Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Lastik balon yaptı. Bu şekilde sürmek güvenli mi? (Lastik garantiden değişti)

Motovento
    REKLAM ALANI
    nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Merhaba arkadaşlar. Bajaj pulsar 200 rs sahibiyim. Bugün motoru servise götürdüğümde ön lastiğimde şişme olduğunu gördüm. Lastik diablo rosso 2. O kadar para verip aldığım lastiğin böyle balon yapması üzdü. Motolastik.com'dan almıştım. Garantisi devam ediyor. Değiştirmelerini isteyeceğim. Lastiğin balon yapması kullanıcı hatası olarak nitelendirilebilir mi? Yoksa değiştirmek zorundalar mı? Değişim için İstanbuldaki şubelerine gitmem gerekecek. Bu şekilde motoru İzmitten İstanbula yaklaşık 130 km sürerek götürmek güvenli mi? Yoksa ön tekeri söküp arabayla götürmem daha mantıklı mı olur?

orhanay06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Değişim-garanti koşullarını motolastiği arayarak cevap aramak daha iyi olur. Biz ne desek boş.
    Bu şekilde kullanmayın, kullanmanız gerekiyorsa da çok çok yavaş kullanın.

130 km kısmını gözden kaçırmışım, arabayla götürmek daha sağlıklı olacaktır.
    nuwanda324 bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    hemen değiştirin. bende dün lasitklerin faturasını atmıştım. keşke atmasaymısım..

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Arayıp bir konuş belki gitmene bile gerek kalmayacak ,bence köksal abi değiştirir bu lastiği ahan da yazıyorum buraya.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Lastikleri gaz ile doldurduysanız uçma ihtimaliniz var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    İşte o çukura, o hızla girmeyecektin. (Hangi çukur? Konuda belirtmeyi unuttuğun çukur.)

belediye yada karayolları muhatabın, motolastik değil.

Ekleme: Muhattap bulamayacağını ve o lastikleri kullanmaya devam edeceğini varsayarak balon yavaş yavaş büyür, doygunluğa ulaştığında yarılır. fazla riske girmeden kullanabilecek olsanda ömrü belli.

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bajaj pulsar 200 rs sahibiyim. Bugün motoru servise götürdüğümde ön lastiğimde şişme olduğunu gördüm. Lastik diablo rosso 2. O kadar para verip aldığım lastiğin böyle balon yapması üzdü. Motolastik.com'dan almıştım. Garantisi devam ediyor. Değiştirmelerini isteyeceğim. Lastiğin balon yapması kullanıcı hatası olarak nitelendirilebilir mi? Yoksa değiştirmek zorundalar mı? Değişim için İstanbuldaki şubelerine gitmem gerekecek. Bu şekilde motoru İzmitten İstanbula yaklaşık 130 km sürerek götürmek güvenli mi? Yoksa ön tekeri söküp arabayla götürmem daha mantıklı mı olur?

http://www.imgim.com/lastik2.jpg
    http://www.imgim.com/lastik7.jpg

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte o çukura, o hızla girmeyecektin. (Hangi çukur? Konuda belirtmeyi unuttuğun çukur.)

belediye yada karayolları muhatabın, motolastik değil.

Ekleme: Muhattap bulamayacağını ve o lastikleri kullanmaya devam edeceğini varsayarak balon yavaş yavaş büyür, doygunluğa ulaştığında yarılır. fazla riske girmeden kullanabilecek olsanda ömrü belli.
    Ohoooo sende amma acımasız çıktın ya. Hiç çukura girmedim diyemem. Yolların durumu belli. Ama öyle hızlı bir şekilde lastiğin kaldıramayacağı kadar hızlı da girmedim. Zaten bu motoru bilenler bilir. Öyle çukurlara hızlı girebileceğiniz bir motor değil. Lastikten önce jantı elinize alırsınız. Mesai saati geçtiği için arayamadım ama yarın arayıp konuşacağım. Lastiklerinin arkasında dururlar diye düşünüyorum. Gelişmeleri buraya yazarım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ohoooo sende amma acımasız çıktın ya. Hiç çukura girmedim diyemem. Yolların durumu belli. Ama öyle hızlı bir şekilde lastiğin kaldıramayacağı kadar hızlı da girmedim. Zaten bu motoru bilenler bilir. Öyle çukurlara hızlı girebileceğiniz bir motor değil. Lastikten önce jantı elinize alırsınız. Mesai saati geçtiği için arayamadım ama yarın arayıp konuşacağım. Lastiklerinin arkasında dururlar diye düşünüyorum.
    Gelişmeleri buraya yazarım.
    Gönül isterki değişsinler. Ancak

Önce balon, sonra jantın kenarlarının bozuk para gibi tırtıklanması ve jantın ele gelmesi şeklinde sona eriyor o süreç.

Sonrasında birileri her yol yaptık dediğinde sen küfür ediyorsun :/

Not: Lastik hava basıncı düşüksede yapabilir. (Lastik; asfalt ve jant arasında ezildiği için balon oluşur )
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Motorla sert çukura girmişsin hatta öyle bir girmişsinki jantın yamulmuş. Onu gözden kaçırıyorsun. Fotoya iyi bak balonun oluştuğu yerde jantın yanağı yamulmuş. Ben lastikçi olsam değişmem

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla sert çukura girmişsin hatta öyle bir girmişsinki jantın yamulmuş. Onu gözden kaçırıyorsun. Fotoya iyi bak balonun oluştuğu yerde jantın yanağı yamulmuş. Ben lastikçi olsam değişmem
    Galiba ışıktan dolayı yanlış gördün. Ben bi yamukluk göremiyorum. Diğer fotoları da atayım tekrar bak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

mgora bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o şekilde sürmek güvenli değil ama uçulabilir

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Evet ben yanlış görmüşüm jantta yamukluk yok muş
    mgora bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Aman hocam. Hele ki bu iki teker. Bu şekiled binilmez.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Motolastik.com ile görüştüm. İnceleme için fotoğraf istediler. Fabrikaya göndereceğiz geri dönüş yapmamız 1 haftayı bulmaz dediler. Fotoları mail attım. Şimdi bekliyorum. Motor da mecbur garajda yatacak. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kullanıcı hatasıdır demeleri ihtimali yüksek.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öyle çat diye kullanıcı hatası diyemezler hele lastiği bile incelemeden resime bakaraktan senin lastikte yama,fitil vs gibi şeyler yoksa ben öyle darbe izide göremedim üretim hatasından kaynaklı bir durum oluşmuş olabilir

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    senlik bir durum yok garantiden değişir. Değişmezse tüketici mahkemesine başvurursun
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Otomobil lastiğinde balon garantiye girmiyor.Müşteri memnuniyeti adına değişim yapabilirler belki.Bazı firmalar belli kilometreye kadar balon yapma için garanti veriyor ama motosiklette durum nedir bilemiyorum.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Lastiği taktıktan sonra 5 ay boyunca 5.000 km kadar kullandım. Yumuşak lastik olduğu için biraz eridi. Lastikte yama, fitili tamir izi ya da yabancı cisim batması filan yok. Görünürde herhangi bir kusur yokken kullanıcı hatası diyecek olsalardı inceleme için fotoğraf isteme zahmetine girmezlerdi diye düşünüyorum. Bakalım cevap gelsin yazacağım buraya.
    orhanay06 ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Pahalı motosiklet kullanmayı ve pahalı lastik almayı bu nedenle sevmiyorum , bir şey olunca adamın canı daha çok sıkılıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler