Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletin gerçek km'sini öğrenme yolları

Motovento
    REKLAM ALANI
    emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    2. el bi motosiklet satın alacak arkadaşım bana sordu servis kağıdına mı bakayım, TÜV'den mi soruşturulur, napılır diye. ben de cevabını tam bilmediğim için foruma sorayım dedim. 2006 model 30küsür bin'de gözüken bir motosiklet bu. görmeye gideceğiz. neye dikkat etmeliyiz arkadaşlar? teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aera34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4
    Hasar kaydına bakın motorun yürürüne eksozu kapayın motordaki sesi dinleyin başını depoya daya motor harici ses varmı bak (debriyaj) için şase ondan sonra usta km ye gelince bulman anca tüvde bulursun
    emiliosantos bunu beğendi.

Şase no ile 5664 SMS sorgusu en son kaç km'de muayeneye girdiğini de söylüyordu galiba. Plaka ile de oluyor ama plaka değişimlerinin sisteme aktarılması biraz zaman aldığından şase daha güvenilir.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Klasik yontemler

1.Saticinin facebook fotograflarina bakilir tek teker red line gorulurse bi suphelenilir
    2.Almaya gidince motor yanina gidiginizde calisir durumdaysa bilinki bi bit yenigi var
    3.adama aragaz verdirin bakalim motor sogukken zorluyormu
    4.en onemlisi de adamin tipine bakin apaci gibi duruyorsa aman
    5.bakimlarini sorun yaptirdim diyip yaptirmamis olacaktir eger 4 uncu madde tutuyorsa
    emiliosantos ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Tüvden sorgulanabilir ancak oradakiler de aracın km saatinde ne yazıyorsa onu not alıyorlar. Eğer akıllıca düşürülmüşse km tüvden anlayamazsın. Benim başımdan otomobil satın alırken geçti böyle bi sıkıntı tüvden sorgulattım sıkıntı çıkmadı. Servise götürdüm cihaz taktılar araca ve araç gösterge de 120bin de idi beyindeki km 170bin olarak çıktı. Dikkatli olmanda yarar var.

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Selamlar, resmi olan km bilgisini arkadaşlar söylemiş zaten. Bir de ilk 2 yıl garantili olduğunu varsayarsak servis kaydı bulunabilir bir ihtimal.

Diğer hususlar ise şöyle :

Sürücü ve yolcu peglerinde ve braketlerdeki yıpranma
    Üst mesnet,Kontak bağlantısının civarındaki yıpranma
    Varsa gösterge üzerindeki tuşlarda yıpranma
    Arka amortisör civarı ve şasedeki yıpranma
    Kumanda düğmelerindeki yıpranma
    Yan ayak ve varsa orta sehpadaki yıpranmalara bakarak genel bir izlenim edinebilirsiniz.

Motosiklette bunlar veya buna benzer az değişen parçalar genellikle kullanım tarzı ve ömrü hakkında 'anlayana' km sayacından çok daha fazla fikir verir. Plastik aksamlara,boyaya fazla takılmamak gerek çünkü kolaylıkla değişebilecek ve alıcıyı yanıltabilecek durumda olurlar.

Daha detaylı yazmaya gerek yok sanırım. Genel olarak anlatabilmişimdir.

Kazasız,belasız ve de masrafsız sürüşler.
    emiliosantos, atreyu ve CO2 bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    TÜV de pek güvenilir değil arkadaşlar, ben motoru 58.xxx km de muayeneye soktum, bir kaç gün sonra dikkatimi çekti, 78.000 yazmış.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    arkadaşlar çok değerli bilgiler paylaşmışlar, sağolsunlar. umarım bilmeyen herkes faydalanır bu bilgilerden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)