Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taksitli altinla motor sahibi olmak NASIHAT?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi araştır bu işe girmeden önce
    Emin ol girmenin deli cesareti istedigini göreceksin
    Çevremde bu olaya 2 arkadaşım girdi
    1 tanesi araba almak için ödemesi gereken parayi ödedi alacagi arabayi ipotek ettiler 2 tane de kefil
    Eee amk o arkadaştan parayi alirken kefil göstermedi nasi olacak o iş
    1 tane si de ev için girdi ve 6 yıl sonra sistemden çıktı zarar 9000 tl nasil mi
    Biraz araştır gör
    hocam dogru soyluyorsunuz. fakat benim de iki arkadasimdan biri daire, biri araba aldi. hatta ikinci arabasini da aldi ayni sirketten. bir sorun cikmadi. tabii ki arastirip girmek gerekir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben kredi fln hiç istemeyen biriyim abi gibi banka kartı alıp orda beklentim param olmadan kimseyle konuşmakta istemedim açıkcası işimi sağlama alıp hesabıma parayı yatırdım pazarlık yapabilecek ihtiyacı acil olmayan kişilere baktım ondan sonra acil satanlara baktım kredi çekmek yerine mahallemden durumu olan bi abime açıkladım oda benim ilk motorum olacağı için hem yardımcı oldu hem bilgi verdi hem ne zaman istersen öde ister direk ister taksit taksit dedigi içinde kendimide bir başkasında zora sokmadan bankadan kredi de çekmeden istedigim gibi hallettim Allaha Şükür

Motosikleti
    TRACER 700
    Alıntı hotrob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle merhaba arkadaşlar.
    Biraz kendimden bahsederek mevzuya gireyim ufakdan. Ozel bi sirkette aylik 1700 net gelirim var. Ama birikim yapamiyorum. Zaten aldigim paranin min 1000 tl sini eve veriyorum. Onu kafadan dusuyorum. Bu para benim deil ailemin gecim derdi ). Bosuna "e aylik at koseye birikim yap be adam" demeyin olmuyor. Bi türlü başaramadım. Kredi cekme olayina girmeden (kredi cekmek kesinlikle yok ) hepsiburada vb guvenilir online alisveris sitelerinden 4 taksitle altin alip koseye atacagim. borcu 4 ay icinde kapatip sonra bu islemi tekrar yapip kendime butce cikartmayi düşünüyorum. Ardindan bu altınları bozdurup nakit olarak verip ustunude taksitle yapip veyahut direk vu mebla ile uygun bi motosiklet almayı düşünüyorum. Suan bana gelen en mantikli şey bu. Tabi altin fiyatlarinda dusme de olabilir bu risk oldugu gibi artip kar etme durumumda var. Bu kardesinize bi nasihat edin beyler bayanlar. Banka kredi cekme vs haric baska fikirleriniz varsa yazin lütfen. Simdi yardim zamani Saygilar...
    Merhaba arkadaşım
    Bence çok iyi bir yol bulmuşun krediye faize bulaşmadan mantıklı bir yol seni canı gönülden tebrik ediyorum

Yalnız birde dip not geçeyim demişin gelir 1700 -1000 elde kalır 700tl senden ricam 700 tl nin hepsine dek gelecek kadar altın almaman 3te ikisine al diğer olanıda tl de dursun ihtiyaç ların olacaktır ve uzun vadede bazen devamlı taksit ödemek diğer ihtiyaç lar olduğunda insanı hedeften caydırır bunun için
    Birde işçiligi olmayan altın al yani ya gram altın ya çerek yada hurda
    Son söylediğimi aklından çıkarma işçiligi olan ürün alırsan satarken işçilik üçretini keserler
    Umarım anlatabilmişimdir
    Şimdiden birikimin hayırlı olsun
    Saygılar

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Oncelikle merhaba arkadaşlar.
    Biraz kendimden bahsederek mevzuya gireyim ufakdan. Ozel bi sirkette aylik 1700 net gelirim var. Ama birikim yapamiyorum. Zaten aldigim paranin min 1000 tl sini eve veriyorum. Onu kafadan dusuyorum. Bu para benim deil ailemin gecim derdi ). Bosuna "e aylik at koseye birikim yap be adam" demeyin olmuyor. Bi türlü başaramadım. Kredi cekme olayina girmeden (kredi cekmek kesinlikle yok ) hepsiburada vb guvenilir online alisveris sitelerinden 4 taksitle altin alip koseye atacagim. borcu 4 ay icinde kapatip sonra bu islemi tekrar yapip kendime butce cikartmayi düşünüyorum. Ardindan bu altınları bozdurup nakit olarak verip ustunude taksitle yapip veyahut direk vu mebla ile uygun bi motosiklet almayı düşünüyorum. Suan bana gelen en mantikli şey bu. Tabi altin fiyatlarinda dusme de olabilir bu risk oldugu gibi artip kar etme durumumda var. Bu kardesinize bi nasihat edin beyler bayanlar. Banka kredi cekme vs haric baska fikirleriniz varsa yazin lütfen. Simdi yardim zamani Saygilar...
    Kardesim arkadas cevren varsa gun falan yapin 10 kisi olsa ceyrek altin fiyatindan yaklasik 2300 TL yapar. Faiz olayida olmaz boylece hem bakarsin ilk sana denk gelir ;) :D
    hotrob bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    borsadan anlayan varsa konular açılmışken sorayım bir miktar param var altın yaptırmak istiyorum şuan yaptırsam zarar eder miyim

Motosikleti
    falcon flash 100
    arkadaşım alternatif olsun diye yazıyorum. boş zamanlarında yapabileceğin ek gelir sağlayacak bir iş bulsan hedefine daha çabuk ulaşacağın kanaatindeyim. hem aile bütçene de katkı olur. biraz yorulursun ama sonu iyi olur.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Taksitle altin pahaliya gelir, cocukmusun birikim yapamam diye korkuyorsun.. her ay 1 adet nakitte indirimli ceyrek altin al. Taksite girerkesen 1 yilda 1 ceyrek altin eksik biriktirirsin..
    Zorlu gunlerden geciyoruz kredi kartina yuklenme bak bankaci yakinim var cok moreli bozuk gidisat kotu diyor banka kredileri geri odemeler patlamis millete geri odeme yapilandirmasi yapmakla ugrasiyoruz cok kotu durumlar diyor.. suan motor hayalleri kuruyor olabilirsin ama 3 kurusa muhtac olunacak gunlere dogru hizla gidiyoruz. Sonumuz hayir li olur insallah...

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah güzel kardeşim. Mevduat,altın,döviz,hisse senedi,devlet tahvili, özel sektör bonosu ve de katılım.

Bunların hepsi bir tencerede kaynar.Önemli olan emek olmadan 'paraya para katma'dır.İsmi ya da hangi dilde olduğu değil.

Kelebek etkisini bilir misin.Şu an içtiğimiz çaydan, aldığımız et'e, aldığımız maaşa aynı dünyanın içinde hepsi, takas sistemine

geçemeyeceğimize göre.Ama önemli olan insanın içinin rahat etmesi, saygı duyuyorum.Neresinden başlayalım neresini anlatalım.

Şu durumda nakit çeyrek alımından başka tavsiye aklıma gelmiyor.Hem zorlandığın ya da acil bir ihtiyacın olduğunda

o ay almama gibi şansında olur böylelikle. İnşallah istediğin motosikleti alırsın birgün..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    borsadan anlayan varsa konular açılmışken sorayım bir miktar param var altın yaptırmak istiyorum şuan yaptırsam zarar eder miyim
    Kısa vadede bozduracaksanız zarar edebilirsiniz. Ama en az 1 yıl bozdurmam derseniz kesin değil ama büyük ihtimalle zarar etmezsiniz.
    shooter1 bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah güzel kardeşim. Mevduat,altın,döviz,hisse senedi,devlet tahvili, özel sektör bonosu ve de katılım.

Bunların hepsi bir tencerede kaynar.Önemli olan emek olmadan 'paraya para katma'dır.İsmi ya da hangi dilde olduğu değil.

Kelebek etkisini bilir misin.Şu an içtiğimiz çaydan, aldığımız et'e, aldığımız maaşa aynı dünyanın içinde hepsi, takas sistemine

geçemeyeceğimize göre.Ama önemli olan insanın içinin rahat etmesi, saygı duyuyorum.Neresinden başlayalım neresini anlatalım.

Şu durumda nakit çeyrek alımından başka tavsiye aklıma gelmiyor.Hem zorlandığın ya da acil bir ihtiyacın olduğunda

o ay almama gibi şansında olur böylelikle. İnşallah istediğin motosikleti alırsın birgün..
    'paraya para katma olup olmadığı' şeklinde düzeltip yanlış anlaşılmaya mahal vermiyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Borsadan anlarım, fakat aralarında doğrusal bi korelasyon yoktur.Yanıltıcı olabilir.Ve birincil alanım altın

değil bu arada.Ne zaman satarsan zarar eder misin? Fiyatını spekülatif hareketler, dünyadaki altın arzı ile ilgili

değişimler,teknik durumu,dövizin durumu, dünya bazında piyasa yapıcılar beliryeceğinden zor bir soru. Riski

dağıtmak iyidir.Ayrıca aldığından yüksek bir fiyata satmak kar etmek değildir unutma derim.Fakat genel olarak

söyliyeyim bikaç ay bekletebilirim dersen tl bazında zarar etmezsin gibi duruyor.Maalesef!

'Yatırım tavsiyesi değildir' vebal almak istemem kesinlikle 'al' ya da 'alma' demiyorum.
    shooter1 bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Maasinizi nereden alıyorsunuz? Elden mi? Banka dan cekiyorsaniz sizlerin mantiigi ile hep haram yiyorsunuz. Birakin su faiz haram islerini. Peygamber efendimiz donemindeki faiz ile gunumuz faizi bir mi? Kaldi ki Peygamber donemi olaylarini ne olcude idrak edebiliyorsunuz? O zaman vesikalik da cektirmeyin arkadaslar haram ya. Hatta ilginizi cekebilir dia islam absiklopedisi hz.omer maddesi olmasi lazim bir goz atin isterseniz icki ile ilgili kisima. Bu guzel dinimizi uc bes sozde cemaat ehlinin eline oyuncak ederseniz bankayla sorun yasadiginda faizi haram eder bmw arac tahsis etmezse araba da haram der. Dinimi, akil dini aklinizi kullanin lutfen. Nacizane kendi fikrimdir. Saygilar.
    pea bunu beğendi.

''altın yaptırmak istiyorum şuan yaptırsam zarar eder miyim''

Az önce yazmayı unutmuşum değiştiremiyorum da.Konjonktür olarak tl bazlı daha aşağılara gelebilir gibi görünüyor.'Mal alırken kazanılır' bu işlerde de geçerli.Al-alma demiyorum yine.

ökredi kartına taksit yaptır.borç net olur en azından.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa vadede bozduracaksanız zarar edebilirsiniz. Ama en az 1 yıl bozdurmam derseniz kesin değil ama büyük ihtimalle zarar etmezsiniz.
    dünya piyasasını falan biraz takip ettik ama çok karışık ne olacağını kestirmek mümkün değil

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Memleket piyasasında herşey uzun vadede yükselir, dünya piyasası kısa vadeli hareketler için etkili.

hotrob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Loading
    Birakmiyorum faiz haram islerini. Baslikta da belirtmişim germeyelim ortamı. Tum abilere kardeslere degerli yorumlari icin teşekkürler. Muhtemelen önümüzdeki hafta grm altin aliyorum suan 10 gr 4 taksitle alicam. Hayirlisi..

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    Birakmiyorum faiz haram islerini. Baslikta da belirtmişim germeyelim ortamı. Tum abilere kardeslere degerli yorumlari icin teşekkürler. Muhtemelen önümüzdeki hafta grm altin aliyorum suan 10 gr 4 taksitle alicam. Hayirlisi..
    Taksitle altın almakta caiz değil ki kardeşim, sonuçta nefis mücadelesi bu, yenilme derim . gel çeyrek altın v.s. al girme taksit işine.

(kararınızı görünce (biraz üzüldüm açıkcası) dün yazmak istemedim, bugün özelden yazayım dedim fakat belki birileri daha ilgilenir diye buradan yazmaya karar verdim kusurum varsa affola)
    hotrob bunu beğendi.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bir işletme fakültesi mezunu olarak 1 yıl beklemezsen,aldığın altını kısa vadede bozdurursan,kar etsen bile bunu uzun vadeye yayarsan büyük ihtimalle zarar etmiş olacaksın(Görece fiyat üzerinden ''Motor=Altın'').
    Kredi çekmek bana göre mantıklı 24 ay vadeli 10.000 TL kredinin ortalama geri ödemesi 12.000 TL'dir ve ayda 490-500 tl taksidi olur
    hotrob bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hedeflediginiz motosiklet nedir ?

Max bütçe vb ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler