Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor konusunda aile baskısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultimateFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Merhabalar biraz özel bir konuda fikirlerinize danışmak istedim. 26 yaşındayım ve bekarım. Ailemle yaşıyorum. ilk motoruma heves ediyorum. Yaşadığım şehirde 2.el bir r25 ilanı ile telefonda görüştüm motor çok hoşuma gitti ve almaya karar verdim. Bu konuyu aileme söylediğimde hiç sıcak bakmıyorlar. Aile yapısı gereği bu zamana kadar hep yapacağım işlerde babamın onayını alarak hareket ettim. Motor konusunda sizce onlar olumsuz baksada motoru almalımıyım? Çok arada kaldım.

R25 başlangıç motoru olmaz diyen illaki olacaktır. Ama motorsiklet tutkum R25 ile başladı. Agresif bir sürücü değilim. Motor sürerkende dikkatli olacağıma inanıyorum.

Değerli fikirleriniz için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    28 yasindaydim. 3 sene önce ailem Ankara'da ben Alanya'da ablamlarla kaliyordum.600 cc alacaktim. Sadece enistemin bize emanetsin izin veremem lafina almamistim. Hakliydi. Ailenin lafini dinle bence. Ortak yolu bhlmaya çalış. Ondan sonra al. Bi süre sonra alışıp izin verecekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Çoğu arkadaş, al motoru bak keyfine, alinca bisey demezler diyebilir. 250 cc ne olacak denilebilir. Ama ilerde en ufak bisey bile olsa. Ailen "BİZ SANA ALMA DEDİK" diyecekler.
    ultimateFB ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    28 yasindaydim. 3 sene önce ailem Ankara'da ben Alanya'da ablamlarla kaliyordum.600 cc alacaktim. Sadece enistemin bize emanetsin izin veremem lafina almamistim. Hakliydi. Ailenin lafini dinle bence. Ortak yolu bhlmaya çalış. Ondan sonra al. Bi süre sonra alışıp izin verecekler.
    Çoğu arkadaş, al motoru bak keyfine, alinca bisey demezler diyebilir. 250 cc ne olacak denilebilir. Ama ilerde en ufak bisey bile olsa. Ailen "BİZ SANA ALMA DEDİK" diyecekler.
    Hocam doğru söylüyorsun. Ama her zaman ailemi dinledim hep ama bu sefer nedense motoru alma taraftarıyım.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bu konudaki öneriler çok değişken olacaktır, herkes kendi aile yapısına göre cevap verecektir. Örnek olarak çoğunluk "biz hiç takmıyoruz ailemizi" dese aile yapını değiştirerek "sormadan/kabul ettirmeden" mi motor alacaksın?
    Kendimce görüşümü paylaşayım, istikrar önemli. Bu güne kadar nasıl ki sorarak/onay alarak geldiysen bundan sonra da aynı şekilde devam etmeni öneririm.
    Ben çocukluğumdan beri asiydim, hiç sormadım hala sormuyorum o ayrı.

Alıp almama kısmını alınacak olarak geçiyorsak eğer;
    İlk motor olarak ben yine de daha sakin karakterli bir motor öneririm. Her ne kadar "dikkatli sürecek" olsan da, sınıfındaki en agresif motordan bahsediyorsun. Senin hatalarını tölere etme konusunda daha başarılı bir motosiklet öneririm. (CBF150,CBR125,R125 gibi. İllaki 250cc olacaksa da CBR250 öneririm)

Ancak bu tarz konusunda tecrübe sahibi olduğum için değil, uzun süredir bu sorulara ve cevap veren arkadaşlara denk geliyor olduğum için bu yorumu yaptım.

Tecrübeli arkadaşlar daha açıklayıcı yorumlarda bulunacaktır.
    ultimateFB bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konudaki öneriler çok değişken olacaktır, herkes kendi aile yapısına göre cevap verecektir. Örnek olarak çoğunluk "biz hiç takmıyoruz ailemizi" dese aile yapını değiştirerek "sormadan/kabul ettirmeden" mi motor alacaksın?
    Kendimce görüşümü paylaşayım, istikrar önemli. Bu güne kadar nasıl ki sorarak/onay alarak geldiysen bundan sonra da aynı şekilde devam etmeni öneririm.
    Ben çocukluğumdan beri asiydim, hiç sormadım hala sormuyorum o ayrı.

Alıp almama kısmını alınacak olarak geçiyorsak eğer;
    İlk motor olarak ben yine de daha sakin karakterli bir motor öneririm. Her ne kadar "dikkatli sürecek" olsan da, sınıfındaki en agresif motordan bahsediyorsun. Senin hatalarını tölere etme konusunda daha başarılı bir motosiklet öneririm. (CBF150,CBR125,R125 gibi. İllaki 250cc olacaksa da CBR250 öneririm)

Ancak bu tarz konusunda tecrübe sahibi olduğum için değil, uzun süredir bu sorulara ve cevap veren arkadaşlara denk geliyor olduğum için bu yorumu yaptım.

Tecrübeli arkadaşlar daha açıklayıcı yorumlarda bulunacaktır.
    Yaşım 26'ya geldi benim yaşımdaki bir çok genç evlendi barklandı işletme sahibi oldular vs vs.. ben ise kendi kazandığım parayla motor alırken ailemle sorun yaşıyorum. Bir yandan ben haklıyım bir yandan ailem haklı tamamen arada kaldım

CBR250 çok inceledim hocam araştırdım ama R25'i istiyorum

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    26 yaşında r25 36 yaşında r6.. azı gitti çoğu kaldı o yol sonu olmayan yol. önce eğitim, bilgi ve tecrübe
    GT250rAlanya, mombohunter ve ultimateFB bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Bugüne kadar sorulmaya/onay alınmaya ailenin, hiçe sayılarak motor alınması anlık bir eylem olmayacaktır. O insanlar bunu ilk kez yaşıyorlarsa hem etkisi (hep yaşayanlara göre) daha yüksek olacaktır, hem de (birlikte yaşıyor olmanın da etkisiyle) her gün evden kolda kask ile çıkılırken tekrar tekrar hatırlanacaktır.

Bu etkiye değinildiği için maddi kısmına girmemiştim. Çalışıyor musun ve motorun parasını sen mi vereceksin yoksa ailen mi?
    ultimateFB bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar sorulmaya/onay alınmaya ailenin, hiçe sayılarak motor alınması anlık bir eylem olmayacaktır. O insanlar bunu ilk kez yaşıyorlarsa hem etkisi (hep yaşayanlara göre) daha yüksek olacaktır, hem de (birlikte yaşıyor olmanın da etkisiyle) her gün evden kolda kask ile çıkılırken tekrar tekrar hatırlanacaktır.

Bu etkiye değinildiği için maddi kısmına girmemiştim. Çalışıyor musun ve motorun parasını sen mi vereceksin yoksa ailen mi?
    Çalışıyorum hocam motorun tüm parasını kendim karşılayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    26 yaşında r25 36 yaşında r6.. azı gitti çoğu kaldı o yol sonu olmayan yol. önce eğitim, bilgi ve tecrübe
    Hocam evleninceye kadar R25 evlenince r25'i satıp araba olarak düşünüyorum. R6 gibi yüksek cc motorlar pek ilgimi çekmiyor ama R25 resmen beni benden alıyor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu soruyu soruyorsaniz almayin. Belli ki bir surtusme olacak. Aile ile motosiklet karsilastirilmaz.

Muhtemelen evhamla karsi cikiyorlar. Ancak istatistikler de onlardan yana. Oyle veya boyle haklilar bence.
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu soruyu soruyorsaniz almayin. Belli ki bir surtusme olacak. Aile ile motosiklet karsilastirilmaz.

Muhtemelen evhamla karsi cikiyorlar. Ancak istatistikler de onlardan yana. Oyle veya boyle haklilar bence.
    Beni R25 ile tanıştıran, hergün r25 ilanlarına bakan babamdı Şimdi ben alacam diyorum o sıcak bakmıyor. Aslında alsam 2-3 gün içerisinde alışırlar ama bilemiyorum

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    evden kaç.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evden kaç.
    malesef.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    26 yaşınd abiri hala ailesiyle aynı evde yaşıyorsa ve ailesinden onay alması gerekiyorsa yapılacak bir şey yok. Bu durumda ailenize karşı çıkıp motor almanız olmaz. Öncelikle kendi bağımsızlığınızı kazanmanız, onlar akendinizin de farklı bir birey olduğunuzu kabul ettirmeniz gerekiyor. Motora gelen kadar daha çoook büyük sorunlarınız var yani.
    Ailenizle aynı evde yaşadığınıza göre, onların evi onların kuralları. Kendi kurallarınızla yaşamak istiyorsanız öncelikle kendi eviniz olmalı.
    26 yaşına gelmiş biri artık yetişkin bir birey olabilmeli, yani aile konusunda da her konuda onlardan onay almak yerine yalnızca bilgi vermekle yetinebilmeli. Aile de artık 26 yaşına gelmiş bir bireye o kadar karışmamalı.
    Ama bizdeki aile yapısında malesef gençler evlenene kadar birey kabul edilmiyor.
    cenkyenmez, zekeriyaimam ve ultimateFB bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 1.5 sene önce ilk söylediğimde babam "Benim ölmeden bu eve motor filan giremez" demişti. Son birkaç aydır birlikte bakıyoruz motor. Hani aradaki farkı düşün diye söylüyorum. Sorsam halen istemiyorlar ama kabul ettiler artık. Onlarla konuşarak ikna etmelisin. Ben sürekli konuştum, sürekli onlara bunu çok istediğimi ve ileride fırsat bulunca zaten alacağımı söyledim. En azından siz de yardımcı olun dedim. En son kendi paramla bir çinli motor alacaktım. Fotoğrafını gösterdim, "Alacaksan düzgün bir şey al" dedi mesela. Şimdi CBR bakıyoruz.
    GT250rAlanya ve ultimateFB bunu beğendiler.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1.5 sene önce ilk söylediğimde babam "Benim ölmeden bu eve motor filan giremez" demişti. Son birkaç aydır birlikte bakıyoruz motor. Hani aradaki farkı düşün diye söylüyorum. Sorsam halen istemiyorlar ama kabul ettiler artık. Onlarla konuşarak ikna etmelisin. Ben sürekli konuştum, sürekli onlara bunu çok istediğimi ve ileride fırsat bulunca zaten alacağımı söyledim. En azından siz de yardımcı olun dedim. En son kendi paramla bir çinli motor alacaktım. Fotoğrafını gösterdim, "Alacaksan düzgün bir şey al" dedi mesela. Şimdi CBR bakıyoruz.
    Çok güzel. iste olmasi gereken de bu bence.
    Sende arkadaş gibi bi taktik uygulamalisin.
    ultimateFB bunu beğendi.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    O zaman güzel, evden ayrılarak başlamak aynı evde alışılagelmiş düzenin dışına çıkmaktan iyidir diyerek evden ayrılınmasını öneriyorum. Ekonomik olarak motosiklet projesini biraz erteleyecek yada model seçimini (fiyat olarak) düşürecek olsa da, aileye sorulması/onay alınmasından kaçınmanın en verimli yolu olacaktır.

Bağımsızlık kazanacak olmanın hayata dair farklı zorlukları ve farklı getirileri de olacaktır. Özeti senin faydana olacaktır.

Evden ayrıldıktan bir buçuk sene sonra, evlenmeden altı ay önce cub'la başlamıştım. Yaşıtız, evli bir motorcuyum. Ailen ile ilişkilerini bozmadan (bu ince bir çizgi) bu yolu izlemeni (kendi deneyimlerim doğrultusunda) tavsiye ederim.
    ultimateFB ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    125 cc alma da 1 yıl zor direndim.
    Şimdi pulsar aldım yok böyle bir rahatlık r25 le başlamak en güzel adım olur hem trafikten kaçabilirsin hem de 2 yıl sıkılmadan binersin .
    ultimateFB bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Eğitim al. Dikkatli sür.

Motosiklet herkes süremez. Ben ayrı bir zeka-beyin yapısı-akıl işi olduğunu düşünüyorum.
    Ne zaman ki "aniden önüme kırdı çarptı düştüm" değil de "bu adam sanki önüme kıracak" diye düşünürsen o zaman motor al.

Arkadaşım otobanda gidiyor. Orta şeritten 100 ile. Arkasına otobüs geldi. Sağ ve sol şeritler zaman zaman doluyor. Otobüsçü otobanda en fazla 110 yapıyor. Fazlasını takometre kaydedip ceza yiyor. O sebepten soldan basıp bizi geçemiyor. Arkadaşa diyorum "en sağ boş. çekil de otobüs geçsin" Solum boş, oradan geçsin diyor. Otobüsün neden ona selektör yaptığından, neden sağa geçmesi gerektiğinden haberi yok. O adam motos süremez.

Anladın mı demek istediğimi. Trafikte tüm olaylardan haberin olmalı.

Motosikleti
    YZF-R25 Race Blue
    Bu arada almayı düşündüğüm motoru da ekleyim 2015 model 7000 km'de

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim al. Dikkatli sür.

Motosiklet herkes süremez. Ben ayrı bir zeka-beyin yapısı-akıl işi olduğunu düşünüyorum.
    Ne zaman ki "aniden önüme kırdı çarptı düştüm" değil de "bu adam sanki önüme kıracak" diye düşünürsen o zaman motor al.

Arkadaşım otobanda gidiyor. Orta şeritten 100 ile. Arkasına otobüs geldi. Sağ ve sol şeritler zaman zaman doluyor. Otobüsçü otobanda en fazla 110 yapıyor. Fazlasını takometre kaydedip ceza yiyor. O sebepten soldan basıp bizi geçemiyor. Arkadaşa diyorum "en sağ boş. çekil de otobüs geçsin" Solum boş, oradan geçsin diyor. Otobüsün neden ona selektör yaptığından, neden sağa geçmesi gerektiğinden haberi yok. O adam motos süremez.

Anladın mı demek istediğimi. Trafikte tüm olaylardan haberin olmalı.
    hocam ben motoru günlük ev - iş arasında kullanacağım şehir dışına nadiren çıkarım. Aşırı hızı yüksek devirleri pek göreceğimi düşünmüyorum çünkü araba ile trafikteykende gayet sakin bir sürücüyüm. Zeka - beyin mantığınızı anladım. çok teşekkür ederim.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    26 yaşına gelmişsin hala aile onayı alıyorsan bence alma motor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)