Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

önden kazalı motor fikirleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hiç girme o işe.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    kazalı motosiklet almak hayatta yapacağın son hata olsun. İleride çok çok pişman olabilirsin. Kaynak yerleri tekrar kaza yapmana sebep bile olabilir. ver parasını en temizinden al motosikletini, en azından için rahat olsun.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli abilerim ,sıcak bakmıyorum ama merak da ediyorum. Takip ettiğim bir motor var arkadan otomobile çarpmış motor.Sağ ayna sağ elcik gidon ve bilye (tam olarak neresi oluyor anlamadım) değişmiş.
    Arkadaş ilana da şöyle yazmış
    Parçalar (Ayna, elcik,bilya) orjinali ile değiştirilmiştir. Kaza sonrası egzosun ön çamurluğu eritmesi sonrası (İki teker arası mesafe 1 cm kısalmış) farkedilen iki teker mesafasi için gidon bağlantısı işlem görmüş, halihazırda bir sorun yoktur.
    Radyatör su haznesi servisin dikkatsizliği sonucu hasar almış orjinali ile değiştirilmiştir.
    (Gidon elimizde yok denildi, şu anki gidonun küçük bir bölümünde soyulma var. Diğer parçalarda bu nedenle (çizilme vb) değiştirildi.)

Görmeden fikir yürütmek tabiki doğru değil ama ben bunu ekpertize felan soksam şanzımanı gideri kokarı sağlam mı kesin öğrenebilir miyim? Bilye gidon değişimi bir motor için çok ciddi bir şey midir? Bu alanlarda çok toy ve yeniyim zamanınızını ayırdığınız için teşekkürler, tekeriniz düz bassın.
    Alıntı alp010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübeli abilerim ,sıcak bakmıyorum ama merak da ediyorum. Takip ettiğim bir motor var arkadan otomobile çarpmış motor.Sağ ayna sağ elcik gidon ve bilye (tam olarak neresi oluyor anlamadım) değişmiş.
    Arkadaş ilana da şöyle yazmış
    Parçalar (Ayna, elcik,bilya) orjinali ile değiştirilmiştir. Kaza sonrası egzosun ön çamurluğu eritmesi sonrası (İki teker arası mesafe 1 cm kısalmış) farkedilen iki teker mesafasi için gidon bağlantısı işlem görmüş, halihazırda bir sorun yoktur.
    Radyatör su haznesi servisin dikkatsizliği sonucu hasar almış orjinali ile değiştirilmiştir.
    (Gidon elimizde yok denildi, şu anki gidonun küçük bir bölümünde soyulma var. Diğer parçalarda bu nedenle (çizilme vb) değiştirildi.)

Görmeden fikir yürütmek tabiki doğru değil ama ben bunu ekpertize felan soksam şanzımanı gideri kokarı sağlam mı kesin öğrenebilir miyim? Bilye gidon değişimi bir motor için çok ciddi bir şey midir? Bu alanlarda çok toy ve yeniyim zamanınızını ayırdığınız için teşekkürler, tekeriniz düz bassın.
    Benim tahminim ön teker, ön amortisörler hasar almıştır.(Ön çatal yamulmuştur, çatal kovanları yamulmuş ve çatlamıştır) Yoksa ne çamurluk ekzoza değer, ne teker arası mesafe kısalır. Elbette amortisörün bağlandığı parça da yamulmuş olabilir ama benim tahminim çatalın yamulduğu yönünde.

Ayna, gidon, elcik, bilya, radyatör vs değişimi hiç sorun değil. Motor şanzıman kısmında da muhtemelen çok önemli bir şey yoktur. Esas olanlar, şasi ön arka amortisörler tekerler.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    RX3, hem de 9500 liraya hem de kafadan gazalı, şasesi işlemli. Yok artık

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...79710303/detay

Motor bu sanırım, Ankara'da. O koyduğu fotoğraf tırışka. Ayrıca, moto center çok rezil bir servis, yaptığı işçiliğe ne kadar güvenilir, ayrı bir şaibe.

Sen Ankara'da mısın? Motor bulmanda, ekspertiz yaptırmanda falan hep yardımcı olmaya çalışırım eğer öyle isen.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)