Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

LS2 FF352 XL Kafamı ağrıtıyor. XXL ile değiştirmeli miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.

Yeni aldığım LS2 FF352 XL beden kaskı aldığım gün denemek istedim ve başımın tepe bölgesinin yan kısımlarında ağrı yapıyor. Kafa ölçüm 60.5 cm ve XL beden de 61-62cm yanlış hatırlamıyorsam. İçerisindeki pedler o bölgelerde boşluk olduğu için ve kafam da kaska doğrudan temas ettiği için oluyor diye düşünüyorum. Padlerin link'ini ekledim bakmak isterseniz. http://www.hepsiburada.com/ls2-ff351...TOZM1085006-00 Bu ağrı ile seyahat etmek tam bir işkence olur diye düşünüyorum.

Motosiklete ehliyet sınavında bindiğim dışında pek bir tecrübem yok ve bu ilk kaskım. Tecrübeli arkadaşlara sorum, bu ağrılar normal midir? Benzer konularda yeni kasklarda esneme payından dolayı geçicidir şeklinde cevaplar verilmiş. Sizin kaskınızda yeni aldığınızdaki ve süre geçtikten sonraki tecrübeleriniz nedir? Hala ağrı ve aşırı baskı yaşıyor musunuz? Özellikle aynı model kask kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Motor turunuz bittikten ve kaskı çıkardıktan sonra "oh be" diyor musunuz?

Biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bunun ağrılar normaldir gibi birşeyle alakası yok.Elbetteki güvenlik için büyük kask almayın ama eğer size sıkıntı yaşatıyorsa, rahatsızlık veriyorsa o kaskı almayın.
    Alpertb bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Bende de senin gibi bir durum vardı. Hatta belki kafa boyutumuz aynıdır. XL takıyorum üst arkalardan baskı yapıyor. XXL takıyorum. Kafanı salla dediler. Kask oynayınca kesinlikle alma hiçbir işe yaramaz diye beni XL'a yönlendirdiler. Böyle birşeyi sende dene eğer XXL kafanda oynuyosa XL al
    Alpertb bunu beğendi.

Alıntı slifer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de senin gibi bir durum vardı. Hatta belki kafa boyutumuz aynıdır. XL takıyorum üst arkalardan baskı yapıyor. XXL takıyorum. Kafanı salla dediler. Kask oynayınca kesinlikle alma hiçbir işe yaramaz diye beni XL'a yönlendirdiler. Böyle birşeyi sende dene eğer XXL kafanda oynuyosa XL al
    Ürünü internetten beden tablosuna göre aldım. Deneme fırsatım olmadı. Arkadaşım yine LS2'nin FF396 modelini XXL olarak almıştı. Onun ölçüleri benden daha yüksekti. Başka model olsa bile onun kaskı ile XXL bedeni denesem bir fikir verir mi acaba?

Motosikleti
    honda cbr 250r
    Alıntı Alpertb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Yeni aldığım LS2 FF352 XL beden kaskı aldığım gün denemek istedim ve başımın tepe bölgesinin yan kısımlarında ağrı yapıyor. Kafa ölçüm 60.5 cm ve XL beden de 61-62cm yanlış hatırlamıyorsam. İçerisindeki pedler o bölgelerde boşluk olduğu için ve kafam da kaska doğrudan temas ettiği için oluyor diye düşünüyorum. Padlerin link'ini ekledim bakmak isterseniz. http://www.hepsiburada.com/ls2-ff351...TOZM1085006-00 Bu ağrı ile seyahat etmek tam bir işkence olur diye düşünüyorum.

Motosiklete ehliyet sınavında bindiğim dışında pek bir tecrübem yok ve bu ilk kaskım. Tecrübeli arkadaşlara sorum, bu ağrılar normal midir? Benzer konularda yeni kasklarda esneme payından dolayı geçicidir şeklinde cevaplar verilmiş. Sizin kaskınızda yeni aldığınızdaki ve süre geçtikten sonraki tecrübeleriniz nedir? Hala ağrı ve aşırı baskı yaşıyor musunuz? Özellikle aynı model kask kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Motor turunuz bittikten ve kaskı çıkardıktan sonra "oh be" diyor musunuz?

Biraz uzun yazdım kusuruma bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    bende aynı model kask kullanıyorum o model normal ölçülere göre biraz daha dar evet ben M beden kullanıyorum ama kaskı takıp çıkarırken özellikle baya zorluyor beni taktıktan sonra sıkıntı yok bende tabi ama biraz sıkı olması iyidir emin olun kafanız patlayacak gibi olmuyorsa o kask açılır zamanla
    Alpertb bunu beğendi.
    endurocu adayı :D

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Hocam aynı modeli kullanıyorum. İlk başlarda sıksa da sonradan padler iniyor. Bende baş ağrısı falan yoktu ama baya sıkı idi. Kullandıkça tam formunu buldu. Şuan ne rahatsız edecek kadar sıkı, ne de başımda dönecek kadar bol. Biraz daha kullanın hala aynı sorunu yaşarsanız değiştirin.
    Alpertb bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kafana şakaklardan hafifte olsa ağrı yapıyorsa bir boy büyüğünü al,çünkü o ağrı kask kafanda durdukça çoğalıyor ve dayanılmaz seviyeye çıkıyor,,bizzat başıma geldi
    dayanamadım bir boy büyüğünü aldım 1,5 yıldır kullanıyorum rahatım
    Alpertb bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yanak ağrıması normaldir, kafa ağrıması anormaldir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

ha bi de, kaskı aldın; ama bakalım senin kafa tipin kaskın üretim kalıbına uygun mu?
    Alpertb bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Ürünü internetten beden tablosuna göre aldım. Deneme fırsatım olmadı. Arkadaşım yine LS2'nin FF396 modelini XXL olarak almıştı. Onun ölçüleri benden daha yüksekti. Başka model olsa bile onun kaskı ile XXL bedeni denesem bir fikir verir mi acaba?
    bende ls358 var 352 de denedim hepsi aynı idi 396 yı hiç denemedim ama muhtemelen aynıdır
    Alpertb bunu beğendi.

Ayni model bende ee var medium benimki. Large alacagim kafa kismini cok sikiyor saçlarim uzadikca daha cok artmaya basladi bu agri
    Alpertb bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağrı değil de, acıtıyordu benim son aldığım kaskta. Kafamın sağ üst tarafında ki sivri kısım, kaskın için pedsiz bir yere rastlıyordu, kafada yamuk olunca, 15 dk yı geçen sürüşlerde eziyet oluyorsu, ama artık kafa mukavemet kazandı hissetmiyorum. Ağrıyorsa değiştir, ama kafan tam uyup belli yerleri acıtıyorsa, peg olmayan boşluklara sünger falan koy, kafan büyük kask alma.
    Alpertb bunu beğendi.

Tekrar merhabalar. Ürün değişim süreci uzunsürmesinden dolayı geri dönüşüm biraz geç oldu kusura bakmayın. XXL beden LS2 FF352 yi aldım ve kullandım. Bahsettiğim başımın üst kısımındaki ağrı, sadece kaskı uzun süre kullandığımda az miktarda oluyor. Buda gayet normaldir diye düşünüyorum. İzlediğim rehber videolarda bazı markalar farklı kafa yapılarına göre kask üretiyormuş. Kafanın üst kısmı geniş olup yanak kısımları çökük olabilen gibi. İlk defa kask alacak arkadaşlara benim yaptığım gibi değil, önce bir mağazada, dükkanda veya bir arkadaş vasıtası ile deneyip almayı tavsiye ederim. Sadece beden ölçüsüne bakmak yeterli olmayabilir.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Benim de ff352 var yanak pedlerı sıkıyor kaskın içinde ağzımı açıp kapatırsam(konuşmak vs. için tabii ki ) yanağımı ısırıyorum. Yanak pedlerinin süngerini kesmeyi düşünüyorum hadi hayırlısı.

Eğer kaskınız yeni ise bence kesmeyin henüz. Padlerin esnemesine zaman tanıyın.

Kaskın içine yumuşak bir battaniyeyi taşana kadar doldurun. Taşan kısmıda mikrometrik bağlantı ile sıkarak kaskın içinde sıkışacak şekilde 1 hafta bekleyin, açılır.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Eğer kaskınız yeni ise bence kesmeyin henüz. Padlerin esnemesine zaman tanıyın.
    9 aydır kullanıyorum eskisi kadar olmasa da sıkıyor ve dıştan kötü görünüyor :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)