Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tarz Değişikliği - Trafik Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Selamlar.

2014 model CB 650F sahibiyim, epey de memnunum. Fakat takım elbise ile binmekten gına geldiğinden inip binmesi daha kolay bir cihaza geçeyim diyorum. İş yerim ile evim arası 1.3 km, epey yakın yani. Ama az biraz trafik oluyor. Hoş trafik olsa da en geç 15 dakika sürüyor total yolculuğum. Benimki motora binme bahanesi tabi, yoksa metroyla da gidip gelirim. Takım elbise giymek zorundayım bu arada.

Şimdi aklımda olan bir scootera geçmek, hatta geçersem Nmax a geçeyim diyorum. Kask falan da sığıyor, hem param cebimde kalır. Zira 1 ay sonra çocuk dünyaya gelecek ve uzun yolculuklar falan tamamen hayali olacak. Bu yüzden motorun cc olarak büyüklüğü epey arka planda benim için.

Fakat, gönül istiyor ki üzerine para koyayım, tarz değişikliği yapıp Yamaha XV950 tarzı bir choppera geçmek. Harley gene zam yemiş, ikinci elleri uçmuş gitmiş. Artık değerlendiremiyorum ne yazık ki.

Sormak istediğim, chopper modeller trafikte nasıl bir performans gösteriyor ? Yolum kısa ama hem iniş hem çıkış olmaz üzere dik yokuşlar mevcut. Bazen 650F ile yokuşta kalmak zorunda kalıyorum ve kasıyor nispeten. Ama aralardan kaçma olsun, oraya buraya zıplama olsun epey efektif bir alet. Chopperda bunları yapamayacağım muhtemelen de, yazın ortasında trafikte saatlerce kalır mıyım ?

Scooterı sormuyorum, epey kullandım trafikte. Rakipsiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    al sukutırı geç dostum. XV950 ile araya felan girip çıkamazsın.

bir de şunu getir gözünün önüne. oturmuşsun paşa gibi. takım elbise. az hızlandın. kumaş pantolon komutan aracı flaması gibi flap flap flap güzel gelmedi gözüme

sukutır iyidir hayırlı olsun bebek bu arada. allah analı babalı büyütsün inşallah.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pcx yada xmax mantıklı olur. chopper cruiser, bu şartlarınıza göre 2. sırada kalır.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Siz bir Scooter alın bence.

Amacınıza ve şu anki durumunuza çok daha uygun olacaktır.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Nc 750 x Dct. Otomatik vites ve scooter değil. Bagajı da var. az da yakıyor. 190 a kadar çıkabiliyor. Tork yüksek.
    mehmet_2026 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tmax 530
    Harley street 750ler var.
    25 k civari suan 2.elleri.

Boyunuz cok uzun degilse dusunelebilir, her ne kadar HD ruhunu tam veremiyor olsa da alternatif olabilir.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Ya arkadaşım seninkisi ne yardan, ne serden misali, sen scooterle devam et, bak çocuk olacak eve gelirken yengenin siparişleri bitmez, yok pamperstı, yok mamaydı, koy arkaya topcase, sele altıda var, hem benzibni az hem masrafı az, chopperı mopparı geç artık, devir hesap devri, takım elbiseyle choppera binecek, dam üstünde saksağan gibi, al N-Max ı yürü kardeşim, hayırlı olsun, bebeğinde analı babalı büyüsün hadi bakiiim hadi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yol kısa olduğuna göre boşu boşuna xmax almayın, yamaha nmax 125 yeter size, hatta o trafik yoğun yolda daha bile rahat olabilir. Tek kişi bineceğiniz için yokuş da fazla sıkıntı olmaz.
    Cruiser iyi güzel de trafikte aralardan geçemez, yaz sıcağında güneşin altında arabaların arasında sıkışıp kalırsınız, bir de motorun sıcaklığı vurur fena. Cruiser tipi motorlar bence Amerika gibi uzun dümdüz ve boş yollların olduğu yerlerde gazlayıp gitmek için yapılmış sanki. Buralara göre değil.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    senin çaren x-max 250 , çapır falan artık olmaz o iş ,
    bebek olduktan sonra zaten sende uzaklara gitmek istemeyeceksin , elinde bir tek haftasonu olacak onu da bebişle geçirmek isteyeceksin , tecrübe yazıyor.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)