Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sigortayı iptal et, yenilet ucuz trafik sigortasını kaçırma!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tavanı aşmıyor ki kimse istediğin kadar değiştir ne fark eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasıl tavanı aşmıyor? 600-800-1000Tl gibi rakamlara sigorta yaptıranlar var. Eğer haberde iddia edilenler doğru ise 300 küsür TL gibi bir tavan fiyat çıkması lazım. Göreceğiz

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Hükümet çok istiyorsa trafik fiyatlarının düşmesini.Sektörde sahip oldukları bu 3 şirkete yazar talimat olur bu iş.Caddede ölümüne yarış yapanların trafiğini diğerlerine ödetmek istemiyorsa tabi."

Adamın biri bu yorumu yapmış aynen katılıyorum kendisine. Diyelim ki hasarsızlık indirimi olmayan araçlara max 2000 lira tavan fiyatı koydular. Bu adam arabasını çarpışan oto gibi sürse her sene 10.000-20.000 lira hasar verse millete. Sigorta şirketi zarar etmeyecek mi? Sigorta şirketi bu zararını diğer müşterilerinden çıkarmayacak mı?

Bu uygulama sonucunda ne olacağını söyleyeyim eskiden risk oranına göre kimine 200 lira kimine 1500 lira çıkıyordu artık tavan fiyatı neyse herkes onu ödeyecek. Devlette mecburen o tavan fiyatlarını sigorta şirketlerinin zarar etmeyeceği bir seviyeye çıkaracak.
    Sigorta sirketi yapilan kazalardan dolayi zarar falan etmez tabi isin icinde bir yolsuzluk yoksa. haksiz suruculeri hakli gosterip, ucuz olani cepten yapip pahali olani sigorta sirketine yuklemek gibi... Sanki her sigorta yaptiran kaza yapiyor. Cevremde yillarca tragik sigoryasina kurus marsafi olmamis tanidiklarim var ve bu tarz insanlar kaza yapan insanlardan kat kat fazla oldugu asikar. Bu konudan dolayi herkese zorunlu arac kamerasi kullanma yasasi getirilmemesine hala sasiyorum. Tabi birde isin tamirci boyutu var. parcacilar fiyatlari sisirip, gereksiz parcalari degistirip (ki aractan cikan parcada genelde kolay islemlerle kullanilabilir halde oldugu icin para ediyor), iscilik fiyatini olmasi gerekenden cok yuksek yazarsa senin benim param birilerinin cebine haram olarak girer. Yakin zamanda bu forumda okudum, yan yatan MT-07'ye 4.000 kusur TL (yanlis hatirlamiyorsam) fatura kesmisler motosiklet sahibi nasil boyle birsey olur, yarin motosikletimi satarken 4.000 kusur TL hasar kaydini nasil aciklayacagim yazmisti.
    Mengu16 ve sahin08 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Lifan Tay100, Honda CBF150
    Tabi ki de 1 Nisan şakası! Az önce sbm sorgulatıp teklif aldım, herhangi bir değişiklik yok. Bir tanıdığım 0 motosiklet aldı, mart ayında aldığı fiyat teklifiyle nisan ayında bir değişiklik olmadığı için aynı fiyattan yaptırdı, sigortacıya indirimi sorduğunda ise o konu daha oturup konuşulacak falan demiş. Referandum öncesi kanmayın böyle şeylere, sizde şakanızı sandıkta yapın.
    osiosborn, Riptalon, sahin08 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    Hikayeeee.. 28 martta aldigim fiyatin 7 tl uzerine yaptirdim 3 nisanda! Bu uygulama tam olarak su..

Mesela.. motorunuza Anadolu sigortadan 400 alianzdan 1200 tl teklif aldiniz. Yeni uygulamada tavan fiyat 800 ise alianzin teklifi 800 dusuyor anadolu tavan fiyati asmadigi icin ayni kaliyor. Zaten 400 e anadolu sigorta varken hangi keriz alianzdan 800 e yaptirir ki.. goz boyamak icin yapilmis sacma sapan bir uygulama.. yani hikayeeee

Hazine uyuyor mu peki? Neden sistem işlemeye başlamadı? Bir gariplik var! Yoksa devlet açıklardı. Öyle bir tarih verilip açıklanmaması olmaz. Devlet bir işi yapmada geç kalamaz. Gazetecinin bildirdiği bir tablo ya mı bu vatandaş güvenecek? Bu nasıl iş?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta sirketi yapilan kazalardan dolayi zarar falan etmez tabi isin icinde bir yolsuzluk yoksa. haksiz suruculeri hakli gosterip, ucuz olani cepten yapip pahali olani sigorta sirketine yuklemek gibi... Sanki her sigorta yaptiran kaza yapiyor. Cevremde yillarca tragik sigoryasina kurus marsafi olmamis tanidiklarim var ve bu tarz insanlar kaza yapan insanlardan kat kat fazla oldugu asikar. Bu konudan dolayi herkese zorunlu arac kamerasi kullanma yasasi getirilmemesine hala sasiyorum. Tabi birde isin tamirci boyutu var. parcacilar fiyatlari sisirip, gereksiz parcalari degistirip (ki aractan cikan parcada genelde kolay islemlerle kullanilabilir halde oldugu icin para ediyor), iscilik fiyatini olmasi gerekenden cok yuksek yazarsa senin benim param birilerinin cebine haram olarak girer. Yakin zamanda bu forumda okudum, yan yatan MT-07'ye 4.000 kusur TL (yanlis hatirlamiyorsam) fatura kesmisler motosiklet sahibi nasil boyle birsey olur, yarin motosikletimi satarken 4.000 kusur TL hasar kaydini nasil aciklayacagim yazmisti.
    Ben ne yazmışım sen ne cevap vermişsin. Birbirinden alakasız şeyler. Düşüncemi şöyle bir örnekle açıklayayım;

Mesela dönerci işletiyorsunuz. Yarım ekmek tavuk dönerin maliyeti 1 lira siz 2 liraya satıyorsunuz. Et dönerin maliyeti 2 lira siz 4 liraya satıyorsunuz.
    Devlet bir gün diyor ki "Döner ekmeğe tavan fiyatı koydum artık maliyeti kaç para olursa olsun en fazla 3 liraya satılacak. Döner fiyatları düşecek (alkışlar)"
    Siz dönerci olarak ne yaparsınız? "Ne yapalım artık et dönerden daha az para kazanalım bari." mi dersiniz? Yoksa et dönerden düşen gelirinizi tavuk dönere yapacağınız zamla mı kapatırsınız?

Birkaç hafta içinde zaten sonuç ortaya çıkacak. Göreceksiniz tavan fiyatdan dolayı ucuzlayan yüksek riskli(daha önce kaza yapmış sicili kötü grup) sigortaların farkını riski düşük(sicili temiz hiç kaza yapmayan vatandaş) sigortalara zam yaparak kapatacaklar. 1600 liralık sigorta 1300 liraya düşecek, 300 liralık sigorta 600 liraya çıkacak. Sonuç olarak kaza yapanın suçunu kaza yapmaya suçsuz vatandaşlara pay edecekler.

Ne beklenirdi ki zaten. Aynı devlet yıllardır kaçak elektrik kullanan hırsızların faturasını namuslu vatandaşa ödetmiyor mu?
    sahin08 ve PiedPiper bunu beğendiler.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    Dün otomobilime sigorta yaptırdım, daha önce 4 yıl sigortalı motosikletim olduğu halde , bu sigorta otomobilde referans olmadı .
    hiç trafiğe çıkmamış yaşıtlarım la aynı profilde sayıldım
    15 gün önce aldığım fiyat dün itibariyle de değişmedi , sigortacı da ;zaten değişmesi için herhangi bir yasal değişiklik vb birşey yapılmadı daha dedi .. sonuç olarak 1150 lirayı paşa paşa ödedim

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    tamamen kandırmaca arkadaşlar kimse boşuna heveslenmesin aynı fiyat cıkıyor tecrübeyle sabit

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Ben ne yazmışım sen ne cevap vermişsin. Birbirinden alakasız şeyler. Düşüncemi şöyle bir örnekle açıklayayım;

Mesela dönerci işletiyorsunuz. Yarım ekmek tavuk dönerin maliyeti 1 lira siz 2 liraya satıyorsunuz. Et dönerin maliyeti 2 lira siz 4 liraya satıyorsunuz.
    Devlet bir gün diyor ki "Döner ekmeğe tavan fiyatı koydum artık maliyeti kaç para olursa olsun en fazla 3 liraya satılacak. Döner fiyatları düşecek (alkışlar)"
    Siz dönerci olarak ne yaparsınız? "Ne yapalım artık et dönerden daha az para kazanalım bari." mi dersiniz? Yoksa et dönerden düşen gelirinizi tavuk dönere yapacağınız zamla mı kapatırsınız?

Birkaç hafta içinde zaten sonuç ortaya çıkacak. Göreceksiniz tavan fiyatdan dolayı ucuzlayan yüksek riskli(daha önce kaza yapmış sicili kötü grup) sigortaların farkını riski düşük(sicili temiz hiç kaza yapmayan vatandaş) sigortalara zam yaparak kapatacaklar. 1600 liralık sigorta 1300 liraya düşecek, 300 liralık sigorta 600 liraya çıkacak. Sonuç olarak kaza yapanın suçunu kaza yapmaya suçsuz vatandaşlara pay edecekler.

Ne beklenirdi ki zaten. Aynı devlet yıllardır kaçak elektrik kullanan hırsızların faturasını namuslu vatandaşa ödetmiyor mu?
    hiç kaza yapmamışların tavan fiyatı ayrı, kazaya karışanların tavan fiyatı ayrı. yani birinin atıyorum 300 ken diğerinin 500, en risklininde 1000 gibi.

yukarıda biri de tavan önemli değil, taban fiyat önemli demiş, sanki devletin taban diye belirlediği fiyat minimum bi tutar varmış gibi. teorik olarak taban 0 zaten, daha nereye insin? üstüne para mı versinler?

torba yasa yürürlüğe girmiş 1 nisanda ama tavan fiyatlar henüz belirlenmediğinden dolayı fiyatlarda değişiklik yok ancak 1 nisandan sonra yapılan sigortalarda ortaya çıkan tutar belirlenecek olan tavan fiyattan fazla olursa aradaki fark talep edilebilecek ama 1 temmuzdan itibaren.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS

Sirketler trafik kazalarindan dolayi hicbir zaman zarar etmez demek istiyorum (yine altini ciziyorum, kazalar gercekte oldugu gibi tutanak haline getirilip, araclarin masraflari sisirilmedigi takdirde). Yani sizin soylediginiz profilde insan tipi 1/1000 oranindan bile cok daha az denk gelir ki zaten o kisinin sigorta basamagiyla aracini duzgun kullanan kisinin sigorta basamagi ayni degil. Bu sistemle tavan fiyat belirlenir, bu fiyat herkes icin ayni olur, son fiyatlandirmada herkes basamagina gore tavan fiyattan indirim ve zam alir.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yahu 2 yıldır hergün sigorta fiyatları düşecek yalan haberleri dolaşıyor ve her seferinde inanan saflar oluyor. Bakın ben size söyleyeyim, öyle birşey yok, olmadı ve olmayacak. Hatta daha pahalıya yaptıracaksınız.. Mazot ve benzin fiyatları da inmeyecek, onları da daha pahalıya alacaksınız.. Sıfır araba ve motosiklet fiyatları da düşmeyecek.. R25 bile 18 bini geçti =) 13 liraydı bir zamanlar =) ilanlara bakıyorum ''RACE BLU - POWER BLACK - MILKY WHITE'' yazmışlar =) yıl omuş 2017. ABS,traction control,3 hamurlu lastik, x-ring zincir,yol bilgisayarı yazacaklarına milky,tinky,winky yazıyorlar şaka gibi =) birde 18.100 istiyorlar kuru fiyat.. + sigorta o bu şu derken 20.000 tl bayılıp tinky winkye binecek gençler =)

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Mart 25 de 970 TL en uygun fiyat almıştım. 4 nisan da 975 e yaptırmak "ZORUNDA" kaldım

Bu arada şu anda üstümde 3 motor var. İkisinin herşeyi aynı, Dün aldığım fiyatlar , NC 700S 2012 model 400 TL, NC 700X 2012 model 975 TL, 71 model Jawa 385 lira

Bu arada bu fahiş fiyat işi motosiklette biraz daha bariz

2.8 motor cherokee ye 750 lira veriyorum

Bu sigortaların risk primleri karşı tarafa verebileceği hasar üzerineyse, bit kadar sukutırla bi araca 2 bin lira zarar verip koca jeeple 750 liralık mı hasar açabilirim anlamak mümkün değil.

Yani oturmuş delinin biri köprünün üstüne her gelene kafasına göre bi fiyat söylüyo. Vermezsen bu köprüden geçemezsin. Yanına da almış devletin polisini, onlar da yollarda deli dumrula para vermeyen varsa hemen tutup aracını bağlıyorlar. Herkes mutlu ...
    Osm@n bunu beğendi.

mutluluk planlanır ,mutluluk şakalanır diyorum size

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    dun teslim aldım motoru crf 250 rally sigortacımı aradım 1034 lıra en uygun oldugunu söylüyor şimdi yazdı msj olarak anılk yazıyorum nerde bu tavan fiyat abicim benım de 12 yıllık scooter im var hiç kazası yok arabalarımdan hiç kazam yok tertemizim daha ne olsun bu nedir böyle

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Zorunlu kasko uygulamasi gelse trafik sigortasina gerek kalmaz ve herkes kullandigi aracin degerine gore ucret oder

Bu haberlerle gercekten de yillik sigorta primlerinin dusecegine inanan insanlari gormek beni dehsete dusuruyor.
    Insan gercekten hayret ediyor.

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kaza yapmamışların tavan fiyatı ayrı, kazaya karışanların tavan fiyatı ayrı. yani birinin atıyorum 300 ken diğerinin 500, en risklininde 1000 gibi.

yukarıda biri de tavan önemli değil, taban fiyat önemli demiş, sanki devletin taban diye belirlediği fiyat minimum bi tutar varmış gibi. teorik olarak taban 0 zaten, daha nereye insin? üstüne para mı versinler?

torba yasa yürürlüğe girmiş 1 nisanda ama tavan fiyatlar henüz belirlenmediğinden dolayı fiyatlarda değişiklik yok ancak 1 nisandan sonra yapılan sigortalarda ortaya çıkan tutar belirlenecek olan tavan fiyattan fazla olursa aradaki fark talep edilebilecek ama 1 temmuzdan itibaren.
    20 firmadan teklif aldin diyelim. 400TL ile 5000TL araliginda cesitli fiyatlar verdiler. Gidip en ucuz (ya da gorece makul) olani yaptiriyorsun. O da diyelim ki, yillardir tanis oldugun bir sigortacinin hatrina 450TL teklif veren firmadan yaptirdin. Simdi soruyorum sana; 5000TL'lik (yaziyla; besbin TL) teklife gelecek %30 - %40 indirimin sana faydasi nedir?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yahu ne kadar saf insanlar var sigorta fiyatının 300'e düşeceğini zannediyorlar. Öyle bir şey olmayacak boşuna bekliyorsunuz. Olacak olan şu normal sigorta tavan fiyatı 1500 küsür olacak, hasarsızlık indirimi olanların tavan fiyatı 1000 lira civarı olacak. Biz yine en az 700 küsür lira ödeyeceğiz.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    2004 model silverwing 600 için geçen hafta 650 tl çıkan fiyat, 1 nisanı bekleme kurnazlığımla 747 tl olarak güncellendi.
    bugün axa dan 747 tl ye yaptırdım. aklımı s...yim

Bunun turevi bir baska konuda, bir arkadas birkac gun once nasil olsa ucuzlayacagi icin gunu dolmus sigortasiyla geziyordu.
    Aranizda boyle baska arkadaslar varsa az daha beklesin. Cok ucuzlayacakmis diyolla.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)