Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hırsızlara karşı bir caydırıcı yöntem daha

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapan ülkeler var ama bir işe yaramıyor.
    Hırsızlık aynen devam.
    Çözüm değil yani.
    Bacaklarinida keselim ozaman...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    1. Hırsızın kamerayla işi olmaz. Kafada kask elde eldiven sır olup gider.

2.Hırsızları caydırmak için bulduğun şeyi burda böyle paylaşırsan o hırsızlar caymaz,üstüne motorunu çalar üstüne o kameranı çalar troller seni.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarar yarar hemde mükemmel şekilde yarar,,eli kesilen bidaha zaten yapamaz ve otomatikman bu adam devre dışı kalır,,bunu gören potansiyel hırsızlar bile bile ellerinin kesilmesini kabulmü edecekler sence,,mesela sen kendini hırsızın yerine koy ,etrafta örneklerini gördüğün halde ellerinin kesileceğini bile bile yaparmısın,,kesinlikle yapmazsın
    İnternette yüzlerce kolu bacağı kesilmiş, kanser olmuş insan videosu var.
    Televizyonlar sabahtan akşama kadar içmeyin şu mereti diye yayın yapıyor.
    Milyonlarca insan hayatını, sağlığını kaybetmiş.
    Ortalık pişmanlık mesajları ve röportajları ile dolu.
    Buna rağmen millet fosur fosur sigara içiyor.

Ortaçağ avrupasında bırak kol bacak kesmeyi insanları diri diri yakarak acılar içinde öldürdüler buna rağmen cadılık diye tanımladıkları suçu bitirmeyi bırak azaltamadılar bile.

Arabistan'da ve bir kaç ülkede daha el kesme ve recm cezası uygulanıyor ne hırsızlık bitti, ne zina.

Yani bunlar işe yaramıyor.
    Amerika'da idam cezası var dünyanın en çok suç işlenen ülkelerinden biri.

Velhasıl, kol bacak kesme, kafa koparma gibi cezaların suçu önlemediğini insanlık yüzyıllar boyunca deneyimleyip öğrendi.
    Daha hala bunda ısrar etmenin insanlığın onca zamanda katettiği yolu tekrar dolaşmaktan başka bir sonucu yok.

Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bacaklarinida keselim ozaman...
    Şaka bir yana senin tespitin yukarıdaki arkadaşın da kafasında asıl amaç olan intikam alma isteğinin bir tezahürü.
    Yani asalım keselim muhabbeti yapanların derdi suçu önlemek değil, intikam almak.
    Tabi böyle olunca sorun çözülmediği gibi suç artarak devam ediyor.
    Yani senin motosikletini çalanın kolunu bacağını keserek intikamını alıyorsun ama bu sefer bir başkası gelip çalıyor.
    Sert ceza belki yüreğini soğutuyor ama motosikletini korumuyor.
    Yine tedirgin, yine çalınma korkusuyla yaşamaya devam ediyorsun.

Velhasıl amerikayı yeniden keşfetme rüyası görenlere engel olmak istemem ama hep aynı sonucu aldığın yöntemlerde ısrar etmek ahmaklık olur.
    senselesss, bpak, pea ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Geri dönüşü olmayan cezalar vermek çözümden çok mağduriyet oluşturur.Hangi adalet sistemine güvenerek vereceksin böyle cezalar.Dün vatan haini diye içeri atılanlar idam olsaydı idam ederlerdi.Şimdi suçsuz oldukları anlaşıldı.İdam etseler ne olacaktı.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    yakalanan hırsızların elini ayağını kesip caydıracak bir yasamız olmadığına göre'ki darbeci vatan hainlerini bile idam edemiyoruz,,ozaman kendi önlemimizi almamız gerekiyor

oda,,motorumuzuçok sağlam kaliteli zincirle sağlam bir yere bağlayıp kaliteli alarmlı disk kilidi ile takviye etmek ve extradan alarm takmak,son olarakta üstüne branda geçirip kapatmak
    bunlar en iyi önlemler,ama insanoğlu bir zaman sonra bunları tak çıkar yapmaktan sıkılıyor ve boşlamaya başlıyor,hırsızlarda böyle bir zamanı gözlediğinden olan oluyor

siz siz olun kesinlikle üşenmeyin

ben motorumla gittiğim her yerde,motorun başından 5 dakika bile ayrılacak olsam hiç üşenmeden alarmlı disk kilidini takıyorum,,şeytan içimden (yaa 2 dakkada bişey olmaz boşver takma) diyor ama dinlemiyorum onu ve takıyorum
    içimde rahat oluyor
    tavsiyem kesinlikle üşenmeyin takın çıkarın önleminizi alınki üzülmeyesiniz

döndüğünüzde motorunuzu yerinde bulamamak,başınızdan kaynar suyun dökülmesi,çok kötü bir duygu,ALLAH kimsenin başına vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geri dönüşü olmayan cezalar vermek çözümden çok mağduriyet oluşturur.Hangi adalet sistemine güvenerek vereceksin böyle cezalar.Dün vatan haini diye içeri atılanlar idam olsaydı idam ederlerdi.Şimdi suçsuz oldukları anlaşıldı.İdam etseler ne olacaktı.
    suçsuz yere kimseye ceza veremezsin zaten kesinlikle suçu sabit olacak,,darbeci vatan hainlerinin suçsuz olduğunumu iddia ediyorsun sen anlamadım

hırsızın ne mağduriyeti olur arkadaşım,hırsızımı savunuyosun sen,zaten yasalar yeteri kadar savunuyor

hırsızı savunanın kendiside hırsızdır,başka açıklaması yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

İnternette yüzlerce kolu bacağı kesilmiş, kanser olmuş insan videosu var.
    Televizyonlar sabahtan akşama kadar içmeyin şu mereti diye yayın yapıyor.
    Milyonlarca insan hayatını, sağlığını kaybetmiş.
    Ortalık pişmanlık mesajları ve röportajları ile dolu.
    Buna rağmen millet fosur fosur sigara içiyor.

Ortaçağ avrupasında bırak kol bacak kesmeyi insanları diri diri yakarak acılar içinde öldürdüler buna rağmen cadılık diye tanımladıkları suçu bitirmeyi bırak azaltamadılar bile.

Arabistan'da ve bir kaç ülkede daha el kesme ve recm cezası uygulanıyor ne hırsızlık bitti, ne zina.

Yani bunlar işe yaramıyor.
    Amerika'da idam cezası var dünyanın en çok suç işlenen ülkelerinden biri.

Velhasıl, kol bacak kesme, kafa koparma gibi cezaların suçu önlemediğini insanlık yüzyıllar boyunca deneyimleyip öğrendi.
    Daha hala bunda ısrar etmenin insanlığın onca zamanda katettiği yolu tekrar dolaşmaktan başka bir sonucu yok.

Şaka bir yana senin tespitin yukarıdaki arkadaşın da kafasında asıl amaç olan intikam alma isteğinin bir tezahürü.
    Yani asalım keselim muhabbeti yapanların derdi suçu önlemek değil, intikam almak.
    Tabi böyle olunca sorun çözülmediği gibi suç artarak devam ediyor.
    Yani senin motosikletini çalanın kolunu bacağını keserek intikamını alıyorsun ama bu sefer bir başkası gelip çalıyor.
    Sert ceza belki yüreğini soğutuyor ama motosikletini korumuyor.
    Yine tedirgin, yine çalınma korkusuyla yaşamaya devam ediyorsun.

Velhasıl amerikayı yeniden keşfetme rüyası görenlere engel olmak istemem ama hep aynı sonucu aldığın yöntemlerde ısrar etmek ahmaklık olur.
    boşversene sen,suç tamamen bitmez sıfır olmaz ama çok çok çok az olur,arabistan ile ülkemizi bir mukayese et bakalım

orda gümrükten girerken koca yazılarla bu ülkede uyuşturucu kullanmak ve üzerinde bulundurmanın cezası ölümdür yazıyor,maçan yiyosa yap

zina hırsızlık ordada olur sıfır olmaz ama uygulanan ceza senede bikaç taneyi geçmez ,,ya ülkemizdeki hırsızlık ve zinanın sayılarını düşünün vede cezalarını düşünün,

burda haksız yere insan öldürüyor ,en fazla 3-5 senede çıkıyor ,sen istermisin aileni haksız yere öldüren birinin 5 sene yatıp çıkmasını ve yanına kar kalmasını
    arabistanda birini haksız yere öldürürsen,cezası öldürülenin ailesinin önünde kafası kılıçla kesilmek,kısasa kısas,tabi öldürülenin ailesi af edebiliyor oda var,,sonuç ortada,,
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben darbeci vatan hainlerinin içeri attıklarından bahsediyorum.Yargı sistemi hiçbir zaman mükemmel olmaz illa hataları aksaklıkları olur.Cezaların caydırıcı olmadığını bende biliyorum ama ne şu andaki sistem doğru nede insanların elini ayağını kesmek.

Bu arada biraz ağır yazmışsın hiç yazmamışsın diye kabul ediyorum.

Motosikleti
    Honda
    Yeruçağı
    Sen niye hırsızlık yapmıyorsun kardeşim?
    Bırak meslek olarak yapmayı, hiç mi ihtiyacın olmadı?
    Neden çalmadın?
    Hem cezası da yok.
    Bak ülkemizde hırsızlar elini kolunu sallayarak geziyor.
    Sen neden yapmıyorsun?
    Ya da şöyle sorayım.
    Neden herkes hırsız değil?

Demek ki mevzu başka.
    Uyanman için daha ne yazmak lazım bilemedim.

Motosikleti
    Ben darbeci vatan hainlerinin içeri attıklarından bahsediyorum.Yargı sistemi hiçbir zaman mükemmel olmaz illa hataları aksaklıkları olur.Cezaların caydırıcı olmadığını bende biliyorum ama ne şu andaki sistem doğru nede insanların elini ayağını kesmek.

Bu arada biraz ağır yazmışsın hiç yazmamışsın diye kabul ediyorum.
    ülkemizde zaten böyle bir kanun yok ancak,,hırsızlığın cezasının el ve ayağı çapraz kesmek olduğunu kuran da ALLAH söylüyor,kusura bakma ama senin ALLAHIN karsısında ne hükmün olabilirki,aciz bir kulsun sen,,tabi ALLAHA inanıyorsan ateist değilsen
    ateistsen bişey diyemem
    haberlerde görüyoruz,adamın çocuğuna tecavüz etmiş öldürmüş,,savunması eee ben o an bunalıma girdim ne yaptığımı bilmiyorum içkiliydim falan filan ve 5-10 sene ceza sonra serbest

aynı olay senin başına gelse sen ne düşünürdün,,eminim adamı kendi elinle öldürürdün

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Yeruçağı
    Sen niye hırsızlık yapmıyorsun kardeşim?
    Bırak meslek olarak yapmayı, hiç mi ihtiyacın olmadı?
    Neden çalmadın?
    Hem cezası da yok.
    Bak ülkemizde hırsızlar elini kolunu sallayarak geziyor.
    Sen neden yapmıyorsun?
    Ya da şöyle sorayım.
    Neden herkes hırsız değil?

Demek ki mevzu başka.
    Uyanman için daha ne yazmak lazım bilemedim.
    neden yapmadığımı merak ediyorsan söyleyeyim

ATTIĞIM HER ADIMIN ELDE ETTİĞİM HER KAZANCIN VE HER MALIN ALLAH TARAFINDAN HESABININ SORULACAĞININ BİLİNCİMDE OLDUĞUNDANDIR

eee tabi öldükten sonra ALLAH tarafından hesaba çekilmeye inananlar için geçerlidir bu,,yoksa ebediyen ölmeyecekler ve ateistler için geçerli değil
    karadag.05 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    yarar yarar hemde mükemmel şekilde yarar,,eli kesilen bidaha zaten yapamaz ve otomatikman bu adam devre dışı kalır,,bunu gören potansiyel hırsızlar bile bile ellerinin kesilmesini kabulmü edecekler sence,,mesela sen kendini hırsızın yerine koy ,etrafta örneklerini gördüğün halde ellerinin kesileceğini bile bile yaparmısın,,kesinlikle yapmazsın

arabistanda namaz vakitlerinde camiye giderken esnaf dükkanın kapısına sadece kancalı bir ipi karşıdan karşıya takıyor,bu dükkanın kapalı oldığunu belirtiyor ve adam camiye gidip namazını kılıyor
    hadi sıkıyosa gir içeri hırsızlık yap bakalım,,yapamazsın çünkü yakalanırsan elin ve ayağın çapraz olarak kesiliyor,bunu biliyorsun

ama ülkemizde,bırakın kapıya ip asmayı,,içerde adam varken bile hırsızlık ve soygun yapılıyor,çünkü cezası gülünç

ALLAH insanı yaratmış,kullanma kılavuzu olarakta kuranı kerimi indirmiş,bundakileri uygularsan problem olmaz demiş,hırsızlığın cezasıda kuranda budur,,bukadar basit
    ALLAH senden razı olsun hocam Maşaallah,o ne güzel bir kılavuz ve rehberdir,kainatın kıtabı,başım gözüm üstüne....kuran-ı kerim'in ipine tam anlamıyla bir sarılsak onun düsturuyla,ahlakıyla ahlaklansak, herşey daha güzel olacak....olacak inşaallah....dualarım bu yönde.....

Selametle...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    neden yapmadığımı merak ediyorsan söyleyeyim

ATTIĞIM HER ADIMIN ELDE ETTİĞİM HER KAZANCIN VE HER MALIN ALLAH TARAFINDAN HESABININ SORULACAĞININ BİLİNCİMDE OLDUĞUNDANDIR
    Madem işe yarıyor neden insanların bu bilince sahip olmaları için öneri getirmiyorsun?
    Kol bacak kesmek çözüm olmuyor

ama eğitim!
    bak sen kendin örneksin.
    Demek ki çözüm var.
    bpak bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    cipsimi aldım geldim buralar karışır.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hırsızın kolunu kesip sokağa atmak çözüm değil ki. Ee etiket olucak adam, ülkede kolsuz herkes hırsız olucak. Belki aklanmak isteyecek adam?? Kimse ekmek, su vermez hırsız diye.O zaman hırsız yine hırsızlık yapıcak. Çünkü başka seçenek bırakmıyorsun adama. Yargı sistemi değişmeli. Hırsızlığın cezası yok gibi ama gasp 24 yıldan başlıyor ve şakası yok..
    COQ bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Madem işe yarıyor neden insanların bu bilince sahip olmaları için öneri getirmiyorsun?
    Kol bacak kesmek çözüm olmuyor

ama eğitim!
    bak sen kendin örneksin.
    Demek ki çözüm var.
    kol bacak kesmek iyi çözüm ama neden kanunumuzda yok ve gelmeyecek onuda sen söyle dur dayanamadım ben söyleyeyim.

hatta ipucu vereyim söylemeyeyim; Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    COQ ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    İnsanların dini inancı hırsızlık yapmasını engelleyebilir. Fakat, engellemediği de olur. Aksi durumda müslüman ülkelerde hiç hırsızlık ve suç yaşanmazdı. Hapishanelerdeki hırsızlık hükümlülerinin dini inancı yok mu acaba?
    Spordan bir örnek vereyim;
    1968 Dünya Kupası özel slalom yarışında Polonyalı Andrzej Bachleda sıralamada birinci ilan edilir. O buna itiraz eder ve bir kapı atladığını açıklar. Birinci ilan edildiği yarışmadan diskalifiye edilir. Kazanmadığı ünvanı, kabul etmez. Hak etmediği bir şeyi almayı kabul etmeyerek ahlaki değerleri olan bir kişi olduğunu gösterir.
    Suç işlemeyi sadece dini inancı olmayanların yapabileceğini düşünürsek o zaman hapishanelerde sadece Ateistlerin olması gerekir. Fakat durum öyle değil. Düz mantıkla suç olgusu ne anlaşılabilir, ne de çözülebilir.
    COQ ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kol bacak kesmek iyi çözüm ama neden kanunumuzda yok ve gelmeyecek onuda sen söyle dur dayanamadım ben söyleyeyim.

hatta ipucu vereyim söylemeyeyim; Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Bak tereyağı peynir nasıl işe yaradı.
    Bide bana kızmıştın sağdığın sütlerle tereyağ, yoğurt falan yap deyince.

Şaka maka sendeki gelişmeyi büyük bir mutlulukla takip ediyorum.
    Neye karar verirsen ver en azından kafa yoruyorsun.
    Belki görüşlerimiz sonsuza kadar çakışmayacak ve belki çok kavga edeceğiz ama çabanı takdir ettiğimi bilmeni isterim.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    hırsızlığın cezası el kesmek,haksız yere adam öldürmenin cezası idam edilmek olacağını ALLAH belirlemiş,

ALLAH tan korkan yaptıklarının hesabını son kuruşuna kadar vereceğine kalben inanan insana gerçek Müslüman denir ve bu insan,ne HIRSIZLIK yapabilir,nede haksız yere İNSAN ÖLDÜREBİLİR,nede kimsenin ırzında namusunda gözü olur ve nede yaratılmış hiç bir canlıya zulm edebilir,

mezara tek başına konulduğu zaman bunların hesabını vereceğini bilir,,,bu el ayak kesmek zaten gerçek Müslüman için değil

bu cezalar ALLAHTAN korkmayan yaptıklarının hesabını vereceğine inanmayan her kötülüğün yanına kar kalacağını sanan insanları caydırmak içindir

çünkü ALLAHTAN korkmayan zalim bir insan şeytandan bile aşağılık olabilir

düşünün,konumuz motosiklet hırsızlığı olduğuna göre,,mum alevine bile dayanamayan insan,cehennem ateşinde hesabını vereceğini bile bile nasıl senin motorunu çalabilir

bunu yapan zaten hesap vereceğine inanmaz
    levend84 ve fatih.met bunu beğendiler.

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    İspanyada adam kamerayı uzaktan vuruyo artık tüfek mi tabanca mı bilmiyorum. Böyle dağ evi gibi bi yer. Sonrası motor yok
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Senin inandığına herkesin inanmasını niye bekliyorsun.Bu düşünce yapısının kafa kesen işidden bir farkı yok bana göre.İslamı bu kadar allah korkusu cehennem üzerinden algılamakmı yoksa barış kardeşlik hoşgörü ilemi anlatmak lazım.Rahmetliyi anıp şu lafını hatırlatayım.İyi insan olmak için müslüman olmak gerekmiyor ama iyi bir müslüman olmak için iyi insan olmak gerekiyor.
    zabuzaretta bunu beğendi.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alarm sistemine elektro şok cihazı monte edilip elik,koltuk kısımlarına entegre edilebilir.

Yada disk kilit mantığıyla sadece elcige monte edilen yüksek ⚡ voltajlı bayıltacak düzeyde bir kilit sistemi olabilir.

Engizisyon döneminden kalma iğneli fıçı mantığı ile sürücü koltuğu çok yumuşak yayla,uyuşturucu çivi ile desteklenir.motordan inince kilit aktif kale getirilir koltuk, zehirli çiviler koltuk süngeri altı gizli şekilde yükselir hırsız işini bitirip tam koltuğa oturduğunda mutlu son :D

Ve kesin cözüm olarak ülkemizde bulmanın çok kolay oldugu el bombası motorun muhtelif bir yerine pimi çekilmek suretiyle bırakılır her hangi bir müdahalede booommm saka bir yana pahalı ev alarm sistemlerinde alarma monte bayıldığı gaz olan sistemler mevcut bu sistemleri motosiklete uygulayacak boş vakti çok zihni sinir bir yatırımcı mucit lazım bize :D

Motosikleti
    Senin inandığına herkesin inanmasını niye bekliyorsun.Bu düşünce yapısının kafa kesen işidden bir farkı yok bana göre.İslamı bu kadar allah korkusu cehennem üzerinden algılamakmı yoksa barış kardeşlik hoşgörü ilemi anlatmak lazım.Rahmetliyi anıp şu lafını hatırlatayım.İyi insan olmak için müslüman olmak gerekmiyor ama iyi bir müslüman olmak için iyi insan olmak gerekiyor.
    sanırım bana yazdın bunu,,
    birkere benim inandığıma herkesin inanmasını bekliyorum diye bişey söylemedim,okuduysan ben ALLAHTAN korkan Müslüman olandan bahsettim,yoksa inanmayan ateistten veya münafıktan bahsetmediğimi açıkça yazdım oraya bakarsan görürsün

ikincisi hırsızın elinin kesilmesi benim değil islam dinine göre ALLAHIN ölçüsüdür,sana göresi bana göresi yok,sen kimsinki ALLAH ile kendini kıyaslıyorsun,herkesin isteğine göre diye bişey yok,,ALLAH ölçü koymuş buna ya inanırsın yada inanmazsın,o sana kalmış,toprağın altında yalnız olarak hesap verecek olan sensin beni bağlamaz,,herkesin kafasına göre din olmaz

o söylediğin barış kardeşlik zaten islamın temel ilkelerinden biri,ona lafım yok,hocalarımız camilerde her fırsatta bunu irdeliyor,gelenler bilir
    bunlardan anlamayan hiç bir kural tanımayan kötülükte şeytanı aratmayan insanlar için caydırıcı bir önlemdir hırsızı elinin kesilmesi,,amaç el kesmek değil caydırıcılık

öyle olsa niye arabistanda eli kesik yüzbinlerce insan yok

zaten ben yukardada yazdım üstüne basa basa yazıyorum gerçek Müslüman,hırsızlık yapamaz cinayet işleyemez zalimlik yapamaz,bakın tekrar ediyorum gerçek Müslüman diyorum,,Müslüman kimliği olupta Müslümanlıkla alakası olmayanlardan bahsetmiyorum veya münafıkları kastetmiyorum

münafığın ne olduğunu Google amcaya yaz söyler sana

son yazdığın doğru..iyi bir Müslüman olmak için iyi ve ahlaklı insan olmak gerekli

dünyadaki bütün dinlerde hırsızlık adam öldürme zalimlik vs yasaklanmıştır bu sadece islam dinine ait değildir,her dinde bunların cezası vardır,islamda karşılığıda el kesilmesidir,,devletler bunları uygular uygulamaz o ayrı bir konu

son olarak işidi islam ile bağdaştırma,işidin islam ile alakası yoktur,biraz araştır lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)