Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dün akşam saat 18,00 civarlarında bir hayat söndü :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    gazman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XR600R
    ALLAH rahmet etsin..ALLAH kalanlara sabir ihsan eylesin..dikkat,emniyet..lutfen....yolunuz fariniz acik olsun..
    once AKIRA sonrada NECDET abi... yuregimi yaktiniz..bu ekran karanlik kalacak ve yuregimi yansitacak..mekaniniz cennet olsun..:pale:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys 650 abs 2015
    allah rahmet eylesin ne diyim
    2-3 saat önce işlerim için kartalda ışıklarda durdum
    bende full koruma var bellik dizlik mont kask eldiven her neyse
    yanıma bi motor geldi skooter kuçuk yaşlı bi adam kullanıyo 45-50 yaşlarında
    önunede torununu almış 3 bilemedin 4 yaşında tutunamıyo bile
    benim motoru görünce kıza bek ne güzel abinin motoru dedi kaskın vizörü açıktı
    bende abi yaptığın iş doru mu allah aşkına hadi kendini düşünmüyosun çocuğu böle bindirme deyince ya şuraya gidiyorum zaten dedi
    diyecek birşeyim kalmadı zaten tıkadı ağzıma lafı
    gördüğüm zaman uyarmaya çalışıyorum özellikle çocuk taşıyanları
    mumkunse siz de anlatın
    deliler ve akıllılar aynı derecede zararsız kişilerdir
    asıl tehlikeliler yarı deli ve yarı akıllılardır..

mustafayazici33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGRİNA 100
    hocam çok irkildim yaaaaa allah rahmet eylesin

yeşil96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125ZN mondial
    allah rahmet eylesin, yakınlarına sabir versin inş.
    her zaman doğruyu söyle,ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın!!!

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı hakanacan adlı üyeden alıntı
    allah rahmet eylesin ne diyim
    2-3 saat önce işlerim için kartalda ışıklarda durdum
    bende full koruma var bellik dizlik mont kask eldiven her neyse
    yanıma bi motor geldi skooter kuçuk yaşlı bi adam kullanıyo 45-50 yaşlarında
    önunede torununu almış 3 bilemedin 4 yaşında tutunamıyo bile
    benim motoru görünce kıza bek ne güzel abinin motoru dedi kaskın vizörü açıktı
    bende abi yaptığın iş doru mu allah aşkına hadi kendini düşünmüyosun çocuğu böle bindirme deyince ya şuraya gidiyorum zaten dedi
    diyecek birşeyim kalmadı zaten tıkadı ağzıma lafı
    gördüğüm zaman uyarmaya çalışıyorum özellikle çocuk taşıyanları
    mumkunse siz de anlatın
    gecenlerde bakirköy civarinda 4 motor gezerken isiklarda yanimiza bi motor yanasti (50 yaslarinda bi amca) dediki:
    ooooo gencler bende katiliyimsize nereye gidiyozzz....
    benim cevabimsa su oldu:
    amca sen önce bi kask takta bizim gibi genclere örnek ol ..

adam haklisin delikinli dedi ve gitti.

insanlari uyarmak bile yetmez aslinda. burunlarının önündeki kazalari göremedikten sonra neye yararki

allah rahmet eylesin çok kötü olaylar

daha motor almadan motordan soğudum :(

Tornedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun zs200
    allah rahmet eylesin.Yakınlarınada sabır versin zor bir durum

BLaCK_j.W.a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz S600
    ALLAH rahmet eylesin ALLAH geride kalanlara sabır versin....

unutmayalım arkadaşlarr bu dünya kimseye kalmadı ,kalmazz.........
    insan kadar kendine guvenen bir aciz gormedim!
    insan kadar nankorunu bahsettiginiz kedilerde bile gormedim!........ Sagopa Kajmer

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    Allah Rahmet eylesin. ve hepimize herşeyin hatta ölümünde hayırlısını nasip etsin.kalanlara sabır diliyorum.
    neendir bilmem ama aklıma şu söz geldi birden.
    GİTMEK İÇİN GELMEDİKMİ BU DÜNYA YA..................!

Sanırım ,biraz düşününce aslında yapılması ve yaşanması gereken okadar çok şey varki; gitmek için beklediğimiz o mekana dair....
    ALLAH GİDENLERİNDE,KALANLARINDA ,HEPİMİZİNDE HAKKINDA HAYIRLI OLANI,GÜZEL OLANI NASİP ETSİN ARKADAŞLAR.
    evet ölüm hak (yaratılan herşey mutlaka ölümü tadacak) ama lütfen herşeyde,her konuda çok dikkat arkadaşlar......hani güzel bir sözümüz varya; TEDBİR SİZDEN TAKDİR ALLAH DAN.....işte, sanırım bize hayatımızın her anında düşen tedbir konusundaki yapabileceklerimiz.....
    HER ZAMAN TEDBİRLİ OLALIM.

TAM KORUMASIZ MOTORLARIMIZA BİNMEYELİM.......
    duygulandım uzattım sanırım özür.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    Allahtan rahmet yakınlarına sabır diliyorum elimden başka birşey gelmiyor

judas25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jinlun 250
    Allah bizleri böyle kötü manzaralarla karşılaştırmasın.Kolay değil.Allah geride kalanlarına sabır versin...

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Allah rahmet eylesin söylenebilecek fazla birşey yok koruma+ dikkat bir motorcuda eksiksiz olması gereken şeyler. biz burda o amcamıza başımız sagolsun diyoz tamam ama bundan sonra böyle manzaralar görmek istemiyorsak kasksız montsuz motor kullananları uyaralım bazı arkadaşlar uyardıklarını yazmışlar onları tebrik ediyorum. bugün o amca yarın içimizden birisi lütfen birazdaha dikkat ve koruma(kask mont vs....) amca için yapabilecegimiz fazla bizşey yok ama geride kalanlar için yapılabilecek çok şey var

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    allah gani gani rahmet eylesin yakınlarına sabır versin....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olur inşallah... Aslında düşündüğümüzde hergün pek çok kişi ölüyor ama biz bunu düşünmek istemiyoruz. Çünkü çlüm hep bize soğuk geliyor. Her ne kadar soğuk olsada onunla yaşamayı öğrenmek lazım. Allah, yaşamın hayırlısı olduğu gibi ölümünde hayırlısını nasip etsin...
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Allah rahmet eylesin..

İnanıyorum ki, hepimize biçilmiş bir zaman var. Bu zamanın ne zaman dolacağı belli değil. Ama şunu da biliyorum ki, o zamana kadar da bize bahşedilen yaşam denen bu değerli hediyeyi en iyi şekilde korumamız lazım. Motorsiklet 2 teker üzerinde olduğundan ve denge gerektiren bir sistem olduğundan 4 tekerlilere göre çok daha tehlikeli bir aygıt. O yüzden pür dikkat olmamız lazım.

Herkese tekrar tekrar tavsiyem şudur: Kullanıdığınız motorsiklet kalitesiz veya kötü olabilir. Ama korunma malzemeleriniz, sadece yolun aşağısındaki bakkala dahi gidecek olsanız, her zaman tam, kaliteli ve güvenli olmalı. Kişisel koruma malzemeleriniz için kesenin ağzını açmaktan çekinmeyin. Kaskınız, dizlik ve dirseklikleriniz, korumalı montunuz, belliğiniz ve eldivenlerinizi HER ZAMAN takın.

Unutmayın, o korumaların tek sebebi, sizin en değerli hazinenizi korumak içindir...

Sağlıcakla kalın.

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Ölenlere Allah'tan rahmet,
    yaralı ve hastalara Allh'tan acil şifalar dilerim.

Saymayı unuttuğum kadar çok ölüm tehlikesi geçirmiş ve şimdiye kadar en küçük bir kırık olayı bile yaşamamış biri ve pisipisine çok ağır neticelenen olaylarla karşılaşmış biri olarak.
    Kaderci bir görüşe sahip olmamın üzerinden çook uzun yıllar geçti.
    Mademki doğduk, hepimiz ölüceğiz. Ama şöyle ama böyle. Ve bunun nasıl olacağı hakkında herhangi bir tasarrufumuz olacağına da inanmıyorum.
    Kaskımı sadece kanunlara uyan bir vatandaş olmak için takıyorum ve ehliyetimi de o çerçevede aldım. Bir tek bira bile içip direksiyon başına geçmememin de nedeni budur.
    Cebim ve özgürlüğüm için kanunlara uyarım. Sağlığımı da kaderime bırakırım.

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Bu sabah işe gelirken her zaman geçtiğim göbekten geçiyorum, sinyalimi verdim 50-60 km civarında süratim yol akışkan bir trafiğe sahip, önümde bisikletiyle bir amca, önce benim dönüş istikametime yöneldi, tam kesişme noktasında fikir değiştirdi karşıya geçmeye çalıştı, kurtarmaya çalıştım nafile, kaçış noktam kalmadı, ayağım bisikletin ön tekerine takıldı ben sendelemedim, ama amca yere düştü, bir poşet kayısı vardı direksiyonunda sere serpe yola uzandı. Korktum, gerçekten çok korktum. Hemen döndüm amca birşeyin varmı diye. Özürdilerim yavrum dalmışım yolu kontrol etmeyi unuttum dedi. Allahtan bir kaç hafif sıyrık vardı. Bindi bisikletine yoluna devam etti.

Ya o anda ben değilde bir otomobil, bir kamyon ya da otobüs olsaydı? Hiç şansı yoktu amcanın! Sıyıramasam bende orta refüjdeki tabelaya bindirecektim. Allah korudu beni ve onu!

Allah hepimize güzel ölümler nasip eylesin. Allah o amcaya da gani gani rahmet eylesin.
    Free Motorcycle Team

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    okram arkadaşım rica ederim, bu mesajımı kişisel olarak algılama. sen çok güzel kaskını takıp, korumalı ve dikkatli bir biçimde biniyorsun belli ki motora. ama yazdıkların beni bazı konularda düşündürttü ve aklıma gelenleri bu forumla paylaşmak istedim. umarım herkes kendi fikrine uygun bir şeyler bulur.

bence bu konularda "kaderci" olmamak gerekir. kadere inanmak hayatımızın kontrolünü elimizden bırakmak için bir bahane olamaz.

inançlı bir insan değilim, ama yine de benim anladığım, kaderin anlamı tanrının, sonsuz bilgisi ile, kullarının başlarına neler geleceğini bilmesidir. insanların hayatlarının baştan belirli olduğu değildir.

eğer kaderin anlamı, tüm hayat hikayemizin alnımızda yazılı olduğu olsaydı, bu bizim özgür irademiz olmadığı anlamına gelirdi. ki böyle olsaydı ne peygambere gerek olurdu, ne dine, ne de ahirete, çünkü seçme şansımız olmazdı.

hayır, kesinlikle özgür irademize inanmamız gerekiyor. ve irademizi elimize alıp, şu dünyadaki en kıymetli varlığımız olan canımızı korumak için birşeyler yapmamız gerekiyor. çünkü öleceğimiz kesin, ama ölümden sonra bizleri nelerin beklediği belli değil. canımızı korumak, kendimize iyi bakmak bu hayata en büyük borcumuz.

zaten en kaderci müslüman bile, önce tedbirinizi alın, sonra takdiri allaha bırakın demez mi?

o yüzden, aman kaskımızı takalım, korumamızı kuşanalım, dikkatli sürüp, aldığımız riskleri çok iyi hesaplayalım ve bu yaşamın kıymetini bilelim.

herkese kazasız, belasız, sorunsuz sürüşler.
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı bud adlı üyeden alıntı
    okram arkadaşım rica ederim, bu mesajımı kişisel olarak algılama. sen çok güzel kaskını takıp, korumalı ve dikkatli bir biçimde biniyorsun belli ki motora. ama yazdıkların beni bazı konularda düşündürttü ve aklıma gelenleri bu forumla paylaşmak istedim. umarım herkes kendi fikrine uygun bir şeyler bulur.

bence bu konularda "kaderci" olmamak gerekir. kadere inanmak hayatımızın kontrolünü elimizden bırakmak için bir bahane olamaz.

inançlı bir insan değilim, ama yine de benim anladığım, kaderin anlamı tanrının, sonsuz bilgisi ile, kullarının başlarına neler geleceğini bilmesidir. insanların hayatlarının baştan belirli olduğu değildir.

eğer kaderin anlamı, tüm hayat hikayemizin alnımızda yazılı olduğu olsaydı, bu bizim özgür irademiz olmadığı anlamına gelirdi. ki böyle olsaydı ne peygambere gerek olurdu, ne dine, ne de ahirete, çünkü seçme şansımız olmazdı.

hayır, kesinlikle özgür irademize inanmamız gerekiyor. ve irademizi elimize alıp, şu dünyadaki en kıymetli varlığımız olan canımızı korumak için birşeyler yapmamız gerekiyor. çünkü öleceğimiz kesin, ama ölümden sonra bizleri nelerin beklediği belli değil. canımızı korumak, kendimize iyi bakmak bu hayata en büyük borcumuz.

zaten en kaderci müslüman bile, önce tedbirinizi alın, sonra takdiri allaha bırakın demez mi?

o yüzden, aman kaskımızı takalım, korumamızı kuşanalım, dikkatli sürüp, aldığımız riskleri çok iyi hesaplayalım ve bu yaşamın kıymetini bilelim.

herkese kazasız, belasız, sorunsuz sürüşler.
    Ne güzel anlatmışsınız. Bu anlattığınız aksine inançsızlık değil, imanın şartlarındandır. Kaza ve kadere inanmak.
    Tabiki 240 km şehir içinde sürat yapıp, kaderimde varsa ölmek demek inanç olmuyor. Hayatın her safhasında her işte tedbirini alır, gereğini yapar ve Allah'ın taktirine bırakırsın. Alanda O, verende O, O'ndan geldik yine O'na döneceğiz.
    Free Motorcycle Team

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    başımız saolsun.. Allah rahmet eylesin..
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler