Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Pirelli diablo rosso 2 hakkında ilginç bir bilgi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Moto lastik AEA videosunda 130 ölçüsünde olan rosso 2 lastiğin Alman üretimi yapılmadığı, Brezilya üretimi bulunabileceği söyleniyor. İkisi farklı lastiklermis. Bajajcilar için üzgünüm diyor hatta videoda... Peki brezilya üretimi olanları kullanan arkadaşlar, memnun musunuz lastiklerinizden, alternatif öneriniz var mıdır 100 80 17 ve 130 70 17 ölçüler için?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    pirelli aldı da millet brezilyası almanyası kaldı
    CemoKa, Dr. Fatih, wing41 ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben brezilya olanı kullanıyorum. Pulsarımda Bridgestone battlax vardı, battlax ile kıyaslayınca brezilya da olsa rosso2 bariz daha iyi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Rosso iyidir iyi olmasınada batlaxda kötü değil aslında
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotoğraflardaki lastik ne kadardır takılı, çatlamalar başlamış...

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrc ile de bu kadar yatıyorum ben bir avantajı yok ozman

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Arkadaşlar Diablo Rosso 2'nin 2 versiyonu var. Ve aslında aynı lastik DEĞİLLER:

1.si ALMAN yapımı olan SPOR VERSİYONU bizim bildiğimiz Diablo Rooso 2. Herkesin ününü duyduğu hamuruna bally katılmış lastik
    2.si BREZİLYA yapımı olan pirellinin (hangi akla hizmet bilmiyorum öbürü gibi) Diablo Rosso 2 adıyla çıkardığı TURİNG VERSİYONU...
    Aralarındaki farklara gelince:
    1. Spor versiyon olanı bildiğimiz gibi oldukça yuvarlak (konkav). Turing olan IRC'ler gibi daha az konkav (daha düzce, hatta neredeyse düz )
    2. Spor olanla turing olanın diş desenleri çok benzer olsa da; Spor olanda daha az diş daha çok lastik var ve desenlerin boyutları büyük, sağ tarafla sol tarafın diş oyukları diğer tarafa geçiyor. Turing olanda dişler daha sık ve desenler daha küçük, oyuklar diğer tarafa geçmiyor. Yani Turing olanında, Spor olana göre daha çok diş daha az lastik hamuru var.
    3. Üretim yerleri lastiklerde yazıyor. Alman malı olanı Spor olan. Brezilya malı olan Turing olanı...
    4. Brezilya üretimi olan Rosso II'nin (turing) yere basan omuzlarında" rosso II" yazısı görülmekte, Alman malı olanında, spor olan modelinde ise, ok işaretleri bulunmaktadır
    Benim kaynağım: motolastik nokta com...

Haa, bir de $$$ ları arasında %25 gibi fark var...

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Pirelli italyan mali niye almanyada uretiliyormus?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Diablo Rosso 2'nin 2 versiyonu var. Ve aslında aynı lastik DEĞİLLER:

1.si ALMAN yapımı olan SPOR VERSİYONU bizim bildiğimiz Diablo Rooso 2. Herkesin ününü duyduğu hamuruna bally katılmış lastik
    2.si BREZİLYA yapımı olan pirellinin (hangi akla hizmet bilmiyorum öbürü gibi) Diablo Rosso 2 adıyla çıkardığı TURİNG VERSİYONU...
    Aralarındaki farklara gelince:
    1. Spor versiyon olanı bildiğimiz gibi oldukça yuvarlak (konkav). Turing olan IRC'ler gibi daha az konkav (daha düzce, hatta neredeyse düz )
    2. Spor olanla turing olanın diş desenleri çok benzer olsa da; Spor olanda daha az diş daha çok lastik var ve desenlerin boyutları büyük, sağ tarafla sol tarafın diş oyukları diğer tarafa geçiyor. Turing olanda dişler daha sık ve desenler daha küçük, oyuklar diğer tarafa geçmiyor. Yani Turing olanında, Spor olana göre daha çok diş daha az lastik hamuru var.
    3. Üretim yerleri lastiklerde yazıyor. Alman malı olanı Spor olan. Brezilya malı olan Turing olanı...
    4. Brezilya üretimi olan Rosso II'nin (turing) yere basan omuzlarında" rosso II" yazısı görülmekte, Alman malı olanında, spor olan modelinde ise, ok işaretleri bulunmaktadır
    Benim kaynağım: motolastik nokta com...

Haa, bir de $$$ ları arasında %25 gibi fark var...
    Ezber iyidir ama Pırelli Alman fabrikası üretmiyor artık. (200-250 cc motorlar için) Daha büyük ölçülerde üretiyor olabilir)

Çin üretimi ve Brezilya üretimi var şu an, onlardan çin üretimini öneriyorlar, daha iyiymiş. Zaten daha pahalı.

Bu arada Alman üretimi Rosso II takılı motorla benim Brezilya üretimi Rosso II takılı motoru yan yana koyduk, desen farkı diş miktarı farkı falan yok. Birebir aynı görüntüde, ama hamurda fark var diye açıklıyor satıcı.

Unutmadan, brezilya üretimi Rossonun iki model var, ikinci model bildiğimiz soft araziş lastiği, anam babam dişli lastik, benim bahsettiğim o lastik değil.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Benim rosso II(brezilya) balon yaptı. Garantiden değişti. Forumda da yazdım. Buradan okuyabilirsin. Rosso II alıp almamana bişey diyemem ama ne alırsan al motolastik.com'dan al. Adamların hizmeti on numara. Pişman olmazsın. Benim lastiğe kullanıcı hatası diyip geçebilirlerdi. Önce foto istediler inceleme için sonra kargoyla lastiği istediler. Garantiden yenisini yollamaya karar verdiler. Hemde 1 hafta geçmeden oldu bunların hepsi. Bu kadar hızlı hizmeti başka hiçbir yerde bulamazsın.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-degisti.html
    linkinpark20 bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    aynı egzozun karbonundan bende aldım.Susturuculu mu kullanıyosun?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflardaki lastik ne kadardır takılı, çatlamalar başlamış...
    2 yıllık kullanım ömrü dolmak üzere mayısta yenileyeceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İrc ile de bu kadar yatıyorum ben bir avantajı yok ozman
    benimde ırc ve durolarla güzel performansım oldu ama istanbulun bozuk ve tozlu yollarında anca bukadar oluyor bos bi alanda yemiz zeminde diz koyarak daireler cizsem kalan kısmıda alınır yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı egzozun karbonundan bende aldım.Susturuculu mu kullanıyosun?
    bende susturu yok malesef bu şekilde şehir içinde düşük devir yüksek vites sürünce insancıl oluyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim rosso II(brezilya) balon yaptı. Garantiden değişti. Forumda da yazdım. Buradan okuyabilirsin. Rosso II alıp almamana bişey diyemem ama ne alırsan al motolastik.com'dan al. Adamların hizmeti on numara. Pişman olmazsın. Benim lastiğe kullanıcı hatası diyip geçebilirlerdi. Önce foto istediler inceleme için sonra kargoyla lastiği istediler. Garantiden yenisini yollamaya karar verdiler. Hemde 1 hafta geçmeden oldu bunların hepsi. Bu kadar hızlı hizmeti başka hiçbir yerde bulamazsın.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...n-degisti.html
    Yazınızı okudum.830 TL'ye satılıyor açıkçası pahalı.Reklam işine para vermeyi sevmem.Balon olayı sizin şansınıza olmuş.Üreticinin eksik noktası hatta.Öyle her kasise balon olacaksa satmasınlar Türkiye'de

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Açıkçası, ben pulsarda kullandım, memnundum. Isındıktan sonra çok güzel lastik, ama ısınması çok zaman alıyor.

Şöyle söyleyim, 120 km yol yaptıktan sonra ıslak zeminde panik fren yapmak zorunda kalmış, elde ettiğim sonucu çok beğenmiştim.

Ama mesela mesai bitiminde, Ankara'nın çok dik yokuşları olan bir ilçesinden (Pursaklar) çıkıp evime giderken, yani lastik daha soğukken yokuş aşağı arka frenimin hızımı sabit tutmakta zorlandığını da hatırlıyorum. Kısa mesafeli sürüşler için asla önermem, ama mesela 2 motor varsa, ve biri sadece uzun sürüşler için kullanılıyorsa, ilk 15 dk dikkat etmek kaydı ile, uzun yola oldukça uygun bir lastik.
    ayzek bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke ler için olan 150 lik Rosso 2 asıl Rosso 2 o zaman. Pulsar lar için üretilen brezilya malı anlaşılan. Çok güvenmemek lazım o lastiğe ömrü kısa olur virajlarda risk yaratır.

Motosikleti
    Alıntı Capitao_3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pirelli italyan mali niye almanyada uretiliyormus?
    Benelli'de italyan markası ama sence niye çin'de üretiyor, ya da kawasaki japon ama tayvanda ne yaptırıyor?

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke ler için olan 150 lik Rosso 2 asıl Rosso 2 o zaman. Pulsar lar için üretilen brezilya malı anlaşılan. Çok güvenmemek lazım o lastiğe ömrü kısa olur virajlarda risk yaratır.
    Ben sonraki turda michelin düşünüyorum. Hangi serisi olur, onu sonra araştırıp düşünürüz. Rosso 2'ler tamam, şimdiye kadar sıkıntı çıkartmadı, hatta zaman zaman limitlerde de kullanıyorum, ama öyle abartıldığı gibi de değil. Anlatıldığı gibi, yola yapışarak giden ,bunun karşılığında 10-12 bin km'de biten bir lastik hissi uyandırmadı. Yoksa ciddi ciddi yola yapıaşacak bir lastikten, her yıl 1 takım almaya razıyım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ya lastik alacaktım ben de?

var mı şöyle çabuk ısınan, yumuşak hamurlu, tutuşu güzel bi lastik?

parası, ömrü mühim değil.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli'de italyan markası ama sence niye çin'de üretiyor, ya da kawasaki japon ama tayvanda ne yaptırıyor?
    Tamam almanya avrupada uretim maiyetinin en yuksek oldugu ulke cinde uretilenler maliyet icin uretiliyor. Almanyada pahali olsun diye mi uretiliyor?

Motosikleti
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ezber iyidir ama Pırelli Alman fabrikası üretmiyor artık. (200-250 cc motorlar için) Daha büyük ölçülerde üretiyor olabilir)

Çin üretimi ve Brezilya üretimi var şu an, onlardan çin üretimini öneriyorlar, daha iyiymiş. Zaten daha pahalı.

Bu arada Alman üretimi Rosso II takılı motorla benim Brezilya üretimi Rosso II takılı motoru yan yana koyduk, desen farkı diş miktarı farkı falan yok. Birebir aynı görüntüde, ama hamurda fark var diye açıklıyor satıcı.
    Unutmadan, brezilya üretimi Rossonun iki model var, ikinci model bildiğimiz soft araziş lastiği, anam babam dişli lastik, benim bahsettiğim o lastik değil.

bunlar bana atılan fotoğraflar. Onlar da yanyana koymuşlar sanırım?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)