Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

PSU'dan Akü Şarj Etme Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    aynı sistemi led aydınlatma için kullanıyorum bir sorun olmaz. Zaten sağlıklı bir akü tam kapasitesine ulaşınca akım çekmeyi bırakıyor. Elimde 14v 90A trafo var genellikle büyük aküleri şarj için kullanıyorum. Üstünde de ampermetre var. Boş 60A lık akü tamamen boşken 10A 14A arası akım çekiyor. Şarj oldukça bu değerler 3-4A ya kadar düşüyor.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum neden motoru vurdurarak veya başka motordan takviye ile çaliştırmıyorsun

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum neden motoru vurdurarak veya başka motordan takviye ile çaliştırmıyorsun
    motor şu an depoda ve ben kaporta aksamı,elektrik tesisatı,karbüratör gibi tüm parçalarını söküp sadece şasive moto bloğunu bıraktım.eski bir motor olduğu için tüm parçaları elden geçirip elimden geldiğince yenileyeceğim.o yüzden motorun çalışması için gereken parçayı takıp ilk önce aküyü neden şarj etmediğine bakıp sorunu gidericem..bu yüzden vurduramam.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vidalama aleti sarji ile bir arkadas yapmisti.
    Su konuya bir bak istersen

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...rz-cihazi.html

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Hiç uğraşmayın, olmazlarını arkadaşlar yazmışlar zaten.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisa...-12v-257622768

Alın kullanı motosiklet aküsü için yeterli bir ürün, aynısından kullanıyorum.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    boş zamanım olursa psu dan akü şarj cihazı yapıcam bende boşta psu var uğraşasım yok ama bakalım

Hazır akü ile ilgili bir konu açılmışken ben de bir soru sormak istiyorum. Motosiklet aküsünü söküp araba aküsüyle şarj edebilir miyim?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    edebilirsin

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    hocam bu led trafosu şu anda aküye 12v akım veriyor.13 ve üzaeri vermesi gerekmiyor mu akünün tam şarj olması için?

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu led trafosu şu anda aküye 12v akım veriyor.13 ve üzaeri vermesi gerekmiyor mu akünün tam şarj olması için?
    kablo bağlantılarının sağ köşesinde bir adet potans var, çeyrek tur sola ve sağ döner, saat yönü 14v oluyor aküye bağlayınca 13,7/13,9 veriyor, diğer taraf ise 10v düşürüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kablo bağlantılarının sağ köşesinde bir adet potans var, çeyrek tur sola ve sağ döner, saat yönü 14v oluyor aküye bağlayınca 13,7/13,9 veriyor, diğer taraf ise 10v düşürüyor.

http://i.hizliresim.com/l3ny0p.jpg
    ustam teşekkür ederim 14v oldu.14.4 volt en ideali ama sanırım 14v ile şarj olursada bu da yeterli olucaktır

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Model uçakla uğraşan biri olarak şunu tavsiye edim eğer akünüz uzun süre kullanılmamışsa yani biz diplemiş deriz uygun şarj cişhazı ile şarj etmeye çalışsanız dahi şarj oluyormuş gibi görünsede aslında % 25 30 kapasiteyi geçemez.Eğer ki gözler ölmediyese yapmanız gereken şoklama yapmaktır bunu da bilen birine sorun yani şarj etmeden önce Nimh tarzında şarj ediyormuş gibi elektrik vererek şoklama yapın yada artı eksi çaprazm vererek yaparlar ama ben bunu hiç denemedim.En güzeli elektrikle şokla sonra şarj tekrara dejarj ve şokla ve şarj ettiğiniz zman &70 üzeri verim alırsınız.Ama illaki bu işleri ya bilmeniz yada bilen biriyle yapmanızda fayda var söylediklermin sırası akünün durumuna göre değişebilir o yüzden.biraz uzun oldu ama.
    Adana dan selamlar...

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Model uçakla uğraşan biri olarak şunu tavsiye edim eğer akünüz uzun süre kullanılmamışsa yani biz diplemiş deriz uygun şarj cişhazı ile şarj etmeye çalışsanız dahi şarj oluyormuş gibi görünsede aslında % 25 30 kapasiteyi geçemez.Eğer ki gözler ölmediyese yapmanız gereken şoklama yapmaktır bunu da bilen birine sorun yani şarj etmeden önce Nimh tarzında şarj ediyormuş gibi elektrik vererek şoklama yapın yada artı eksi çaprazm vererek yaparlar ama ben bunu hiç denemedim.En güzeli elektrikle şokla sonra şarj tekrara dejarj ve şokla ve şarj ettiğiniz zman &70 üzeri verim alırsınız.Ama illaki bu işleri ya bilmeniz yada bilen biriyle yapmanızda fayda var söylediklermin sırası akünün durumuna göre değişebilir o yüzden.biraz uzun oldu ama.
    Adana dan selamlar...
    akü 1 aydır kullanılmıyordu.10v elektrik vardı hali hazırda içinde.bu aldığım led trafosu ile 12v'a çıktı ve devam ediyordu fakat led trafosu kendi kendine bozuldu hiçbirşey anlamadım

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü 1 aydır kullanılmıyordu.10v elektrik vardı hali hazırda içinde.bu aldığım led trafosu ile 12v'a çıktı ve devam ediyordu fakat led trafosu kendi kendine bozuldu hiçbirşey anlamadım
    bu arada şarj etmeden önce sulu akü ise mutlaka kontrol edin. Petekler de su yoksa akü şarj esnasında kullanılamayacak hale gelecektir bilginiz olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)