Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sigortayı iptal et, yenilet ucuz trafik sigortasını kaçırma!

Motovento
    REKLAM ALANI
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.

Malumunuz 1 nisan itibariyle zorunlu trafik sigortasına geçici tavan fiyat geliyor. Yani firmalar 2017 sonuna kadar "aman benden trafik sigortası yaptırma" diye fahiş fiyatlar çekemeyecekler. Hemen hemen hepsinin fiyatı aynı olacak.(yine 2017'nin sonuna kadar)

Olayın detayları şurada:
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/...fiyat-40400469

Mevcut sigortayı bozdurup tekrar sigorta yaptırma imkanınız var. (umarım bu kısımda bir sorun çıkmaz)

Bu tavan fiyat olayı geçici yani 2017 sonuna kadar. 2017'nin sonlarına doğru (ekim kasım aralık gibi) motorun devrini eşe dosta verip tekrardan tavan fiyat avantajından faydalanabilirsiniz.

Bilgilerinize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bozdursanız daha ucuza yaptırma garantisi var mı? ayrıca kafanıza göre bozduramıyorsunuz. Noter satışı yapmanız lazım.

1 NİSAN’DAN İTİBAREN FAZLA PRİM İADE EDİLECEK

YENİ uygulama ile sürücülerin en çok merak edeceği konu ise, 1 Nisan’a kadar yüksek fiyattan trafik sigortası yaptıranların, primleri iade edilecek mi? Evet, edilecek. Yeni uygulama başladığında hasarsızlık kademesine göre belirlenen tavan fiyat üzerinde primler iade edilecek. Örneğin, 800 liraya poliçe satın alan ve hiç hasarı olmayan bir sürücü, yeni uygulama başladıktan sonra hasarsız sürücüler için belirlenen tavan fiyat 600 liraysa, aradaki fark sigorta şirketi tarafından sürücüye iade edilecek. Tabi bu iade; sigortanın yaptırılma tarihine ve bitim süresine göre, prim-gün sayısına göre hesaplanıp, iade edilecek.
    Umarım bu şekilde olur. Yani sigprtayı iptal etmeden fazla prim tutarını geri alabiliriz.

Bu yeni düzenleme ile noter satışı yapmadan da olabilir diye okumuştum ama yanlış hatırlıyor olabilirim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    tavan fiyatlar açıklansın bir bakarız. Ama haberde verilen tablo gibi olacaksa benim primler tavanın çok çok altında zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    1 hafta önce yaptırttım 485 tl ye haftaya aricaz sorucaz bakalım ne kadar fark edicek etse bile iptal edip paramızı alabilicekmiyiz görücez

http://www.trthaber.com/haber/ekonom...or-306678.html

Tüketicilerin, "https://www.sbm.org.tr/" sitesinden araçlarının primlerini görme hakkına sahip olduğunu dile getiren Çağatay, "Hazine Müsteşarlığı'nın daha önce yaptığı düzenlemeye göre zorunlu trafik sigortası yaptırıldıktan sonra 3 ay içinde poliçe iptal ettirilebiliyor." açıklamasında bulundu.
    Yani evet zoruntu trafik sigortasını aracın devrini vermeden de iptal ettirmek mümkünmüş.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Ben daha yeni aldım. Nisanı bekleyeyim değil mi

Tamam da şöyle bir ayrıntı var.
    Kimse tavan fiyattan sigorta yaptırmıyor ki. Herkes bakıyor, araştırıyor. En ucuz kim yapıyorsa ona yaptırıyor. Kimse "500 liraya buldum ama gidip 5 bin lira fiyat verene yaptıracağım" demiyor. Kasko değil bu. "şu firma iyi bundan yaptıralım" diyen çok az.
    Tavan fiyata gelecek sınırın bir anlamı yok. Asıl soru taban fiyatın nasıl etkileneceği.
    osiosborn ve Shrieker bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    "Hükümet çok istiyorsa trafik fiyatlarının düşmesini.Sektörde sahip oldukları bu 3 şirkete yazar talimat olur bu iş.Caddede ölümüne yarış yapanların trafiğini diğerlerine ödetmek istemiyorsa tabi."

Adamın biri bu yorumu yapmış aynen katılıyorum kendisine. Diyelim ki hasarsızlık indirimi olmayan araçlara max 2000 lira tavan fiyatı koydular. Bu adam arabasını çarpışan oto gibi sürse her sene 10.000-20.000 lira hasar verse millete. Sigorta şirketi zarar etmeyecek mi? Sigorta şirketi bu zararını diğer müşterilerinden çıkarmayacak mı?

Bu uygulama sonucunda ne olacağını söyleyeyim eskiden risk oranına göre kimine 200 lira kimine 1500 lira çıkıyordu artık tavan fiyatı neyse herkes onu ödeyecek. Devlette mecburen o tavan fiyatlarını sigorta şirketlerinin zarar etmeyeceği bir seviyeye çıkaracak.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    iyi de bu, ağırlıkla 4 teker kullanıcılarına yönelik bi yenilik

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Neden 2017 sonuna kadar neden 1 nisan.. Ülke de keşke her hafta seçim olsa..
    mgora, zekeriyaimam ve wing41 bunu beğendiler.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen sene 860 tl'ye yaptırdım kazaya karışmadım. 2 hafta önce 740tl fiyat almıştım.. şimdi 527 tl aldım ve yaptırdım. dahada düşerse mevcutu iptal edip tekrar uygun olan sigortayı yaptırıcam.benim sigorta 1 nisanda bitiyor buda şansa artık fakat bunada şükür.:D

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Yeni poliçe yapılmadan sigorta iptal edilmiyor diye biliyorum, veyahut satış yapılmalı noterden. O yüzden işiniz garanti, teklif alın ucuza geliyorsa yaptırın sonrasında önceki poliçe şirketi ile irtibata geçip iade alabilirsiniz. Yanlışsam düzeltin.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 2017 sonuna kadar neden 1 nisan.. Ülke de keşke her hafta seçim olsa..
    Milli Uçağımız göklerde )
    YBRMANİA bunu beğendi.

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    1 nisan şakası olmasın

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milli Uçağımız göklerde )
    Yerli arabamız çoktan hazır..
    Shrieker bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozdursanız daha ucuza yaptırma garantisi var mı? ayrıca kafanıza göre bozduramıyorsunuz. Noter satışı yapmanız lazım.
    sigortanız varken farklı bir şirklete sigorta yaptırıp, öncekini iptal edebiliyorsunuz ve paranızı geri alabiliyorsunuz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Benim yeni aldigim motora 420 tl sigorta cikti satin almadan sonraki yasal surec dun bitti. Motoru garaja cektim bekliyorum. Pazartesi gunu yaptiracam bakalim 420 alti cikacak mi?

Gelsin indirimler gelsin Seçimden önce çıkartıcam motoru sonra da gidip sigortasını ucuzdan yapıcam
    Ardından kasımda yada aralıkta sigortayı yenileticem. 2018 öpüş yılı olucak halk için.

Anlamadim neden devir yapiyoruz ese dosta suanki haliyle iptal edip tekrsr yaptiramiyor muyuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)