Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Artık Yamaha'ya kızmıyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Bugün ismini veremeyeceğim bir Yamaha yöneticisi ile yaklaşık 1 saat sohbet etme fırsatımız oldu. forumda ve her mecrada Yamaha'nın fiyat politikasını acımazsızca eleştriyordum. Fakat yönetici arkadaşı dinleyince onlara sonuna kadar hak verdim.

Yamaha Türkiye'de son 2 yıldır motor satış sayısında küçülme kararı almış bunun nedeni ise R25 ve MT25'in Türkiye Kullanıcı profiliymiş. Fiyat yükselttik çünkü müşteri kalitemizinde fiyatla birlikte yükseldiğini gördük diyorlar.

Yani adam diyor ki biz çok sayıda r25 ve MT25 sattık. Fakat bu motorlar bilinçsiz kullanıcının elinde çok hor kullanıldı.Yakat sardı, arıza yaptı vs. vs. bu durumlar Yamaha'nın adını lekelemeye başlamıştı. Fiyatları yükselterek daha az sayıda motorla aynı kar marjını yakalamayı ve kullanıcı kalitesini arttırmayı amaçladık. Bu şekilde bu istenmeyen durumun önüne geçeceğiz diyorlar ve yılın ilk çeyreğinde bekledikleri gibi hedeflerini tutturmuşlar.

r25 kullanıcıları ile ilgili öyle örnekler anlattı ki adamlara hak vermemek elde değil. mesela adamın biri video çekmiş 1. viteste son gaz top speed denemesi yapıyor. 2 gün sonra motoru yatak sarıyor. Yamaha servisi bunu bilmesine rağmen adı lekelenmesin diye garantiden yapıyor motoru vs vs.

Burada ifade edebildim mi bilemiyorum ama ben kendisini gayet samimi buldum ve hak verdim. Türk kullancısı maresef eteğine taşları dökmek zorunda.
    simoncelli, fazil, Stratovarius ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence yanlış yapmıslar. Çünkü kullanıcı hatası belirgin durumda olan müşterilerin motorlarını ücretli yapmalarıdır. "Gevura kızıp oruç bozulmaz" sözünü hatırlat kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Bendede motor var her yere de gidiyorum 1000 km uzun yollara bile basıp gidiyorum. Bende kuba pars var ama her motoru aşırı zorlarsan dağıtır yani.

Duyduğum en saçma saçmalık, adam bir şeyler zırvalamış bu minik arkadaşımızda oltaya gelmiş hemen. Az motor satarak yüksek fiyatla aynı kar marjını yakalama gibi bir şansın yok, olamazda. Ne kadar çok motor, o kadar çok yedek parça, o kadar çok bakım ücreti, geçiniz. Mevcut yönetime değilde, müşteriye çamur atıyor haspam. 1. viteste top speed denenebilir (süreklilik arz etmemesi dışında), senin motorun yatak sarıyorsa sıkıntı sendedir kardeş. Ayrıca r25lerin yatak sarması yağ pompalarının kronik arızalı olmasındandır. "Kolotolo moştoro" ymiş ahahahah

Yamaha japonlarda en gariban markadır, net.

NOt: r25 falan bile kullanmıyorum.
    pea, Shrieker, Ahmetbahadır ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4125396

Şunu atıp kaçayım. Yorulmanın falan lüzumu yok. Trollük makara kukara...

Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğum en saçma saçmalık, adam bir şeyler zırvalamış bu minik arkadaşımızda oltaya gelmiş hemen. Az motor satarak yüksek fiyatla aynı kar marjını yakalama gibi bir şansın yok, olamazda. Ne kadar çok motor, o kadar çok yedek parça, o kadar çok bakım ücreti, geçiniz. Mevcut yönetime değilde, müşteriye çamur atıyor haspam. 1. viteste top speed denenebilir (süreklilik arz etmemesi dışında), senin motorun yatak sarıyorsa sıkıntı sendedir kardeş. Ayrıca r25lerin yatak sarması yağ pompalarının kronik arızalı olmasındandır. "Kolotolo moştoro" ymiş ahahahah

Yamaha japonlarda en gariban markadır, net.

NOt: r25 falan bile kullanmıyorum.
    Yamaha r25 ve mt 25 i bende takip ediyorum bazı formlarda ve sohbetlerimizde kronik hataları var deniyor hepsi için olmasa bile bir kısmı bu konudan rahatsız.
    Size katılıyorum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marka adını kötülücekse o zaman sadece bu modellerin fiyatını yükseltirdi. yebere ne iş mesela
    yqeren bunu beğendi.

Yav hep aynı bahane benim anlamadığım bu beyinsiz ceo ları kim başa getiriyor arkadas parası olan bu işe giriyor olan bize oluyor.
    2.el desen aşırı sacma fiyatlar 0 desen o ayrı bir sacmalık kullanıcılar bir türkiyedemi böyle sanki acın yurtdısı videolarını izleyin hikaye kardesim kar edicem diye dandik gundik motorları getirip faiş fiyatlara satma çabası.

Afedersiniz ama bu malların asgari ücretten haberleri yok.Cok kızıyorum cokk..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    hep bebe belegin elinde r25 ler falan bilinçli kullanıcı yokki bunlara demirden şey olsa dayanmaz

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Apaçilere kızıp düzgün kullanıcıyı cezalandır. Aman ne güzel çözüm!
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanıcı profil kalitesini yükseltmek için fiyat artışı yapmak mantıklı.

bazı mallar kalitelidir. kullanıcısı da kaliteli olur. eğer o malı avamın kullanımına sunarsanız her türlü zorlama, hile, hurda, üçkağıt, dolandırıcılık ile karşılaşmanız olasıdır. yıllarca emek harcayıp parlattiginiz markanizi 1 ay içinde yerle bir edebilirler.

yamaha'nin bu tutumunu destekliyorum.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sen motoruna doğru devirde kesici, hararet müşürü vs koyma, 1. viteste zorlayınca yatak sarsın. Sonra da kullanıcı apaçiydi, acıdık değiştirdik de. Ne güzel iş.

Son 6 aydır yeni motosiklet almak için araştırıp karar vermeye çalışıyordum. Honda, Kawa ve Suzuki modelleri arasında gidip gelirken YAMAHA ya soğuk durduğumu farkettim. Hiç bir ön yardım almamasına, bazı modellerini başarılı bulmama rağmen marka olarak olumsuz algısının sebebinin ne olabileceğini kendime sorduğumda, şunu farkettim. Özellikle sosyal medyada ve forumlarda fake hissi uyandıran hesaplardan yoğun ve samimi gelmeyen bir biçimde, algı yaratma çabası ve bu tarzın yarattığı antipatinin ağır bastığını farkettim. Mesela Honda'nın, Suzuki veya Kawasakinin başarılı bir modelinin konu başlığında Yamaha kıyaslı kötülemeler, veya yeni çıkmış bir Yamaha modeli henüz 10 tane bile satılmamışken ilgili forumda o modelin 15 tane kullanıcısının peydahlanıp methiyeler dizmesi, reklam amaçlı başlıklar falan itici geliyor.

Eğer forumu takip eden Yamaha yöneticisi var ise ve bu yazdıklarımdan istifade edebilirse, gelecekteki pazarlama anlayışları bakımından bir katkısı olabilir.

Bu konu başlığındaki arkadaşa tavsiyem de Yamahanın mevcut kullanıcılarına tenkit getiren Yamaha yöneticisini tekrar gördüğünde, asıl gözden geçirilmesi gereken şeyin kullanıcı profili değil, pazarlama ve reklam stratejileri olabileceğini söylemesidir.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış yapmıslar. Çünkü kullanıcı hatası belirgin durumda olan müşterilerin motorlarını ücretli yapmalarıdır. "Gevura kızıp oruç bozulmaz" sözünü hatırlat kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Bendede motor var her yere de gidiyorum 1000 km uzun yollara bile basıp gidiyorum. Bende kuba pars var ama her motoru aşırı zorlarsan dağıtır yani.
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marka adını kötülücekse o zaman sadece bu modellerin fiyatını yükseltirdi. yebere ne iş mesela
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçilere kızıp düzgün kullanıcıyı cezalandır. Aman ne güzel çözüm!
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 6 aydır yeni motosiklet almak için araştırıp karar vermeye çalışıyordum. Honda, Kawa ve Suzuki modelleri arasında gidip gelirken YAMAHA ya soğuk durduğumu farkettim. Hiç bir ön yardım almamasına, bazı modellerini başarılı bulmama rağmen marka olarak olumsuz algısının sebebinin ne olabileceğini kendime sorduğumda, şunu farkettim. Özellikle sosyal medyada ve forumlarda fake hissi uyandıran hesaplardan yoğun ve samimi gelmeyen bir biçimde, algı yaratma çabası ve bu tarzın yarattığı antipatinin ağır bastığını farkettim. Mesela Honda'nın, Suzuki veya Kawasakinin başarılı bir modelinin konu başlığında Yamaha kıyaslı kötülemeler, veya yeni çıkmış bir Yamaha modeli henüz 10 tane bile satılmamışken ilgili forumda o modelin 15 tane kullanıcısının peydahlanıp methiyeler dizmesi, reklam amaçlı başlıklar falan itici geliyor.

Eğer forumu takip eden Yamaha yöneticisi var ise ve bu yazdıklarımdan istifade edebilirse, gelecekteki pazarlama anlayışları bakımından bir katkısı olabilir.

Bu konu başlığındaki arkadaşa tavsiyem de Yamahanın mevcut kullanıcılarına tenkit getiren Yamaha yöneticisini tekrar gördüğünde, asıl gözden geçirilmesi gereken şeyin kullanıcı profili değil, pazarlama ve reklam stratejileri olabileceğini söylemesidir.
    10 Tane satılmayıpda 15 tane insan tarafından kötülenen model ne dir acaba ?

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4125396

Şunu atıp kaçayım. Yorulmanın falan lüzumu yok. Trollük makara kukara...
    Yukarda acimazca elestiriyordum yazmisim bunu orneklediginiz icin tesekkur ederim onur bey.. Sansinizi biraz daha zorlarsaniz kisa zamanda birebir sohbet etme durumunda kalacagiz. Aniden karsinizda belirdigimde detayli olarak ne anlatmak istedigimi size aciklayacagim 😉

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Yamaha kısaca demiş ki tuttuğumuzu öpeceğiz aman bize ne Japoncular düşünsün
    Bir de bu yatak sarma falan sadece bizim ülkedemi oluyor ki tümm dünyada motorları geri çağırdılar.
    O zaman demek ki Bajaj Pulsar çok sıkı motor ki bizim gibi gariban müşterileri olmasına rağmen hala daha çok motosiklet satmaya çalışıyor.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Yazdıklarınızı okudum Yamaha dan soğudum.

Bu kadar saçma bir şeyi bir yönetici veya marka söyler mi ? Açıkca soylüyorum inanasim gelmedi.

Eğer söylemişse zaten zırvalamıştır. Adamlar R25 i ve mt25 i hatalı ürettiklerini haftada bir kez söylüyorlar ve söyledikleri her hafta motoru başka bir sorundan dolayı geri çağarıyorlar. 😅

R25 kulanicilari genelde motoru hırçın kullanan tipler olsa da bu durum motorun imalattan sorunlu olduğu gerçeğini değiştirmez.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Sende bunu yedin he mi? :D
    ryangt, snappy x ve Pistonlar bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Iki motorum da Yamaha, 16 yıldır kullanıyorum, neredeyse hic bir sorunla karsilasmadim. Biri 92, digeri 2005 model, ikisi de saat gibi calisiyor ve beni hic yolda birakmadilar. Sakin kullanilirsa bu motorlar evladiyelik oluyor. Yonetici dogru soylemis olabilir, motor kadar kullanicisi da onemli. Ayioglu ayilara motor satmak istemiyor olabilirler.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sansinizi biraz daha zorlarsaniz kisa zamanda birebir sohbet etme durumunda kalacagiz. Aniden karsinizda belirdigimde detayli olarak ne anlatmak istedigimi size aciklayacagim 😉
    Önemli değil. Uzun uzun yazmaya gerek yok zaten dediğim gibi milletçe geyik yapmayı daha çok seviyoruz. Bu arada şansınızı zorlarsaniz kısmı pek bir tehdit vari olmuş. Cümleye uymamış.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli değil. Uzun uzun yazmaya gerek yok zaten dediğim gibi milletçe geyik yapmayı daha çok seviyoruz. Bu arada şansınızı zorlarsaniz kısmı pek bir tehdit vari olmuş. Cümleye uymamış.
    en sonunda da gülücük atmış

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)