Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CRF 250 L yeni kullanıcı soruları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CRF 250L
    Öncelikle 2017 model CRF 250 L motosiklet aldım, yeni kullanıcıyım. İki sorum olacak;
    1-Stok Ön lastik 3.00x21 arka lastik 120/80-18 ölçülerinde. Bu ölçüler cadde lastiği takmak için, ön lastik: 90/90-21, Arka lastik: 4.10x18 e mi tekabül ediyor? şayet ediyorsa https://www.motolastik.com/continent...t-60s-pmu30337 takılırmı yada ÖNe : SAVA MİTAS MC30 : %90 YOL %10 ARAZİ Arkaya: MİTAS E08 : %80 YOL %20 ARAZİ takılabilirmi?

2- Çıkma orjinal arka jant buldum, bunun tellerini ve çemberini öne taksam, ön göbek ve disk kalsa, öne ve arkaya 17 olmasada 18 jant olmuş olur, caddeye daha uygun hale gelir, en ucuz bu şekilde halledebileceğimi düşünüyorum, lsatik olarakda öne 100/80-18 arkaya 120-80 18 takarım.

Böyle bir modifiksayon yapılırmı? ön jant göbeğine arka çember ve teller uyarmı? başka bir modifiye gerekirmi frende vs...?

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    CRF'de nereden ölçüyor bilmiyorum, lastik çapında öyle bir değişim sonucunda, km saatin doğru göstermeyecektir. Bir de, bahsettiğin janta göre ön lastik bulunabiliyor mu, ona bakmak lazım. Çünkü çekiş tekerleği için yapılan lastik, yönlendirme tekerinde hoş olmaz. Dikkat edersen aynı marka aynı model takım lastiklerin ön ve arka desenleri farklıdır.

Bir de ön göbek ile arka çemberin jant teli deliklerinin sayısı aynı mı onu bilmek lazım. Farklı ise, jant çemberi önde işine yaramaz.

Unutmadan, ön lastiği 21'den 18'e çektiğinde, motorda öne doğru bir eğilme oluşur. Yani ön basık arka orjinal olur. Bu da dengeyi olumsuz etkileyebilir. Bu işin doğrusu, tam aynı ölçüde olmasa da, ön lastiğin çapını küçültürken, ona uygun arkayı'da küçültmektir. Çünkü senin söylediğin durumda arka orjinal kalıyor, ama ön kısım (gidon mesela) 3 inç alçalıyor ki bu ciddi bir oran.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Face'te CRF 250L Grubu var,
    oraya danış,
    Orada Daha nıce cevaplar bulursun,

Eğer İstabulda isen...
    Bu arada 30 nısanda araziye çıkıyorum 40 kişiden fazla ;)

Aklında olsun,,,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CRF 250L
    Amacim 17 inch jant takimi alip supermoto yapmak, fakat haliyle maliyetli bir iş, birde tornacidir, gobektir falan ugrasmak istemiyorum. Uyumlu parcalar olmasi lazim, aklima en yatani ön arka 18 yapmakti. Arka jant cok genis degil 100 luk lastik takilabilir diye dusunuyorum.

Birde bu 3.00 esittir 90/90 gibi bilgileri net ogrenebilecegimiz bir tablo yada bir link varmidir? Lastik olculerine ozel?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)