Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: 100 KM'de kaç litre benzin tüketiyorsunuz ?

Katılımcı sayısı
761. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • 0-2

92 12.09%
  • 3

238 31.27%
  • 4

191 25.10%
  • 5

102 13.40%
  • 6

61 8.02%
  • 7

26 3.42%
  • 8

16 2.10%
  • 9

9 1.18%
  • 10

2 0.26%
  • 10 litre ve üzeri

24 3.15%

100 KM'de kaç litre benzin tüketiyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Cf moto CLX 250, sakin kullanımda 3.2-3.6 litre arası. Agresif kullanımda, 4.5-5 litre bandına kadar yolu var.

Normal kullanım 3.8-4 litre arası geziyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben birtek Suzuki yi överim çünkü onunla çok uzun süre tecrübem var , iki tuşa bastım çıkan rakkamları yazdım..
    Hehe

300.000 12 ay sifir faiz.
    Gs i okutup 1050 yakisir heee ;)

Bmw yolda birakacak diye takim cantasiyla dolastigini duydum
    Al suziyi bence

Aaa sadece 800 cc deymis kampanya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Bmw kataloğu değil adam test sürüşü yapmış çıkan sonucu yazmış , sonuçta o adamında bir sürüş şekli var , aynı şekilde Afrika sürse belki 5,5 lt çıkacaktır yanlışmıyım..
    Haklisin,

https://www.bmw-motorrad.co.uk/en/mo...technical-data

Ama bmw in iddia ettigi sekilde olmuyormus.r1200 daha az tuketmis.o yuzden bmw ye pek guvenmiyorum.
    Gerci wmtc verisiymis bu 4.75 lt, afrika da ayni sayilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gectigimiz hafta sirket sirf gicikligina istanbula cagirdi beni, bi is varmis da ofise gelmem gerekiyormus.
    Maliyeti azaltmak ve uçaktan ucuza gelmesi icin(devir ekonomi devri) biraz dikkatli gittim.

Evet, alemin krali 150k ya yaklasiyorken hala ilk gunku performansa sahip.

Ben insanlari yaniltmayi hic sevmem.Bu veriyi yakaladim ama hangi sartlarda diye sorabilirsiniz.

Yutuberlaga merak salmis biri var bu forumda, 3 defa top speed yapmis,onun disinda hep 130-140 kmh ile gitmis sozde, 4.1 lt yakmis italyan motoru.

Yavvv insan bu kadar palavraci olur.göster len ortalama hizini madem, nerde ortalama hiz ?
    Yok! Cunku palavra.

Arkadaslar, istanbul girisinde yemin efiyorum ortalama hizim 80 kmh(gps hizi dikkatinizi cekerim) di.
    Sehre girip markete ugra falan derken hizim 78 e dustu.

80 kmh(gps hizi bak dikkatinizi cekiyorum yine) 450 km , 120 kg (cantam agirdir) 3.3 lt

Nc serisi haric(o tam bir hayvandir) su ortalamayi tutturacak bir motor ben tanimiyorum.
    Bosuna alemin kralı demiyoruz.ama ramazan a gore afruca 7.5 lt, 2006 1200gs ise 5 lt yakiyor.

Kanitlar ortada.isteyen istedigine inanir artik.

Sevgilerimle
    espresso ve abyasar bunu beğendiler.

Yeni honda activa deluxe 2023 1 litreyle 55 km gidiyor gösteriyor kendi yol bilgisayarı. Benim benzin fişlerinden hesaplamama görede aynı çıkıyor 100 km de 2 litreyi geçmiyor. Rodajdan sonra nasıl olcak merak ediyorum.
    abyasar bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Pureloverman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni honda activa deluxe 2023 1 litreyle 55 km gidiyor gösteriyor kendi yol bilgisayarı. Benim benzin fişlerinden hesaplamama görede aynı çıkıyor 100 km de 2 litreyi geçmiyor. Rodajdan sonra nasıl olcak merak ediyorum.
    2 litre ne? Çakmak gazı koklayan çocuklar daha fazla yakıyor.
    tommygun ve freasy bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 litre ne? Çakmak gazı koklayan çocuklar daha fazla yakıyor.
    Yeni nesil enjeksiyonlu su soğutma 125 lik motorlar şehir içi günlük kullanımda 2 lt yi geçmiyor , ben 150 cc Medley ile uzun yolda 1,8 lt yi gördüm tabi 70-80 ni geçmeden sakin giderken , QJ nin mild hybrid 125 lik sukuterini aldı bir arkadaşım şehir içi rodajda 1,7 lt hesapladık Mimaroba Şirinevler arası :D

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yeni nesil enjeksiyonlu su soğutma 125 lik motorlar şehir içi günlük kullanımda 2 lt yi geçmiyor , ben 150 cc Medley ile uzun yolda 1,8 lt yi gördüm tabi 70-80 ni geçmeden sakin giderken , QJ nin mild hybrid 125 lik sukuterini aldı bir arkadaşım şehir içi rodajda 1,7 lt hesapladık Mimaroba Şirinevler arası :D
    O sırada Vespa: "ne?"
    senin fikrinin ne önemi var vasat herif

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Yahu o kadar az yakınca da eğlencesi kalmaz ki. Kaç litre deposu var bilmiyorum ama, benim eşeğinki gibi 14 litre deposu varsa bitene kadar eskir o yakıt...

"Ben motoruma 3 zamda bir yakıt koyuyorum" falan diye dolaşırız ortalıkta.
    espresso bunu beğendi.

TVS Raider 125 aldım 2. motor olarak,
    1.9 litre yakıyor.

Kullanımı da zevkli bir motor. Şehir içinde bisiklet gibi her yere girip çıkıyor, hoşuma gitti.
    ugrcnd bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....Yahu o kadar az yakınca da eğlencesi kalmaz ki....
    Dostum sen mazoşistmisin ,
    çok yakınca daha çok eğleniyorum diyorsan başka birşey düşünemiyorum
    abyasar bunu beğendi.

Türko40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RAIDER 125
    1.8

Motosikleti
    Yeni aldığım 200 lük Peugeot iki ayda 5000 km oldu havalarda iyice soğudu tüketimim 2,7 lt rodajdan sonra düşer diyorlar ama 80 ni geçmezken şimdi 120 ile gidiyorum yani tüketimim biraz arttı , birde motorun deposu çok küçük (5,5 lt) ve fullemek için tabancaya çok çok yavaş basmak gerekiyor , hızlı basınca 3,5-4 lt de tabanca atıyor istasyon kalabalıksa elemanlar uğraşmak istemiyor , motordan çok memnunum ama iki günde bir yakıt alır oldum , her yakıt alımında az daha doldur diye adamlara yalvarır oldum :(

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yeni aldığım 200 lük Peugeot iki ayda 5000 km oldu havalarda iyice soğudu tüketimim 2,7 lt rodajdan sonra düşer diyorlar ama 80 ni geçmezken şimdi 120 ile gidiyorum yani tüketimim biraz arttı , birde motorun deposu çok küçük (5,5 lt) ve fullemek için tabancaya çok çok yavaş basmak gerekiyor , hızlı basınca 3,5-4 lt de tabanca atıyor istasyon kalabalıksa elemanlar uğraşmak istemiyor , motordan çok memnunum ama iki günde bir yakıt alır oldum , her yakıt alımında az daha doldur diye adamlara yalvarır oldum :(
    Benim 20l'lik depo ile de benzin alırken adamlara "en yavaş hızda doldur" diyorum. Bir seferinde eleman en hızlı ayarda dolduyordu artık sensör mü geç algıladı nedir bir patladı motorun üstüne yarım litre benzin döküldü, sıcak motor alev alması işten değil, çok acayip küfür etmiştim. Hızlı doldururken bazı pompalarda da sık sık atıyor daha fazla uğraştırıyor. Yavaş yavaş pompalamak iyidir nitekim.
    espresso bunu beğendi.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 20l'lik depo ile de benzin alırken adamlara "en yavaş hızda doldur" diyorum. Bir seferinde eleman en hızlı ayarda dolduyordu artık sensör mü geç algıladı nedir bir patladı motorun üstüne yarım litre benzin döküldü, sıcak motor alev alması işten değil, çok acayip küfür etmiştim. Hızlı doldururken bazı pompalarda da sık sık atıyor daha fazla uğraştırıyor. Yavaş yavaş pompalamak iyidir nitekim.
    Ben verin ben doldurayım diyorum,bazıları veriyor,ben kendim dolduruyorum.
    Cyan bunu beğendi.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben de eğer kalabalık varsa "abi arabalar beklemez hır gür eder sen başlat ben hallederim" diyorum. Hem hakkaten adamın işi kolaylaşsın hem de ben doğru düzgün doldurayım diye. Yok derse 1-2 defa attıktan sonra "tamam yeter ya zaten kartla ödeyeceğim" diyorum. Özenir gibi görünen biri olunca abi ben elimle kaldırayım sen hafif hafif bas ben dur derim diyorum.

Motordan motora depo tasarımına göre de değişiyordur tabi ama RS'in de baya erken atıyor tabancası.

Motosikleti
    RKS Premium 125
    2023 model RKS Premium 125 kullanıcısıyım, şehir içi 100 KM de 3 litre yakıt tüketiyor.

Alıntı atalayknr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2023 model RKS Premium 125 kullanıcısıyım, şehir içi 100 KM de 3 litre yakıt tüketiyor.
    Bu Çinlilerden hayır gelmez zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Ufak motorların tüketimi rodajdan sonra düşmez aksine artar hocam. Çok tecrübelerle sabittir. En iyi ihtimalle aynı kalır. Deponun ufak olması gerçekten dezavantaj.
    Güle güle kullanın motorunuzu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TVS Raider 125 aldım 2. motor olarak,
    1.9 litre yakıyor.

Kullanımı da zevkli bir motor. Şehir içinde bisiklet gibi her yere girip çıkıyor, hoşuma gitti.
    Fakat grenaj kalitesi ve genel montaj işçiliği hiç hoşuma gitmedi; çanta demiri takarken arka kuyruktaki plastik parça yerine tam oturmadığı için bir tırnağını kırdım. Zaten yan ve arka grenajlar vidadan çok tırnaklı yapılmış onlar bir kaç sökmeden sonra yalama olursa kötü olur. Ayrıca kendinin orijinal tutma demirini şasiye sabitleyen vidalardan birini ters diş takmışlar, sökene kadar canım çıktı.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bugün trakyada soğuk da olsa kuru bir hava var diyerek rüzgarı hesaba katmadan yola çıktık.
    Bostancı BP'den başladık yola, Kemerburgaz yolundan Çatalca'ya gidip Saray yoluna doğru devam ettik.

Kemerburgaz çıkışına kadar bütün yol neredeyse emniyetten. Ayrımdan sonra limana kadar 120-140 arası, limandan sonra da 150-160 gibi gittik ama rüzgar öldürdü hakkaten. Düz yolda düz gidemeyen motorla viraja girmek çok ters olabiliyor. Bir kere Tayakadın inişinde top speed deneyeyim dedim 218'de kaldı motor gitmiyor :D
    Subaşı'ndan sonra Sefaalan'a kadar 90-110 arası - rüzgardan ambale olan beyinler kendine gelsin diye =) Orada çay molasından sonra Ahmetbey'e geçtik genelde 90-100kmh arası gittik ama bayağı bir köy geçişi var köy içinde malum 50'yi falan geçmedik fazla.
    Ahmetbey'de köfte gömdükten sonra otobana çıkmak için Nokia Here Maps'e güvenip köylerin arasında git gel yaptıktan sonra "ciddi olamaz" diyerek TEM'in kenarından bir toprak yola girdik, aman be diye daldım ben de RS'le.. Orası da bildiğin kaçak bir şekilde otobana çıktı. Otobana bağladıktan sonra 133 gibi cruise'a alıp Selimpaşa'ya kadar geldik.
    Burada son moladan sonra da TEM > ikinci köprüden tekrar Maltepe. Mahmubey'e gelene kadar önce 135-140 cruise geldik, burada ortalama hıza bir ara bakmıştım 105kmh idi.
    Sonra trafik başlayınca yine emniyetten gidiş sonra yarı trafikli yerlerde 100-110 arası devam ettik.

367km, ortalama hız 95kmh. 4,4l/100km yaktı.
    Motorda ön dişli bir küçük bu yüzden normalde gideceğinden yüksek devirde seyir ediyor motor. Onu orijinale çevirirsem heralde 0,1 l/100km kadar düşer. Rüzgarın da etkisi olmuştur ama dönüşte daha azdı ve tam olarak ne kadar artıracağını da kestirmek zor tabi.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Nk250 2023. Buraya km kuruş yazayım da tepki gelsin :D

Sakin kullanım 3-3.8 lt
    Yapıştırınca 3.5-4.5 lt

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benzin 40 lira mı olmuş? 50 olsun da yollar boşalsın rahat rahat gezelim diye ironi yapanlar gelmeden ben önce yapayım.
    sallami ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)