Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Sağlam Motosiklet Markası

Katılımcı sayısı
378. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bmw

34 8.99%
  • Honda

118 31.22%
  • Yamaha

37 9.79%
  • Kawasaki

38 10.05%
  • Suzuki

55 14.55%
  • KTM

17 4.50%
  • Bajaj

8 2.12%
  • Hero

4 1.06%
  • Tvs

10 2.65%
  • Ducati

9 2.38%
  • Benelli

4 1.06%
  • Kymco

2 0.53%
  • Hysoung

2 0.53%
  • Sym

4 1.06%
  • Tgb

0 0%
  • Paiggo

4 1.06%
  • Gilera

0 0%
  • Vespa

2 0.53%
  • Keeway

0 0%
  • Rks

2 0.53%
  • Harley Davidson

15 3.97%
  • Regal Raptor

1 0.26%
  • Ural

12 3.17%
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

En Sağlam Motosiklet Markası

Motovento
    REKLAM ALANI
    caddex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1200 GS Triple Black
    Daha çok kriter konulmalıydı bu ankete. Neye göre hangi bilimsel ve, fiyat maliyet ile tecrübesel duruma göre? Defender jip 3 ton, ama gitmiyor. O halde Ural mı demeliyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Arabada da motosiklette de Hondadır Google a millionmilejoe yazın 1.000.000 mil motor açmadan gitmiş bir accord var adama sıfır accord hediye ettiler yine 680.000 km de goldwing var
    Diğer markalardan yakın örnekler vermelisiniz
    Öyle Grenaja tıkladım tok ses geldi vs diyerek olmaz bu işler kanıt olmadıkça marka fanatikliğine girer

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Bence KTM. Aleti istedğin kadar dağa daşa vursanda bir halt olmuyor

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Buldum millionmilejoe yu
    https://youtu.be/Ol4CzxXp03U

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    kawasaki yaygın olsaydı eminim açık ara birinci olurdu.Çünkü japonların içinde üretim platformunu çine taşımayan,çinlilerle rekabete kalkmayan,kaliteden taviz vermeyen tek marka.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence KTM. Aleti istedğin kadar dağa daşa vursanda bir halt olmuyor
    Veya en pahalı modeli 1 sene içinde piston ve silindir değişimi de isteyebiliyor durduk yere, benim başıma geldiği gibi

Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasaki yaygın olsaydı eminim açık ara birinci olurdu.Çünkü japonların içinde üretim platformunu çine taşımayan,çinlilerle rekabete kalkmayan,kaliteden taviz vermeyen tek marka.
    Kawasaki sadece Japonya değil, Amerika, Filipinler, Endonezya ve Tayland'ta motor üretimi yapıyor. Diğer üreticilerden hiç bir farkı yok bu noktada.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veya en pahalı modeli 1 sene içinde piston ve silindir değişimi de isteyebiliyor durduk yere, benim başıma geldiği gibi

Iphone'lar Çin'de üretiliyor. Kaliteleri nasıl sizce?
    Söz konusu telefon vb.bir elektronik ürün değil,Arkadaşin bahsettiği çin´de uretim yapmiyor,kaliteden ödün vermiyor yorumu tartişilabilir,kawanin tüm blok,dökum,ar-ge merkezi,teknoloji ussu,sevkiyat limani,tedarikcileri japon lokasyonlu,hatta yan sanayiileri kontrol ve prototipten seri uretime kadar tum süreclerde surdurulebilir kalite ve standardizasyon anlayişi olabilir,Sonuçta bahsedilen durum motosiklet ve ileri muhendislik ve regulasyon direktiflerinde uretilen ve insan taşiyan,mekanik bir urun..

Kalite algisi ise ;

Urunun hangi ulkede uretildigi ile degil,Ureticinin hangi standartta,hangi urun speklerinde,malzeme,plastik,metal,formulasyonlari, ile uretim yaptirdigi ve surekli kontrol altinda tutarak,test,analiz,vb sureclerden gecerek sorunsuz olarak son kullaniciya ulasmasidir..

r25 kullaniyorum daha cok taze bir motor. zamanla gorecegiz. su an r25te 38.000 km yapanlari gorduk, otesini bilmiyorum. r25 silindirlerini diasil kaplamis, kranki karbonla guclendirmis . motora racing muamelesi yapmadan efendi efendi kullanilirsa cok uzun yillar dayanacagini dusunuyorum. ayni sekilde ktm nin de motor blogunu bmw gibi nikasil kapladigini okumustum. nikasil, diasile gore daha ustunmus. asinma vs yok denecek kadar azmis falan filan. her motor belli bi standartta uretiliyor. hepsineki motor blogu aluminyum. silindiri, pistonu, krank i ayni malzeme iste. buyuk cc lere gelince isler degisebilir, kalite artabilir. motorun bakimini vaktinde yapmak, dip gaz kullanma durumu motor omrunu etkiler diye dusunuyorum

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz konusu telefon vb.bir elektronik ürün değil,Arkadaşin bahsettiği çin´de uretim yapmiyor,kaliteden ödün vermiyor yorumu tartişilabilir,kawanin tüm blok,dökum,ar-ge merkezi,teknoloji ussu,sevkiyat limani,tedarikcileri japon lokasyonlu,hatta yan sanayiileri kontrol ve prototipten seri uretime kadar tum süreclerde surdurulebilir kalite ve standardizasyon anlayişi olabilir,Sonuçta bahsedilen durum motosiklet ve ileri muhendislik ve regulasyon direktiflerinde uretilen ve insan taşiyan,mekanik bir urun..
    Ben edit etmeden once siz cevap yazmissiniz.

Kawasakinin sadece Japonya'da uretim yaptigi yanlis; Filipinler, Endonezya ve Tayland'ta motor üretimi yapıyor.

Turkiye'de garip bir Kawasaki fetisizmi mevcut gordugum kadariyla. Hayir, kotu bir motosiklet degil tabii ki de, muadili Japonlardan aman aman ustun bir durumu da yok acikcasi. Evet H2 ustun bir urun, ama Goldwing de oyle, R1 da oyle, vs.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ben edit etmeden once siz cevap yazmissiniz.

Kawasakinin sadece Japonya'da uretim yaptigi yanlis; Filipinler, Endonezya ve Tayland'ta motor üretimi yapıyor.

Turkiye'de garip bir Kawasaki fetisizmi mevcut gordugum kadariyla. Hayir, kotu bir motosiklet degil tabii ki de, muadili Japonlardan aman aman ustun bir durumu da yok acikcasi. Evet H2 ustun bir urun, ama Goldwing de oyle, R1 da oyle, vs.
    Aslinda hem fikiriz,kawasakinin japon merkezli uretimden kastim aslinda ar-ge ve teknoloji ussu anlaminda belirtmiştim,motor uretim konusunda haklisiniz buradaki durum Head office japonya,arkadasa anlatmak istedigim durum buydu.

Mutlaka at ile deve bir fark yok,farklar sadece kullandigi yan kompenantlara uygun tasarimsal farklilik..

Motosikleti
    SD 1290R
    Bu arada Honda bazı modellerini İtalya'da dizayn edip üretiyor. Mesela CB1000R.

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    bir şey soracam Kawasaki küçük çaplı motor üretmiyormu 125 150 cc falan

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şey soracam Kawasaki küçük çaplı motor üretmiyormu 125 150 cc falan
    Z125. Honda Grom'a rakip.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    Z125. Honda Grom'a rakip.
    Türkiye'ye gelmedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kawasaki..

Honda.....

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası honda dedim ancak psikolojik yönelim ya da bilgisizliğimden olabilir.

Bir motorun en sağlam olduğunu söyleyebilmek için bence her motorun en azından sapma yaratmayacak kadar piyasada modeli olması gerekir.

Ülkemizi ele alır isek en aktif olan honda / yamaha. Bu motorları 150 bin km lerde sıklıkla goruyorum.

Belki Ducati sağlamlık olarak cok daha iyidir ancak piyasada az olan bir model için 1-2 örnek ile en sağlam budur demek yanlış olur.

naparsınız bende de mondial var avunuyoz sağlam diye

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Gururla ural dedim :D

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Honda bence satış rakamlarında diğer japonların önüne geçiyor, BMW truimph harley bunlarda sağlam bence

Son 30 yıllık üretilen modellerin ortalamasına bakıldığında bana göre sıralama 1) Suzuki 2) Honda 3) Yamaha diye gider..

Suzuki motosiklet camiasının ortlamada en uzun ömürlüsünü üreten markadır..

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)