Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Dominos'tan 2 günde nasıl kovuldum anlatıyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Birde bazı şeyler sanırım kültürden de kaynaklanıyor.
    Kendimden örnek verebilirim. Hiçbir zaman yapamadığım işi başkasından istemem ayrıcada "micro-managment" gibi akıl hastalıklarını yapmam.
    X işi yapılacak diyelim. İşin sonucuna göre değil, iş süresinde insanların kararlarınaa, attıkları adımlara ve süreçlerine göre yargılarım.
    Sorumluluklarının bilincinde normal insanlara işlerini hatırlatmanız gerekmez.

Şimdi gelelim türkiye'e...
    Diyorum ki nasıl isteersen, rahat ediyorsan o şekilde planla ve yap....
    2 hafta sonra laf kalabalığıyla göz boyamaya çalışıyor.
    Yapılan iş miktarı = 0
    Planlanan iş miktarı = 0
    Araştırılan iş miktarı = 0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İşverenlerin %98i kahpe !! Parayı bulanın bi tarafları kalkıyor yakında benim patronu çarpacam az kaldı

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sataram bu köyü ha!

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200ns
    Konu epey uzatılmış okuyan olmaz belki ama bende birşeyler eklemek istiyorum. Bugün bursa heykel şubesinde bende işe başladım dominosta. Okulum olduğu için part time çalışıcam. Sabah saat 10.00 - 14.30 arasında. Bundan önce garsonlukta yaptım çarşıda tezgahta simitte sattım. 20 yaşındayım ama iş tecrübem fazladır. Şahsen kutu katlamadır yerleri silmedir şube içersinde masaları silmek toparlamak hiç zor gelmiyor. Bunların hepsi için ayrı eleman tutucak olsalar batardı şirket. Yada siz en üstte olsanız demezmisiniz " E bu adam paket gelmedikçe boş durmasın yapsın o işleri diye " Ben garsonken geceleri çöp atardım bidon bidon sıkılırdım söylenirdim ama herkesin sırası vardı yapardı. Özel sektör evet çok eziyet ettirir ama part time memurluk işi mi varda ben gitmiyorum yani olması gereken şeyler bunlar. Başlangıç saatim sabah 10 gözüküyor ama açılış aslında 9.30 da, Çıkışım 2.30 gözüküyor ama 14.20 de sipariş geldi benim gidip gelmem işten çıkmam 15.00 oldu. İşin güzel yanından bakın birazcık bence..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    roseluslie, anlaşılan sen çalışkan bir insana benziyorsun. çalışkan insanlar her zaman kazanır. ancak bir de çalışkan insanların emeğini sömüren kurnaz insanlar vardır. bizim bütün derdimiz bu kurnaz insanlara fırsat vermeden çalışan kişinin emeğinin hakkını tam anlamı ile alabilmesi. bu kavga 200 yıldır devam ediyor. sen bugün bazı haklara sahipsen, bunu bu hakların kazanılması için mücadele eden insanlara borçlusun. bu haklar gökten zembille inmedi, pat diye bir anda önüne konulmadı. mücadele ile kazanıldı.

sen ammannn canim ne olacak onu da yaparım, bunu da yaparım diye kabul ettikçe, üzerine daha fazla yük binecektir, buna emin ol. eğer kurye isen, kuryelik yapacaksın, temizlikçi isen temizlik yapacaksın. işini mükemmel yapacaksın. sen de mutlu olacaksın, işveren de mutlu olacak, müşteri de memnun olacak.
    espresso bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aslında işveren olarak doğru olan sizin yaptığınız. sizi tebrik ederim. personelden verim almak için köle gibi çalıştırmak çok yanlış.
    personel mutlu ise emin olalım ki daha çok verim ve bol dua alınacaktır.Allah'a şükür yine kendi işimi yapıyorum.şu an için ailemle yeişebiliyorum işe.ama ileride yine mutlu personeller görücem..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomi kötü olunca sizin gibi elemanlarına iyi davranan yeteri kadar kar edemez ve iflas eder, süründüren kazanır. İnsanlar çaresizlikten kötü muameleye katlanmak zorunda kalır.

Ekonomi iyi olduğu zaman elemanlarına kötü davranan çalıştıracak insan bulamaz, sizin gibi elemanlarına iyi davranan kazanır. Çünkü insanlar üç kuruş daha fazla kazanmak için kötü muameleye tahammül etmezler.

Velhasıl serbest piyasada ekonomi iyi oldukça, bu tip sorunlar azalır. Ekonominin kötü olmasının sebebi de serbest piyasa değil, bilimum yolsuzluk, haksızlık ve her türlü hukuksuzluktur. Hakkedenin değil, onun bunun yakınının kayırılmasıdır.
    dediklerinizde haklısınız.aslında firmanın iflas etme sebebi piyasada oluşan krizdi.emin olun yıllarca ayakta kalma sebebim personellerimle iyi geçinebilmemdi.kimisinin hamile eşi olur 1 hafta izin verilir ve parası ödenirdi fazlasıyla.bazen topluca herkesi(patron olmama rağmen bende içinde dahil olmak üzere)denize,pikniğe,eğlence yerlerine götürürdüm.ve bunun karşılığında tek istenen şey işini doğru yapabilmesi ve tebessümdü
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    uzun uzun dert yanan arkadaşlar

boşuna yazmayın herkes farkında çarkın

okunmuyor göz yoruyor

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200ns
    Dediğiniz olayı çok yaşarım. Biraz fazla saf ve hayır diyemeyen bir insan olduğumdan iş kitlendiği olur ama babamda böyledir annemde. Enayi olmak deniyorsa buna fazlasıyla öyleyiz Baskın olmaya çalışıcam ama bu işimde

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)

2 gün çalıştım kazandığım param hesabıma yattı merak edenler inceleyebilir.
    Mengu16 bunu beğendi.

55 lira 38 kuruş. doya doya harca kankam.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    anlatım güzel olmuş ne desem bilemedimde neyse hayırlısı diyelim kötüde olsa tecrube kazanmışsın

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Adam 2 gün çalışmış ondan bile BES kesmişler vay arkadaş ya

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Eğitim vermeden eleman çalıştırmak iyiymiş.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

günlük 7,6 dolara denk geliyor.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)