Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza ile ilgili dava açabilirmiyim

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Herkeze merhaba arkadaşlar biliyosunuz ki 24.01.2017 tarihinde kaza yapmıştım ama vıdeoyu ıyıce ızledıgımde çamurdan dolayı kaza yaptıgım belli oluyor biraz uğraştım bu çamur nerden geliyor diye ve buldum 500 metre ilerde yeni yapılan metro istasyonunda çalışan kamyonların paçalarına yapışan çamurlar oldugunu gordum bunun kanunu varmı dıye araştırdım ve buldum HAFRİYAT TOPRAĞI,İNSAAT VE YIKINTI ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ diye bişey buldum bunun 25. maddesinde Hafriyat toprağı ile inşaat/yıkıntı atıklarının taşınması sırasında çevrenin kirletilmemesi trafiğin aksatılmaması ve can ve mal emniyeti için gerekli tedbirler öncelikle nakil işlemlerini gerçekleştiren kişi veya firma tarafından alınır . Taşıma sırasında oluşabilecek çevresel kirlenmeyi önlemek amacıyla araçların uzerlerı uygun malzemeyle kapatılır.Araçlara kapasitenin uzerınde yukleme yapılmaz ve araçlar tekerleklerindeki olabilecek çamur ve benzeri kirlilik temizlendikden sonra trafiğe çıkartılır.Belediye ve mahallin en büyük mülki amiri , atık taşıyan araçların şehir içi trafiğini olumsuz etkilememesi için bu araçların belirli saatler arasında trafiğe çıkmaları konusunda düzenleme yapma yetkisine sahipdir. diye yazıyor yani çamuru yola taşımak yasak diyor anlıyacağınız diğer videolarıma baktığımda 26 kasım 2016 tarihinde yolun vıcık vıcık çamur oldugu gozukuyor

video link http://xn--ceyhuncal-57a.com/26kasim.mp4
    Benim düştüğüm gün aynı yolun karşı şeriti tertemiz oldugu gozukuyor

Benim demek istediğim yani sonucda ayağıma ömürlük pilatin takıldı ve onların yuzunden düştüm bunlara dava felan açamazmıyız merak ediyorum dün baya uğraştım bişeyler bulmak için fotolar cıkarttım felan filan yani yardımcı olabilecek bu işlerden anlayan biri çıkarmı acaba forumdan??
    diğer resimler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Örneğin;

Trafik Cezası Madde 56/1-c
    Önlerinde giden araçları güvenli ve yeterli bir mesafeden izlememek (Yakın takip)cezası 72 lira.

Neden bu örneği verdim, Türkiye'de hergün bu kuralı ihlal eden sürücü sayısı kaç, bu suçtan ceza yazılan sürücü sayısı kaç. Böyle bir ceza yok, benim gözümde böyle bir kanun da yok.

Sen de dava açabilirsin. Her Türk vatandaşı, dava açma hakkına sahiptir. Uzun sürer, işinden rahat izin alabiliyorsan sorun yok ama ha bire dava-duruşma falan zaman kaybedersin, ilk başta cüzi bir dosya parası verirsin.

Kime dava açarsan oradan tazminat alabilirsin. Bonus gibi, arsa yatırımı gibi düşün. misal 2-3 sene sonra 3-5 bin lira para alırsın. Olay o.

Sene 2012 Hollanda'ya gittim. Bizdeki gibi inşaat-hafriyat olan yerler var. Sarı damperli hafriyat kamyonları bile var.
    İnşaat alanının çıkışına, TIR genişliğinde ve yine bir TIR uzunluğunda yer kazmışlar ve su dolu havuz yapmuşlar. Derinliği de ne bileyim, belinize falan geliyor. Etrafı naylondan falan basit birşey. Yola çıkacak kamyonlar buraya dalıp çıkıyor, tertemiz tekerleklerle yola çıkıyorlar.

Olum o havuzun maliyeti kaç para? 5 bin mi? 10 bin mi? Yoo! Çok mu zor o danfik çukuru kazmak? Robotlarla milimetrik kazı mı yapılıyor? Yoo! KEpçe 5-6 tur atsa kazar. Bu çukuru kazacak adam bizde yok mu? Kralı var. Ama vizyon yok, barzo insanlar inşaat yapıyor, barzo insanlar kamyonu kullanıyor, barzo insanlarlar pis-çer-çöp-çamur olmuş umursamıyor, barzo belediyeler böyle birşey bilmiyor! Adamlar böyle iş yapıyor, böyle yaşıyor. Tabi ki bizden gelişmiş olacak, tabi ki daha medeni olacaklar. Gavur kim? Ahlaksız kim? Dinin gerekliliklerini yerine getiren kim? Sen ve ben de ayaklar vidalı, eller menteşeli, kaburgalar ezik böyle sinir olur dururuz. Hayır bir de bizim en tepedekiler onların yöneticilerini küçümsemiyorlar mı ben de ona ve destekçilere yanıyorum. Kim daha iyi yönetiyor? Onlarınkiler mi, bizimkiler mi?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sonuna kadar haklısınız, da olay yine insanda, seçende, yani bizde bitiyor.

Başlığa gelince, bir avukatla konuşup fikir alınabilir. Bu olay Amerika'da olsa hiç düşünmeden dava açılır. Ancak Türkiye'de kağıt üzerinde yazan ile adliyedeki realiteler ne kadar örtüşüyor bakmak lazım. Hele hele bu ara adliyenin hali malum. Görev yapan hakim ve adliye çalışanlarının dörtte biri açığa alınmış durumda. Dava ne kadar sürer, ne derece ilgilenilir öğrenmekte fayda var. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin sonra.
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Senin kazada acemilik biraz rol oynasa da, vatandaşın hayatının önemsendiği ülkelerde tazminat cezası alabileceğin bir durum var. Burada biraz zor malesef. Ancak motoru nasıl devirdin hiç anlamadım senin olaydan 15 gün önce 90 km hızla kar birikintisine daldım, kar üzerinde geçen 15-20 metre boyunca elimi gazdan çekmememe rağmen motorda en ufak sapma hissetmedim. Islak ve çamurlu yollarda şerit değiştirmenin, fren yapmanın bir usülü var. Motorun yola ne kadar tutunduğunu algılaman gerekiyor.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabiki hakkini savun belki bi örnek dava olur ama videondada farketmistim orasi icin hizin fazlaydi 80 di yanlis hatirlamiyorsam, bu arada bende hergun o yolu kullaniyorum

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Videonu defalarca izlemiştim, yanlı anlaşılmak istemem, beni bir abin olarak gör.

1- Fazla hızlısın.
    2- Motorla oynarken hakimiyetini kaybetmişsin.
    3- Defalarca ama defalarca izledim. Sanki gidonun sağa sola sallanması (tankslapping) olayı kendiliğinden başlamamış, ve motor kendiliğinden hakimiyet kaybına uğramamış. Slalom yaparken kontrolü kaybetmişsin gibi geliyor her izlediğimde bana.

Mahkeme safhasında bilirkişi istenecek, bilirkişi bahsi geçen videoyu izleyecek, gidip kaza mahallini inceleyecek. Bulabilirlerse tanık bulacaklar vs. Yolda çukur vs. olsa da dengeni kaybetmene sebep olsa kazanma ihtimalin yüksek, ama senin durumun kaygan zeminde bile bile ladese girmiş. Kusura bakma.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonu defalarca izlemiştim, yanlı anlaşılmak istemem, beni bir abin olarak gör.

1- Fazla hızlısın.
    2- Motorla oynarken hakimiyetini kaybetmişsin.
    3- Defalarca ama defalarca izledim. Sanki gidonun sağa sola sallanması (tankslapping) olayı kendiliğinden başlamamış, ve motor kendiliğinden hakimiyet kaybına uğramamış. Slalom yaparken kontrolü kaybetmişsin gibi geliyor her izlediğimde bana.

Mahkeme safhasında bilirkişi istenecek, bilirkişi bahsi geçen videoyu izleyecek, gidip kaza mahallini inceleyecek. Bulabilirlerse tanık bulacaklar vs. Yolda çukur vs. olsa da dengeni kaybetmene sebep olsa kazanma ihtimalin yüksek, ama senin durumun kaygan zeminde bile bile ladese girmiş. Kusura bakma.
    Doğrudur videoyu izleyerek anlamak zor olabilir ama birde ben anlatayım sinyal vererek sağa doğru geçiş yapıyorum sert bir geçiş değil bu sağa geçtiğim anda arka lastiğim yana doğru kayıyor ve ön teker yerden kesiliyor ve tankslapper olayı başlıyor kontra teknıklerını vs vs tankslapperde ne yapılır ne yapılmaz motorun gidonu sıkılmaz felan bu zamana kadar youtubeden ızlemedıgım vıdeo yoktur ama olunca oluyor işde kuru bi yol olsaydı sizce bu olurmuydu ? tabikide hayır şimdi oraya çamuru bulayan kamyoncuların sucu yok ben hızlı gittiğim için suç bende mi oluyor iyi ozaman bende birazdan gidip 10 litre yağ ı E5 e dökeyim gelen geçen kaza yapsın onlar suçlu diyim ?
    Ayrıca ordaki bütün dükkanlar şahit hergün kaza oluyor diyolar o yolda gidip sorabilirsiniz .
    www.ceyhunöcal.com.tr

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur videoyu izleyerek anlamak zor olabilir ama birde ben anlatayım sinyal vererek sağa doğru geçiş yapıyorum sert bir geçiş değil bu sağa geçtiğim anda arka lastiğim yana doğru kayıyor ve ön teker yerden kesiliyor ve tankslapper olayı başlıyor kontra teknıklerını vs vs tankslapperde ne yapılır ne yapılmaz motorun gidonu sıkılmaz felan bu zamana kadar youtubeden ızlemedıgım vıdeo yoktur ama olunca oluyor işde kuru bi yol olsaydı sizce bu olurmuydu ? tabikide hayır şimdi oraya çamuru bulayan kamyoncuların sucu yok ben hızlı gittiğim için suç bende mi oluyor iyi ozaman bende birazdan gidip 10 litre yağ ı E5 e dökeyim gelen geçen kaza yapsın onlar suçlu diyim ?
    Ayrıca ordaki bütün dükkanlar şahit hergün kaza oluyor diyolar o yolda gidip sorabilirsiniz .
    Hocam agresif yaklaşmaya gerek yok.Tabiki dava açabilirsin.Ama önce firmayla iletişime geç durumu anlat işi yargıya taşıyacağından da bahset.Eğer bir anlaşmaya varamazsanız yargıya taşı.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ceyhun kardeşim, ben sana %100 sen suçlusun demedim, senin de hatan var dedim. Maalesef güzel ülkemizde, bu video ile başvurduğun mahkemenin atayacağı bilirkişi motosiklet kullanıcı falan olmayacak. Tankslapper dediğimiz şeyin ne olduğunu bile bilmeyecek terim olarak. Kontra dediğinde bön bön yüzüne bakacak. Ben davayı kazanmanı temenni ederim, sadece işin zor onu anlatmaya çalışıyorum.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben bu yolun çamurundan ve bilhassa çukurundan bıktığım için direk tem'e çıkıyorum ve bağlantı yolundan tünel giriyorum ve 15 dakikada evden kabatasa geliyorum. mecbur kalmadığım sürece de bu saçma yolu kullanmayacağım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Hocam bence yinede mahkemeye ver , en azından bundan sonrası için biraz düzelme sağlarsın , mesela bahar geldi bu ara park bahçeler resmen şerit kapatıyor mesela bugün sabah perpa karşısı şerit kapalı idi.Mahkeme olmaz ise ders almazlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)