Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: En Sağlam Motosiklet Markası

Katılımcı sayısı
378. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bmw

34 8.99%
  • Honda

118 31.22%
  • Yamaha

37 9.79%
  • Kawasaki

38 10.05%
  • Suzuki

55 14.55%
  • KTM

17 4.50%
  • Bajaj

8 2.12%
  • Hero

4 1.06%
  • Tvs

10 2.65%
  • Ducati

9 2.38%
  • Benelli

4 1.06%
  • Kymco

2 0.53%
  • Hysoung

2 0.53%
  • Sym

4 1.06%
  • Tgb

0 0%
  • Paiggo

4 1.06%
  • Gilera

0 0%
  • Vespa

2 0.53%
  • Keeway

0 0%
  • Rks

2 0.53%
  • Harley Davidson

15 3.97%
  • Regal Raptor

1 0.26%
  • Ural

12 3.17%
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

En Sağlam Motosiklet Markası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki ülkende sahte yağ operasyonları yapılıyordur.
    Belki yabancılar kadar bakım işine bütçe/vakit ayırmıyorsun/ayıramıyorsundur.
    Belki ustaların parça arttırıyor veya takması gereken parçayı ters takıyordur. Hatta fabrikadan çıkarırken balata takmayı bile beceremiyordur.

Neyse uzatmadan, senin ülkende olmaması veya az olması, senin görmemiş olman, tümüyle yok saymak için geçerli bir gerekçe olmaz. Ama yine de sen bilirsin tabii.
    Yaklaşım yanlış gibi geldi bana.
    Geçmişi sohbetleri bilmeden anlık yorum yapmayın arkadaş başka konuda dediki Türkiye’de pek çok motor 200-300-400 bin km ler yapıyormuş ok bende o konuda aynen senin yazdıklarını yazdım ve bizim ülkede o iş olmaz dedim ..

Ben 42 yaşındayım yıllardır bu camia dayım binlerce insan motor gördüm tanıdım festivallere kortejlere sürüşlere katıldım rahmetli barkın dan tut rahmetli tek teker arife kadar çok insanla sohbetim oldu bu yaşıma kadar daha 300 bin 400 bin km de motor görmedim .. tek tük 200 bin lerde görmüşlüğüm var oda beş parmağı geçmez ..

Bizim ülkede o işler zor .. ben bunu dedim arkadaşda ben çok gördüm dedi sonra rotayı yurtdışına çevirdi yurtdışında şu varmış bu varmış dedi bende beni ne ilgilendirir yurtdışı dedim… çünkü konumuzla ilgisi yok ..

Ben bilmiyormuyum yurtdışında ne olduğunu motorsikletle Yunanistan İtalya gezisi yapmış adamım orda da ordaki bazısı seyyah bazısı oranın yerlisi motorlularla sohbetler ettik .. yurtdışında millet veriyor servise adamların bakım takvimi var parça sağlam olsun olmasın değişim süreci gelirse değişir . Bizde sağlamsa bozulana kadar devam ..
    o yüzden adamların desmo ları var o yüzden yeri gelirse pistonun dan segmanına kadar değiştiriyorlar iyi de bunlardan bize ne…
    bizde böyle şeyler olmaz olmadığı için zaten piyasada çoğu motor 100 bini görmeden arıza veriyor komple motor yapılıyor.. zaten dediğimizde bu ..

Görmezden gelinen inkar edilen bir şey yok Ben ülkemi bilirim beni ilgilendirmiyor diğer yerler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaydan bahsetmiyo logaritma, baska bir ulkeden bahsediyor. Az cok fikir verir yine. Yurt disi da dunyanin bir parcasi. Sen de dunyalisin logaritma. Bir de bu acidan bak
    Ooo banın kalkmış hoşgeldin.Sensiz buraların tadı yok.
    hasmet ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bırak Laf yapmayı varsa Türkiye de 300-400 bin km yapmış motorlar koy örneği görelim öyle iki üç motor örneği istemem en az iki bin üç bin örnek isterim gerçi iki üç taneyi bile bulamassın …

Öyle laf döndürmekle olmuyor yok Falanca dünya turu atmış yok orta Asya’da filanca bilmem ne yapmış olayı başka yerlere çekmeden lafı saptırmadan Türkiye ye gel Türkiye de sanki bütün motorcu insanlar 200-300-500 bin km yol yapıyorda bizmi bilmiyoruz ..

sahibinden.com arama yaptırdım komple bütün motorsikletler içinde yani 78 bin 705 şu anda ilan var toplamda 78 bin 705 ilan üstünden km minumum 200000 yaptım yani 200 bin km ve üstü arattım ..

Toplam 78 bin 705 ilan içinden 200 bin km üstü 182 ilan bu ilanların hepsine tek tek baktım 182 ilan içinde harbi harbi 3 motor 2 si 200 bin km yapmış biri 201 bin yapmış o kadar gerisi gelişi güzel ilana sayı girmiş 111111 5555555 gibi yada kelle motor artırmış beyni yakmış kadran hata vermiş zaten açıklamada yazmışlar yada 26 bin km yazıcağına 260 bin km yazmış oda açıklamada 26 bin km dedir yazmış falan filan

Toplasan 78 bin 705 ilan içinde 3 motor 200 bin yapmış 250 bin de yok 300 bin de yok .. hala inatla ve inatla neyi savunuyorsun sana Türkiye Cımhuriyetin deki en büyük alım satım sitesinden rakamla veriyle örnekle örnek koyuyorum ..

Velev ki bak Velev ki diyorum öyle bir şey yok ama diyelim ki 78 bin 705 ilan içinde 182 ilanda harbi harbi gerçek olsaydı onlar bile istisna i önemsiz bir veriden öteye gidemezdi ..
    78 bin 705 in motorsiklet içinde 182 motor yüzde üstünden % 0.3 bile etmez …. O bile velevki doğru olsaydı değil tabiki de velev ki doğru olsaydı %0.3 bile etmeyen bir veri benim için sadece istisna i önemsiz bir örnek tir …

Bir şey inat ediyorsan Amerika’da Asya’dan falancanın dünya turundan değil kendi ülkenden ayağı yere basan sağlam örnekler koy ..

Yukarda verdiğim örnek resmî rakamlarla resmî bir veridir Türkiye nin em büyük alım satım sitesinden.. sana daha öncede motorsiklet motorunun çalışma prensibini anlattım pek çok teknik veriler le anlattım .. sen inatla motorsikleti arabayla aynı kefeye koyma kafasındasın araba ile motorun çalışma amacı prensipleri çok başkadır …

Tamam genç olabilirsin ama biraz tecrübeye saygı duy ..
    Sahibinden sitesinde 5 yaşındaki motor da 50 binde, 20 yaşındaki motor da 50 binde. Sahibinden.com’daki ilanlar Türk halkının bir yansımasıdır. O siteden resmi rakam veya resmi veri aldığını sanmak nedir orası bu yorumu okuyanlara kalmış. 50 bin diye geçinen 15-16 yaşındaki motosikletler 200-300 bini rahat devirmiştir. Bu ülkede 60 bin kmyi geçen motosiklet var mı zaten? Adam 75 bin km’deki motorunu satıyor yıllar sonra 55 bin km’de ilanda görüyor. 2015 yılından beri aynı muhabbetler sıktı artık.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden sitesinde 5 yaşındaki motor da 50 binde, 20 yaşındaki motor da 50 binde. Sahibinden.com’daki ilanlar Türk halkının bir yansımasıdır. O siteden resmi rakam veya resmi veri aldığını sanmak nedir orası bu yorumu okuyanlara kalmış. 50 bin diye geçinen 15-16 yaşındaki motosikletler 200-300 bini rahat devirmiştir. Bu ülkede 60 bin kmyi geçen motosiklet var mı zaten? Adam 75 bin km’deki motorunu satıyor yıllar sonra 55 bin km’de ilanda görüyor. 2015 yılından beri aynı muhabbetler sıktı artık.
    Tam sunu aliyodum icime kurt dustu simdi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42559211/detay

Motosikleti
    250r
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam sunu aliyodum icime kurt dustu simdi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...42559211/detay
    Artık 104500 mü 204500 mü orası sürpriz.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık 104500 mü 204500 mü orası sürpriz.
    Motor imamdan alinir srkadas,asla hile yapmazlar.bir insanda once allah korkusu olmali!

Motosikleti
    Artık Yok...
    Aynı şeyden bahsediyoruz aynı şeyi söylüyoruz ama anlamak istemesen anlamassın.. o sitedeki tabiki pek çok motorun blokları yapılmış km leri sıfırlanmıştır bazıları km yi de çeker ama çok çekemezler yani km yi çeke çeke Türkiye koşullarında hiç bir motor 300-400 bin km ye gelemez ..

Burda bahsedilen motoruna anahtar dahi değmeden hiç bir şekilde blok revize rektifiye görmeden 300-400 bin km ye gelmiş motorlar yani bir motorun hiç blokuna anahtar dahi değmeden sadece yağı suyu filtresi değişip 300-400 bin km ye gelicek .. öyle bir dünya yok.. tam aksine öyle bir şey varsa adam gurur duyması lazım çekmez hiç ..

Veriye gelince ben o veriyi çıktı olarak kurumsal firmaya veriyim resmî veri olarak kabul eder rakamlar sayılar ilanlar ortada … gayet açık tarafsız saydam ve net …

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor imamdan alinir arkadas, asla hile yapmazlar. bir insanda once allah korkusu olmali!
    "Muaynesi" de Lozan bitene kadar yani 31.12.2023'e kadar geçerli.
    Ondan sonra kendi muaynemizi kendimiz yapcaaz inşellahh.

❤️Honda❤️ bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    boşuna parmaklarınızı yormayın orj debriaj balatası ile 750000 km yol yapan motosiklet var ama gözüyle görmediği için onu yok sayıyor
    çift veya dört silindir enduro spor touring motosikletler kara düzen şahin toros u bırak yeni nesil turbo beslemeli benzin/dizel araçlardan hiçbir farkı yoktur ömür olarak bakımını yap arkana bakma 200k nedir ki dünya yı gez
    bizim buradaki gibi dolandırıcı üç kağıtçı dünyanın her yerinde var ama bu kadar çok sayıda değiller
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Artık Yok...
    Orjinal debriyaj balatası ile 750 bin km mi vay beeee o zaman bu motorsiklet rahat 10 milyon km yapıyordur……

Motosikleti
    Scrambler
    En sağlam tabikide Honda dır. Honda olmazsa motosiklet kavramı olmaz , bir çok yeniliğe yer veren, motosiklet camiasının gidisatına yön veren firmadır.Şu anda Honda olmasa Dünyada Gp yarışları bile olmazdı.Diğer markaların hepsi toplansa bir Honda etmez. Yeni yetmeler kızacak bana ama motosiklet dedigin 4 silindir Japondur. Markasıda Hondadır. Geri kalanlar oyuncaktan başka bir sey degildir. Ben 4 silindir Japon olmayan motosiklete bisiklet gozuyle bile bakmam. İş gorsun, bir oyuncagin olsun o hikaye yani.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sağlam tabikide Honda dır. Honda olmazsa motosiklet kavramı olmaz , bir çok yeniliğe yer veren, motosiklet camiasının gidisatına yön veren firmadır.Şu anda Honda olmasa Dünyada Gp yarışları bile olmazdı.Diğer markaların hepsi toplansa bir Honda etmez. Yeni yetmeler kızacak bana ama motosiklet dedigin 4 silindir Japondur. Markasıda Hondadır. Geri kalanlar oyuncaktan başka bir sey degildir. Ben 4 silindir Japon olmayan motosiklete bisiklet gozuyle bile bakmam. İş gorsun, bir oyuncagin olsun o hikaye yani.
    Afferin bora yazdigin seyler cok hosuma gitti.

Ayrica bir oy daha vermisin 117 olmus honda.
    oy vermeseydin dalga gectigini dusunebitdim ama.

olm degistir su forzayi,hayir gidip baska motor al demiyirum forza yazma.vtr1000 falan yaz..
    BoraKara ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Forza lılar çok güzel geziyor geçen bir grup Yunanistan’a gitti …

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Yamaha ar25

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda olmasaydı yine doğardık ama babamız kim bilemezdik be.
    BoraKara ve F54 bunu beğendiler.

Yahya0047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 - Benelli 125-s
    en sağlam motor ktm çünkü ktm motor sipariş ettim

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)