Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Beklemek mi, ucuz bir şey ile başlamak mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprü ve viyadükten geçerken de hava rüzgarlıysa 120 kg motor hatalarını çok güzel telafi eder Azraille dans edersiniz. Ne saçma bi kavram hatayı telafi etmek .Benim hatadan anladığım frene sert basmak=ABS virajda vitesle oynamak=kaydırmalı debriyaj . Şehiriçinde zevk alırsın herkes bekler fıtı fıtı gidersin de azcık bi uzun düzlüğe çık 110 u geçememek hayattan ne soğutur anlayamazsınız
    150cc, 140kg, 17 hp motorumla bu dediklerinizi henüz hiç yaşamadım, daha öncekilerle yaşadım mı evet yaşadım ve bu da sürüş tecrübesidir. İleride bunları bilerek daha deneyimli olarak o rahat büyük cc lere binmiş olursunuz. Herkesin kendi tercihi, isterseniz 1000cc ile başlayın beni ilgilendirmez ama arkadaş bir soru sormuş o mu bu mu diye ben de kişisel fikrimi beyan ettim. Dileyen istediğini alsın, hayat da can da sizin. Bazen gerçekten insan ne diye yazıyorum ki diyor, siz de bana bunu sordurttunuz ve yine yıllar önce verdiğim kararı neden bzoduğumu da sorgulattınız, teşekkürler. Yazmamak lazım esasında, nasılsa birileri sizi çürütmek, karşı saldırıya geçmek için hazırda bekliyor. Dilediğinizi alın kardeşim, benim yazdıklarımı da dikkate almayın.
    Bu arada hatayı telafi etmek hiç ama hiç saçma bir kavram değil, insan hatalarını düzelte düzelte öğrenir ve gelişir. Ayrıca ben tolere etmekten bahsetmiştim. Telafi başka şey.
    Aman yahu, elimi yorduğuma değmez, yazıyorum işte, siz bildiğinizi okuyun kardeşim en doğrusunu siz bilirsiniz.
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "ieu35turkey" Ben de öyle yapacaktım da yazan bi arkadaş da olmuş o konuda. Bizim buranın trafik biraz sıkıntılı herhalde o konuda. Benden önce gidip deneyen arkadaşım yapabilseydi bende yapacaktım o dediğin tarz bir şey Bu arada ekipmandan kastın almayı düşündüklerim dediğim kısmı da tamamlamam mı ?
    "Quad87" CBF nin tipi konusunda kesinlikle katılıyorum Birçok küçük cc motor birbirine benziyor. Bunlara istisnalar da piyasada yeni olduğundan kimse almıyor ve bu da onlarla ilgili kullanıcı yorumu bulmamıza engel oluyor. Ben de sizin gibi düşünüyordum. Kardeşim hep diyor ki, " Abi park ettikten sonra dönüp bakıp mutlu olamayacaksan ne gerek var". Ama araba sürmeyi gerçek anlamıyla ne zaman öğrendim diye düşünüyorum. Çok eski model bi araba almıştık. O dönem durumumuz çok kötüydü ama araba lazımdı. Babam anahtarın birini bana verdi. Parçası ucuz nasıl olsa öğren dedi. Yoksa 2 hafta da olmasada 2-3 ayda cbf den sıkılabilirim
    "bilirkişi" Önceliğim uzun yol yazmamdaki sebep de o aslında. Yoksa her motorla şehir içinde bir noktadan bir noktaya gidilebilir. Ama uzun yolda eğer belli hızların üzerine çıkamıyorsak bunun çok riskli olacağını düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150cc, 140kg, 17 hp motorumla bu dediklerinizi henüz hiç yaşamadım, daha öncekilerle yaşadım mı evet yaşadım ve bu da sürüş tecrübesidir. İleride bunları bilerek daha deneyimli olarak o rahat büyük cc lere binmiş olursunuz. Herkesin kendi tercihi, isterseniz 1000cc ile başlayın beni ilgilendirmez ama arkadaş bir soru sormuş o mu bu mu diye ben de kişisel fikrimi beyan ettim. Dileyen istediğini alsın, hayat da can da sizin. Bazen gerçekten insan ne diye yazıyorum ki diyor, siz de bana bunu sordurttunuz ve yine yıllar önce verdiğim kararı neden bzoduğumu da sorgulattınız, teşekkürler. Yazmamak lazım esasında, nasılsa birileri sizi çürütmek, karşı saldırıya geçmek için hazırda bekliyor. Dilediğinizi alın kardeşim, benim yazdıklarımı da dikkate almayın.
    Ben şahsen birileri gelip bu yazdıklarımı okuyup da bana bir şeyler anlatmaya çalışıyorsa bunun kesinlikle bana yardım amaçlı olduğuna inanıyorum ve buna gerçekten minnettar oluyorum. Dediğiniz şey bunları da yaşayıp görüp tecrübe etmenin mantıklı olacağı ise size katılıyorum. Bu noktada benim biraz da rahatsız olma sebebim, ben hiçbir şeyi satma amacıyla almamak gerektiğine inanan biriyim. Ama şu olduğum noktada kolay satabileceğim bir motor seçmek zorunda olmak da hoşuma gitmiyor. Tekrar teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence bekle kim ne derse desin bekle.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Bence bekle. Cebine bak sen boşver milleti. Hem içine sinen motor neyse onu al. ybr cbf cbr hangisi içine siniyosa onu al. Ben tam 1 yıl bekledim param yoktu ne yapim. Sonra rastgele gezerken bi motor gordum 150 z one idi oda. Sonra bindim felan çok hoşuma gitti. cbf 6500 liraydı. Ben 4500 e aldım 150 z-one'yi. Ben aldıktan sonra da tam bin lira zamn geldi. Sitesinden bakabilirsin de. Kısacası bekledğime değdğini düşünüyorum sana da tavsiye ederim
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Yorumlar için tekrardan teşekkürler Ehliyeti alır almaz dediğim gibi test etmeye başlamak mantıklı olacak gibi. Eğer içime sinen bir motor olursa beklemem. Ama sırf almış olmak için de almam. Trafik sigortası en az 1800 çıkar diyorlar. O beni korkutuyor. Mesela şu an bütçem sıfır cbf ye yetiyor. Ama böyle astronomik bir sigortayı da işin içine katınca maksimum 5000 liralık motor parası kalır geriye. O sigorta işini iyice araştıracağım. Eğer böyleyse gerçekten şu an en iyi ihtimalle 1-2 ay beklemem gerekebilir cbf veya ybr fiyat bandı için.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence bekleyip en iyisini almak için biraz bekleyin

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bence uygun fiyatlı satarken de çok zarar ettirmeyecek bir modelle bir an önce başla, eğitim çok faydalı olsa da aktif olarak sürerek eğitimde öğrendiklerini tecrübeye çevir, hem bu şekilde daha güçsüz, başlamaya daha uygun, parçası daha makul bir motorla başlamış olursun, gelecek sezona da motorunu değiştirir bi 250 lik alırsın, istediğin motor için bütçeni ayarlarken bir sezon boşa geçmesin

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sakinan goze cop batar. Hemen en hayalindeki yerine cirkin bir seyle baslayip asil hayaline olagan gidisatla ulastiginda her zaman daha guzel oluyor.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı karadag.05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bekle. Cebine bak sen boşver milleti. Hem içine sinen motor neyse onu al. ybr cbf cbr hangisi içine siniyosa onu al. Ben tam 1 yıl bekledim param yoktu ne yapim. Sonra rastgele gezerken bi motor gordum 150 z one idi oda. Sonra bindim felan çok hoşuma gitti. cbf 6500 liraydı. Ben 4500 e aldım 150 z-one'yi. Ben aldıktan sonra da tam bin lira zamn geldi. Sitesinden bakabilirsin de. Kısacası bekledğime değdğini düşünüyorum sana da tavsiye ederim
    z-one farklı diyorlar doğru mudur.Sıkıntılı mı parçası ucuz mu yakıtı falan nasıl.

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    Hocam alın CBF, YBR başlayın, paranızı topladığınızda hayalinizdeki motoru alırsınız bu arada edindiğiniz tecrübe ve aldığınız keyif yanınıza kar kalır. Ayrıca basamak basamak çıkmanın keyfi ayrı olur diye düşünüyorum.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bence ufak cc ve plastiği az, koruma demiri bol ybr cbf apache gibi binek motorlar ile başlamak daha mantıklı. böyle düz motorlar kullanmak aslında bana daha çok keyif veriyor. kirli bırak, deponun dibine kadar kullan, dağa bayıra vur bana mısın demez.
    zaman geçtikçe kullanım tarzınız oluşur ve belki cbr yerine 2. motoru bir cruiser veya enduro tercih edebilirsiniz.

Herkese yorumları için çok teşekkür ederim
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ufak cc ve plastiği az, koruma demiri bol ybr cbf apache gibi binek motorlar ile başlamak daha mantıklı. böyle düz motorlar kullanmak aslında bana daha çok keyif veriyor. kirli bırak, deponun dibine kadar kullan, dağa bayıra vur bana mısın demez.
    zaman geçtikçe kullanım tarzınız oluşur ve belki cbr yerine 2. motoru bir cruiser veya enduro tercih edebilirsiniz.
    Tarz konusunda haklı olabilirsiniz. SS istiyor olsam da diğer tarz motorların da neredeyse hepsini gerçekten seviyorum. Aradaki fark deneyim ile oluşacaktır elbette.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim merhaba;

Ucuz ürün alacak kadar zenginsen lafım yok..

Sağlıcakla...

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim merhaba;

Ucuz ürün alacak kadar zenginsen lafım yok..

Sağlıcakla...
    Çok net bir cevap oldu abi Teşekkürler yorumun için. Ybr ve Cbf için yorumunu öğrenebilir miyim ? Demek istediğim onlar da bu kategoriye dahil veya yakın mı sence ? Çünkü ucuz ve bütçemin sigortayı hesap etmediğim hali bu motorlara yetiyordu. Yine en iyi ihtimal sigorta parası için 2 ay daha bekleyip Cbf veya Ybr almak da seçeneklerim arasında.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok net bir cevap oldu abi Teşekkürler yorumun için. Ybr ve Cbf için yorumunu öğrenebilir miyim ? Demek istediğim onlar da bu kategoriye dahil veya yakın mı sence ? Çünkü ucuz ve bütçemin sigortayı hesap etmediğim hali bu motorlara yetiyordu. Yine en iyi ihtimal sigorta parası için 2 ay daha bekleyip Cbf veya Ybr almak da seçeneklerim arasında.
    Rica ederim kardeşim,söz konusu,iki modelide sürdüm,sürücü kursunda cbf150 kullandım boyum 1.88 kilom 85 sürüş konforu ve ergonomisi

güzeldi,ybr125'te kullandım sağlam ve rijit makinadır,sorunsuz,ama bana cbf konforunu yaşatmadı(boy 1.88 olduğu için),buradan şu detaya değineceğim MOTOSİKLET

İÇİN;BOY+KİLO+SÜRÜŞ POZİSYONU=ERGONOMİ... şahsi önerim ve tecrubelerim; boyum max:1.80 olsaydı kesinlikle ybr alırdım....

Bunları göz önüne alarak iki modelide incele,deneyimle...

Sağlıcakla....

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim kardeşim,söz konusu,iki modelide sürdüm,sürücü kursunda cbf150 kullandım boyum 1.88 kilom 85 sürüş konforu ve ergonomisi

güzeldi,ybr125'te kullandım sağlam ve rijit makinadır,sorunsuz,ama bana cbf konforunu yaşatmadı(boy 1.88 olduğu için),buradan şu detaya değineceğim MOTOSİKLET

İÇİN;BOY+KİLO+SÜRÜŞ POZİSYONU=ERGONOMİ... şahsi önerim ve tecrubelerim; boyum max:1.80 olsaydı kesinlikle ybr alırdım....

Bunları göz önüne alarak iki modelide incele,deneyimle...

Sağlıcakla....
    Tamamdır Tekrardan teşekkür ederim. Ben de 1.82 Boy 70 Kg ım. İkisini de test edip ona göre alıp almamaya ve alacaksam hangisini alacağıma karar vermeye çalışacağım.
    levend84 bunu beğendi.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Kardesim yaşadığın ve düşündüğün hayal ettigin seyleri bende yaşadım. Adana da yaşıyorum. Ne alsam ne etsem kararsiz kalmıştım sonra en kötü karar kararsizliktan iyidir dedim. Cbr 125 aldim. Mutluyuz. Seviyoruz. Suan hala adanadaysan görüşelim. Tecrubelerimi yasadiklarimi anlatayım. Motoruma bin. Istersen gez biraz. Sana uyuyor mu uymuyor mu gör. Bende bir arkadas kazanmış olurum. Istersen telefon numarami atarim özelden. Ismim furkan bende Çukurova da okuyorum. Cevabını bekliyorum

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim yaşadığın ve düşündüğün hayal ettigin seyleri bende yaşadım. Adana da yaşıyorum. Ne alsam ne etsem kararsiz kalmıştım sonra en kötü karar kararsizliktan iyidir dedim. Cbr 125 aldim. Mutluyuz. Seviyoruz. Suan hala adanadaysan görüşelim. Tecrubelerimi yasadiklarimi anlatayım. Motoruma bin. Istersen gez biraz. Sana uyuyor mu uymuyor mu gör. Bende bir arkadas kazanmış olurum. Istersen telefon numarami atarim özelden. Ismim furkan bende Çukurova da okuyorum. Cevabını bekliyorum
    Öncelikle çok teşekkür ederim yorumun için Furkan Yukarılarda adımı yazdım mı hatırlamıyorum ama ben de Fırat. Memnun oldum. Yardımcı olmak istediğin için de ayrıca teşekkür ederim. Evet Adana'da yaşıyorum zaten. Çukurova'da okuyorum. Haberleşelim müsait olduğun bir zaman. Şimdi saat 10 daki mübarek öğrenci eşyası büt sınavına girmek için çıkmam lazım Görüşmek üzere

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Önceden ekipman alman ve almayı planlaman çok güzel. Akıllı adamsın demekki.

Şimdi hocam bence öncelikle kendine bir bellik de al. Böbrek koruyucu da deniyor. Alt omurilik, kuyruk sokumu, bel gibi hayati yerleri koruyor. Fiyatları da ucuz. 50-100 liraya iyi bir tane alınyor. Faydası paha biçilemez. Montların korumaları sırt ortasında bitiyor. Bunlar, sırt ortasından daha aşağı kadar koruma sağlıyor. Bel ve böbreğinin rüzgarda üşümesini de engelliyor.

Söylendiği gibi bekleme zamanın ebediyete erebilir. Motosiklet fiyatları 2 senede 2 ye katlayabiliyor. Ama gelirler genelde 2 senede %50 artarsa çok iyi oldu deniyor. Yani 2017 de 16 bin liralık motor 2019 da 30 bin oluyor. Sen 2017 de yılda 16 bin kazanırsan 2019 da en çok 24 bine falan çıkıyorsun. Yani motor ellerinden uçuyor.

Bence hemen ufak birşey al ve başla. Elinde ekipmanlar evde tozlanırken motora binememek seni üzer. Karenajsız motorla uzun yol yapılmaz, rüzgardan etkilenir gibi düşünceleri de kafandan at.

Hayırlı sürüşlerin olsun.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok teşekkür ederim yorumun için Furkan Yukarılarda adımı yazdım mı hatırlamıyorum ama ben de Fırat. Memnun oldum. Yardımcı olmak istediğin için de ayrıca teşekkür ederim. Evet Adana'da yaşıyorum zaten. Çukurova'da okuyorum. Haberleşelim müsait olduğun bir zaman. Şimdi saat 10 daki mübarek öğrenci eşyası büt sınavına girmek için çıkmam lazım Görüşmek üzere
    Bende okuldayim benimde butum var özelden numarani yaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)