Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet koruma ekipmanlarına kol gibi vergi gelmesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Exectus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artik is cigrindan cikti. Almaya karar verdigimiz bir urunun fiyati bir gun sonra artiyor eger o gun alamazsan diger gun yine artiyor ve is takip edilemez bi hal aliyor. Artik her yerde siyaset yapmamiz gerekiyor bazi kesimi uyandirmak icin. Bukadar kotu durumdayken hala istikrar, baskanlik, yol kelimelerini kullanan insanlarin kendine gelmesi gerekiyor. Ilerleyen yillarda yine kandirildik yanlis hesap yaptik deyip isin icinden cikacaklar olan bize oluyor halka.
    sence uyuyorlar mı!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Daha hiçbir kaynakta olmayan bilgiyi siz nereden öğrendiniz?
    alipasa85 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunlar hep TL'ye yapılan saldırının sonuçları, yoksa devletin bir suçu yok.

Yersen...

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Alıntı piaggioman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun siyasete alet edilip tartışma ortamı yaratılmayacağını ümit ederek ve de üzülerek söylüyorumki, motosiklet koruma ekipmanlarına (kask+mont) kol gibi (%20-%30) ek vergi gelmiştir.

- Bu ne demek oluyor? Şu an da fiyatı 2,000 TL olan bir kask kur artışından ziyade ek vergi yüzünden2,400 2,600 TL'ye çıkmıştır veya çıkacaktır.

Şu an da ithalatçı firmalar fiyatlarını güncellediği için diğer satıcı firmalardan %20-25 daha fazla fiyatlı gözüküyor. Güncellemeyen satıcılarda ellerinde malzemeleri eski fiyattan satabilir ancak beden/renk tükendiğinde onlarda güncelleyecektir tahminimce.

konu ile ilgili kaynak bulan olursa paylaşsın, resmi bir yazı bulamadım henüz.

bireysel ithalatın da önünün kesildiği söyleniyor çünkü

Gümrük ve Ticaret Bakanı mısınız? Siz mi vergi koydunuz? Biz neden böyle bir vergi görmüyoruz? Kaynağınız nedir? 2000 TL lik kaskın fiyatı 2400-2600 TL'ye çıktıysa ek vergi mi gelmiş demek oluyor? Böyle konu mu açılır?
    Olcay Avşar, mustick ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    esnaf olan adam bakıyor bazı ınsanlar yıyor kendı aklınca ürüne büyük zam yapıyor anlamayanada devlet vergi koydu diyor.bu genelde istisna hariç esnafa mahsus uygulama ortamda zam dolu oda kendince kendi zammını yansıtıyor.bence burda vatandas uyanık olup kazık markaları tercih etmemeli arz talep meselesi.
    aslında kendınız yazmıssınız nedenın ama tam anlayamamıssınız sanırım " Şu an da fiyatı 2,000 TL olan bir kask kur artışından ziyade ek vergi yüzünden 2,400 2,600 TL'ye çıkmıştır veya çıkacaktır. " zaten genelde bu tarz ürünleri dolar üzerinden hesaplıyorlar yanı orda yazdıgınızın aksıne kur artısından değil yazmıssınız ama emın olun kur artısını fırsata cevırıyorlar
    alipasa85 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Siyasete girerek çok tatlı söverdim ama forum yönetiminden şiddet görmekten tırsıyom ve sövmüyorum. Şimdi siyasete girmeden şunu söylemek istiyorum böyle bir vergi arttırımında katkıda bulunan tüm yetkili ve yetkisizlerin cocuu ekipmansızlıktan motor kazasında ölsün demek istiyorum ama yinede vicdanen diyemiyorum Allah bildiği yapsın. Ulan temel ihtiyacın vergisi mi olur ??
    Ha bide harbiden bu bilginin kaynağı nedir? Kur zammını vergi zammı olarak mı yansıtıyorsunuz? Her halükarda dışardan gelen malın fiyatı uçacak
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Bugün Dünyada büyük bir kriz var sonuçta. birazda bu pencereden bakalım

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Ağustos'ta 900 TL'ye aldığım Marushin kaskımın fiyatı şu an 1350 TL.
    Siyasete girmeden söylüyorum birileri bize iyi kask almayın, hatta kask almayın ölün diyor!
    Bu vergileri yerli üreticiyi teşvik olarak algılamak piyasaların dengesi gereği olanaksızdır.
    Arz-talep ilişkisi gereği yerli üretici de zam yapacaktır. Pardon zamcık.
    Diğer taraftan kask gibi, koruma ekipmanları gibi motorcu için hayati önem taşıyan malzemelere vergi indirimi gelmesi gerekirken bu
    yapılan artık siyasete girmeden söylüyorum ayıptır!
    osiosborn, Osm@n ve something123 bunu beğendiler.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Arkadaşlar resmi kaynak varsa paylaşınız lütfen. Zira ben öyle bir durum olduğunu düşünmüyorum. Devlet motosiklet koruma ekipmanlarına özel KDV haricinde ÖTV gibi ekstra bir vergi koyduysa durum kötü gerçekten ama resmi kaynak yok. Delinin biri bir kuyuya taş attı yine.

Bana göre fiyatların artışının tek sebebi Dolar ve Euro kurunun başını alıp gitmesi.
    Yurtiçinde kullanılan motosiklet ekipmanlarının neredeyse tamamı yurtdışı ve dolar bazında alımı yapılıyor. Hal böyle olunca yükselen kurlarla birlikte fiyatlarda artıyor. Diyorum ya delinin biri kuyuya bir taş atmış iste dolardaki bu artışın ürünlere yansımasını "Ekstra Vergi" olarak dile getirmek yanlıştır, yanlış bilgilendirmedir. Pek iyi niyetli bulmuyorum.
    alipasa85 ve sheriff87 bunu beğendiler.

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    Alıntı KılıçYaşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Dünyada büyük bir kriz var sonuçta. birazda bu pencereden bakalım
    dünyayı bir kenara bırakalım, ülkemizdeki krizin sebebi olan kişiyi de bir yana bırakalım

krizler nasıl teğet geçer bilir misiniz? eğitim-öğretim, sanayi ve teknolojiye yatırım yaparak

biz ne yaptık? saray,cami, yol, köprü... üstelik maliyetlerinin kat ve kat üstünde fiyatlarla

nokta
    Salurbey, espresso, josepth_o6 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

O değil de siyasete girmeden söyleyim, benzine gece 14 kuruşCUK, motorine 12 kuruşCUK zam geliyor.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    ben hep 50 lira..sgpsölkfmosıj...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Haberin kaynağı
    alipasa85 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben 34. yorum yapan kişiyim. Demek ki yorumda bulunan en az 17 kişi (milli irade) bunu istedi. İstedikleri de oldu. Neden olumsuz yorum sayısı 17 den fazla. Milli iradeyi anlamadığım gibi bunu da anlayamadım.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    kodumun motorcuları
    anarşist bunlar
    gebersin gitsinler
    arabalara yer açılsın
    zaten kaldırımlarda sorumsuzca gidiyorlar
    zaten bunlar güdülmüyor
    işim olmaz bunlarla
    benim dengim değiller
    siz kimsiniz
    gebersin gitsinler
    nüfus kontrolü olur
    bizimkiler en az 3 doğurturken bunlar kafayı çekiyor sonra da kontrol ediyorlar

siyasetle ne alakası var tamamen duygusal..
    paramızı pul edenlere gene para lazım hem de çok lazım.
    peki ben 3 yol önceki maaşıma çalışamaz iken %10 enflansyonla &20 zam alanlar hazineye ceplerinden para aktaracak değil ya.
    sen ben vereceğiz sonra da hamd olsun ekonomi iyi diyeceğiz.. seçimde "milli iradeye" oy vereceğiz..

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Dün açtığım "Motosiklet forumu mu siyaset forumu mu" isimli konuda anlattığım olayı yaşadığımız bir başka başlık daha, kaynağı olmayan uydurma bir haber, altında uydurma habere yapılan onlarca yorum...
    fabialife ve fearlesboyy bunu beğendiler.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    Eski den 90 yil once wienmar cumhuriyet i denen bir ulke varmis , avrupa nin ortasin da bu ulke nin baltik denixine de kiyisi varmis . Neyse bu ulke de ekonomi o derece yonetiliyormus ki mal ve hizmetin para birimi olarak hic bir karsiligi yokmus, carsi da paxar da magaxa da insanlar aldiklari mal ve hizmetin kardiligini belirlemek icin terazinin bir kese sine kagit para yi bir kesesine de mal konur , teazinin para kesesi agir basincaya kafar da para koyulmaya devam edilirmis , terazide veya herhangi bir olcu birimiyle anlasilamayan emtia ve hizmette milyon - milyar degerli banknotlarla kriz oncesi degerinin binlerce kati degerle pazarlik yolu ile anladilirmis.

Inanmayan arastirsin.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Haydi biraz özeleştiri yapalım

Yerli bir firma ''KELLE'' marka kask üretti.Sonra gidip güvenlik testine ...vs girdi.ve geçerli 10 yıldız aldı....
    yerli bir firma ''DON'' marka pantalon,''FANİLA'' marka mont vs üretti sertifikalarını aldı

Şimdi ben daha başka marka almam tercihimi yerliden yana kullanırım diyen kaç kişi çıkar.Bence bilinen markaların satışlarına asla ulaşamaz

Önce sertifikaların gerçek olamayacağı,aslında malzemenin çok kötü olduğu,Zaten yapanlarında (ğ) partisinden olduğu burada yazılır....

Ve bu şekilde düşünenlerin çoğunluğu oluşturacağından ben eminim.NEDEN ?????

1- TÜrkiye nin kalkınması için üretim yapmamız gerekir derler.Almazlar
    2- Marka özentisi ve takıntısı vardır.Almazlar
    3- Çin malı motorları alırlar ANADOL markasına saman derler.Almazlar
    4- Üzerine giydiği montta marka yazmazsa o montu giymezler.Almazlar

Dahada çoğaltılabilir bu örnekler.Bu durumda aslında kendimiz edip kendimiz buluyoruz gibi bir sonuç çıkmıyormu????

Burada geçen sene bir arkadaş pantolon yaptı ve epey muhabbeti oldu.sonra fiyat açıklanınca ne oldu ve şu anda batmıştır muhtemelen.Ve fiyatı olumsuz bulan arkadaşlar çin malı pantolona o parayı seve seve veren yada aynı kalitede ama marka pantolona 5 kat fazla veren kişilerdir ve burda utanmadan türkiye şöyle ,böyle diye ahkam keserler

Biraz daha çuvaldız kullanalım önce BEN tabii ki

Uzun oldu galiba kusura bakmayın ......

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    motosiklet ekipmanları hakkında kask konusunda fikir verebilecek bir iki örnek paylaşmaya çalışayım,
    bu mesajda bir forum kullanıcısı ağustos ayında aldığı shoei qwest kask için fiyat vermiş.

kaskın güncel fiyatı burada 1638 tl cik.

(o konuda bir arkadaş nereden aldın diye sormuş, muhtemelen piyasanın altılda bir fiyat %10 ekleyelim üstüne)
    ağustos 2016 1100 tl
    13 ocak 2017 1638 tl

ağustos ayında 700 tl civarı fiyata 6 taksite nolan n87 aldım
    şu anki fiyatı 900 tl civarı.

bundan sonra fiyat, ürün sorarken yazılı olarak da kaç lira olduğunu yazalım ileride araştırmak gerektiğince sorun problem oluyor.
    bir nevi ekipman fiyat hafızası diyelim.

benzinin reel fiyatının 6 lira civarında olması gerektiği belirtiliyor,
    brent petrol artmadı ama artmasına gerek yok,
    buralarda düşse de zam artsa da.

motosiklet ve ekipman fiyatları artmış ama bu durum yeni vergiden değilmiş.
    tamam o zaman problem yok.
    zaten bunlar hep gücümüzü kıskanan alamanya ve amariganın oyunları.

arkadaşlar "gaynak" belirtmeden konu açılması ile silahlı terörist arasında bir fark yoktur.
    (bu arada konudışında bağzı bölümlere foruma giriş yapılmadan girilmiyor,
    bilmeyen içeride bir şey var sanacak)

ek 1 -
    siyaset yapmadan söyleyeyim,
    bu sabah istanbulda buzlanmadan dolayı ulaşımda ciddi aksamalar yaşandı,
    sanırım belediye ekipleri acil bir pire sorunu ile uğraşıyordu.
    sabahın ayazında, karanlığında milleti yllara dökenlerin aile ağaçlarını yeniden düzenliyorum,
    arada kaçan olmasın.

ek 2 -
    yok.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Memleket kötü durumda bunun sorumlusu da belli
    Fakat arkadaşlar şimdi sebebleri sonuçları bi kenara birakalim gerceklere bakalim
    Bu kur artışı nin herkese ucu dokunur
    Yani sen sectin bunu diyerek bu durumdan kurtulmamiz mumkun değil
    Piyasa kötü
    31 araliga kadar işler guzeldi fakat 15 gündür calismiyorum iş güç yok
    Bu sadece benim mi böyle HAYIR herkesin işi bozuk cok sikintili 3 ay var önümüzde bence kavga etmek yerine
    Akılcı çözümler bulup bireysel olarakta olsa herkez üzerine düşeni yapmali
    Veya gelecekte neler yapacagini düşünmeli
    Sağduyu ve saygiyi kaybetmeyelim

Biz güçlü bi ÜLKE olmayabiliriz ama çok güçlü bi MILLET iz
    Ahmet Turan Peker ve Mengu16 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)