Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SAVA MC 50 LASTİKLERİ NASILDIR?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Sava mc50 kullanıcılarından yorumları bekliyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Cevap yok mu beyler

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Güzeldir Mitas sımdıkı ısmıyle Yumuşak hamurlu güzel bi lastik suan ben kullanıyorum.Memnunum virajlarda İRC Den çok daha iyi ve daha hızlı ısınıyo lastikler.Tavsiye ederim.

Ben de ZZR 250 motorumda 100/80 R17 140/70 R17 ölçülerde kullanıyorum. 12.000 km civarında oldu takalı. Bu süre zarfında hiç düşürecek kadar kaydırmadı.
    Yağmurlu havalarda da kullandım, ıslak zeminde de fena değil. Ama yağmur varsa gayet sakin sürüyorum.
    Son zamanlarda hem ben biraz agresif sürmeye başladım galiba, hem de sanırım lastik eskimeye başladı. Arada ani vites değişimlerinde veya çok yatırdığım zaman lastik yokluyor, hafif kayıp tekrar toparlıyor.
    Prelli ve Michelin lastikli motor hiç kullanmadım. O yüzden karşılaştırma yapamayacağım.
    Özetle fiyatına göre güzel bir lastik. Ama ben virajlarda biraz daha güvenli bir lastik istiyorum bu sebeple bir sonraki lastik takımını Michelin veya Prelli almayı düşünüyorum.
    Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    kurudada yagmurlu havadada iyidir
    ben memnunum güzel lastik yanlız bu havalarda 5-10 km yapıp lastigi ısıtmak lazım yoksa kayabiliyor.
    karlı havada ve çamurda çok fena kötü kayıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kimisi iyi kimisi olumsuz yorum yapıyor
    Rosso 2 desen kaliteyi düşürmüş

Hangi lastiği alıcam şimdi iyice kararsız kaldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Bu lastik kaydıranların anlamıyorum
    200ns im orjinal lastiklerin limitlerini kullanmadığım için bu son 3 ayda bir defa bile kaydırmadım lastikleri
    Yağmurda çamurda bozuk yolda yer yerde kullandım lastikleri

Nasıl kullanıyor lastikleri arkadaşlar ki kaydırabiliyor lastikleri anlamış değilim

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    trafigin yogun oldugu yerde kullanırsan anlarsın

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İnşallah kaydırmayı deneyimlemezsin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimisi iyi kimisi olumsuz yorum yapıyor
    Rosso 2 desen kaliteyi düşürmüş

Hangi lastiği alıcam şimdi iyice kararsız kaldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:26 ----------

Bu lastik kaydıranların anlamıyorum
    200ns im orjinal lastiklerin limitlerini kullanmadığım için bu son 3 ayda bir defa bile kaydırmadım lastikleri
    Yağmurda çamurda bozuk yolda yer yerde kullandım lastikleri

Nasıl kullanıyor lastikleri arkadaşlar ki kaydırabiliyor lastikleri anlamış değilim
    Öncelikle her lastiğin kayma ihtimali vardır. Kaydı-kaymadı ayrımını, ancak aynı koşullar altında, aynı yerde ,farklı lastiklerle yapabiliyorsak bir yargı belirtebilir.

Lastiklerin kaymasını yalnızca sürücü hatasına veya sürüşe bağlamak da yanılgı olur.
    Asfaltın kalitesi yani sürtünme katsayısı bulunduğunuz bölgede iyi olabilir. Eğer iyi değilse, sizin lastiğinizin kaymamasının nedeni; gerek frenlemede, gerek dönüşlerde gerekse gaz açmalarda lastiği kaydırmaya başlayacak bir zorlamada bulunmamış olmanızdır.

Dediğim gibi bu zorlama yalnızca dönüşlerde meydana gelmez, ani frenlemelerde ve sert gaz açmalarda da karşınıza çıkacaktır. Fren çalışması yapmanızı ve lastiğinizin kaydığı noktaları hafızanıza kazımanızı öneririm

Mc 50 nasıldır... Fiyatına oranla oldukça iyi. Bir rosso 2 kadar kuru havada tutuşu var mı, yok.

Bir de rosso 2 üretiminde benim bildiğim bir değişiklik yok, onu açıklarsanız sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle her lastiğin kayma ihtimali vardır. Kaydı-kaymadı ayrımını, ancak aynı koşullar altında, aynı yerde ,farklı lastiklerle yapabiliyorsak bir yargı belirtebilir.

Lastiklerin kaymasını yalnızca sürücü hatasına veya sürüşe bağlamak da yanılgı olur.
    Asfaltın kalitesi yani sürtünme katsayısı bulunduğunuz bölgede iyi olabilir. Eğer iyi değilse, sizin lastiğinizin kaymamasının nedeni; gerek frenlemede, gerek dönüşlerde gerekse gaz açmalarda lastiği kaydırmaya başlayacak bir zorlamada bulunmamış olmanızdır.

Dediğim gibi bu zorlama yalnızca dönüşlerde meydana gelmez, ani frenlemelerde ve sert gaz açmalarda da karşınıza çıkacaktır. Fren çalışması yapmanızı ve lastiğinizin kaydığı noktaları hafızanıza kazımanızı öneririm

Mc 50 nasıldır... Fiyatına oranla oldukça iyi. Bir rosso 2 kadar kuru havada tutuşu var mı, yok.

Bir de rosso 2 üretiminde benim bildiğim bir değişiklik yok, onu açıklarsanız sevinirim
    Panik fren çalışması yaptım
    Herhangibir bir kayma yaşamadım

Rosso 2 lastikler üretildiği ülkelere göre kalite farkı olduğunu okumuştum forumda

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Pistonlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Panik fren çalışması yaptım
    Herhangibir bir kayma yaşamadım

Rossi 2 lastikler üretildiği ülkelere göre kalite farkı olduğunu okumuştum forumda
    Kayma yaşadınız mı diye sormamıştım aslında, tekrar okuyabilirsiniz bence.
    Abs olmayan her motosiklette her lastik kayar, ön olur da kaymaz ise motosikletin arkası havaya kalkmaya başlar
    Pulsar için olan 130 taban rosso 2 lerin üretim yeri ve ondan ziyade lastik yapısı farklıdır. 130 taban olanlar konvansiyonel yapıdadır, 140 ve üstü radyal yapıdadır. Yani kalitede düşme diye bir durum yok, ismen aynı iki ürün var. Aslında aynı değiller
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayma yaşadınız mı diye sormamıştım aslında, tekrar okuyabilirsiniz bence.
    Abs olmayan her motosiklette her lastik kayar, ön olur da kaymaz ise motosikletin arkası havaya kalkmaya başlar
    Pulsar için olan 130 taban rosso 2 lerin üretim yeri ve ondan ziyade lastik yapısı farklıdır. 130 taban olanlar konvansiyonel yapıdadır, 140 ve üstü radyal yapıdadır. Yani kalitede düşme diye bir durum yok, ismen aynı iki ürün var. Aslında aynı değiller
    Hamur farkı da var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Güncel..........

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Güncel......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)