Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Artık Yamaha'ya kızmıyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI
    sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Yönetici vasıflı birinin kullanıcıların hatalı kullanımı sebebi ile araç fiyatlarına zam yapıyor demesi o yöneticinin zam açıklamasına yapacak yetenekte olmadığını gösterir. Kullanıcıyı suçlamak çok basit ve hakret içeren bir açıklama olmuş.
    killingroad ve hasmet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Heh, alın size Yamaha Türkiye..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177561-yamaha-turkiye-serviste-yapilan-hata-ve-yamaha-turkiye%27nin-konuya-ilgisi.html

Evet satış fiyatı ile oynanarak algı yönetir firmalar, buna da Chivas Fffect denir, evet adı da Chivas Regal isimli kaliteli zannedilen pahalı viskiden gelir. Yalnız şu an Türkiye ekonomisi ve pazarı buna müsait değil. Ekonominin boka battığını sağda solda söylemekten korkuyorlar, kaliteli zannedilelim diye zam yaptık lafını da sokaktaki adamı anlatamazsın, recall yemiş hatalı üretim motorun kullanıcılarına bok atıyorlar. Komik.
    Hayır diyelim apaçilere düştü.. CBR250 25bhp iken, konsolosların mı MT25 / R25 alacağını sanıyordun sen? Bu kadar mı pazar analizi yapmaktan acizsin?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Capitao dediklerini anladım, yamaha tarafından bakarsak sürümden değil fiyattan kazanalım kararı almışlar. Firmalarının tasarrufudur laf demek bize düşmez... Sizin yamahayı eleştirdiğinizi fark etmemiştim, sebebini de bilmiyorum kusuruma bakmayın.
    Tamam ama ben HONDA pcx'imi canını alırcasına kullanıyorum. Vitessiz olduğu için 30 km boyunca (30 km/sa hızda değil) yokuş aşağı yokuş yukarı tam gaz devir kesicide gittiğimi biliyorum. Valla henüz bir şey olmadı. 37bin bilmmem kaç kmde. Normal kmsinde bakıma sokardım ama son 7000kmdir. Samsunda servis olmadığı için yağını değiştir/tamamla devam modunda geziyorum. PCX'le İstanbuldan Antalya'ya tapa gaz gidip sonra tapa gaz geri gelen var mesela Hele de kurye motoru olarak kullanılan honda motorların bakımına denk gelirseniz o hondaların yağsız çalışmayı öğrendiklerini görebilirsiniz. öyle bu yatak soğuk deyip yorgana sarılanı da pek yok. Tamam biraz mübalağa yapıyorum elbette yağsız motor çok uzun süre çalışamaz ama bunlarda neredeyse yağ kalmamış oluyor. Yanlış anlamayın Honda, yamahadan iyi firmadır demek için değil bu yazdıklarım. Honda bu ülkede büyük olasılıkla her şartta(yaz-kış), sürekli çok kötü şartlarda kullanılan; kullanılmakta kalmayıp kötü davranılan, kötü bakılan motorlarını satıyor. Ve bu yağsız çalışmayı öğrenmiş motorlar! 100.000 km'yi rahatlıkla geçiyor. Nice kurye motorları var 200.000'i gören 300.000'i deviren. Yanlış hatırlamıyorsam bir motorla 750.000 gittim diyen vardı AEA'nın canlı yayınında. Şimdi honda, ben spacyy'nin fiyatını %35 arttırdım kuryeler binmesin, ev hanımları binsin yoksa yatak yorgan sarıyor derse iyi iş yapmışlar mı diyeceğim (yamaha kulakların çınladı mı)? Yoo, honda motor satmak istemiyor diyeceğim(yamaha kulakların çınladı mı?)... Vesselam...
    killingroad bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yamaha'yı biliyoruz. Hemen hemen herkes hayatının bir döneminde bir şekilde Yamaha kullanmıştır. (Motosiklet, okuldaki blok flüt, gitar, ses cihazı, pc ses kartı, piyano vs.) Fakat Capitao_3 hakkında sadece yazılarından bildiğimiz Yamaha muhalifi olması.
    Ve kim olduğunu bilmediğimiz bir Yamaha yöneticisi mahkemeye bile verilmeyen ticari sırları Capitao_3'ya anlatıyor. Anlattıkları doğru olsa bile o yönetici artık Yamaha yöneticisi değildir. Kovarlar adamı.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Sacmalik, ne kadar kolay ikna olmuşsun.
    hasmet, Pistonlar ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ozkan_askan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka değerini korumak için fiyatı kırmamak ve hatta arttırmak ticari bir karardır , Markanın politikasıdır . Verdiğiniz para sadece malın maliyeti kadar değil markaya da para veriyorsunuz . Pahalı marka elbise almak , pahalı ayakkabı giymek , lüx restoranlara gitmek aynı psikolojiyle yapılan şeyler aslında. Bi yerde prestiji de satın almış oluyorsunuz . Beğenin yada beğenmeyin işin özünde pazarlama taktiği yatar. Ucuzsa vardır bir illeti , pahalıysa vardır bir hikmeti lafı boşuna değil. Kalite pahalıdır . Hondaya , Yamahaya , Ducatiye , BMW ye , Harley e binen bir adamın aslında sadece 2 tekerden ibaret bir metal yığını satın almıyor, aynı zamanda prestiji de satın alıyor. Satışın , fiytatın Psikolojik tarafı bunlar , yoksa yamahanın kusursuz mal satması ile alakası yok. Bir yığın şikayet varken adamlar hala fiyat kırmıyo ama satışlarıda tam gaz devam ediyo. Neden ? Çünki adı var , marka kendini sattırıyor .
    "Veblen goods" denir onlara, tipik arz talep egrisini takip etmeyen urunlerdir. Yamaha bu sinifta degildir. Bilakis MT serisiyle uygun fiyata yuksek performans vermesiyle taninmistir...

Ducati deseniz bir nebze kabul edecegim...
    killingroad bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Konu sahibini nasıl kandırmışlar ya

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Mondros antlaşmasındaki gizli madde yüzünden zam yapmak zorunda kalmışlar.2023 ten sonra topraktan kendi yamahamızı çıkarıcaz
    Osm@n, sdirer, killingroad ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondros antlaşmasındaki gizli madde yüzünden zam yapmak zorunda kalmışlar.2023 ten sonra topraktan kendi yamahamızı çıkarıcaz
    Mozart anlaşması değil miydi o yaa?
    sdirer ve killingroad bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Veblen goods" denir onlara, tipik arz talep egrisini takip etmeyen urunlerdir. Yamaha bu sinifta degildir. Bilakis MT serisiyle uygun fiyata yuksek performans vermesiyle taninmistir...

Ducati deseniz bir nebze kabul edecegim...
    Aynen bir de bu tarafı var atlamışım. Japon motosikletleri Dünya'nın her yerinde belli imaja sahiptirler, ne "premimum kafası"dır bu. TL'nin durumuna baktığımız zaman Yamaha modelleri de öyle deli pahalı falan değil ki. Biz fakiriz, ülke fakir, TL'nin değeri yok. İkisi farklı şeyler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklet dünyası garip. Hatırı sayılır premium Japonlar da var çünkü. Goldwing, Honda Valkyre, Kawasaki H2, vs.

Bence MT10 SP de Monster 1200S, Aprilia Tuono ve Superduke'a kafa tutacak bir model...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Sıkıntı yapma Yamaha biz de Bajaj'a biner , onu tavsiye ederiz...

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Yamaha köklü bir firma, sağlamlıkla ün yapmış Japon firması en üsteki yetkili eyer böyle bir söylem de bulunuyorsa, bu yetkilinin o koltukta oturmaya hakkı olmadığı anlamı çıkıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoruna doğru devirde kesici, hararet müşürü vs koyma, 1. viteste zorlayınca yatak sarsın. Sonra da kullanıcı apaçiydi, acıdık değiştirdik de. Ne güzel iş.
    Bu motor Max. 13.000 devir çevirecek ninja 250r gibi
    14.000 devir yaparak Yamaha kendi ayağına sıktı

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Benim ikna oldugun konu yamahanin fiyat politikasi arkadaslar yamahanin yatak sarmadigina vs ikna olmus degilim. Hatta 250 cc motor blogunun kesin olarak hatali oldugunu dusunuyorum. O konuda fikirlerimde degisen birsey yok.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)