Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Shoei vizörler pahalı olduğu için vizör bulamıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rayban'larla tünele girince bir sıkıntı yaşamadım daha. Sonuçta tünel içinde de aydınlatmalar var
    Olayin gunes gozlugunun markasiyla bir alakasi yok, ki zaten "markali" gunes gozluklerinin hemen hemen hepsini Luxottica uretiyor. Asagidakilerden biri gecerli olmali:

1. Tunel kisa
    2. Gozluk yeterince karanlik degil
    3. Hava yeterince gunesli degil
    4. Zamanla iris kaslarini guclendirip kedi gozunden hallice bir goze sahip olmussun

Gece ya da uzun bir tunelde karanlik vizor veya gunes gozlugu buyuk problem... Hele hele motosiklet uzerinde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Olay güneş, görmek filan değil, güneş gözlüğü zaten kullanıyorum. Yüzüm yanıyor diyorum, kızardim diyorum

Gözlük rayban değil, Armani.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi daha güvenli diye ek güneş vizörü olmayan kask alıyorsunuz ve güneş gözlüğüyle kullanıyorsunuz da tünele girince ne oluyor? (Ben gözlük kullandığım için ek güneş vizörlü kaska muhtacım zaten, olmayanlar için sordum...)
    Arai ve Shoe'nin ciddi full face modellerinun tumu SNELL sertifikali. icten gunes vizorlu olup ta SNELL sertifikali kask ta yok bildigim kadariyla. Gunes vizoru icin kaskin alin civarindaki korumasini ya cok inceltiyor, ya da tamamen yok ediyorlar. Bu durum disaridan farkedilmiyor malesef.

Bunun icin Shoe'nin kolormatik vizoru var, Arai'nin de distan inip kalkan gunes vizorlu vizoru. Hem guvenli, hem gunes korumali.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayin gunes gozlugunun markasiyla bir alakasi yok, ki zaten "markali" gunes gozluklerinin hemen hemen hepsini Luxottica uretiyor. Asagidakilerden biri gecerli olmali:

1. Tunel kisa
    2. Gozluk yeterince karanlik degil
    3. Hava yeterince gunesli degil
    4. Zamanla iris kaslarini guclendirip kedi gozunden hallice bir goze sahip olmussun

Gece ya da uzun bir tunelde karanlik vizor veya gunes gozlugu buyuk problem... Hele hele motosiklet uzerinde.
    Yahu dalga geçiyorum. Sende hemen hemen herşeyi ciddiye alıyorsun be usta

Kolormatik dediğin photocromic olan vizör şuan türkiyede 1600tl civarı. Bende çok almak istiyordum ama maalesef alınacak gibi durmuyor...
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay güneş, görmek filan değil, güneş gözlüğü zaten kullanıyorum. Yüzüm yanıyor diyorum, kızardim diyorum

ikisini de Luxottica ayni fabrikada uretiyor, de sorun o degil.
    Sizin icin lazim olan adamakilli UV filtreli bir vizor. Seffaf da olsa yuzunuzu karartmaz.
    UV koruma yoksa vizor karanlik ta olsa yuzunuzu yakar.
    Iyi kasklarin vizorleri 100% UV korumali olur.

Motosikleti
    MT-07

Ciddi ciddi vizör değiştirmek zorundasın o halde. Lakin bütün havalandırmalar açık, çene perdesi takılı değil değil mi? Yoksa o kadar sıcak tutacak bir kask değil die hatılıyorum Qwest'i. İzmir'e gittiğimde bir sıkıntı yaşamamıştım geçen sene...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi ciddi vizör değiştirmek zorundasın o halde. Lakin bütün havalandırmalar açık, çene perdesi takılı değil değil mi? Yoksa o kadar sıcak tutacak bir kask değil die hatılıyorum Qwest'i. İzmir'e gittiğimde bir sıkıntı yaşamamıştım geçen sene...
    Sıcak ile ilgili problemim yok, püfür püfür içerisi. Lakin benim cildim hassas herhalde hemen bronzlasiyor yüzüm, alnım.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elesiki alin boyle dertleriniz olmaz
    100 tl ff353 lerin vizorler
    Ortalama bir vizor 80 den baslar

Hakan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Aliexpresste mevcut exellence motorcycle store ismi ben aldim

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kask alırken vizör fiyatlarına değil sağlamlığına bakıyorum. Alırken vizör aklıma gelmedi şimdi bakayım dedim pahalı geldi. Ama bu pahalılık sadece Shoei'de değil çoğu üst düzey kaskta var.
    Vizör de bu sağlamlığa dahil değil mi? Başka markanın uyan bir vizörünü bulsan bile aynı derece de sağlam olduğuna emin olabilecek misin?

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Başka uyumlu bir marka bulamadım nxr için.. mecbur orjinal alacaksınız eğer değişecekseniz.. yurt dışında biraz daha uygun deniliyor ama çok fark yok bence uğraşmaya değmezdi ve değmedi buradan aldım 🤣

Motosikleti
    CBR600RR
    Ya şu kaskı alırken vizör fiyatlarına bakmadınız mı diyen arkadaşlar. Ferrari varda çok yakıyo diyen arkadaş. Kusura bakmayın ama ok mantıksız konuşmussunuz.
    Yani adam alırken saplamlıgına kalitesine markasına bakıyo. He aldıktan sonra vizörde almak istiyo ama fiyatlar belli.. Bunla dediklerinizin ne alakası var. Gitsin vizör alcam diye kalitesiz veya daha az kaliteli kaskmı alsın. Sadece burda ne kadar pahalı oldugunu dile getiriyoki bendede Nxr var bitane sarı yansıyan vizörünü aldım zar zor ikinci el, gayet keyifli.
    Sizin mantıkla nxr alcana qwest yada k3 falan alsın yanınada 5 tane renkli renkli vizör alsın. VİZÖR kurtaracakya onu....

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai ve Shoe'nin ciddi full face modellerinun tumu SNELL sertifikali. icten gunes vizorlu olup ta SNELL sertifikali kask ta yok bildigim kadariyla. Gunes vizoru icin kaskin alin civarindaki korumasini ya cok inceltiyor, ya da tamamen yok ediyorlar. Bu durum disaridan farkedilmiyor malesef.

Bunun icin Shoe'nin kolormatik vizoru var, Arai'nin de distan inip kalkan gunes vizorlu vizoru. Hem guvenli, hem gunes korumali.
    Shoei modellerinin türkiyede satılan kasaları snell değil ece 22.05 sertifikalı. Shoei aynı kasaları boyutta ve hammaddede değişiklik yaparak farklı isimlerle amerikada satıyor. O kasklarda snell bulunuyor ece22.05 bulunmuyor : NXR : rf1200 // X-Fourteen : x spirit 3 şeklinde gidiyor örnekleri.

Sıcak ile ilgili problemim yok, püfür püfür içerisi. Lakin benim cildim hassas herhalde hemen bronzlasiyor yüzüm, alnım.
    Bundan kurtulmanın tek yolu siyah vizör. Öyle güneş gözlüğü olmaz hele güneş kremi falan hiç olmaz terlediğinizde krem akıp kaskın içerisine bulaşabilir bu hiç hijyenik olmayacaktır. Vizörler pahalı fakat diğer kasklara göre oldukça dayanıklı ve esnek. Eski shoei kaskımın vizörünü çok arıyorum bazen.

Zamanında 500 liraya aldığım shark kaskın vizörünü 300 liraya almıştım. Bazı markalarda orantısız şekilde yüksek kalabiliyor kaskın cam fiyatları. Şu an bir photocromic vizör neredeyse qwest fiyatında

Photocromic vizörler amerikada bile neredeyse kaskın yarı fiyatına satılıyor.

https://www.revzilla.com/motorcycle/...0-helmet-solid

https://www.revzilla.com/motorcycle/shoei-cwr-1-photochromic-pinlock-ready-face-shieldhttps://www.revzilla.com/motorcycle/...dy-face-shield

--------------------------------------------------
    Arkadaşlar kaskı alırken vizörünün fiyatına bakmadınız mı yazmış
    Bu arada kaskı alırken vizörünün fiyatına tabiki bakılır fakat 3 liralık kaskın 300 liralık kaskla vizörünün aynı fiyat olması zaten anormal bir durum olurdu heralde . Adam mercedes alacakken lastik fiyatı cliodan pahalı diye vaz mı geçecek ? Burada önemli olan kaskınıza birşey olduğunda tüm yedek parçaları bulunabilirmi ona bakmak daha mantıklı olur.

Motosikleti
    Forza 250
    eee shoeisever olmanın da bir bedeli var
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)