Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT09 ile Fazer8 karşılaştırabilecek olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar,

Bugün Fazer8'lere biraz baktım. Ciddi ciddi benim motoru verip ikinci el bir Fazer 8 almayı düşünüyorum. Benim MT-09 dan sonra Fazer8 nasıl olur merak ediyorum. Keşke Fazer'i sürme imkanım olsa ama çevremde hiç yok. Merak ediyorum Bu iki motoru yorumlayabilecek olan var mı?

MT-09'u 1 senedir kullanıyorum. Açıkçası çok sevdim motoru. Gücü ve torku beni manyak yaptı.

Fazer8 biraz düşük buna göre Teknik olarak karşılaştırırsak
    MT-09 115HP iken Fazer8 106HP
    MT-09 87.5NM Tork'a sahip iken Fazer8 82NM
    MT-09 190KG iken Fazer8 211Kg ABS olan 216KG

Arada bu tür teknik farklar var.

Sormak istediklerim şunlar.
    1-) MT-09'dan sonra Fazer Güç olarak tatmin edermi?
    2-) Fazer8'in Fazer 6 deki gibi üst devirleri çılgınmı?
    3-) Yurtdışı forumlarda Debriyaj sorunu yalayanlar olmuş, Ayrıca frenleri beğenmiyorlar. Ülkemizdeki Fazer8'lerda bu tür sorunlar varmı?

İlk çıkan 2011 modelleri pek beğenilmiyordu. Sonradan galiba bir daha güncellendi fakat takip etmedim.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Bugün Fazer8'lere biraz baktım. Ciddi ciddi benim motoru verip ikinci el bir Fazer 8 almayı düşünüyorum. Benim MT-09 dan sonra Fazer8 nasıl olur merak ediyorum. Keşke Fazer'i sürme imkanım olsa ama çevremde hiç yok. Merak ediyorum Bu iki motoru yorumlayabilecek olan var mı?

MT-09'u 1 senedir kullanıyorum. Açıkçası çok sevdim motoru. Gücü ve torku beni manyak yaptı.

Fazer8 biraz düşük buna göre Teknik olarak karşılaştırırsak
    MT-09 115HP iken Fazer8 106HP
    MT-09 87.5NM Tork'a sahip iken Fazer8 82NM
    MT-09 190KG iken Fazer8 211Kg ABS olan 216KG

Arada bu tür teknik farklar var.

Sormak istediklerim şunlar.
    1-) MT-09'dan sonra Fazer Güç olarak tatmin edermi?
    2-) Fazer8'in Fazer 6 deki gibi üst devirleri çılgınmı?
    3-) Yurtdışı forumlarda Debriyaj sorunu yalayanlar olmuş, Ayrıca frenleri beğenmiyorlar. Ülkemizdeki Fazer8'lerda bu tür sorunlar varmı?

İlk çıkan 2011 modelleri pek beğenilmiyordu. Sonradan galiba bir daha güncellendi fakat takip etmedim.

Teşekkürler.
    Bu teknik verilere bakarak; yorum yapabilecek 2 kişi var forumda biri gp-1000 bimem ne diğeri de Çinli Zeiko, üzerine binmedikleri halde sana burda az sonra Roman yazabilirler.
    Mucit23 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Ağırlık ve silindir farkı var,fazer8 i kullanmadim ama mt09 dan sonra sana daha hantal geleceğini düşünüyorum...
    muhammetcon ve Mucit23 bunu beğendiler.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    MT09 almadan önce fazer8 in üzerine oturduğumda ki hissettiklerimi söyliyim size bana çok iri hakimiyeti daha zor gibi ve oturuş pozisyonuna göre bana ama benim boyuma göre benim boyum 1.70cm kilo 84kg yani bana güven hissi vermemişti.
    Hiç aklımda yokken bizim Adana yamaha bayiinde çalışan bora abimiz bak bir otur üzerine alman önemli değil demişti MT09 için oturunca dedimki tamam budur.Aynı şekilde MT07 üzerine oturduğumda da güven vermemişti.
    Bence ikisi arasında kilo farkıda var tercih sizin.ama tekrar söylüyorum Fazer8 kullanmadım.
    Mucit23 bunu beğendi.

Peki ya Tracer 900?
    Mucit23 bunu beğendi.

1 yıl Fazer8 tecrübem oldu şehir içinde kullandım. Bu motor çok ağır gelebilir size MT09 dan sonra, MT07 ile karşılaştırabilirim zira sonra 07 almıştım.
    Fazer kalkış sonrası o ağır cüsseli halini hemen unutturuyor bu ağırlık kısmı şehir içinde biraz zorluyor.

şehir içi motoru daha fazla ziyan etmemek için satmıştım, 07 ile rahat edemedik Fazer sonrası. Kullandığım en oturaklı motordu insan gerçekten büyük bir şey hissediyor üzerinde. Ve 6000 devir sonrası çıldırması da harikaydı fakaat;

+şehir içi yollarda trafikte 3. vitese çıkamadan kullanmak
    +yakıt tüketimi, dur kalklar eğimli yollarda ağırlığı biraz dert
    +motorun hakkını verecek yolculuk yapmaya vakit bulamamak gibi dertlerim oldu umarım sizin olmaz.

Fazer'ın frenleri biraz daha iyi olmalıydı bana göre (Absli modeldi). Bunu kaliteli ekipman ile aşarsınız ama Fazer alacaksanız unutmayın motor yıllardır aynı kasa, elektronik destek yok Abs hariç. Göstergeleri ön paneli demode buluyorlar ben bayılırdım hatta analog severim. Kafadan ve yandan en iyi görünen Yamaha bana göre (R1 i saymazsak.

Fazer'a yeni kasa getirip viraj içi elektronik sürüş destekleri sürüş modları (yakıtı azaltmak için iyi olurdu), bi 20 kg daha hafif kasa ve daha güzel görünen bir egsoz takarlarsa yine dönerim eski sevdaya.
    Mucit23 ve DEMENDE bunu beğendiler.

Motosikleti
    Selamlar,
    Tracer 900 açıkçası çok istiyorum ama ABS li bir tracer için Benim motorun üzerine en az 8-9 bin koymam lazım. Bu sene biraz zor görünüyor.

Boyum 1.84, Motora hakim olabileceğimi düşünüyorum. Ağırlıkta problem değil. Fazer'in tipi çok hoşuma gidiyor. Daha önce söylemiştim benim MT de adamlar sadece iç güzelliğe önem vermişler. Motorda egzoz var. Sesi duyan "Bu ne geliyor böyle" diye bakıyor. Motoru görünce "bu ne biçim motor lan" diyip tekrar önlerine dönüyorlar

Fazer'da elektronik destek olmaması çok kötü. Şuan Kullandığım MT nin tek eksiği Traction Kontrol. Onun dışında sıradan bir sürücü için gerekli olan bütün elektronikler var. Fazer'da trip metre dışında bir özellik yok sanırım

Bakayım aslında biraz değişiklik olsun istiyorum. Emin değilim aklıma yatan motor bulamazsam bu senede mt ye binerim. Eğer Fazer alıp beğenmezsem seneye yine MT alırız. Belkide Tracer alırız.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Tracer 900 açıkçası çok istiyorum ama ABS li bir tracer için Benim motorun üzerine en az 8-9 bin koymam lazım. Bu sene biraz zor görünüyor.

Boyum 1.84, Motora hakim olabileceğimi düşünüyorum. Ağırlıkta problem değil. Fazer'in tipi çok hoşuma gidiyor. Daha önce söylemiştim benim MT de adamlar sadece iç güzelliğe önem vermişler. Motorda egzoz var. Sesi duyan "Bu ne geliyor böyle" diye bakıyor. Motoru görünce "bu ne biçim motor lan" diyip tekrar önlerine dönüyorlar

Fazer'da elektronik destek olmaması çok kötü. Şuan Kullandığım MT nin tek eksiği Traction Kontrol. Onun dışında sıradan bir sürücü için gerekli olan bütün elektronikler var. Fazer'da trip metre dışında bir özellik yok sanırım

Bakayım aslında biraz değişiklik olsun istiyorum. Emin değilim aklıma yatan motor bulamazsam bu senede mt ye binerim. Eğer Fazer alıp beğenmezsem seneye yine MT alırız. Belkide Tracer alırız.
    tracerlar' da abs seçeneği yok. tüm kıtalardaki varyasyonlarında da yok. standart abs ile geliyor.
    titanium akrapovicli cp3 bloğunun sesini duyanda aynılarını yapıyor.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Dostum,Fazer 8'in tek avantajı sesi ve son süratidir.
    Mt 08 mujteşem bir motordur.Değiştirdikten sonra ararsın 09'u

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    bencede topspeed dışında bi artısı olmaz.hızlanmaların çevikliğin torka zaten doymuşun mumla ararsın mt9u.parasal sıkıntım yok desen bile mt9 dan sonra neye geçiliyor valla bilmiyorum
    sıktı bu motor beni illaki değişçek diyorsan bi kawasaki z900 e bak derim.çok fena geliyor gerçekten 950 cc tork falan mt9 dan hem 13 nm daha çok hemde daha erken devirde veriyor hemde 4 silindir.insan delirir onlacinnet getirir

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ya cp3 de kal ya da;

ama özletir kendini.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fazer8 sahibi olan bir abimiz den muhabet esnasında öğrendiğim (onda ilk çıkan versiyonlarından vardı) abs si eski nesil kilitlenebilenlerden ve amortisörlerinin değişmesi gerektiği çok kötü olduğunda bahsetmişti ki kendisi öhlis marka maşalar ile ön ve arka değiştirmişti ama son çıkanlarında durum nasıl bilemiyorum ama şekil olarak 10 numara makina

Motosikleti
    Selamlar

Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
    Artık duruma göre hareket edeceğim. Bu sene farklılık olsun niyetindeyim. Aklıma yatan bir fazer olursa değişebilirim.(RaceBlue Fazer'i olupta Takas etmek isteyen olursa mesaj atabilir ) Hem beğenmez isem sezon sonu satar yine MT-09 alırım

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arasında büyük bir fark yok,mt09 tork konusunda 1 tık önde,fazer8 ise 4 silinidir olmasından ötürü,ses farkını hissetirecek
    Değişikliğe gidecekseniz,Kawasaki z1000,z1000sx,Yamaha fz1,fazer 1000 yada diğerleri

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sık uzun yol yapmayacaksan MT de kalabilirsin, alt devirler hariç aralarında öyle çok aman aman bir fark yok. Fakat, uzun soluklu yolculuklar istiyorsan, Fz8 en iyi sport-turingler den biridir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)