Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Bloğu Boyama Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    arkadaşlar kanuni tiger 250 motorumun projesi için baya beklemedeydim ve artık yavaş yavaş atağa geçiyorum.orjinal rengi kırmızı olan motorumun,sadece depo rengi kırmızı olacak ve geriye kalan yerler mat siyah olacak.(ufak detaylar mat kırmızı olacak).biraz araştırma ışığında gördüm ki motor bloğu boyaması çeşitli ısı derecelerine dayanıklı olan(örn.800 yada 700 derece) sprey boyalarla boyanıp randıman alınabilinmiş.bende mat siyah rengine boyamak istiyorum motor bloğunu fakat.bloğu tezgaha indirmedim.şasi üzerindeyken boyayacağım motor bloğunu.işleme geçmeden önce tavsiyeleriniz varsa almak istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Boya tabancan var ise boyuyacağın yerlere önce tiner(akrilik veya selülozik) püskürt sonra motip'in ısıya dayanıklı boyasını kullanabilirsin tavsiye ederim kapatıcılığı,dayanıklılığı,renginin dokusu güzel tam mat siyah.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya tabancan var ise boyuyacağın yerlere önce tiner(akrilik veya selülozik) püskürt sonra motip'in ısıya dayanıklı boyasını kullanabilirsin tavsiye ederim kapatıcılığı,dayanıklılığı,renginin dokusu güzel tam mat siyah.
    boya tabancası malesef yok.sprey boya ile olma ihtimali nedir? ne kadar başarılı olur acaba?
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boya tabancası malesef yok.sprey boya ile olma ihtimali nedir? ne kadar başarılı olur acaba?
    Eliniz yatkınsa güzel sonuçlar alınabilir.Siyah olmasını istemediğiniz yeri kağıt bant ile maskelemeniz yeterli.Buji kablosu,krom kaplı yüzeyler ve egzoz manifoldu dışında her yüzeyi boyayabilrisiniz, ancak yüzey temizliği de önemli.Motor bloğunu yağ çözücü,bulaşık deterjanıyla iyi temizleyin kuruduktan sonra cam sil şişesine tiner koyup boyayacağınız yerlere sıkın sonrada maskeleme işlemini yapın ve boyaya hazır olur.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Eliniz yatkınsa güzel sonuçlar alınabilir.Siyah olmasını istemediğiniz yeri kağıt bant ile maskelemeniz yeterli.Buji kablosu,krom kaplı yüzeyler ve egzoz manifoldu dışında her yüzeyi boyayabilrisiniz, ancak yüzey temizliği de önemli.Motor bloğunu yağ çözücü,bulaşık deterjanıyla iyi temizleyin kuruduktan sonra cam sil şişesine tiner koyup boyayacağınız yerlere sıkın sonrada maskeleme işlemini yapın ve boyaya hazır olur.
    işte beklediğim tavsiyeler sağol hocam elim böyle şeylere aşırı yatkın hevesli.. birde bazı konularda yazılana göre boya işlemini çok katlı yapmamam gerektiği,kalın atılırsa sökülmesinin çabuk olacağı söylenmişti ne kadar doğru acaba?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Kalın atınca hem kolay sökülür hem de motor iyi soğuyamaz ilk katı atın çok ince bir şekilde ilk kat kurusun . sonra üstüne ikinci katı atın.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalın atınca hem kolay sökülür hem de motor iyi soğuyamaz ilk katı atın çok ince bir şekilde ilk kat kurusun . sonra üstüne ikinci katı atın.
    teşekkürler hocam güzel bir şekilde 2 kat atıcaz anlaşıldı..

birde bir konu daha açtım tam fikir sahibi olamadım bilgi sahibiyseniz eğer şu konuya da bakın size zahmet http://www.motosiklet.net/forum/moto...gisimi-hk.html

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hoşgeldin ustaa...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Hoşgeldin ustaa...
    asıl sen hoşgeldin yaw nerelerdesin r25 i aldın kayboldun forumdan...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte beklediğim tavsiyeler sağol hocam elim böyle şeylere aşırı yatkın hevesli.. birde bazı konularda yazılana göre boya işlemini çok katlı yapmamam gerektiği,kalın atılırsa sökülmesinin çabuk olacağı söylenmişti ne kadar doğru acaba?
    Boyayı spreylerken elinizi istemsizce motor bloğuna yaklaştırmamaya özen gösterin ki boya katları ince olsun.İnce bir ilk kat attıktan sonra 20-30 dakika bekleyin ve ikinci katı atın,gözünüz aradaki farkı alır eğer ikinci katı attıktan sonra boyanın yeteri kadar örtmediğini(yani boyanın altından motorun gri rengi gözüküyor gibiyse) görürseniz 30 dakika sonra bir kat daha atın.Boyanın ulaşamadığı yerlere yakından sıkmaktan korkmayın.Boyama işlemi bittikten hemen sonra maskeleme bantlarını sökün,2 saat sonrada motoru çalıştırıp motor bloğunu iyice ısıtın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

asıl sen hoşgeldin yaw nerelerdesin r25 i aldın kayboldun forumdan...
    Burdayım burda R25'le gazı bi koydum 2 saatte konyadayım duramadım şuanda malatyadayım.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    [QUOTE=MazhaRR;4085851]Boyayı spreylerken elinizi istemsizce motor bloğuna yaklaştırmamaya özen gösterin ki boya katları ince olsun.İnce bir ilk kat attıktan sonra 20-30 dakika bekleyin ve ikinci katı atın,gözünüz aradaki farkı alır eğer ikinci katı attıktan sonra boyanın yeteri kadar örtmediğini(yani boyanın altından motorun gri rengi gözüküyor gibiyse) görürseniz 30 dakika sonra bir kat daha atın.Boyanın ulaşamadığı yerlere yakından sıkmaktan korkmayın.Boyama işlemi bittikten hemen sonra maskeleme bantlarını sökün,2 saat sonrada motoru çalıştırıp motor bloğunu iyice ısıtın.[COLOR="Silver"]

tavsiyen için sağol ustam.çok değerli bilgiler aldım..

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Motoru boyamadan önce geçenlerde açılan şu konuya mutlaka bak,
    Forum üyelerinden birinin arkadaşı ,
    Arkadaşına bir kıyak yapıyor,motor sahibi de memnuniyetini bu konu ile gösteriyor.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post4082302

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Tiger hava soğutmalı. Bloğu boyamak soğutma performansını olumsuz etkileyebilir. Onun dışında;
    http://www.hepsiburada.com/motip-690...FVAo0wodIpQGrQ

Eski motorumun egzozunu bu boya ile boyamıştım. Gayet güzel olmuştu. Dahası boya kaliteli olduğu için boyaması kolay, kapatıcılığı iyiydi. Tek kat boya ile kapatmıştım. Egzoz ısınınca bir iki gün koku yapıp sonra koku geçince sıfır halinden iyi görünmeye başlamıştı egzoz. Tavsiye ederim.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    döküm alüminyum sprey boya ile sıcak kalmaz at gitsin rahat ol . ama temizleme konusunda mazot iyidir sonrada cif guzel yika kurusun boya guzel tutar aman diyim tiner falan dokecekzen sigara ile dokme..
    SAZMAN bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    döküm alüminyum sprey boya ile sıcak kalmaz at gitsin rahat ol . ama temizleme konusunda mazot iyidir sonrada cif guzel yika kurusun boya guzel tutar aman diyim tiner falan dokecekzen sigara ile dokme..
    aldım önerini hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:53 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger hava soğutmalı. Bloğu boyamak soğutma performansını olumsuz etkileyebilir. Onun dışında;
    http://www.hepsiburada.com/motip-690...FVAo0wodIpQGrQ

Eski motorumun egzozunu bu boya ile boyamıştım. Gayet güzel olmuştu. Dahası boya kaliteli olduğu için boyaması kolay, kapatıcılığı iyiydi. Tek kat boya ile kapatmıştım. Egzoz ısınınca bir iki gün koku yapıp sonra koku geçince sıfır halinden iyi görünmeye başlamıştı egzoz. Tavsiye ederim.
    bende bu ürünen almayı planlıyordum hocam.aslında ben boya kuruduktan sonra bir saat kadar dışarda kullanmayı düşünüyorum kapalı alanda çalıştırmam..

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    en kotu olasilik hafif soyuklar olur yine atarsin sprey gider ya motor blogu bu goze batmaz
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)