Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Neden böyle bir şey yapıyorlar ki?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Zevk meselesi bu işler.

Adam 600rr' full rizoma dolduruyor ona kimse bişey demiyor ama. Ne gerek var dimi rizoma hidrolik zımbırtılarının değişmesine.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    uno kardeş sen 5-10 bin liralık mobyletteler biliyorsun.neden aynı şeyleri onlar için söylemiyorsun? aynı şey onlarda

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben 2007den 2013e kadar gilera nexus 500 diye bir scootera bindim. 3 kere alip sattim ayni motordan. Her biri icin bugunun parasiyla 2000 ila 7000 lira arasi masraf ettim. Varyator kitleri, bagalar, taslar, led farlar, xenonlar bi ton performans ve gorunum yukseltmeleri.

Top speed 10 km hizlansin diye varyator kiti aldim mesela malossi 1500 liraya. Onun yerine motor yukseltmek daha mantikli degil miydi? Oyleydi, ama umrumda olmadi ben o motoru seviyordum ve istedigim herseyi ona istiyordum daha hizli bir motor icin degil.

CGcilerin kafaya da boyle bakiyorum ben, onlara ilgisi olan insanlari yaptiklari masraftan dolayi hor gormeyi de cok terbiyesizce buluyorum.
    snappy x bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hastalık gibi birşey.

Yakın bir arkadaşım var tofaşın kuş serisi hayranı.( şahin- doğan vs )

Yolda gördüklerine dönüp bakacak kadar.

Adama soruyorum 50 bin tl paran var ne alırsın , bana verdiği cevap 15 bine şahin alıp 35 bine süper hale getiririm.

Mantıklımı ? Mantıksız bence.

Ama şöyle birşey var bizim güzelim arabaların fiyatlarına motosiklet almamızda çoğu insana mantıksız geliyor.

Yapıcak birşey yok herkesin kendi parası kendi hayatı
    salimpa bunu beğendi.

Motosikleti
    150-100-49cc
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uno kardeş sen 5-10 bin liralık mobyletteler biliyorsun.neden aynı şeyleri onlar için söylemiyorsun? aynı şey onlarda

konu elbet onlara da gelir ama. Polini silindir tr de şuan en az 700-800tl polini egzoz 1500,krank 1500 ,karter1000. bunlar malossi ve polini fiyatları maalesef ki Cg motoru 1000e 1500e iyisi toplanırken mobylette peugeot motorlarının iyisi bu fiyatlar 2 zamanlının parçaları çok pahalı barış

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2007den 2013e kadar gilera nexus 500 diye bir scootera bindim. 3 kere alip sattim ayni motordan. Her biri icin bugunun parasiyla 2000 ila 7000 lira arasi masraf ettim. Varyator kitleri, bagalar, taslar, led farlar, xenonlar bi ton performans ve gorunum yukseltmeleri.

Top speed 10 km hizlansin diye varyator kiti aldim mesela malossi 1500 liraya. Onun yerine motor yukseltmek daha mantikli degil miydi? Oyleydi, ama umrumda olmadi ben o motoru seviyordum ve istedigim herseyi ona istiyordum daha hizli bir motor icin degil.

CGcilerin kafaya da boyle bakiyorum ben, onlara ilgisi olan insanlari yaptiklari masraftan dolayi hor gormeyi de cok terbiyesizce buluyorum.

tabikide öyle o. Ama benim vurgulamak istediğim şuydu;

bunlar çin menşeili motorsikletler. Çinden gelirken parçaları ucuz geliyor ama bizde dolar vs derken pahalılanıyor tamam ona da. Kimi parçalar öyle fiyatlara satılıyor ki görseniz inanamazsınız. tel jant seti 500-600tl olur mu yav? çinden çıkışı tr ye girişi belli.

Çift egzoz diye egzoz satıyorlar 300-400 yazıyor adam

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Çinden çok ucuza geliyorsa sende alabilirsin. Vergisi, kargosu, hizmeti... adam taş mı yesin ?

Nasılki tofaş aşıkları var 5.000tl ye alıp uçurumdan yuvarlasa yine 2.000tl ye toplayabiliyor. Sayfiye yerler için bence hala ideal.

salimpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 200- gd 250 n
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastalık gibi birşey.

Yakın bir arkadaşım var tofaşın kuş serisi hayranı.( şahin- doğan vs )

Yolda gördüklerine dönüp bakacak kadar.

Adama soruyorum 50 bin tl paran var ne alırsın , bana verdiği cevap 15 bine şahin alıp 35 bine süper hale getiririm.

Mantıklımı ? Mantıksız bence.

Ama şöyle birşey var bizim güzelim arabaların fiyatlarına motosiklet almamızda çoğu insana mantıksız geliyor.

Yapıcak birşey yok herkesin kendi parası kendi hayatı
    çok dogru hocam.

Motorumu 12 bın tl ye aldıgımı duyan kaporta ustası kayınbabam hayret ve ibretle dediki "biz o paraya iki tane hafif kazalı şahin alırdık motora o para verilir mi" oldu.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Alıntı Easx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güzel başladın yanlış bitti.
    Kimi CG, kimi x kimi y sevebilir. Gördüğüm kadarıyla ekipmanlı şekilde sürüyorsun ve bu tarz motor kullananların genelinin dışındasın. Yahut dışında kalmak istiyorsun.

Sıkıntı şurada yazdıklarında elbette bu motorları sevebilirsin. Bu forumda birçoğumuz ya mobiletle yada mz ile başlamıştır zaten.
    O yüzden bunu yadırgamıyorum. Ancak bu trafiğimiz büyük şehirler kadar sıkıntı değil ama makas ata ata gidiyorum tarzındaki mantık çok yanlış.

Yanlış anlama ama altındaki motorla uzun yol yapmıyorsun,yapsan bile mantıksız olur. makas atsan kaç dakikada gideceksin atmasan kaç dakika gecikeceksin. Sırf bu tarz davranışlar yüzünden trafikteki araç sürücüleri bir süre sonra kin besliyor. Çünkü insanların, ailelerinin ve çocuklarının hayatını tehlikeye atıyorsunuz. Sonundada bu tarz başlıklarda aynı aracı kullanan insanlar dahil kin besliyor ve arabayla motosiklet düşürme videoları izliyoruz.

Eğer bu kadar yanlış tanınan bir stilde olduğunuza inanıyorsanız lütfen yaptığınız her hareketin bu tarz sonuçlar doğuracağını düşünün. Ki yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla düşünebilen ve uygulayabilen birisiniz.

Ek 2 not geçeyim.

1. O öküzleri biz yaratıyoruz. Bundan biz sorumluyuz.
    2. Ayna kullanmamak kadar saçma birşey yok. Hem meslek olarak hemde ilgi alanı olarak mekanikle ilgileniyorum. Altınızdaki makineler birer hurda yığını. Ayna kullanmadan yaptığın herhangi bir sollamada arkandan sana yetişemeyecek bir araç olduğunu mu düşünüyorsun gerçekten? sol şeritte 200'den yüksek gidebilen binlerce araç var. Bunları dikkate alın derim. Durmanız, kalkmanız, yatmanız , hatta motoru çalıştırmanız dahi mühendislikle alakalı. Motoru 10.000 lik yapsanızda farketmiyor. Pro makine dediğiniz makinelerin 7 bin lirayı geçmeyeceğini söylüyorsunuz.
    Sadece lastik endüstrisi dahi max hızlara göre fiyatlandırma yapıyor. Ve belirli standartlar belirliyor. Sadece 300 km hızla yarım saat yolculuk edebilecek ve sorun çıkarmayacak bir lastiğin maliyetine bakın. toplamda sürücüyle birlikte azami 200 kiloyu 200km hızla giderken aerodinamik eksikliği ile durduracak fren sisteminin fiyatlarına bakın.

Sadece kendi hayatınızla değil insanlarında hayatlarıyla oynuyorsunuz. Bunu değiştirebilecek olanda sizin gibi mantığa biraz daha yakın olan cg kullanıcılarıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:22 ----------

Son olarak. Hurda yığını derken sizin yahut genel olarak bu tarzı kullanan kullanıcıların kullanım tarzına göre diyelim.
    Selamlar,
    Evet o "apaçi" tayfasının biraz dışında kalan birisiyim ama aynı zamanda " içinde olsam fena olmaz" diyenlerdenim. Orası çok farklı bir yer. Hatta önceleri açtığım konular'da vlog çekeceğimi , motor bölümünü modifiye edeceğimi ve o modifiye aşamalarını vloglayıp sunacaktım ama şimdilik ona ayıracak vaktim pek yok diyeyim. Ama onuda yapacağım, sizin o mühendislik olayını kafa atacağım tabiri yerindeyse. Yanlış anlamayın dediklerinize sonuna kadar hak veriyorum, kesinlikle hurda yığınlarına edilecek masraflar ne yaparsak yapalım bir şey ifade etmeyecek ama ben yinede yapacağım ve deneyip paylaşacağım her aşamasını herkesle. Kötü ise kötü iyi ise iyi diyeceğim kalkıpta " evet çok iyi oldu motor rahatladı" deyip geçiştirmiyeceğim mesela kronik sorunu ne ise atıyorum " evet hızlandı ama hava ayarı tutturamadık " gibisinden insanları bilgilendireceğim çünkü motora başlamak isteyen ve maddi durumu kısıtlı olduğu için o kadar çok gencimiz vazgeçiyor ki cg lerden.. bence çok güzel bir motor yani ben hayranım bu makinaya..

Makas atma konusuna gelince genel olarak herkes mantıklı olanı, yapmamam gerektiğini söylüyor. Hatta makas esnasında gaz telim koparsa arkamdaki aracın bana patlayacağının bile bilincindeyim ama her zaman karmaşık bir trafiğin içinde gitmektense aralarından sıyrılıp yoluma bakmayı tercih eden birisiyim. Yani biraz Allaha Emanet'im diyelim..
    İpi kesmeye kıyamayıp ömür vermeyin bir düğüme..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)