Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motosikletlerde trafik Sigortası saçmalığı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    CHAYLAQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran mtr 100
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem TC no. , hem plaka no. isteniyor kardeşim.
    Oncelikle tesekkur ederim bilgin icin motor alicam da 2. El plakanin etkisi varmi acaba fiyat yulselmesinde
    Hayallerinden asla vazgeçme, tekerleri
    döndüren verdiğin gaz değil,yüreğinin sesi'dir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu konuda daha önce birkaç yazı yazdım.. sigorta sektörünü yakından bilen biri olarak..

Bazı arkadaşlar diyorki şu kadar zarar verirsen bu kadar zarar verirsen... Şunu söyleyeyim bir motosiklet bir arabaya bir arabadan daha çok zarar veremez.. ( istatistik sonuçlar var ortada )

Şuanda sigorta şirketleri herhangi bir kriterle fiyatlama yapmıyor. Sadece düz mantıkla saçmalıyorlar.. Arabaya 700 Tl çıkan trafik sigortası motosiklete 1200 TL çıkıyorsa bunun bir matematiği olamaz.. Yaptıkları şu motosikleti sigortalamak istemiyorlar bu kadar basit. Çünkü motosiklet kasko müşterisi değil. Arabalara o muameleyi yapamazlar yaparlarsa kaskodan ciddi kayıplar yaşarlar. Durum bu..

Bu fiyat artışını anlamaya çalışmayın. 20 sigorta şirketi 2015 te 2 milyar tl zarar edince kafalarına göre zam yaptı..

İngilterede yıllar sonra Trafik sigortası primleri %9 arttı bizde bu oranlar %300 leri aştı..

Durum bu..Bu kadar basit ve bu kadar saçma sapan..
    sarpgray, fazil, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha D'eligt
    Bugün sigorta yaptırdım. İlk motor sigortası. Yaş 33 fiyat 500 tl. Adana

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O gariban arkadaş ılk once senin aracına ardında babanın aracına zarar verdiğinde onun 1200 TL lik sigortası ödeyecek senin zararını. Ve ayrıca bu güne kadar neye kıme nesıl zarar vermiş ki o kadar çıkıyor?? Hıc dusundunmu?? Benim yasım 45 banada 800 cıvarı çıkıyor?? Ayrıca sigortanın altındaki aletin değeri ile ne alakası var?? Git bi scoterla porcheyı bastan asagı cız bakalım ne kadar masraf çıkacak???
    Ne alaka anlamadım.2014 cbr 250 babamın adına yaptım adam 46 yaşında ne bi kazası ne bi olayı var yıllardır da sigortalı arabası var 950 lira sigorta ödedim. Bunu nasıl açıklayacaksın,sakın bana ilk motosiklet diye saçmalığından bahsetme birilerinin yolma tekniğini benimsemeyin.
    bursalıali ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala altınızdaki aracın değeri ile kıyaslama yapıyorsunuz. Yanlısınız bu.. Soyle soylıyeyım mersınde ne kadar motor kazası oluyor sizce??? Benim bildiğim bayağı cok.. sebebi de bundan muhtemelen

https://www.google.com.tr/url?sa=t&r...PqbRAwL3QH2lHA

Sonucta sızın orada potansıyel daha fazla... Normal yani..

Ha bu arada cok sıkayet ediyoruz ya gecen sene 950 TL trafık sigortası yaptırmışım. Su an teklıf aldım 860 TL cıktı. Ayrıca %100 kusurlu olduğum bır kazam da mevcut ona rağmen prımım artmadığı gıbı bıde ustune düşüyor buna ne dıyeceksınız???
    Ben motoruma "10.000 tl lik motor" diye hitap ediyorum.
    Abi sarıyer plaka golf ün mü kaza riski yüksek (araç kendi üstüne ve ilk aracı 23 yaşında) yoksa anamur plakalı sahibi 54 yaşında olan bir motosikletin kaza riski mi daha yüksek. Bu arada anamur mersine bağlı ama anamur ile mersinin uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur, bana cevap vermeden önce anamur ile mersinin yerlerine haritadan bir bakın önce...

Bu arada kasko miktarı sigortadan düşük çıkıyor nedense, oysa ki bizim oranın adamı karşıya çıkmaz kendi kendine kayar asfaltta düşer hep.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben 33 yaşında yim motosiklet salcano cub 6. Basamak hasarsozlik var
    170 tl ye yaptirdim vebce bedava
    Gidip mi range in farini kirsam 10000 tl
    Kapıya carpsam 15000 tl
    Lan ben 170 tl verdim adam 32000 tl teminat vermiş
    Yani benden 170 tl kazanmak için 32000 tl sini risk e etmiş
    Ben olsam birde sigortacı gözünden bakarım olaya
    Ben böyle bi param olsa bu kadar riskli bi işe girmezdim
    Millet yalan yanliş tutanak düzenliyor firmalar da acısını bizlerden çıkartıyor haklı lık payları da yok değil
    jimi_hendrix bunu beğendi.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    bir allahın kulu da demiyorki, arkdaşım bu memlekette trafik kuralına riayet eden (istanbul özellikle) sürücülerin % değeri nedir.

ben artık ulan nasıl kaza yapmadan giderim diyerek sürüyorum. sürüş zevki falan da kalmadı. hertaraf damperli kamyon, hertaraf doblo vari allaha emanet süren abuk subuk tiplerle dolu.

neyi tartışıyoruz. ölmemek için ne gerekiyosa yapmamız lazım.
    Ergün Er. ve newmoto76 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)