Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

öldürmeye çalışan arabacı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250r
    bugun 2.kopru ustunde avrupadan asyaya gecerken sag seritten 80km hızla gidiyordum tam kopruden çıktım cıkıcam arkamdan bir tane ticari minibus tarzı araba 130 km civarı (en az ) hızla yanımdan silme gecerken gidon topuzuma vurdu yolda afalladı motor arkcılı gidiyordum bide ölümden son anda döndüm sonra sinirlendim araca yetiştim yolun ortasında durdurdum napıyosun sen birader dediğimde bana söylediği şey : yanımdaki araba sıkıştırdı kaza yapmamak için öyle yaptım. sonrasında ben guzelce bi sayıp sövdüm kendisine adam hala aynı şeyleri tekrarlıyor bana lan diyorum sen kaza yapsan etrafında kaporta hava yastıkları var sen geliyorsun lafta kaza yapmamak için benim üstüme çıkıyorsun özür falan dileyip kaçmaya çalışıyor hala bende ya sabır dedim yoluma baktım gidon topuzumda adamın arabasının boyası duruyor suan.
    insan hayatı bu kadar mı değersizdir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Öyle anlar geliyor ki kriz geçirmemek elde değil. En doğrusunu yapmışsınız allaha havale ederek ama bu herifleri sağlam bi dövmek lazım.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Malesef en azından bir şekilde özür dilemiş diyebiliyorum. O kadar umutsuz vaka bir toplumuz.
    espresso, gibigibi1985 ve weirdo1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Çok geçmiş olsun. Artık şehiriçinde kullanmaya çok çekiniyorum. İstanbul'a yakın doğa gezileri için motor bana daha çekici geliyor.

2.kopru ustunde avrupadan asyaya gecerken sag seritten 80km hızla gidiyordum
    Yanlış. Çok yavaş. 100-120 gitmeniz lazım. Trafikten %10 daha hızlı gitmek ve bir pozisyonda 30 saniyeden fazla kalmamak kurallarına aykırı.

gidon topuzuma vurdu yolda afalladı motor arkcılı gidiyordum bide ölümden son anda döndüm
    Dünya'nın en şanslı insanlarısınız. Kendinizi öldü bilin. Bundan sonraki hayatınızı bir bonus olarak yaşayın. Hayattan zevk alın, elinizi havaya kaldırdırabildiğiniz, ciğerinizde acı hissetmeden nefes alabildiğiniz için bolca şükredin. Çocuk yapın, Ege'ye yerleşin ne bileyim işte yeniden doğduğunuz gün bugünler.

sonra sinirlendim araca yetiştim yolun ortasında durdurdum
    Yapmayın. Az önce öldürmeyen adam, çekip sizi öldürür. Taksici-minibüsçü veya diğer ticari araçlarla takışabilirsiniz. Birşey diyemem. En fazla ön kapıyla koltukları arasında levye, sopa olur. Sivil araçta ne olduğu belli değil. Öldürür gider. Ceza yok bişey yok. 7 canınızdan 2. si de burada gitmiş.

yanımdaki araba sıkıştırdı kaza yapmamak için öyle yaptım. sonrasında ben guzelce bi sayıp sövdüm kendisine adam hala aynı şeyleri tekrarlıyor bana lan diyorum sen kaza yapsan etrafında kaporta hava yastıkları var sen geliyorsun lafta kaza yapmamak için benim üstüme çıkıyorsun özür falan dileyip kaçmaya çalışıyor
    Boşa dil dökmeyin. Pars isminde bir köpeğimiz vardı. Babam derdi ki "olum yolda sinir olduğun adama suçunu anlatmakla uğraşma. Elalemin itini sen mi ehlileştireceksin. Ha Pars'a söylemişsin, ha o barzo, moron adama söylemişsin. Pars nasıl seni anlamaz ancak dili dışarıda nefes alıp verirken anlamsızca suratına bakarsa o minibüs-taksi-özel araç şoförü de dili dışarıda anlamsızca sana bakacaktır" derdi.

Lanet olsun yaa. Eğitmeni bile öldürdüler bak geçen gün.
    Mustaphalanx, espresso ve GezeGeze bunu beğendiler.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Artık şehiriçinde kullanmaya çok çekiniyorum. İstanbul'a yakın doğa gezileri için motor bana daha çekici geliyor.

Yanlış. Çok yavaş. 100-120 gitmeniz lazım. Trafikten %10 daha hızlı gitmek ve bir pozisyonda 30 saniyeden fazla kalmamak kurallarına aykırı.

gidon topuzuma vurdu yolda afalladı motor arkcılı gidiyordum bide ölümden son anda döndüm
    Dünya'nın en şanslı insanlarısınız. Kendinizi öldü bilin. Bundan sonraki hayatınızı bir bonus olarak yaşayın. Hayattan zevk alın, elinizi havaya kaldırdırabildiğiniz, ciğerinizde acı hissetmeden nefes alabildiğiniz için bolca şükredin. Çocuk yapın, Ege'ye yerleşin ne bileyim işte yeniden doğduğunuz gün bugünler.

Yapmayın. Az önce öldürmeyen adam, çekip sizi öldürür. Taksici-minibüsçü veya diğer ticari araçlarla takışabilirsiniz. Birşey diyemem. En fazla ön kapıyla koltukları arasında levye, sopa olur. Sivil araçta ne olduğu belli değil. Öldürür gider. Ceza yok bişey yok. 7 canınızdan 2. si de burada gitmiş.

yanımdaki araba sıkıştırdı kaza yapmamak için öyle yaptım. sonrasında ben guzelce bi sayıp sövdüm kendisine adam hala aynı şeyleri tekrarlıyor bana lan diyorum sen kaza yapsan etrafında kaporta hava yastıkları var sen geliyorsun lafta kaza yapmamak için benim üstüme çıkıyorsun özür falan dileyip kaçmaya çalışıyor
    Boşa dil dökmeyin. Pars isminde bir köpeğimiz vardı. Babam derdi ki "olum yolda sinir olduğun adama suçunu anlatmakla uğraşma. Elalemin itini sen mi ehlileştireceksin. Ha Pars'a söylemişsin, ha o barzo, moron adama söylemişsin. Pars nasıl seni anlamaz ancak dili dışarıda nefes alıp verirken anlamsızca suratına bakarsa o minibüs-taksi-özel araç şoförü de dili dışarıda anlamsızca sana bakacaktır" derdi.

80'nin köprüde neyi yavaş acaba ?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir kere motosiklet sürücüsü olacak kişi her kaza atlatışında sinirlenmemeli. Sinirlenip gazlayıp arabayı durdurmak sövmek vs size hiçbir şey kazandırmaz, hatayı yapan sürücü de en iyi ihtimalle özür diler (sizin durumda olduğu gibi) Böyle durumlarda tehlike atlatılıp geçmiştir gözüyle bakmak lazım. Arkasından gitmek ders vermeye çalışmak daha başka tehlikelere davet çıkarır.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    dün bi tane p.çte temde sağa sapak varken bilerek önümden yakın sayılabilecek şekilde sağa döndü ki sapağı artık geçmek üzereydik, uzun uzun kornaya basıp bağıra bağıra ana avrat küfür edip kendimi rahatlattım sonra yoluma devam ettim. O o.ç.nin de inşallah tenha yolda lastiği patlar, telefonunun şarjı biter.
    yqeren bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motosiklet sürücüsü araç sürücülerinden 10 kat daha dikkatli olmak zorunda kardeş,bunu hafızandan çıkarma
    senin hata yapmaman veya yaptığın hatayı kurtarman değil,önemli olan karşındaki öküzün yaptığı hatayıda kurtarabilmektir'ki bunuda yapmayı başarmışsın

herkesin olduğu gibi bu gibi olaylar beninde başıma geliyor,adam özür diliyor,napalım adamı çıkarıp dövelimmi,,hiç olmazsa hatasını kabul ediyor

yanında araç kullananın her zaman seni görmediğini düşünerek, trafiği okuyarak ve en kötüyü düşünerek motor sürmek bizim lehimizedir,ben bu şekilde kullanıyorum ve bunun meyvesini çok yedim ve yemeyede devam ediyorum,,ALLAH hepimizi kazalardan belalardan korusun
    Jemand ve bursalıali bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun. büyük bir badire atlatmışsın. ufak hacimli motorların istanbulda en büyük dez avantajı trafikte bunalıp yol açılınca ayı gibi giden şoförler.
    başka araç sıkıştırdı yalan dolan işler bence.
    %100 işe yaramasa bile birkaç tavsiye verebilirim.
    sürekli arkadan gelen trafikten haberdar olmak,
    giden araç ile münakaşa edeceksem trafiğin tam durduğu bir yerde yakalamak,
    münakaşa etmek yerine gözüm kesiyorsa hiç laf söylemeden girişmek :D

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Hocam bunlar küfür yada dayakla adam olmaz. Tek yolu eğitim, ama okul eğitiminden önce aile eğitimi!

Başıma çok geliyor, vlog sayfamda hakaret bile ediyorlar. Neymiş, yanından geçse ne olurmuş. Bizim kaportamız bedenimiz. İşte bu bilinçte değiller maalesef.

Kısacası şans eseri yaşamaktayız :(
    yqeren bunu beğendi.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kaza yapmamak için öyle yapmış mış mış hayvan evladı, yavaş gitseydin az. Yada frene bas.
    Bizim şoförlerin en sıkıntılı olduğu konu fren yapmak yerine bakmadan sağa sola kaçmak.
    yqeren ve espresso bunu beğendiler.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    130 ile senin gidon topuzuna vurdu öyle mi?...Hımm..
    80 km ile filan mı gidiyordun o anda?..
    Gidon topuzunda da o arabanın boyası var bir de...
    Anlıyorum....
    bursalıali bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bunca yıldır belgesel seyrederim, daha bir antilopun, ceylanın, geyiğin kameraya dönüp aslanı, kaplanı, çakalı, akbabayı şikayet ettiğini duymadım.
    Biz motorcular mızmızız galiba

Ceylanın ot yemesi, su içmesi gibi olacaksın trafikte kardeşim.
    Başka yolu yok.

Daha az önce Honda servisinde, servisin elemanı eziyordu beni.
    Öküz olabileceğini tahmin ettiğimden manevrasını bitirene kadar bankete çıkıp bekledim fakat servise gelen başka bir motorlu benim yaptığımı yapmadı ve eleman arabayla geri geri üstüne çıktı motorun.
    Görmemiş!
    Eğer önlem almamış olsam diğer motorun yerinde ben olacaktım.
    Allahtan duruyordu da motordan atlayacak zaman buldu diğer arkadaş.

Meydana gelen olaylarda otomobil sürücüleri hep haksız diye bir şey yok.
    Çok dikkat ettiğim halde otomobil kullanırken motosikletleri benim bile görmediğim zamanlar oluyor.

Her zaman tedbirli olun.
    Öngörülü olun.
    Işığa, kornaya, egzoza güvenmeyin.
    Araba içinde hele müzik açıksa en bağıran egzoz bile dibine gelmeden duyulmuyor kendinizi boşuna kandırmayın.
    Özellikle yeni nesil araçlarda inanılmaz izolasyon var. Kendi motor sesini bile duymuyorsun.

Diğer araçların yapma ihtimali bulunan hataları kafanızda hızlıca analiz edip ona göre pozisyon alın.

Fransa gibi motosiklet cenneti ve bilinçli sürücü ortalaması yüksek bir ülkede bile ne badireler atlatıyoruz.
    Varın Türkiye'nin halini siz düşünün.
    GezeGeze, bursalıali ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam zaten benim ölmekten korktuğum yok ister silah çıkarsın ister levye hersey olacagına varırmıs ama benım takıldığım nokta adamın kendını aman kaza yapmayayım da tamponum yamulmasın derdınden karsısındakine ne olacagını hiç önemsemeden davranması ben olsam karsımdaki adama birşey olmasın diye kendimi riske ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kere motosiklet sürücüsü olacak kişi her kaza atlatışında sinirlenmemeli. Sinirlenip gazlayıp arabayı durdurmak sövmek vs size hiçbir şey kazandırmaz, hatayı yapan sürücü de en iyi ihtimalle özür diler (sizin durumda olduğu gibi) Böyle durumlarda tehlike atlatılıp geçmiştir gözüyle bakmak lazım. Arkasından gitmek ders vermeye çalışmak daha başka tehlikelere davet çıkarır.
    açıkcası adamı yakaladıgımda amacım konusmak değildi koprude yolun ortasında olmasaydık benden 15-20 yaş buyuk adamı arabadan çıkarıp bir güzel dövmeyi planlamıştım ama oda birşeyi değiştirmez tabi ayrıca bu oyle sıradan bi olay değil adam gidon topuzuna vurdu diyorum sen her kaza atlatıldığında sinirlenilmemeli diyosun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün bi tane p.çte temde sağa sapak varken bilerek önümden yakın sayılabilecek şekilde sağa döndü ki sapağı artık geçmek üzereydik, uzun uzun kornaya basıp bağıra bağıra ana avrat küfür edip kendimi rahatlattım sonra yoluma devam ettim. O o.ç.nin de inşallah tenha yolda lastiği patlar, telefonunun şarjı biter.
    aynı olayı hergün bende yaşıyorum artık o normal geliyor bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. büyük bir badire atlatmışsın. ufak hacimli motorların istanbulda en büyük dez avantajı trafikte bunalıp yol açılınca ayı gibi giden şoförler.
    başka araç sıkıştırdı yalan dolan işler bence.
    %100 işe yaramasa bile birkaç tavsiye verebilirim.
    sürekli arkadan gelen trafikten haberdar olmak,
    giden araç ile münakaşa edeceksem trafiğin tam durduğu bir yerde yakalamak,
    münakaşa etmek yerine gözüm kesiyorsa hiç laf söylemeden girişmek :D
    hocam haklısınız tabi ama bu olayın motorun hacmiyle alakası yok adamın onu bostu zaten kendi seridinde adam bana doğru çaprazlama girdi zaten dediğiniz gibi surekli aynalardan arkamı kontrol ederim ama aynaya baktım kimse yoktu arkamda yol çok yoğun değildi zaten 4 max 5 saniye sonra bir baktım ama gidona vurmus bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunca yıldır belgesel seyrederim, daha bir antilopun, ceylanın, geyiğin kameraya dönüp aslanı, kaplanı, çakalı, akbabayı şikayet ettiğini duymadım.
    Biz motorcular mızmızız galiba

Ceylanın ot yemesi, su içmesi gibi olacaksın trafikte kardeşim.
    Başka yolu yok.

Daha az önce Honda servisinde, servisin elemanı eziyordu beni.
    Öküz olabileceğini tahmin ettiğimden manevrasını bitirene kadar bankete çıkıp bekledim fakat servise gelen başka bir motorlu benim yaptığımı yapmadı ve eleman arabayla geri geri üstüne çıktı motorun.
    Görmemiş!
    Eğer önlem almamış olsam diğer motorun yerinde ben olacaktım.
    Allahtan duruyordu da motordan atlayacak zaman buldu diğer arkadaş.

Meydana gelen olaylarda otomobil sürücüleri hep haksız diye bir şey yok.
    Çok dikkat ettiğim halde otomobil kullanırken motosikletleri benim bile görmediğim zamanlar oluyor.

Her zaman tedbirli olun.
    Öngörülü olun.
    Işığa, kornaya, egzoza güvenmeyin.
    Araba içinde hele müzik açıksa en bağıran egzoz bile dibine gelmeden duyulmuyor kendinizi boşuna kandırmayın.
    Özellikle yeni nesil araçlarda inanılmaz izolasyon var. Kendi motor sesini bile duymuyorsun.

Diğer araçların yapma ihtimali bulunan hataları kafanızda hızlıca analiz edip ona göre pozisyon alın.

Fransa gibi motosiklet cenneti ve bilinçli sürücü ortalaması yüksek bir ülkede bile ne badireler atlatıyoruz.
    Varın Türkiye'nin halini siz düşünün.
    soylediklerinizde kesinlikle haklısınız ama bu olayı farkedip bir önlem almam imkansıza yakın bir ihtimaldir arkadas arkadan kim bilir kaç kilometre hızla geldi de bir anda yanımda bitti aynaya bakıp arkamı kontrol ettikten 5 saniye sonra bir anda motora dogru çapraz olarak girdi bazen elden birşey gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    130 ile senin gidon topuzuna vurdu öyle mi?...Hımm..
    80 km ile filan mı gidiyordun o anda?..
    Gidon topuzunda da o arabanın boyası var bir de...
    Anlıyorum....
    anlamana sevindim
    endurocu adayı :D

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80'nin köprüde neyi yavaş acaba ?
    Hocam sen çok geride kalmışsın. Nereyi, nasıl anlatayım ki şimdi. Ama 2 önemli kural var.

Akan bir trafikte. Yani herkes en az 50-60 la veya daha hızlı gidiyor ise;
    Birincisi trafikten yavaş gitmek tehlikeli. Bunu bilin. Bu değişmez bir gerçek. Üzerine tartışmayalım. trafiğin genelinden daha yavaş gittiğiniz her hız sizi tehlikeye atar.
    İkincisi Arkanızda bir araba var diyelim. En fazla 30 saniye sonra o arabanın önünde olmamalısınız. Önünüzde de bir araba varsa 30 saniye sonra o arabanın arkasında olmayın. Yani 30 saniyede bir şeridinizi, pozisyonunuzu değiştirin.

Bonus bilgi,
    Çıkışlardan önce hızlanarak sola yanaşın, yapabiliyorsanız en sol şeride geçin. Katılımlarda aynı şekil. İstanbul'da belli yerlerde aniden trafik yavaşlayabiliyor. Bu durumda herkes köşe kapmaca gibi en akıcı şeride geçmeye başlıyor. Çok fazla şerit değiştiren oluyor. Kornayla uyararak, pek şerit değiştirmeden dikkatle ilerlemek lazım.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Motorcunun Çilesi Mezarda Biter adlı şiirimi taktim etmek istiyorum.

Alemde Bergen neyse,
    Trafikte ben de O'yum.
    Okumuyorum trafiği,
    Bu en b*ktan huyum.

Üstüme çıkacan yavaş,
    Kafan mı güzel ticari ?
    Niyeti bozduysan söyle,
    Şöyle uzanayım bari.

Şeritten gitsem dürttün,
    Yandan geçsem sürttün.
    Pardon ama ticari,
    Sen ne tür bi g*ttün ?

Vermediler bir huzur,
    Vermediler rahat.
    Varsa katlanır plakalik,
    Bırak apaçi desinler,
    Sende kapat.

Amatör işte, olduğu kadar.
    Ali Bircan ve Uğur Gündüz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)