme olacak. Mt 25 ilk bindiğimde sanki daha az titriyordu gibi geldi bana. Çok çok titremesede bariz ayak pedlerinde titreme hissediliyor.
    Bence normal abi çok büyütmemek lazım 2 silindir tek silindir çoğu alet titriyor zaten

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5000 bakımına verdiğimde bende titreşim var dedim. Test sürüşü yapıldı bir sıkıntı yok denildi. Senin hesap titriyor deyince servis yetkilisi de hangi makineyle kıyaslama yaptınız dedi. Bende birşey diyemedim, sonuçda illaki titreme olacak. Mt 25 ilk bindiğimde sanki daha az titriyordu gibi geldi bana. Çok çok titremesede bariz ayak pedlerinde titreme hissediliyor.
    Bence normal abi çok büyütmemek lazım 2 silindir tek silindir çoğu alet titriyor zaten
    koruma takozu var mı? takoz bağlantı yuvasında titreşim emici kauçuk (motor takozları) var. vidasını az yada fazla mı sıktınız acaba?

Motosikleti
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koruma takozu var mı? takoz bağlantı yuvasında titreşim emici kauçuk (motor takozları) var. vidasını az yada fazla mı sıktınız acaba?
    Benimkinde koruma takozu var. Anlaşılan 5000 bakımında komple bi kontrol ettirmem lazım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)