Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Büyük Motorla Başlanmak İstenmesine "SİZ" Sebep oluyorsunuz !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    insan doğar,yaşar,ölür.motor mevzusu da algı olarak böyle ilerlemeye çalışıyor nedense.100-250 cc motor hacmine sahip olanlar emekliyor algısı var.sanki 100'lük ile başlayıp 1000 cc ile nokta koyacağız gibi algılanıyor bu mevzu.hep bir cc yükseltme çabası.ybr'yi az kullanıp cbr 250 alıcam.bunu da az kullanıp 600 lük alıcam bunu da kullanıp tarz değiştirip enduro alıcam şeklinde ilerlemeler kaydediliyor nerdeyse her motorcumuzda.ayrıca 250 lik motorum var üstelik çinli.lafımı dinlemiyormusunuz yoksa siz benim
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insan doğar,yaşar,ölür.motor mevzusu da algı olarak böyle ilerlemeye çalışıyor nedense.100-250 cc motor hacmine sahip olanlar emekliyor algısı var.sanki 100'lük ile başlayıp 1000 cc ile nokta koyacağız gibi algılanıyor bu mevzu.hep bir cc yükseltme çabası.ybr'yi az kullanıp cbr 250 alıcam.bunu da az kullanıp 600 lük alıcam bunu da kullanıp tarz değiştirip enduro alıcam şeklinde ilerlemeler kaydediliyor nerdeyse her motorcumuzda.ayrıca 250 lik motorum var üstelik çinli.lafımı dinlemiyormusunuz yoksa siz benim
    Ya git sen motorunu topla hafta sonu riva var.
    Bu arada motorun CC düşük sanirim yazdığın net okunmuyor

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanım pompalıyı getir.. :
    MrMud ve yürekçe bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    sizin huskinin de top speed i düşük zannedersem sizinki de pek okunmuyor.
    MrMud ve yürekçe bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2004te Mondialim varken selam verdigim kimse almazdi. Ne ayak lan bunlar derdim.

2007de gilera nexus 500um varken scootercilar arasinda abi cekmeye basladilar. Ne ayaksiniz lan dedim. Mondialleyken bocek muamelesine noldu?

2012ye kadar motorcu arkadas edinmedim. Etkinlik vs katildim ama mesafeli durdum bu cirkin bakis acisina sahip motorcu kitle nedeniyle.

20014te yamaha mt-07im vardi ilk arkadaslarimi MT grubundan edindim, hatta sonra Yamaha MT Turkiye'yi kurduk.

Su an BMW K1300R'a biniyorum. Gecen sene de baska bir modeli vardi. O vakittir BMW gruplari yerine hala icerisinde R25, bajaj pulsar vs MT grubu (mt-25,mt-07,09) gibi motorlara sahip super insanlarla geziyorum.

CC ya da parana gore muamele yapan her kitle o dar kucuk dunyalarinda yasamaya devam etsin, bi taraflarindan aslinda hic bir bilgi sahip olmadigi motosikletler ve konularla ilgili ahkam kessinler ve onlari matah sanan yeni yetmelerin saygi duydugunu sahip mutlu olsunlar.
    jimi_hendrix, Bashwarp ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanım pompalıyı getir.. :
    Bizim aramızda pulsar S1000ns'li adamlarda var hiç ego yaptıklarını görmedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:01 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni cagirmadilar zaten rivaya soğuk oralar üşürsün felan dediler. :(
    yürekçe bunu beğendi.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Motosiklet tecrübesine sahip olarak bunları yazmadığına inanıyorum ve inanmak istiyorum.

Bilek hassasiyeti dediğin konu farklı, motosiklete hakim olmak daha farklı.

YBR / Hayabusa örneği ile zaten tüy dikmişsin...
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu tarz konuların kalıbını yazıyım da bizden sonra gelen troller rahat etsin

Selam abiler ablalar,blabla
    Benim 250cc A motorla az buçuk tecrübem var.600cc B motor almayı düşünüyorum.Ama 1000cc C motor fazla güçlü tecrübem yetmez ama B motoru arkadaş verdi 2 dk mahalle arası kullandım.
    Bana 600cc 4 silindir(olmazsa olmaz) motor tavsiye eder misiniz????

Bu ilk mesajdan sonra helvacılar geliyor,siz de hemen atar yapıyorsunuz.Bir iki kişi mantıklı şeyler söylüyor, köpürüyorsunuz.
    Çünkü B motoru önermediler (Allah Allah neden acaba??).Siz zaten B'yi almayı kafaya koymuşsunuz niye konu açtınız ki ?
    BONUS>>>> Kadın taklidi yapın,Çinlilere laf atın
    Sanıyorum ki sebep; onaylanma ihtiyacı. Bu insanlara, çevreleri de forum ahalisi gibi cevaplar verince hayalleri yıkılan insan evladı başka yerlerden başka şekilde kendini haklı bulacak, onaylayacak yandaş arayışına giriyor sanırım. Mesajlara bakıldığında, kendisinin "farklı" olduğunu, "valla billa ben bu kaka arkadaşlar gibi yapmicam" fikrini açıklamaya ve güven sağlamaya yönelik, şöyle tecrübe, böyle kişisel kontrol, yok efendim ileri seviye sabır vb. girişlerle başlayıp devam etmekteler..

Benim düşüncem bu yönde. Çünkü benzer olayı illa ki arkadaş çevrenizde bir haltlar yiyip, en genel haliyle bir kız arkadaşından ayrılıp " kanka kızdan ayrıldım ama oda bana böyle böyle yapmıştı, hak etti değil mi ?" ve bunun pararlelinde giden cümlelerle sizden onay bekler ve alana kadar da üstelemeye devam edecektir. Aksini veya bir başka bakış açısını söylemeniz katiyen kabul edilemez ve şiddetle karşı çıkılır. Sonucunda arkadaşlığınız biter (bende böyle oluyor bilemiyorum)

Başka bir açıklamasını ben bulamıyorum.
    Hak edene hak ettiğini vereceksin!

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    hahaha nc 750 aldığımda net okunacak
    MrMud bunu beğendi.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Kendi açımdan söylüyorum motosikletin capına değil üstüne oturan adamın çapına bakarım.

Geçen yaz Antalya Seydişehir yolundayım otomobilimle, xmax250 kullanan bir arkadaş gördüm yolda virajlara bir girişi varki o akdarmı güzel olur

hayran oldum resmeni o kadar güzel tertemiz bir sürüşü vardı yolda zirve dinlenme tesisine girdi bende girdim muhabbet açtım Hondadan sürüş eğitimi

almış. Şimdi bu adam küçük cc sürüyor diye büyük motorcu değilmi
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hele bi VN2000 edineyim o zaman gorun netligi...

"motosikletin 1000cc mi? Benim ön silindir kadar diyosun. Kah kah kah kah (Cuneyt Arkin filminde elinda kadeh kahkaha atan top sakalli Bizans hukumdari tarzinda)"

"Goldwing mi? Alti tane silindir'e anca 1800cc mi sigdirabilmisler? Kah kah kah kah (Koyden sehre gocup kotu yola dusen saf temiz ve iyi kalpli genc kizin ilac verildikten sonra yere dusup bulanik sekilde tavana bakarken etrafina toplanan tecavuzcu Coskun turu kotu adamlarin kahkahasi tarzinda...)"

Hayaller buyuk
    MrMud ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hanımlar beyler;
    ortada büyük bir yanlış anlaşılma var,
    bu arkadaş büyük motorla başlama işini müdafaa etmemiş,
    bilakis bambaşka bişey söylemiş.
    fena da söylememiş hani.

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele bi VN2000 edineyim o zaman gorun netligi...

"motosikletin 1000cc mi? Benim ön silindir kadar diyosun. Kah kah kah kah (Cuneyt Arkin filminde elinda kadeh kahkaha atan top sakalli Bizans hukumdari tarzinda)"

"Goldwing mi? Alti tane silindir'e anca 1800cc mi sigdirabilmisler? Kah kah kah kah (Koyden sehre gocup kotu yola dusen saf temiz ve iyi kalpli genc kizin ilac verildikten sonra yere dusup bulanik sekilde tavana bakarken etrafina toplanan tecavuzcu Coskun turu kotu adamlarin kahkahasi tarzinda...)"

Hayaller buyuk
    Haşmet abiyide kaybettik.
    Yaptığını begeniyormusun kurbağa kardeş ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanımlar beyler;
    fena da söylememiş hani.
    Yok hocam yanlış anlaşılma değil , arkadaşın özeti, Bu forumda düşük CC olan adamlar iplenmiyor, büyük CC sahibi olan adamlar kral gibi karşılanıyor, onun icin herkes bi an önce büyük CC alıp kral olmak istiyor, bunun sebebide sizsiniz diyor

Bende şimdi kredi işlemleri için uğraşıyorum şöyle 1800cc cruiser felan düşünüyorum.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Kdr543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyamiyorum seni cok titresim var. Tek silindirinden olsa gerek
    MrMud bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bu arada konu sahibini çok güzel bir şekilde kendi emeline ulaştırmışız. Adam (veya kadın da olabilir; zira feminen ağızda bir alaycılık anlayışı var) ortaya önyargılarla tavan yapmış, aşağılayıcı bir üslupla tek taraflı bir görüş atıyor. Hepimiz "doğrudur, yanlıştır, iyi demiş, saçmalamış" diyerek konuya lapin gibi atlıyoruz. Adamın/kadının isteği zaten ortalığı bulandırmak. Foruma üye olurken açtığı konuda böyle şeyler olacağını anlatmış zaten. Gayet de güzel istediği olmuş. Hepimize alkış, en çok da provokatif tavrının sonuca ulaşmasından ötürü konu sahibine alkış. Şimdi bu hareketi ülkemizin lideri konumundaki birinin yaptığının bire bir aynısı olduğunu söylemek isterim ama düşük IQ eseri ve az bilgiyi yüksek özgüvenle itelemeye çalışan siyasi atışmalar çıkacağından üstü kapalı ifade edeyim dedim.

Hepimiz provokasyonun etkisine kapılmışız. Arkadaş eğer sosyal deney peşindeyse, gerçekten hunharca giriyor meselelere. Milleti birbirine kırdırıp konuşturduğu zaman da 2 parmak İskoç viskisi ve Havana purosu eşliğinde monitöre bakıp Erol Taş nidalarıyla bizleri izliyor bile olabilir. Öyle abartılı olmasa bile eğlendiğine eminim. He diyip geçsek de oltaya gelmesek, kendisi de forum gündeminde kalarak prim yapamasa sanki daha iyi olur gibi.

Hayırlısı...
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Deaffrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Frogeye
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanımlar beyler;
    fena da söylememiş hani.
    Ulen Fatiq , çok büyük adamsın ,beni bir tek sen anladın.

Yukarıdaki yorumlara baktığımda aklıma ilk gelen şey sokakta yapılan TV anketlerinde sorulan "boş zamanlarınızda ne yaparsınız" sorusuna verilen cevaplardı.

Hani en son kitabı okulda eline almış koca koca adamlar pişkin pişkin " Kitap okumak " cevabını verirler ya ,aynen öyle olmuş.

Yahu cemaat , sizleri tanımayan ,motora yeni başlamış bir ergenin böyle bir konuda tespit yapması ve böyle iddialı bir başlık ile konu açması mümkünmüdür ???

Siz istediğiniz kadar itiraz edin , bu kurbağanın gözleri gerek bu forumda gerekse motosiklet camiasında öyle şeyler gördü ki ne deseniz ne anlatsanız boş .

Daha tanışma mesajında bizleri eleştireceğimi açıkça belirtmiştim zaten. Bu çerçevede sosyal bir deney olarak görülebilecek bu başlık size kocaman bir ayna olacaktır. Bakıp bakıp kendinizi eleştirmenizi hararetle tavsiye ederim.

Benim tespitlerime gelirsek,

1- Forumdaki en aklı başında ve bilgi dolu başlıklar 200-300 görüntülenmeden sonra tarihe karışırken , dandik bir konuda açılmış bu konu iki günde 2000 görüntülenme ve 4 safya dolusu cevap ile hala en tepede yoluna devam ediyor.

2- Forumdaki en aklı başında bildiğim , tespitlerine ve yorumlarına güvendiğim akil adamlar bile ilk mesajı sonuna kadar okuma zahmetine katlanmadan goygoycular ordusuna katılıvermişler.

3- YBR , Hayabusa karşılaştırmasını görenler detayları okumaya zahmet bile etmemişler. YBR ve Hayabusa sanki aynı cümle içerisinde geçemeyecek kadar ayrı dünyalardanmış gibi davranmışlar ki bu da konuya olan ilgisizliklerini ve motosiklet hakkındaki yetersiz bilgilerini açıkça ortaya dökmüş maalesef. Her iki motor hakkında böyle bir iddiayı ortaya koyan adamın dahi mi yoksa deli mi (ki arasındaki çizgi çok incedir) olduğu aslında oradaki detaylarda saklıdır

4- Koca forumda ironi ne demek bilen bir Fatiq çıktı yahu. Böyle felsefi bir kavramı eli yüzü yağ içindeki bir makina mühendisinin görebiliyor olması asıl büyük ironi bence . Öpüyorum gözlerinden Kuvvetmiracım.

Hadi şimdi birde bu açıdan bakın

BEN SAĞIR BİR KURBAĞAYIM

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Küçükken mahallede filan su birikintisinde balık bulunca cok sevinirdik. Ama 2 hafta sonra onlar kurbağa olurdu. Çok üzülürdüm. Ne alakaysa.

Hadi kaçtım by..
    MrMud ve hasmet bunu beğendiler.

sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Adam vur kaç yapmış. Herkes birbirine girdi neredeyse.
    TROL demek böyle bişey sanırım.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    yani sen diyorsun ki hepiniz gerizekalısınız ben süper zekalı bir dahiyim.
    binlerce kelime yazıp hiçbirşey anlatmadım sizde okuyup ciddiye aldınız.
    evet gerçekten ironinin ne demek olduğunu gayet bilen yaşı başı geçkin insanlara direk suçlar tavırla yazıp birde üstüne eheheh demek de mütiş bir zeka ürünü.

saygıdan mahrum olan saygıya muhtaç olur.
    kamil.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Cevap verdi tükürdüğünü yaladı.
    Irtifa kaybediyoruz kaptan.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)