Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bu vizör ile gece görebilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Arkadaşlar şuan siyah vizör kullanıyorum. Akşam şeffaf vizör ile değiştiriyorum. Bazen zor oluyor herzamanda yanımda taşıyamıyorum vizörü

Bu iki vizörde akşam görüşte sıkıntı olur mu ? Sadece şehir içinde kullanacağım ?

http://www.hepsiburada.com/ls2-ff323...iBUaAo7x8P8HAQ

http://www.hepsiburada.com/ls2-ff323...oboaAhY_8P8HAQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Gri ile gece sıkıntı olur, sarı olanı gece kullanabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    yorumununz için teşekkürler.
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    kask üreticisi vizörün ambalajı üzerine mutlaka "uyarı" notu eklemiştir veya kullanım kılavuzuna.Uyarı varsa kullanmayın,örnek veriyim,benim shoei vizörümde özellikle yazmış sadece daylight kullanımı başka türlü kullanmayın gün ışığı dışında diye. (kesinlikle kullama diyor üretici)

geçen gün bir sosyal medya platformu üzerinde yazdım bir arkadaşa,oda bana cvp vermiş,benim görüşümü kesinlikle düşürmüyor diye bu uyarı kişilere göre değişmiyor,eğer süper görme gücünüz varsa tamam

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask üreticisi vizörün ambalajı üzerine mutlaka "uyarı" notu eklemiştir veya kullanım kılavuzuna.Uyarı varsa kullanmayın,örnek veriyim,benim shoei vizörümde özellikle yazmış sadece daylight kullanımı başka türlü kullanmayın gün ışığı dışında diye. (kesinlikle kullama diyor üretici)

geçen gün bir sosyal medya platformu üzerinde yazdım bir arkadaşa,oda bana cvp vermiş,benim görüşümü kesinlikle düşürmüyor diye bu uyarı kişilere göre değişmiyor,eğer süper görme gücünüz varsa tamam
    Teşekkürler yorumunuz için. Bende şeffaf kullanma taraftarıyım fakat dediğim gibi bazen yanımda taşımam mümkün olmuyor. En azından o zamanlar için şehir içinde kullanmak için almak istiyorum. Yoksa az yada çok görüşü kısıtlayacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İşte bu yüzden güneş vizörü kapanıp açılabilen kaskları tercih etmek lazım. Ya da 2 kaskınız olacak biri gündüz biri gece için.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu yüzden güneş vizörü kapanıp açılabilen kaskları tercih etmek lazım. Ya da 2 kaskınız olacak biri gündüz biri gece için.
    2 kask yerine 2 vizör daha mantıklı fakat güneş vizörlü kaskların güvenlikten ödün verdiği söyleniyor. O yüzden tercih etmedim.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    sürüşü planlamak gerek,eğer geceye kalma ihtimaliniz varsa,sırt çantanıza mecburen "normal vizörü" koymak zorundayız.Çok hesaplayamadığımız ,istisnai durumlar için lafım yok fakat alışkanlık olması gereken planlama,yine kişisel tercih meselesi tabi. sonuçları çok daha ağır olabilir,normalde görüp sıyrılabileceğimiz bir sorundan,karanlık vizör yüzünden kurtaramayabiliriz ve nasıl bir kaza nasıl bir hasar alırız allah bilir,sonra "keşke bir sırt çantasına vizörü koysaydım bunları yaşamasaydım" demeyelim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Şeffaf vizörü yanımızda taşımak bazen mümkün olmayabiliyo can sıkıcı bir durum konuyu takipteyim

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    işte kalite bu konuda belli oluyor

arai quantum st kullanıyorum siyah vizörlü

japonları öyle bi yapmış hem gündüz güneşten koruyo hemde akşam yolda sıkıntı çıkartmıyor

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    bu ürün var mesela shoei de ama 750 tl , bende 2 vizör olmasa düşünürdüm.Y.dışı fiyatlara ve getirme mailyetlerinede bakardım ama şimdilik almayı düşünmüyorum fakat güzel ürün.

Shoei Shield CWR-1 PHOTOCHROMIC (photochromic)

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    LS2 396 için ben bu vizörü amazondan aldım.Bir arkadaşta aynı kaskın siyah vizörü vardı.Yan yana koyduğumuzda benim vizör siyaha göre daha açık renk duruyor.Gece için ise bir fikrim yok gece motorsiklet kullanmadım.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Bende agv k3 sv var, gri vizör taktım gece de kullanılıyor sadece alışana kadar zor oluyor ama şimdi kullanıyorum aynı zamanda gece karşıdan gelen araç ışıklarında da faydasını gördüm artık daha rahat kullanıyorum sadece yağmur da sıkıntı yaşadım.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 396 için ben bu vizörü amazondan aldım.Bir arkadaşta aynı kaskın siyah vizörü vardı.Yan yana koyduğumuzda benim vizör siyaha göre daha açık renk duruyor.Gece için ise bir fikrim yok gece motorsiklet kullanmadım.

http://i.hizliresim.com/37M9bO.jpg
    Hocam link alabilir miyim ? Bu sarı olarak geçen vizör mü ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)